تعمیر سینمای خانگی ال جی

ال جی در ابتدای ظهور دوباره و با تولید DVD های 43 میلیمتری نشان داد که تولید کننده خوبی در عرصه سیستمهای صوتی است و در ادامه، با تولید سینمای خانگی های با کیفیت این راه را ادامه داد و به همین جهت در مجموعه تعمیرات سینما خانگی و سیستم های صوتی، تعمیر سینمای خانگی ال جی اهمیت خاصی دارد.

 

 

تعمیر سینمای خانگی ال جی

 

 

به علت تشابه و استفاده از قطعات مشترک در بین برندهای تولید کننده اکثر ایرادهای دستگاههای صوتی خانگی شبیه هم هستند اما با این وجود در زیر به تعدادی از عیوب متداول سینمای خانگی و دی وی دی پلیرهای ال جی اشاره میکنیم:

 

عیب یابی سینمای خانگی ال جی

 

سینمای خانگی ال جی سی دی را نمی خواند

همانطور که در بخش های مختلف تعمیر سینمای خانگی و دی وی دی پلیر گفتیم درایو های سی دی از پر استهلاک ترین قطعات در بخش تعمیرات هستند. قطعه اصلی این بخش اپتیکال بلاک یا همان قطعه‌ای است که عموم آن را با نام لنز دی وی دی می‌شناسند. اپتیکال بلاک و یا مکانیزم اپتیک به مجموعه سخت افزاری گفته می شود که وظیفه لودینگ و خواندن اطلاعات سی دی را انجام می دهد و بعنوان یک مجموعه مکانیکی و الکترونیکی ظریف و حساس از استهلاک بیشتری نسبت به سایر قطعات برخوردار است.

قطعات اصلی در یک اپتیکال بلاک عبارتند از :

 • spedel motor : وظیفه گردش سی دی را بعهده دارد.
 • sled motor : اپتیک را برای خواندن اطلاعات در سطح سی دی حرکت می دهد.
 • limit switch : سنسوری است که وضعیت حرکت اپتیک و ریست شدن در ابتدای خوانده شدن هر سی دی مشخص می کند.
 • اپتیکال پیکاپ : قطعه اصلی اپتیکال بلاک و در واقع انتقال دهنده اطلاعات سی دی برای پردازش به برد servo است.

خرابی و یا کارکرد نادرست هر یک از قطعات اپتیکال بلاک به خوانده نشدن اطلاعات دیسک و یا ناقص اجرا شدن آن منجر می‌شود. وقتی سینمای خانگی دیسک را نمی خواند پیام‌هایی مانند NO DISC ، DISC ERROR یا CAN NOT PLAY نمایش داده می‌شود اما اگر دیسک به طور ناقص اجرا شود اشکالاتی مانند شطرنجی شدن تصویر ، مکث در خواندن سی دی و ایرادهای مشابه ایجاد می کند.

در قسمت اپتیکال پیکاپ یا همان قطعه ای که عموم به نام لنز دستگاه می شناسند ، ال جی در بسیاری از مدلهای سینمای خانگی و دی وی دی پلیرهای خود از قطعات تولید سامسونگ استفاده کرده که البته بدلیل کیفیت بالای این قطعات و در عین حال پشتیبانی خوبی که سامسونگ ارائه می کند به نقطه قوت بخش تعمیر سینمای خانگی ال جی تبدیل شده است.

اپتیک های DL5FS , DL5FV , DL5FV1 , DL5FV2 بیشترین مقدار مصرف را از نظر کمیت در دستگاههای الجی دارا هستند.

 

باز نشدن درب سینمای خانگی ال جی

یکی دیگر از ایرادهایی که در باید در تعمیر سینمای خانگی ال جی مورد بررسی قرار دهیم باز نشدن درب سینمای خانگی است.منظور از باز نشدن درب سینمای خانگی باز نشدن سینی (TRAY) دیسک و خارج نشدن آن است. علل مختلفی می‌تواند باعث ایجاد این ایراد شود که مهمترین آنها عبارتند از :

 1. قطعات مکانیکی مثل موتور ، تسمه ، ریلهای آسانسور
 2. قطعات بخش لودینگ شامل آی سی لودینگ و قطعات بایاس آن
 3. مدار سیستم کنترل که بر عملکرد دو بخش بالا نظارت دارد

در انتها خالی از فایده نیست که یادآوری کنیم هنگام استفاده از دیسکهای خش دار بخش اپتیکال باید با بالاترین توان خود کار کند و بیشتر از حالت معمول حرکت داشته باشد تا بتواند اطلاعات را دنبال کند و این امر می تواند به مرور باعث بالارفتن استهلاک و خرابی دستگاه شود. پس برای بهره‌وری از دستگاه خود ترجیحا از دیسکهای سالم استفاده کنید.

روشن نشدن سینمای خانگی ال جی

روشن نشدن سینمای خانگی یکی دیگر از ایرادهایی است که ممکن است بعنوان مصرف کننده در ارتباط با استفاده سینمای خانگی ال جی خود با آن مواجه شوید. البته عبارت روشن نشدن در مجموعه تعمیرات یک عبارت کلی است که باید در ابتدای عیب یابی دستگاه با دقت مورد بررسی قرار بگیرد. معمولا عبارت روشن نشدن سینمای خانگی برای بیان چند حالت خرابی بکار برده می شود :

1 . سینمای خانگی روشن نمی‌شود و چراغ استندبای هم روشن نمی‌شود

در این حالت احتمال خرابی برد پاور بیشتر از سایر قطعات است. برد پاور سینمای خانگی ولتاژ تغذیه بخش های مختلف دستگاه را تامین می کند. ورودی آن برق متناوب 220 ولت شهری و خروجی آن نسبت به نوع طراحی دستگاه چند ولتاژ با دامنه‌های متفاوت است.

2 . سینمای خانگی روشن نمی‌شود اما چراغ استندبای دستگاه روشن می‌شود

در این حالت احتمال خرابی برد پاور و مین برد دستگاه وجود دارد. در حالت استندبای بخش پاور سینمای خانگی بخش سیستم کنترل دستگاه را روشن می کند و باعث می‌شود که حالت استندبای یا آماده به کار در دستگاه ایجاد شود.

3 . سینمای خانگی روشن می‌شود اما بعد از مدتی خاموش می شود (این زمان بین چند ثانیه تا چند دقیقه متغیر است)

در این ایراد بیشترین خرابی مربوط به بخش آمپلی فایر دستگاه سینمای خانگی است هر چند احتمال خرابی سایر قطعات و بررسی و تست آنها را نباید فراموش کرد.

مین برد سینما خانگی ال جی

دستگاههای سینمای خانگی ال جی در مدل های متعددی در بخش مین برد دچار مشکل می‌شوند. مین برد سینمای خانگی همانطور که از نام آن پیداست برد اصلی دستگاه است که وظیفه مدیریت و نظارت بر عملکرد صحیح بخش های مختلف و کنترل مدار فرمان آن ها را بعهده دارد. پردازش سیگنال صدا و تصویر از دیگر وظایفی است که مین برد سینمای خانگی انجام می دهد.

نسبت به نوع ایرادی که در مین برد سینمای خانگی ایجاد می شود ایرادهای مختلفی در دستگاه ایجاد می‎‌شود که برخی از آنها عبارتند از :

 • قطع شدن تصویر و یا صدای خروجی سینمای خانگی

 • قطع شدن خروجی HDMI سینمای خانگی

 • ایجاد حالت PLEASE WAIT در سینمای خانگی ال جی

 • روشن نشدن سینمای خانگی

 

تعمیر سینمای خانگی ال جی

به دلیل قدرت گرفتن ال جی در طی سالهای اخیر در بخش فروش تلویزیون و به موازات آن در بخش سیستم های صوتی و سینمای خانگی و همچنین فعالیت این برند در تولیید همه لوازم منزل هر روز بر تعداد دستگاه های در حال استفاده این برند افزوده می شود. به همین دلیل در بخش تعمیر سینمای خانگی ال جی مجموعه رایان تدابیر ویژه ای برای ارائه خدمات در این بخش در نظر گرفته ایم که عبارتند از :

 1. امکان ارائه خدمات تعمیر سینمای خانگی ال جی در منزل
 2. امکان ارائه خدمات رایگان حمل و نقل در صورت نیاز به حمل دستگاه به کارگاه
 3. استفاده از قطعات فاریک در مدل های مختلف جهت دستیابی به بالاترین کیفیت
 4. ارائه خدمات ارتقاء دستگاه ها از قبیل نصب بلوتوث و یا فلش خور کردن سینمای خانگی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست سرویس ، با بخش مشاوره تعمیرات تماس بگیرید.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ