تعمیر تلویزیون پروجکشن پاناسونیک متاثر از بخش تولید این برند حرفه ای است و حضور پاناسونیک در بخش تولید این تلویزیون ها هر چند کمرنگ تر از سایر بخشهای تولید لوازم صوتی و تصویری است اما از نظر کیفیت در سطح بالایی قرار دارد.

 

تعمیر تلویزیون پاناسونیک

 

 

تلویزیون های پروجکشن پاناسونیک در دو سایز 43 ،  54  تولید و روانه بازار شد که شاید بارزترین نقطه قوت این تلویزیونها از اصلاح زاویه دید این تلویزیونها بود که به گفته سازنده تا 130 درجه اصلاح شد.

 

تعمیر تلویزیون پروجکشن پاناسونیک

عیوب متداول

روغن ریزی در بخش لامپهای تصویر :

در تلویزیونهای پروجکشن برای خنک کردن لامپهای تصویر و اصلاح زاویه دید از روغن خاصی استفاده می شود که بین لامپها و لنزهای بزرگنمایی ریخته می شود . در پروجکشنهای پاناسونیک با سوراخ شدن در پوش لاستیکی محفظه نگهدارنده این روغن که رسانا است و قدرت نفوذ و خورندگی بالایی دارد روی برد و قطعات الکترونیکی دستگاه ریخته و باعث عیوب متنوعی از هنگ کردن تا روشن نشدن دستگاه و بهم ریختگی تصویر را ایجاد می کند. برای اصلاح این مسئله باید ضمن شستشوی برد و تعویض قطعات معیوب نشتی روغن گرفته شود.

دوتایی شدن تصویر تلویزیون :

ایراد اپیدمی و متداول در بین همه تلویزیون های پروجکشن یعنی ایراد عدم همگرایی رنگها یا کنورجانس در تلویزیون های پروجکشن پاناسونیک هم دیده می شود. سه تصویر ایجاد شده توسط سه لامپ تصویر سبز و آبی و قرمز برای اینکه تصویر واحدی را ایجاد کنند لازم است که توسط سیم پیچ های همگرایی تنظیم شوند و این سیم پیچ ها هم بوسیله مدار کنترلری بنام کنورجانس کنترل و تنظیم می شود. ایراد بهم ریختگی رنگها یا کنورجانس هم به علت خرابی در مدارات convergence (همگرایی) دستگاه ایجاد میشود و باعث می شود تصویر با سایه های قرمز و آبی دیده شود.

کدر شدن تصویر و نداشتن کنتراست و روشنایی کافی :

به علت خرابی و معیوب شدن قطعات بخش اسکن تصویر ایجاد می شود .

 

 

به طور کلی می توان گفت که در بخش خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون، تعمیر تلویزیون پاناسونیک ویژگی هایی دارد که آن را خاص و متمایز بر سایر برندها می کند و اگر در زمان نیاز به  انجام سرویس و تعمیرات این ویژگی ها رعایت شود تعمیر موفقی خواهیم داشت.

 

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ