تلویزیونهای سامسونگ به طور عموم بدلیل ویژگیهای خاصی که در طراحی و مهندسی قطعات خود دارند به یک برند (خوش تعمیر) در دنیای خدمات پس از فروش معروف شده اند و فروش بالا , رعایت استانداردهای طراحی و تولید , حمایت شرکت از بخش خدمات و ارائه قطعات مورد نیاز به بخش سرویس به واقعی شدن این صفت کمک کرده اند و تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ را بسیار تسهیل کرده اند.

تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ

 

 

سامسونگ سری ساخت  تلویزیونهای ال سی دی و ال ای دی خود را با عدد تقسیم بندی می کند و در هر سری مدلهای LCD  و LED  و plasma  را گنجانده که به علت فراوانی مدلهای ارائه شده دانستن مدل کد دقیق دستگاه برای راهنمایی و مشاوره در مورد تعمیر یک دستگاه کمک شایانی به روند تعمیر تلویزیون سامسونگ شما می کند.

مدل کد تلویزیونهای LCD  سامسونگ با عبارت LA شروع می شود و پس از آن سایز دستگاه و سپس سری ساخت و در پایان ورژن تولید عنوان می شود. بعنوان نمونه   LA-26R71   تلویزیون ال سی دی سامسونگ در سایز 26 اینچ و سری ساخت R می باشد.

 

تعمیرات تلویزیون ال سی دی سامسونگ

تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ

  عیوب متداول :

 

دیر روشن شدن تلویزیون سامسونگ

با توجه به آمار بخش تعمیر تلویزیون در مجموعه رایان، متداولترین ایراد در بخش تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ ایجاد ایراد در برد پاور این تلویزیون ها است که باعث ایجاد ایراد ظاهری دیر روشن شدن تلویزیون می شود.

برخی از قطعات الکترونیکی به مرور زمان ظرفیت ابتدایی خود را از دست می دهند که باعث می شود برد پاور در ابتدای روشن شدن تلویزیون توانایی تامین ولتاژ سایر بخشهای تلویزیون را نداشته باشد. ظرفیت از دست رفته این قطعات معمولا بعد از گذشت چند دقیقه از کار کرد دستگاه و در اثر عواملی مانن گرم شدن به ظرفیتهای اصلی خود نزدیک می شوند و دستگاه به حالت کار عادی خود بر می گردد و روشن می شود .

بهترین توصیه عدم استفاده از دستگاه و پافشاری نکردن بر استفاده در این حالت جهت جلوگیری از پیشرفت ایراد و افزایش هزینه های تعمیرات است. بیشتر بدانید

قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

خرابی برد Back Light بیشترین احتمال و اولین پیش بینی در این حالت است که بسته به اینکه دستگاه در ابتدا تصویر داشته باشد یا نه و در صورت داشتن تصویر مدت زمان کارکرد صحیح تلویزیون می تواند به تعمیر تلویزیون سامسونگ شما کمک کند.

دستگاه در حالت HDMI و یا AV تصویر ندارد

ریست نرم افزاری و بازگرداندن دستگاه به اطلاعات کارخانه اولین اقدام است که می تواند توسط خود مصرف کننده انجام شود . در مراحل بعدی باید قطعات مربوط به ورودی ها (ic های سوئیچ و پروسسورها در بخش مین برد) بررسی و عیب یابی شوند. برای آموزش ریست کردن تلویزیون سامسونگ اینجا کلیک کنید.

تلویزیون نور زمینه دارد ولی تصویر ندارد

برد T.CON و سپس مین برد و در انتها خرابی پنل و یا صفحه نمایش به ترتیب بیشترین احتمالات خرابی دستگاه می باشد.

 

در انتها ذکر این نکته خالی از لطف نیست که روشن نشدن و یا دیر روشن شدن تلویزیون سامسونگ بیشترین و متداولترین ایراد تلویزیونهای LCD سامسونگ است که قطع برق دستگاه در حالت خاموشی و نماندن در حالت Stand By بهترین توصیه برای جلوگیری از ایجاد این حالت است.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ