تعمیر سینمای خانگی سامسونگ

سامسونگ به مدت 10 سال بیشترین فروش را در بخش تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی داشته است و به همراه آنها تعداد زیادی سینما خانگی و دی وی دی پلیر هم فروخته است. تعمیر سینمای خانگی سامسونگ در بخش خدمات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

تعمیر سینمای خانگی سامسونگ

 

 

 

عیب یابی سینمای خانگی سامسونگ

 تعمیر سینمای خانگی سامسونگ که سی دی را نمی خواند

در عموم نوشته های مربوط به تعمیر دی وی دی و سینمای خانگی تاکید کردیم که عمومی ترین ایراد در دستگاههایی که دارای درایو دیسک هستند اشکال در خواندن اطلاعات سی دی است و بیشتر از همه بعلت خرابی و یا بد کار کردن مجموعه اپتیکال بلاک ایجاد می شود.

اپتیکال بلاک و یا مکانیزم اپتیک به مجموعه سخت افزاری گفته می شود که وظیفه لودینگ (بارگیری) و خواندن اطلاعات سی دی را انجام می دهد و بعنوان یک مجموعه مکانیکی و الکترونیکی استهلاک بیشتری نسبت به سایر قطعات دستگاه دارد.

no disc در سینمای خانگی سامسونگ

پیام no disc در سینمای خانگی سامسونگ

قطعات اصلی در یک اپتیکال بلاک عبارتند از :

  • spedel motor : وظیفه گردش سی دی را بعهده دارد.
  • sled motor : اپتیک را برای خواندن اطلاعات در سطح سی دی حرکت می دهد.
  • limit switch : سنسوری است که وضعیت حرکت اپتیک و ریست شدن در ابتدای خوانده شدن هر سی دی مشخص می کند.
  • optical pickup : قطعه اصلی مجموعه اپتیکال بلاک و در واقع انتقال دهنده اطلاعات سی دی برای پردازش به برد servo است.

خرابی و یا کارکرد ناصحیح هر یک از قطعات فوق به خوانده نشدن اطلاعات سطح سی دی و نمایش پیغام no disc منتهی می شود و یا اشکالاتی مانند شطرنجی شدن تصویر ، مکث در خواندن سی دی و ایرادهای مشابه ایجاد می کند.

پیغام  protect در تعمیر سینمای خانگی سامسونگ

نمایش پیام پروتکت در صفحه نمایش سینمای خانگی سامسونگ یعنی یکی از بخش های دستگاه معیوب است و بعلت احتمال سرایت ایراد به بخش های دیگر مدار محافظ دستگاه فعال شده و دستگاه را خاموش می کند.

بخش آمپلی فایر یا تقویت صدا بیشترین احتمال خرابی در این ایراد است.

در بخش آمپلی فایر بیشتر دستگاه های سینمای خانگی سامسونگ از آی سی های دیجیتال استفاده شده است و خرابی این آی سی ها می تواند باعث ایجاد حالت پروتکت در سینمای خانگی شود.

در عموم طراحی های سینمای خانگی ولتاژ تغذیه این بخش به صورت جداگانه در برد پاور دستگاه تولید می شود و همچنین مدار محافظ ویژه ای بر انجام کارکرد صحیح این بخش نظارت می کند و در صورت ایجاد هر گونه افزایش جریان مصرفی که ممکن است علت های مختلفی مثل خرابی آی سی های خروجی تقویت صدا و یا ایجاد اتصالی در یکی از قطعات بایاس این بخش و یا حتی اتصالی سیم های بلندگوها باشد این مدار فعال شده و دستگاه را به حالت استندبای می برد و پیغام  protect و یا در برخی از مدل ها عبارت protection در صفحه نمایش دستگاه نمایش داده می شود.

مشکل پروتکت در سینمای خانگی سامسونگ

مشکل پروتکت در سینمای خانگی سامسونگ

حل مشکل پروتکت در سینمای خانگی سامسونگ

در صورت مواجهه با ایراد پروتکت در سینمای خانگی سامسونگ ابتدا سیم های بلندگوهای دستگاه و برای اطمینان بیشتر تمام اتصالات ورودی و خروجی دستگاه را قطع کنید.

اگر با جداسازی بلندگوها ایراد برطرف شود ممکن است یکی از بلندگوها ایراد داشته باشد.

برای پیدا کردن بلندگوی خراب هم می توانید از روش های تست بلندگوها استفاده کنید و یا بلندگوها را یکی یکی به دستگاه وصل کنید. با اتصال هر بلندگویی که مجددا باعث ایجاد پروتکت در دستگاه شود به احتمال زیاد بلندگو خراب است.

در عین حال در صورت عدم حصول نتیجه از دستکاری بیشتر دستگاه خودداری کرده و با متخصصین تعمیر سینمای خانگی سامسونگ تماس بگیرد.

علت خاموش شدن سینمای خانگی سامسونگ

یکی از ایراهایی که در بین دستگاه‌های سینمای خانگی سامسونگ مداول است خاموش شدن سینمای خانگی است. وقتی دستگاه را روشن و شروع به استفاده از آن می کنید معمولا بعد از مدتی بین 2 تا 10 دقیقه دستگاه بدون هیچ گونه نشانه خارجی خاموش می شود. این ایراد شباهت زیادی با حالت پروتکت دارد اما با آن فرق می کند. حالت پروتکت دائمی است و دستگاه قابل استفاده نیست اما در این ایراد دستگاه قابل استفاده است اما پس از مدتی خاموش می شود

خاموش شدن سینمای خانگی سامسونگ معمولا به علت خرابی در بخش خروجی مدار تقویت صدا (آمپلی فایر) ایجاد می شود. تعداد آی سی های آمپلی فایر در مدل های مختلف و بر اساس وات خروجی دستگاه متغیر است.

قطعات سینمای خانگی سامسونگ

مجموعه دستگاه های مراجعه کننده به مجموعه تخصصی رایان در بخش تعمیر سینمای خانگی سامسونگ تماما بوسیله قطعات فابریک و شرکتی تعمیر شده و هر قطعه با توجه به نقش خود در دستگاه مدت زمان مشخصی گارانتی تعویض می شود.

شرکت سامسونگ بعنوان یکی از سازندگان قطعات الکترونیک شناخته شده و دسترسی مجموعه رایان به قطعات شرکتی و فابریک سامسونگ باعث می شود مجموعه بزرگی از قطعات یدکی در دسترس ما باشد تا وظیفه خود در تعمیر دستگاه های مختلف سینمای خانگی و dvd player ها را به بهترین حالت به انجام برسانیم.

 

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ