تعمیر سینمای خانگی سامسونگ

به موازات چندین سال صدر نشینی سامسونگ در بخش فروش تلویزیون و تمایل مصرف کنندگان به هم برند بودن لوازم منزل و به اصطلاح ست کردن آنها باهم تعداد زیادی سینمای خانگی و DVD PLAYER به فروش رفته و قیمت متعادل این محصولات هم مزید علل فوق شده است تا تعداد زیادی از این دستگاهها در حال مصرف باشند و به موازات آن تعمیر دی وی دی سامسونگ و تعمیر سینمای خانگی سامسونگ هم از فراوانی بیشتری نسبت به سایر برندها برخوردار است.

 

تعمیر سینمای خانگی سامسونگ

 

به علت تشابه و استفاده از قطعات مشترک در بین برندهای تولید کننده اکثر ایرادهای دستگاههای صوتی خانگی شبیه هم هستند اما با این وجود در زیر به تعدادی از عیوب متداول در بخش تعمیر سینمای خانگی سامسونگ اشاره میکنیم:

 

تعمیر سینمای خانگی سامسونگ

عیوب متداول

 

تعمیر سینمای خانگی سامسونگ که سی دی را نمی خواند :

در عموم نوشته های مربوط به تعمیر دی وی دی و سینمای خانگی تاکید کردیم که عمومی ترین ایراد در دستگاههایی که دارای درایو سی دی هستند اشکال در خواندن اطلاعات سی دی است و بیشتر از همه بعلت خرابی و یا بد کار کردن مجموعه اپتیکال بلاک ایجاد می شود.

اپتیکال بلاک و یا مکانیزم اپتیک به مجموعه سخت افزاری گفته می شود که وظیفه لودینگ و خواندن اطلاعات سی دی را انجام می دهند و بعنوان یک مجموعه مکانیکی و الکترونیکی از استهلاک بیشتری نسبت به سایر قطعات دارند.قطعه اصلی بخش لودینگ سی دی و بعنوان یک قطعه مصرفی بیشترین احتمال خرابی را در این ایراد دارند.

قطعات اصلی در یک اپتیکال بلاک عبارتند از :

  • spedel motor : وظیفه گردش سی دی را بعهده دارد.
  • sled motor : اپتیک را برای خواندن اطلاعات در سطح سی دی حرکت می دهد.
  • limit switch : سنسوری است که وضعیت حرکت اپتیک و ریست شدن در ابتدای خوانده شدن هر سی دی مشخص می کند.
  • اپتیک : قطعه اصلی اپتیکال بلاک و در واقع انتقال دهنده اطلاعات سی دی برای پردازش به برد servo است.

خرابی و یا کارکرد ناصحیح هر یک از قطعات فوق به خوانده نشدن اطلاعات سطح سی دی و نمایش پیغام no disc منتهی می شود و یا اشکالاتی مانند شطرنجی شدن تصویر ، مکث در خواندن سی دی و ایرادهای مشابه ایجاد می کند.

 

تعمیرسینمای خانگی سامسونگ

پیغام push power protect در تعمیر سینمای خانگی سامسونگ:

بخش آمپلی فایر یا تقویت صدا بالاترین توان مصرفی را در یک سینمای خانگی دارد.

در عموم طراح های سینمای خانگی ولتاژ تغذیه این بخش به صورت جداگانه در برد پاور دستگاه تولید می شود و همچنین مدار محافظ ویژه ای بر انجام کارکرد صحیح این بخش نظارت می کند و در صورت ایجاد هر گونه افزایش جریان مصرفی که ممکن است علت های مختلفی مثل خرابی آی سی های خروجی تقویت صدا و یا ایجاد اتصالی در یکی از قطعات بایاس این بخش و یا حتی اتصالی سیم های بلندگوها باشد این مدار فعال شده و دستگاه را به حالت استندبای می برد و پیغام  push power protect و یا در برخی از مدل ها عبارت protection در صفحه نمایش دستگاه نمایش داده می شود.

حل مشکل پروتکت در سینمای خانگی سامسونگ

در صورت مواجهه با ایراد پروتکت در سینمای خانگی سامسونگ ابتدا سیم های بلندگوهای دستگاه و برای اطمینان بیشتر تمام اتصالات ورودی و خروجی دستگاه را قطع کنید.

اگر با جداسازی بلندگوها ایراد برطرف شود ممکن است یکی از بلندگوها ایراد داشته باشد.

برای پیدا کردن بلندگوی خراب هم می توانید از روش های تست بلندگوها استفاده کنید و یا بلندگوها را یکی کیکی به دستگاه وصل کنید. با اتصال هر بلندگویی که مجددا باعث ایجاد پروتکت در دستگاه شود به احتمال زیاد بلندگو خراب است.

در عین حال در صورت عدم حصول نتیجه از دستکاری بیشتر دستگاه خودداری کرده و با متخصصین تعمیر سینمای خانگی سامسونگ تماس بگیرد.

 

خاموش شدن سینمای خانگی سامسونگ بعد از مدتی کارکردن :

 

این ایراد در دستگاههای سامسونگ به علت خرابی در بخش خروجی مدار تقویت صدا ( آمپلی فایر ) ایجاد می شود. تعداد آی سی های آمپلی فایر در مدل های مختلف و بر اساس وات خروجی دستگاه متغیر است.

 

تعمیر سینمای خانواده سامسونگ

بهم ریختگی اطلاعات صفحه نمایش سینمای خانگی سامسونگ:

این ایراد به علت خرابی در قطعات بخش دیسپلی اتفاق می افتد و باعث می شود یا روی همه ورودی ها ، اطلاعات ارسال شود و همه دیسپلی روشن شود و یا به طور کلی این ارسال اطلاعات قطع شود.

 

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ