تعمیر سینمای خانگی سامسونگ

  تعمیر سینمای خانگی سامسونگ

تعمیر سینمای خانگی سامسونگ

به موازات چندین سال صدر نشینی سامسونگ در بخش فروش تلویزیون و تمایل مصرف کننده به هم برند بودن لوازم منزل و به اصطلاح ست کردن آنها باهم تعداد زیادی سینمای خانگی و DVD PLAYER به فروش رفته و قیمت متعادل این محصولات هم مزید علل فوق شده است تا تعداد زیادی از این دستگاهها در حال مصرف باشند و به موازات آن تعمیر dvd و تعمیر سینمای خانگی سامسونگ هم از فراوانی بیشتری نسبت به سایر برندها برخوردار است.

دی وی دی پلیرها و سینماهای خانگی سامسونگ با پیشوند  HT   شروع شده و در ادامه سری ساخت و ورژن تولید قید می شود.

به علت تشابه و استفاده از قطعات مشترک در بین برندهای تولید کننده اکثر ایرادهای دستگاههای صوتی خانگی شبیه هم هستند اما با این وجود در زیر به تعدادی از عیوب متداول در بخش تعمیر سینمای خانگی سامسونگ اشاره میکنیم:

تعمیر سینمای خانگی سامسونگ

عیوب متداول

پیغام no disc در سینمای خانگی سامسونگ:

(یه سینمای خانگی داریم که سی دی رو نمی خونه) : این جمله آشناترین و پرمصرف ترین نوع بیان مصرف کنندگان در بیان ایراد سینمای خانگی در بخش مشاوره تعمیرات سینمای خانگی و در تمامی برندهای این محصول است. اپتیکال بلاک ها که در بخش های مختلف راجع به نحوه کار و نقش آنها در درایو های سی دی توضیح داده ایم بعنوان قطعه اصلی بخش لودینگ سی دی و بعنوان یک قطعه مصرفی بیشترین احتمال خرابی را در این ایراد دارند. سامسونگ بعنوان یکی از تولیدکنندگان بزرگ قطعات الکترونیکی، اپتیک های مختلفی تولید کرده که حتی در بسیاری از برندهای دیگر هم استفاده شده است.

قطعات اصلی در یک اپتیکال بلاک عبارتند از :

spedel motor : وظیفه گردش سی دی را بعهده دارد.

sled motor : اپتیک را برای خواندن اطلاعات در سطح سی دی حرکت می دهد.

limit switch : سنسوری است که وضعیت حرکت اپتیک و ریست شدن در ابتدای خوانده شدن هر سی دی مشخص می کند.

اپتیک : قطعه اصلی اپتیکال بلاک و در واقع انتقال دهنده اطلاعات سی دی برای پردازش به برد servo است.

خرابی و یا کارکرد ناصحیح هر یک از قطعات فوق به خوانده نشدن اطلاعات سطح سی دی و در نهایت نمایش پیغام no disc و یا اشکالتی مانند شطرنجی شدن تصویر ، مکث در خواندن سی دی و ایرادهای مشابه شود.

تعمیرسینمای خانگی سامسونگ

پیغام FAN PROTECT در سینمای خانگی سامسونگ :

بخش آمپلی فایر یا تقویت صدا بالاترین توان مصرفی را در یک سینمای خانگی دارد و به موازات آن گرمای زیادی هم در این بخش تولید می شود. در عموم طراحی های سینمای خانگی ها از یک هیت سینک (المان انتقال و پخش حرارت) برای پخش کردن حرارت قطعات اصلی و یک فن برای بیرن کشیدن گرمای این بخش از دستگاه استفاده می شود که نقص یا از کار افتادن این فن می تواند باعث بالارفتن حرارت در این بخش و آسیب به دستگاه شود. در سینمای خانگی سامسونگ حرکت صحیح فن با قطعات محافظ کنترل شده و در صورت فعال شدن این قطعات محافظ پیغام fan chek و یا fan protect در دیسپلی دستگاه نمایش داده شده و سپس دستگاه به حالت استندبای می رود. در صورت مشاهده این ایراد از روشن کردن و استفاده از دستگاه خودداری کنید تا با جلوگیری از افزایش حرارت دستگاه از احتمال افزایش خرابی در بخش آمپلی فایر و نیاز به تعمیرات سینمای خانگی جلوگیری کنید.

خاموش شدن سینمای خانگی سامسونگ بعد از مدتی کارکردن :

این ایراد در دستگاههای سامسونگ به علت خرابی در بخش خروجی مدار تقویت صدا ( آمپلی فایر ) ایجاد می شود. تعداد آی سی های آمپلی فایر در مدل های مختلف و بر اساس وات خروجی دستگاه متغیر است.

تعمیر سینمای خانواده سامسونگ

نبودن اطلاعات در صفحه نمایش دستگاه و یا بهم ریختگی این اطلاعات:

این ایراد به علت خرابی در قطعات بخش دیسپلی اتفاق می افتد و باعث می شود یا روی همه ورودی ها ، اطلاعات ارسال شود و همه دیسپلی روشن شود و یا به طور کلی این ارسال اطلاعات قطع شود.

نداشتن صدا در سینمای خانگی سامسونگ:

به علل مختلفی از خرابی آی سی های خروجی صدا تا خرابی پاور اتفاق می افتد اما به عنوان اولین راهکارها از اتصال درست بلندگوها و کابلهای ارتباطی اطمینان حاصل کنید.