تعمیر سینمای خانگی ال جی

ال جی در ابتدای ظهور دوباره و با تولید DVD های 43 میلیمتری نشان داد که تولید کننده خوبی در عرصه سیستمهای صوتی است و در ادامه، با تولید سینمای خانگی های با کیفیت این راه را ادامه داد و به همین جهت در مجموعه تعمیرات، تعمیر سینمای خانگی ال جی اهمیت خاصی دارد.

 

 

تعمیر سینمای خانگی ال جی

 

 

 

مدل کد سینمای خانگی ال جی با پیشوند LH شروع می شود و سری تولید و ورژن ساخت به ترتیب پس ازآن قید می شود به عنوان نمونه LH-735HTS سینمای خانگی الجی از سری 735 و ورژن ساخت HTS می باشد.

 

کد مدل سینمای خانگی ال جی

 

در قسمت اپتیکال پیکاپ یا همان قطعه ای که عموم به نام لنز دستگاه می شناسند ، ال جی در بسیاری از مدلهای سینمای خانگی و دی وی دی پلیرهای خود از قطعات تولید سامسونگ استفاده کرده که البته بدلیل کیفیت بالای این قطعات و در عین حال پشتیبانی خوبی که سامسونگ ارائه می کند به نقطه قوت بخش تعمیر سینمای خانگی ال جی تبدیل شده است.

اپتیک های DL5FS , DL5FV , DL5FV1 , DL5FV2 بیشترین مقدار مصرف را از نظر کمیت در دستگاههای الجی دارا هستند.

 

تعمیر سینمای خانگی ال جی

 

نکته قابل ذکر در بخش فنی این محصولات الجی سیستم خنک کنندگی خاصی است که الجی در برخی مدلها از آن استفاده کرده و با یک فن و هیت سینک خنک کننده آی سی های آمپلی فایر ، یک تونل هوایی طراحی کرده که عمل خنک کنندگی در این مدلها بسیا ر خوب انجام شده و خرابی این بخش را بسیار پایین می آورد و در بخش تعمیرات سینمای خانگی ، خرابی بخش آمپلی فایر دستگاههای الجی مراجعه بسیار کمی دارد.

به علت تشابه و استفاده از قطعات مشترک در بین برندهای تولید کننده اکثر ایرادهای دستگاههای صوتی خانگی شبیه هم هستند اما با این وجود در زیر به تعدادی از عیوب متداول سینمای خانگی و دی وی دی پلیرهای ال جی اشاره میکنیم:

 

عیب یابی سینمای خانگی ال جی

 

سینمای خانگی ال جی سی دی را نمی خواند

همانطور که در بخش های مختلف تعمیر سینمای خانگی و دی وی دی پلیرها گفتیم درایو های سی دی یکی از پر استهلاک ترین قطعات در بخش تعمیرات هستند و به علت استفاده از قطعات مکانیکی و الکترونیک حساس در این بخش بیشترین تعداد مراجعه در بخش تعمیرات مربوط به خرابی این بخش است و قطعه اصلی این بخش اپتیکال بلاک است.

اپتیکال بلاک و یا مکانیزم اپتیک به مجموعه سخت افزاری گفته می شود که وظیفه لودینگ و خواندن اطلاعات سی دی را انجام می دهد و بعنوان یک مجموعه مکانیکی و الکترونیکی از استهلاک بیشتری نسبت به سایر قطعات برخوردار است.

قطعات اصلی در یک اپتیکال بلاک عبارتند از :

  • spedel motor : وظیفه گردش سی دی را بعهده دارد.
  • sled motor : اپتیک را برای خواندن اطلاعات در سطح سی دی حرکت می دهد.
  • limit switch : سنسوری است که وضعیت حرکت اپتیک و ریست شدن در ابتدای خوانده شدن هر سی دی مشخص می کند.
  • اپتیک : قطعه اصلی اپتیکال بلاک و در واقع انتقال دهنده اطلاعات سی دی برای پردازش به برد servo است.

خرابی و یا کارکرد ناصحیح هر یک از قطعات فوق به خوانده نشدن اطلاعات سطح سی دی و نمایش پیغام no disc منتهی می شود و یا اشکالاتی مانند شطرنجی شدن تصویر ، مکث در خواندن سی دی و ایرادهای مشابه ایجاد می کند.

 

باز نشدن درب سینمای خانگی ال جی :

قطعات مکانیکی مثل موتور ، تسمه ، ریلهای آسانسور بیشترین احتمالات خرابی هستند.

ولی برای عیب یابی اولیه دستگاه برای چند دقیقه از برق بکشید سپس به برق زده و مجددا امتحان کنید. ازدستکاری و بیرون کشین سینی خودداری کنید چرا که باعث آسیب بیشتر به دستگاه می شوید.

در انتها خالی از فایده نیست که یادآوری کنیم هنگام استفاده از دیسکهای خش دار بخش اپتیکال باید با بالاترین توان خود کار کند و بیشتر از حالت معمول حرکت داشته باشد تا بتواند اطلاعات را دنبال کند و این امر می تواند به مرور باعث بالارفتن استهلاک و خرابی دستگاه شود. پس برای بهره وری از دستگاه و به تعویق انداختن زمان سرویس و تعمیر سینمای خانگی ال جی خود ترجیحا از دیسکهای سالم استفاده کنید.

 

خاموش شدن و یا روشن نشدن سینمای خانگی ال جی :

در سینمای خانگی ال جی عیب یاب مشخص و یا حتی کد خطای خاصی برای کمک به اعلام خرابی دستگاه وجود ندارد.

به همین جهت عموم خرابی هایی که در بخش های مختلف الکترونیکی دستگاه ایجاد می شود با ایراد ظاهری و معادل معمولی خود شناخته می شوند. مثلا در صورت خرابی بخش آمپلی فایر در سینمای خانگی سونی عبارت push power protect و در سینمای خانگی پاناسونیک f61 نمایش داده می شود ولی در عموم دستگاه های سینمای خانگی ال جی این خرابی با روشن نشدن و یا خاموش شدن دستگاه همراه می شود.

 

برد سینما خانگی ال جی

متاسفانه تعداد زیادی از دستگاه های سینمای خانگی ال جی با مشکلات مختلفی در بخش مین برد مواجه می شوند و عموم مراکز تعمیر سینمای خانگی و dvd player فعال از انجام تعمیر برد سینمای خانگی ال جی خودداری می کنند.

این عدم ارائه خدمات تعمیر که عمده دلایل آن را می توان عدم دسترسی به قطعات یدکی اصلی و نداشتن تجره و دانش کافی دانست مشکلات زیادی را برای مراجعین این بخش ایجاد می کند. تغییر استراتژی تعمیر برد به تعویض باعث می شود مصرف کننده با مشکل بزرگتری به نام خرید برد سینمای خانگی ال جی مواجه شود که در عموم موارد جستجو هم جواب مشکل گشایی برای آن پیدا نمی کند.

مجموعه رایان با توجه به توان دسترسی به قطعات مختلف و تمرکز روی تعمیر بردها بجای تعویض می تواند انتخاب مناسبی برای دسترسی به خدمات تعمیر سینمای خانگی ال جی باشد.

 

تعمیر سینمای خانگی ال جی

به دلیل قدرت گرفتن ال جی در طی سالهای اخیر در بخش فروش تلویزیون و به موازات آن در بخش سیستم های صوتی و سینمای خانگی و همچنین فعالیت این برند در تولیید همه لوازم منزل هر روز بر تعداد دستگاه های در حال استفاده این برند افزوده می شود. به همین دلیل در بخش تعمیر سینمای خانگی ال جی مجموعه رایان تدابیر ویژه ای برای ارائه خدمات در این بخش در نظر گرفته ایم که عبارتند از :

  1. امکان ارائه خدمات تعمیر سینمای خانگی ال جی در منزل
  2. امکان ارائه خدمات رایگان حمل و نقل در صورت نیاز به حمل دستگاه به کارگاه
  3. استفاده از قطعات فاریک در مدل های مختلف جهت دستیابی به بالاترین کیفیت
  4. ارائه خدمات ارتقاء دستگاه ها از قبیل نصب بلوتوث و یا فلش خور کردن سینمای خانگی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست سرویس ، با بخش مشاوره تعمیرات تماس بگیرید.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ