تعمیر دی وی دی پلیر سونیReviewed by شایگان on Feb 12Rating: 3.0تعمیر دی وی دی پلیر سونیتعمیر دی وی دی پلیر سونی , تعمیر سینمای خانگی , تعمیر دی وی دی , تعمیر dvd , تعمیر سینما خانگی , تعمیر سینمای خانوادگی , بخشی از خدمات گروه رایان است.

تعمیر دی وی دی پلیر سونی

در بخش تعمیر سینمای خانگی گفتیم که یکی از مشخصات فنی محصولات سونی در این بخش استفاده از قطعات مشابه در مدل های مختلف است به نحوی که مثلا اگر دو دستگاه سینمای خانگی سونی در توان خروجی با هم تفاوت دارند فقط در آی سی های خروجی تقویت صدا و یا تعداد آنها با هم تفاوت دارند و در باقی قطعات از یک نوع استفاده شده است. همین اتفاق در بین دی وی دی پلیرهای سونی هم افتاده است و قطعات داخلی این دستگاهها مشابه قطعات داخلی سینمای خانگی های سونی است. توضیح انکه معمولا کمپانی های تولید کننده سعی می کنند از قطعات با قیمت بالا در دی وی دی پلیرهای خود استفاده نکنند تا قیمت نهایی محصول پایین باشد اما در سونی چنین اتفاقی نیفتاده و به همین دلیل تعمیر دی وی دی پلیر سونی در بخش تعمیرات مشابه تعمیر سینمای خانگی سونی در نظر گرفته می شود.

در عموم دی وی دی پلیرهای سونی که بعد از سال 1380 تولید شده اند و امروز در حال استفاده هستند از اپتیکال بلاک 313 استفاده شده که اپتیک های بسیار با کیفیت بازار امروز و از محصولات تولیدی شرکت سونی است. در عموم سینمای خانگی های با کیفیت و گران قیمت سونی هم از همین اپتیک استفاده شده است که این مسئله دلیل کارکرد طولانی مدت دستگاههای دی وی دی پلیر سونی را مشخص می کند.

 

تعمیر دی وی دی پلیر سونی

بیشترین استهلاک در دی وی دی پلیرها مربوط به بخش اپتیکال بلاک است و به موازات ان بیشترین ایراد ظاهری در بخش تعمیر دی وی دی پلیر سونی هم مربوط به خوانده نشدن اطلاعات سی دی است. البته در ساختار اپتیکال بلاک 313 ایرادهای ظاهری شبیه باز شدن مجدد در بخش سی دی بعد از قرار دادن سی دی داخل آن یا خواندن اطلاعات اولیه سی دی مثلا تا منوی پخش فیلم و بعد مکث کردن تصویر و یا عوض نشدن بخش و عدم انتقال به بخش های بعدی اطلاعات دیسک بیشتر دیده می شود تا اینکه اطلاعات بطور کامل خوانده نشود.

تعمیر دی وی دی پلیر سونی

 

 

هر چند در بخش تعمیر دی وی دی پلیر بیشترین ایراد مربوط به نخواندن سی دی است اما بعلت فعالیت گسترده گروه رایان در بخش تعمیر سینمای خانگی و پلیرهای سونی ایرادهایی را تجربه کرده ایم که شاید کمتر دیده شده باشد. در ادامه تعدادی از آنها بهمراه راه حل ارائه می شود:

قطع شدن تصویر خروجی : در دستگاههای دی وی دی پلیر سونی امکان تغییر نوع پردازش و ارسال تصویر وجود دارد. بعلت تخصصی بودن مطلب از توضیح کامل آن خودداری می کنیم اما همین بس که تغییر تنظیمات باعث قطع شدن خروجی تصویر می شود که راه حل آن ریست کردن دستگاه است.

خاموش شدن دی وی دی پلیر : در این مجموعه از دستگاههای سونی بعلت خرابی برخی از قطعات بخش پاور گاها دستگاه خاموش می شود که در ابتدا ایراد گاها و سپس در زمانهای نزدیکتر این اتفاق می افتد.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *