تعمیر دی وی دی

بخش تعمیر دی وی دی در مجموعه خدمات پس از فروش و تعمیر لوازم صوتی و تصویری منزل از آن جهت قابل توجه است که این دستگاه ها در واقع پایه و بیس طراحی دستگاه های پیشرفته صوتی در هر برند را تشکیل می دهند. اما بعضی مواقع با استفاده زیاد یا غلط از دستگاه دچار خرابی می شود. اما این ایرادات چیست؟ شایع ترین عیوبی که در مجموعه خدمات تعمیر دی وی دی دیده می شود عبارت است از:
  • اجرا نشدن دیسک در دستگاه دی وی دی پلیر و یا وجود اشکال و ضعف در این عملکرد
  • باز نشدن درب دی وی دی
  • باز و بسته شدن درب دی وی دی
  • روشن نشدن دی وی دی

عدم عملکرد دیسک دی وی دی

شایع ترین ایرادی که در دستگاه های دی وی دی پلیر خانگی دیده می شود اجرا نشدن دیسک و یا نخواندن دیسک است که با پیام هایی مانند no disc یا disc error همراه است. قطعه ای که بیشترین احتمال خرابی را در این ایراد دارد، اپتیکال بلاک دستگاه است. عموم مصرف کنندگان این قطعه را به نام لنز یا چشمی دستگاه می شناسند.
خرابی دیسک دستگاه دی وی دی

خرابی دیسک دی وی دی

اپیتیکال بلاک

اپتیکال بلاک یک دستگاه دی وی دی پلیر شامل چند قطعه است و خرابی یا ضعف در عملکرد هر یک از قطعات می تواند باعث شود اطلاعات دیسک به درستی خوانده نشود. یکی از اقدامات اشتباهی که مصرف کنندگان در مواجهه با ایراد خوانده نشدن دیسک انجام می دهند باز کردن دستگاه و تمیز کردن لنز خارجی اپتیکال بلاک با موادی مانند پنبه و الکل و یا حتی ادکلن و یا استون است. این اقدام می تواند باعث آسیب دیدگی شدید اپتیکال بلاک و از کار افتادن این قطعه شود.

باز نشدن درب دی وی دی

خرابی قطعات مختلف بخش مکانیزم مانند تسمه و چرخ دنده و یا موتورهای آسانسور دستگاه و خرابی قطعات الکترونیکی مانند آی سی لودینگ دستگاه می تواند باعث شود درب دستگاه دی وی دی باز نشود.

باز و بسته شدن درب دی وی دی

در تعمیر دی وی دی معمولا این ایراد به این شکل دیده می شود که پس از قرار دادن سی دی داخل دستگاه و فرمان بسته شدن در، مجددا در باز می شود. این ایراد به دلایل زیر ممکن است ایجاد شود :
  • خرابی یکی از قطعات مجموعه اپتیکال بلاک که باعث می شود دستگاه وارد مرحله خواندن دیسک نشود
  • خرابی قطعات مکانیزم مانند تسمه و چرخ دنده ها که باعث شود مکانیزم بطور کامل بسته نشود
  • قرار نگرفتن سی دی در محل صحیح که باعث می شود سنسورها به درستی تحریک نشود

روشن نشدن دی وی دی

خرابی برد پاور و بخش سیستم کنترل می تواند باعث روشن نشدن دی وی دی پلیر شما شود. یکی از مواردی که می تواند به افزایش عمر مفید و جلوگیری از خرابی دی وی دی پلیرها کمک کند خارج کردن آنها از حالت استندبای است. روند مصرف دستگاه های دی وی دی پلیر به گونه ای است که ممکن است روزها بدون استفاده باشند. معمولا در این حالت این دستگاه ها در حالت استندبای هستند و بخشی از قطعات آنها در حال کار هستند و عمر آنها کاهش پیدا می کند. همچنین عواملی مانند نوسان برق می تواند به دستگاه شما آسیب بزند. پس اگر در زمان های طولانی از دی وی دی پلیر خود استفاده نمی کنید آن را حتما از برق جدا کنید.

استفاده صحیح از دستگاه دی وی دی

یکی از سوالات عمومی در مورد بخش های مختلف تعمیر لوازم صوتی و تصویری روش های استفاده بهتر و جلوگیری از خرابی آنها است. جهت استفاده بهینه و افزایش عمر مفید دستگاه دی وی دی پلیر از روش های زیر استفاده کنید : از دیسک های سالم و بدون خش استفاده کنید. در مواقعی که از دی وی دی پلیر استفاده نمی کنید یک دیسک داخل دستگاه قرار دهید. در فواصل زمانی 48 تا 72 ساعت مثلا هفته ای دوبار از دستگاه استفاده کنید. (کار نکردن دستگاه باعث خرابی برخی از قطعات می شود) در زمان هایی که از آنها استفاده نمی کنید دستگاه را از برق جدا کنید.
استفاده از دستگاه دی وی دی پلیر

دستگاه دی وی دی پلیر

مجموعه رایان آماده ارائه خدمات تعمیر دی وی دی پلیر در برندهای مختلف توسط متخصصین مجرب در کوتاهترین زمان ممکن است. خدمات این بخش با استفاده از قطعات فابریک و ارائه گارانتی و نرخ مصوب انجام می شود. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی در مورد تعمیر دی وی دی پلیر خود می توانید با متخصصین رایان مشاوره رایگان داشته باشید.

[vc_row][vc_column width=”1/4″]

[/vc_column][vc_column width=”1/4″]

[/vc_column][vc_column width=”1/4″]

[/vc_column][vc_column width=”1/4″]

[/vc_column][/vc_row]

.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ