تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ

در بخش تعمیر تلویزیون  ال ای دی سامسونگ شاید مهمترین نکته ، قابلیت تعمیر پذیری بیشتر بردهای مختلف تلویزیونهای سامسونگ نسبت به سایر برندهای مشابه است و این ویژگی سامسونگ را در بخش خدمات پس از فروش و تعمیرات تلویزیون به یک برند (خوش تعمیر) تبدیل کرده است.

 

 

تعمیر تلویزیون سامسونگ

 

 

مدل کد تلویزیونهای ال ای دی سامسونگ با پیشوند UA شروع می شود و پس از آن سایز دستگاه و shg تولید قید می شود.نوع ماتریکس صفحه نمایش ، سری  ساخت و دارا بودن گیرنده دیجیتال داخلی فاکتورهای بعدی است که با استفاده از فرمول زیر در مدل کد دستگاه قید می شود.

 

 

تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ

 

بعنوان نمونه UA40D5500RR تلویزیون ال ای دی سامسونگ در سایز 40 اینچ و محصولی برای آسیا و خاورمینه و تولید سال  2011   می باشد که دارای پنل LED و دو حرف R که به آخر مدل کد اضافه شده در تلویزیون های تولید سال 2011 نشان دهنده عدم وجود دیجیتال داخلی در دستگاه است.

 

 

تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ

تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ

عیوب متداول

روشن و خاموش شدن تلویزیون سامسونگ:

این ایراد یکی از عیوب متداول در تلویزیونهای ال ای دی سامسونگ سری 5 مانند D5000 , D5500 , D5950 می باشد و در بیشتر موارد بعلت خرابی مین برد تلویزیون ظاهر می شود. تعویض نرم افزار تلویزیون ، تعویض آی سی حاوی نرم افزار ، تعویض قطعات مربوط به بخش حافظه تلویزیون و در نهایت تعویض کامل مین برد تلویزیون مراحل مختلف برای تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ در این ایراد است.

 

سیاه شدن بالای تصویر تلویزیون سامسونگ از یک طرف :

ایراد مورد نظر ما در این بخش که یکی از عیوب متداول سری 5 و مخصوصا مدلهای 5500 و 5950 و 5000 است مربوط به پنل (صفحه نمایش تلویزیون) است و در بیشتر مواقع یک سوم بالایی تصویر از یک طرف (راست یا چپ) را در بر می گیرد و این بخش از تصویر در دقایق ابتدایی روشن کردن تلویزیون با ایراد دیده می شود و معمولا بعد از مدتی کارکرد تلویزیون که میزان آن به پیشرفت ایراد بستگی دارد و به اصطلاح با گرم شدن تلویزیون از بین می رود. ایراد فوق در ابتدا در یک سوم بالایی تصویر دیده می شود و به مرور زمان به بخش های دیگر هم سرایت پیدا می کند و یا زمان بهبود آن افزایش می یابد. شیوه تعمیر تلویزیون سامسونگ در این ایراد توسط نمایندگیها تعویض کامل پنل (صفحه نمایش) است که هر چند اقدام استانداردی است اما قیمت بالای این تعمیر آن را به گزینه ای غیر منطقی بدل می کند.

 

تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ

تلویزیون تصویر ندارد ولی صدا دارد :

همانطور که در بخش های دیگر (تعمیر تلویزیون ال جی) مفصلا توضیح دادیم بخش بک لایت تلویزیون وظیفه تولید نور سفید برای دیده شدن تصاویر تولید شده توسط پنل تلویزیون را بعهده دارد. این نور در تلویزیون های ال ای دی بوسیله لامپ های ال ای دی که در پشت پنل تلویزیون قرار دارند تولید می شوند و  هر نوع ایراد در بخش بک لایت تلویزیون که باعث ناقص روشن شدن بخشی از لامپهای سازنده بک لایت تلویزیون شود بوسیله مدارات پروتکتور دستگاه شناسایی می شود و چندثانیه پس از روشن شدن تلویزیون تصویر قطع می شود. البته در تلویزیون های سامسونگ ایراد بخش بک لایت بیشتر به صورت تاریک شدن بخشی از تصویر دیده می شود و نحوه قرارگیری و چینش لامپها و کیفیت کار مدارات محافظ به گونه ای است که در عمل و در بیشتر موارد خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ تصویر تلویزیون قطع نمی شود و این خرابی بیشتر با ایجاد لکه های تاریک در نقاط مختلف تصویر و یا خاموش شدن لامپ های یک بخش (در حدود یک سوم تصویر) دیده می شود.

سری F و H و EH  مدلهایی هستند که بیشترین تعداد خرابی در بخش بک لایت را دارند. پروسه تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ در این ایراد شامل تعویض کامل لامپ های LED و در صورت نیاز به صرفه جوئی در هزینه تعمیر تلویزیون، تعویض لامپ های خراب و نیمه خراب و اصلاحیه برد پاور برای برداشتن بار اضافی روی لامپ های LED است تا در حد امکان از خرابی مجدد آنها جلوگیری شود.

تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ

روشن نشدن تلویزیون سامسونگ :

روشن نشدن تلویزیون یک شرح عیب گسترده است و عیوب متفاوتی در این ایراد می گنجد اما آنچه در این بخش و در مورد تعمیر تلویزیون سامسونگ مد نظر ماست روشن شدن چراغ استندبای تلویزیون است در حالیکه با فرمان پاور ، چراغ استندبای شروع به چشمک زدن کمی کند اما دستگاه از حالت استندبای خارج نشده و هیچ تصویر و صدایی ظاهر نشده و مجددا دستگاه به حالت استندبای ثابت بر می گردد. برای عیب یابی تلویزیون در این حالت باید از بخش پاور و ولتاژهای خروجی این بخش شروع کرد و سپس مین برد و بخش سیستم کنترل را مورد عیب یابی قرار داد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ