مشکل پروتکت در سینمای خانگی سامسونگ

مشکل پروتکت در سینمای خانگی سامسونگ

در تعمیر لوازم صوتی و تصویری به خاموش شدن دستگاه برای جلوگیری از گسترش خرابی، پروتکت گفته می شود. در ادامه راجع به مشکل پروتکت در سینمای خانگی سامسونگ و انواع آن توضیح می‌دهیم:

در طراحی فنی دستگاه های مختلف صوتی و تصویری مانند تلویزیون یا سینمای خانگی به خرابی قطعات و تعمیر مدارات هم پرداخته می‌شود. در طراحی قطعات الکترونیک قطعات مختلف ممکن است به نوعی خراب شوند که خرابی آنها باعث آسیب دیدگی قطعات دیگر شود.

برای رفع این ایراد و امنیت مدارات الکترونیکی راههای مختلفی وجود دارد. مثلا یکی از راههای ساده در این بخش استفاده از فیوزهای مناسب برای جلوگیری از افزایش جریان مدارات مختلف است. معمولا وقتی یک مدار آسیب می بیند جریان مصرفی ان بالا می رود. در این حالت فیوز می سوزد و جریان تغذیه مدار قطع می شود و از آسیب دیدگی قطعات دیگر جلوگیری می‌شود.

از دیگر راههای افزایش امنیت مدارات الکترونیک استفاده از مدارات پروتکتور است. این مدارها در کنار بخش های اصلی دستگاه طراحی می شوند و به نوعی بر عملکرد صحیح آنها نظارت می کنند. اگر مدار اصلی به هر دلیل وظیفه اصلی خود را به درستی انجام ندهد مدار پروتکتور فعال شده و با روش های مختلف از آسیب دیدگی بیشتر دستگاه جلوگیری می کند.

پروتکت کردن سینما خانگی سامسونگ

مشکل پروتکت در سینمای خانگی سامسونگ

مشکل پروتکت در سینمای خانگی سامسونگ به چند صورت برای اعلام خرابی دستگاه و جلوگیری به کار گرفته شده است :

  1.  fan check
  2. protect یا protection
  3. خاموش شدن سینمای خانگی سامسونگ

fan check در سینمای خانگی سامسونگ

کارکرد فن و کیفیت عملکرد آن در دستگاه های سینمای خانگی سامسونگ کنترل می شود. فن DC وظیفه تبادل گرمای ایجاد شده در مدارات داخلی دستگاه و بخصوص بخش آمپلی فایر را بعهده دارد. از آنجا که از کار افتادن یا پایین آمدن سرعت فن باعث افزایش دمای داخلی دستگاه و بالا رفتن امکان آسیب دیدگی مدارات می شود مدار محافظ ویژه‌ای بر عملکرد صحیح فن سینمای خانگی سامسونگ نظارت میکند.

در صورت ایجاد ایرادهایی مثل از کار افتادن و یا کاهش سرعت فن برای پیام FAN CHECK در صفحه نمایش دستگاه ظاهر می شود. نمایش این پیام خطا سه مرتبه تکرار می شود و در صورتی که مشکل برطرف نشود برای جلوگیری از ایجاد ایراد دستگاه خاموش می شود.

اگر با پیام FAN CHECK در سینمای خانگی سامسونگ خود مواجه شدید آن را جدی بگیرید و برای رفع آن با یکی از مراکز تعمیر سینمای خانگی سامسونگ تماس بگیرید.

مشکل پروتکت در سینما خانگی سامسونگ

PROTECT یا PROTECTION در سینمای خانگی سامسونگ

این حالت پروتکت در سینمای خانگی سامسونگ معمولا زمانی ایجاد می شود که به هر دلیل میزان جریان بخش پاور افزایش یابد. مثلا اتصال کوتاه قطعات مختلف مخصوصا در بخش آمپلی فایر که بیشترین میزان مصرف انرژی را دارد می تواند باعث ایجاد حالت پروتکت در سینمای خانگی سامسونگ می‌شود.

وقتی قطعه یا قطعاتی در بخش های مختلف خراب می شود می تواند باعث سرایت ایراد به بخش ها و قطعات دیگر شود. در این حالت مدارات محافظ دستگاه فعال می شود و برای جلوگیری از سرایت ایراد دستگاه را خاموش می کند. پیام PROTECT و یا PROTECTION هم در صفحه نمایش دستگاه نمایش داده می شود.

اگر با پروتکت در سینمای خانگی سامسونگ خود مواجه شدید اولین اقدام لازم اینست که بلندگوهای دستگاه را جدا کنید. ایجاد اتصالی در بلندگوها و یا خرابی آنها می تواند به عنوان یک ایراد در بخش آمپلی فایر دستگاه دیده شود. اگر بعد از جداسازی بلندگوها هنوز ایراد وجود داشت حتما دستگاه را خاموش کنید و با یکی از مراکز تعمیر سینمای خانگی سامسونگ تماس بگیرید.

خاموش کردن سینمای خانگی سامسونگ

یکی دیگر از ایرادهای مربوط به پروتکشن که در دستگاه های سینمای خانگی سامسونگ دیده می شود خاموش شدن سینمای خانگی سامسونگ بعد از مدتی کار کردن دستگاه است.

این ایراد در بخی مدل ها مانند TQ85 و یا TX250 بیشتر دیده می شود. در این دستگاه ها نمایش پیام PROTECT برای آگاهی تعمیرکار سینمای خانگی و یا مصرف کننده در نظر گرفته نشده و سینمای خانگی در هنگام ایجاد ایراد فقط خاموش می شود.

مشکل پروتکت در سینمای خانگی سامسونگ انواع مختلف و صورت های ظاهری متفاوتی دارد که ممکن است در کارکرد با سینمای خانگی سامسونگ خود با آن مواجه شوید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره رایان تماس بگیرید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ