قیمت برد تیکان تلویزیون سونی W800C

قیمت برد تیکان تلویزیون سونی W800C

قیمت برد تیکان تلویزیون سونی W800C به دلیل شایع بودن خرابی این قطعه سوال بسیاری از مراجعین مجموعه تعمیر تلویزیون است. در ادامه همراه متخصصین تعمیر تلویزیون سونی علت خرابی برد تیکان تلویزیون سونی مدل W800C را بررسی کرده و هزینه تعمیرات را در حالت‌های مختلف مشخص می‌کنیم.

قبل از آن که بخواهیم راجع به علت خرابی و تعمیرات برد تیکان تلویزیون سونی صحبت کنیم، بهتر است با وظیفه برد تیکان در تلویزیون‌های LED و LCD آشنا شویم.

برد تیکان چیست و در کجای تلویزیون قرار دارد؟

قطعه تیکان برد کوچک مستطیل شکلی است که در تلویزیون‌های LED و LCD به کار می‌رود. تیکان از یک طرف به مین برد و از طرف دیگر به برد آدرس و صفحه نمایش (پنل تلویزیون) متصل است.

پردازش نهایی تصویر و ایجاد زمان بندی منظم و ارسال آن به بخش های مختلف لیکوئید پنل (صفحه نمایش) برای ایجاد تصویر، وظیفه اصلی برد تیکان (time control) است. به بیان ساده‌تر پنل یا همان صفحه نمایش در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی اطلاعات تصویر را از برد تیکان دریافت می کند.

وظیفه برد تیکان T CON در تلویزیون LED – LCD

سیگنال اولیه تصویر در مین برد تلویزیون تولید شده و پردازش اولیه روی آن صورت می‌گیرد. سپس این اطلاعات بوسیله فلت LVDS (کابل انتقال اطلاعات) به برد تیکان تلویزیون منتقل می‌شود. برد تیکان سیگنال تصویر را پردازش و زمان بندی کرده و به قسمت‌های مختلف صفحه نمایش می‌فرستد.

برد تیکان در اکثر تلویزیون‌ها دارای دو خروجی است. یک خروجی برای تغذیه سمت راست پنل و دیگری برای بایاس سمت چپ پنل تلویزیون است. در مدل هایی که برد تی کان دارای 4 خروجی است دو خروجی برای سمت راست و دو خروجی سمت چپ پنل را تغذیه می کند.

ولتاژ تغذیه برد تیکان در تلویزیون های مختلف بین 5 تا 12 ولت به طور مستقیم از برد پاور و یا بواسطه مین برد تامین می شود.

قیمت برد t con سونی 50w800c

قیمت برد تی کان سونی 50w800c

علائم خرابی برد تیکان تلویزیون سونی

همانطور که گفتیم وظیفه اصلی برد تیکان پردازش نهایی تصویر است. در نتیجه اشکالات مختلفی که در برد تیکان تلویزیون ایجاد می‌شود تاثیر مستقیم در کیفیت تصویر تلویزیون ایجاد می‌کند. خرابی برد تیکان در تلویزیون سونی به دو صورت کلی ظاهر می‌شود :

 1. بهم ریختگی تصویر به صورت خطوط عمودی رنگی
 2. چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون به تعداد 5 بار

ایجاد اشکال در کیفیت پردازش تصویر و بهم ریختگی رنگها در اثر خرابی برد تیکان در سایر تلویزیون‌ها هم دیده می‌شود. اما خاموش شدن تلویزیون و چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون تنها در تلویزیون سونی ایجاد می‌شود. ایجاد این حالت به دلیل فعال شدن سیستم عیب یابی داخلی تلویزیون سونی است.

عملکرد این سیستم به این شکل است که ایجاد ایراد و خرابی قطعات در تلویزیون، توسط مدارات محافظ شناسایی می‌شود. برای جلوگیری از پیشرفت ایراد دستگاه خاموش می شود و چراغ جلوی تلویزیون سونی شروع به چشمک زدن می کند. تعداد چشمک زدن تلویزیون سونی محدوده خرابی قطعات را مشخص می‌کند.

خرابی برد تیکان و بخش های مختلف پنل (صفحه نمایش) در عموم مدل های تلویزیون سونی با 5 چشمک نشان داده می شود. در این حالت تلویزیون بعد از روشن شدن مجددا خاموش می‌شود و لامپ پاور تلویزیون 5 بار چشمک می‌زند سپس 2 ثانیه مکث می‌کند و مجددا 5 بار چشمک را تکرار می‌کند.

علائم خرابی برد تی کان تلویزیون سونی W800C

 1. سفید شدن تصویر تلویزیون

 2. ایجاد خطوط عمودی و بهم ریختگی تصویر تلویزیون

 3. روشن نشدن و 5 بار چشمک زدن چراغ پاور

 4.  دو نیمه شدن تصویر تلویزیون

 

علائم خرابی برد تیکان

تعمیر تلویزیون سونی w800c

علت خرابی برد تیکان تلویزیون سونی چیست؟

یکی از نکات مهم در مجموعه تعمیرات تلویزیون مشخص شدن علت خرابی قطعات است. مشخص شدن علت خرابی و رفع آن باعث می‌شود احتمال خرابی مجدد تلویزیون از بین برود.

مهمترین علت خرابی برد تیکان تلویزیون سونی مدل W800C، نقص در بخش دفع حرارت است. حرارت ایجاد شده در برد تیکان بعلت فعالیت و پردازش بالایی که در این برد انجام می‌شود بیشتر از حد معمول است.

میزان بالای حرارت ایجاد شده در قطعات برد تیکان تلویزیون سونی به مرور زمان باعث کاهش عمر مفید و خرابی برد تیکان تلویزیون سونی خواهد شد.

 

اصلاحیه برد تیکان تلویزیون سونی W800C

اصلاحیه برد تیکان تلویزیون سونی W800C تغییرات استانداردی است که در بردهای جدید در جهت افزایش عمر قطعات و کاهش احتمال خرابی داده شده است. عملکرد مجموعه این تغییرات در جهت کاهش تولید حرارت و دفع بهتر آن است.

تلویزیون سونی سری W800C در سه سایز 43 – 50 و 55 تولید شده و به دلیل شباهت ساختاری قطعات در هر سه سایز دچار ضعف در بخش برد تیکان است. این مدل از تلویزیون های سونی به دلیل استفاده از سیستم عامل اندروید و کیفیت تصویر مطلوب فروش بسیار خوبی داشته ولی با ایجاد اپیدمی خرابی برد تیکان مشتریان را به دردسر انداخته است.

تعویض برد تیکان تلویزیون سونی W800C با برد آکبند و نو انجام می‌شود. تعویض برد تیکان تلویزیون سونی مدل W800C دارای 60 روز گارانتی طلایی و تعویض رایگان خواهد بود.

 

 

منوی عیب یابی تلویزیون سونی در 5 چشمک

منوی عیب یابی تلویزیون سونی در خرابی برد تیکان

قیمت برد تیکان تلویزیون سونی W800C

خرابی برد تیکان یکی از ایرادهای متداول در تعمیر تلویزیون سونی مدل w800c است. به همین جهت مجموعه رایان خدمات ویژه‌ای در این بخش در نظر گرفته است. با ثبت درخواست، متخصصین تعمیر تلویزیون سونی در مجموعه رایان در کمترین زمان ممکن با حضور در محل شما اقدام به تعمیر تلویزیون سونی شما خواهند کرد.

با توجه به اپیدمی شدن خرابی برد تیکان، قیمت برد تیکان تلویزیون سونی w800c در مجموعه رایان با شرایط ویژه‌ای تعیین شده است.

در ادامه قیمت برد تیکان تلویزیون سونی مدل W800C در اینچ‌های مختلف را مشاهده می‌کنید. قیمت‌ها بروزرسانی شده و معتبر است.

قیمت برد تیکان سونی مدل 43W800C

برد تیکان سونی 43w800c

برد تیکان سونی 43w800c

شماره فنی  :  55T23-C03 

وضعیت فنی  :  اصلاح شده

قیمت  :  1.850.000

قیمت برد تیکان سونی 50w800c

تیکان سونی 55W800C

تیکان سونی 55W800C

شماره فنی  :  55T23-C03 

وضعیت فنی  :  اصلاح شده

قیمت  :  1.850.000

قیمت برد تیکان سونی 55w800c

تیکان سونی 55w800c

تیکان سونی 55w800c

شماره فنی  :  55T23-C0G

وضعیت فنی  :  اصلاح شده

قیمت  :  1.950.000

خدمات تعمیر تلویزیون سونی در نمایندگی رسمی تعمیرات گروه رایان

خدمات تعمیر تلویزیون سونی مدل W800C در مجموعه رایان و به دلیل اهمیت برند قدرتمند سونی بوسیله متخصصین مجرب و بالاترین کیفیت انجام می شود. مجموعه بررسی و عیب یابی دستگاه و در صورت تمایل مشتری به تعویض برد کلیه خدمات تلویزیون سونی مدل W800C در منزل و در کوتاهترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

با توجه به نیاز به ابزار تست و عیب یابی و تعویض قطعات SMD پروسه تعمیر برد تیکان در منزل مشتری امکان پذیر نیست. در این بخش موارد مختلف مانند هزینه تعمیر، قیمت برد تیکان تلویزیون سونی W800C ، امکان تعمیر و یا نیاز به تعویض با مشتری و قبل از انجام، هماهنگ خواهد شد.در صورت تمایل مشتری به انجام تعمیر برد بجای تعویض، حمل و نقل دستگاه به کارگاه و برگشت ، نصب ، تست و تنظیم و تحویل به مشتری توسط متخصصین این بخش انجام خواهد شد.

عکس های بیشتر از خرابی ظاهری برد تیکان سونی مدل W800C

خرید برد تی کان

خرید برد تی کان

خرابی برد تی کان تلویزیون سونی

6 دیدگاه ها

 1. حمید گفت:

  سلام
  بردهای اصلاح شده تعمیر و دستکاری شده اند یا با طراحی جدید توسط شرکت ارائه شده اند؟
  نو می باشند یا استوک؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بردهای تی کان سونی مدل w800c به صورت آکبند با طراحی جدید و رفع ضعف و نقص قبلی ارائه می‌شود. بردهای قبلی دارای یک ضعف سخت‌افزاری هستند که در بردهای جدید رفع شده و تا کنون گزارش منفی مبین بر خرابی بردها دریافت نشده است. بردهای جدید با سه ماه گارانتی فروخته و یا نصب می‌شود.

 2. Morteza گفت:

  سلام ، برد تیکان تلویزیون۵۵ اینج W800c من خراب شده ، می خواستم بدونم تعمیر کار شما به منزل می آیند جهت تعمیر و هزینه تعمیر چقدر می شود .

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، خدمات تعمیر تلویزیون سونی (تعویض برد تیکان تلویزیون سونی w800) به طور کامل داخل منزل انجام می‌شود و نیازی به حمل تلویزیون به تعمیرگاه نیست. با همکاران در بخش مشاوره تعمیرات تماس بگیرید و اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید.

 3. عبادی گفت:

  سلام
  برد دستگاه من 43w800c هست. بردی که ارسال میشه آماده نصب هست یا باید پروگرم بشه؟ جایی خونده بودم که برد جدید خام و باید پروگرم بشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، بردهای ارائه شده از طرف مجموعه تعمیر تلویزیون رایان اورجینال و آماده نصب بروی تلویزیون است. این بردها در تمام سایزها هیچ گونه برنامه و یا تغییری نیاز ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ