بررسی علت روشن نشدن سینمای خانگی + راه حل

بررسی علت روشن نشدن سینمای خانگی + راه حل عنوان مطلبی است که امروز به آن خواهیم پرداخت. مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری متعددی می تواند بر سینمای خانگی تاثیر بگذارد و باعث بروز برخی اشکالات در آنها شود. روشن نشدن سینمای خانگی یکی از این مشکلات است. اگر شما نیز به دنبال راه حلی برای رفع این مشکل در سینمای خانگی خود هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

برد نغذیه سینمای خانگی

برد نغذیه سینمای خانگی

خرابی کابل برق یا برد سینمای خانگی

یکی از دلایل روشن نشدن سینمای خانگی اشکال در برق ورودی به سیستم است. ممکن است کابل برق سینمای خانگی خراب یا معیوب شده باشد. کابل های اتصال به برق با گذر زمان دچار خرابی و ساییدگی می شوند. همچنین ممکن است در اثر برخورد و یا افتادن دستگاه، برد آن خراب شده باشد. سینمای خانگی را از داشتن هر یک از مشکلات بیان شده آزمایش کنید. بدین منظور ابتدا سینمای خانگی را در پریزی که به سالم بودن آن اطمینان دارید به برق متصل کرده و امتحان کنید. اگر همچنان مشکل روشن نشدن سینمای خانگی رفع نشد، اشکال از کابل برق و یا برد تغذیه سیستم شماست.

روشن نشدن سینمای خانگی در برخی موارد به دلیل مشکلات پیچیده تر در سخت افزار سیستم است.

اشکال در کابل برق به راحتی با تعویض کابل قابل حل است، اما برای رفع مشکل در برد تغذیه سینمای خانگی لازم است از کارشناسان حرفه ای در حوزه تعمیر سینمای خانگی کمک بگیرید. رایان تی وی آماده خدمت رسانی یه شما در حوزه تعمیر انواع سیستم صوتی و تصویری، مانند انواع تلویزیون و سینمای خانگی می باشد. برای تشخیص اشکال در این مرحله، از فروشگاه های صوتی و تصویری، کابل برق دیگری برای دستگاه تهیه کنید. کابل را به سیستم متصل و مجددا دستگاه را بررسی کنید. اگر همچنان دستگاه روشن نشد، کار را به متخصصین در این زمینه بسپارید.

تعویض کابل برق می تواند در رفع مشکل روشن نشدن سینمای خانگی موثر باشد.

اشکال در کنترل از راه دور سینمای خانگی

اگر سعی کردید سینمای خانگی خود را با استفاده از کنترل از راه دور روشن کنید، اما با مشکل مواجه شدید، مطمئن شوید هیچ مانعی در غضای بین کنترل و سینمای خانگی نباشد. اگر همچنان مشکل روشن نشدن سینمای خانگی رفع نشد، باتری های کنترل را تعویض کنید و در فاصله نزدیک به سینمای خانگی قرار بگیرید. اگر همچنان مشکل رفع نشد، سعی کنید سینمای خانگی را با استفاده از دکمه Power روشن کنید. اگر مجددا سینمای خانگی روشن نشد، علت ها و راه حل های بعدی را امتحان کنید.

تعویض کابل های اتصال سینمای خانگی می تواند در رفع مشکل موثر باشد.

اشکال در کابل ها

ممکن است سینمای خانگی شما روشن باشد، اما به دلیل مشکل در کابل ها شما تصویر یا صدایی دریافت نکنید. برای رفع این مشکل کابل ها چک کنید. سپس آن ها را جدا و مجددا متصل کنید. از محکم بودن کابل ها اطمینان حاصل کنید. در صورت امکان از کابل دیگری استفاده کنید. از نزدیک ترین فروشگاه صوتی و تصویری، کابل جدید تهیه کنید و به دستگاه متصل کنید و بررسی کنید مشکل روشن نشدن سینمای خانگی رفع می شود یا خیر؟

مطمئن شوید دستگاه روشن نشده است.

لزوما اینکه سینمای خانگی چیزی نمایش نمی دهد و تصویری ارسال نمی کند به این معنی نیست که روشن نشده است. دستگاه را بررسی کنید و از روشن نشدن سینمای خانگی اطمینان حاصل کنید. راه حلی ساده این است که صدای دستگاه را زیاد کنید. اگر مشکلی در فرستنده های تصویر وجود داشته باشد، با این کار مشخص می شود.

 

در بیشتر موارد مشکل روشن نشدن سینمای خانگی به راحتی رفع می شود.

تشخیص با استفاده از چراغ دستگاه

اگر ضمن روشن نشدن سینمای خانگی، چراغ دستگاه (چراغ استندبای) نیز روشن نشد، ممکن است این مشکل به دلیل بروز اشکال در برد تغذیه دستگاه باشد. برد تغذیه در واقع وظیه تامین انرژی سینمای خانگی را برعهده دارد.

اما در مواردی که سینمای خانگی روشن نمی شود، در حالی که چراغ سیستم روشن است، احتمال خرابی برد تغذیه (پاور برد) و همچنین برد اصلی (مین برد) وجود دارد. برد اصلی وظیفه نظارت و مدیریت بخش های مختلف، پردازش سیگنال های صدا و تصویر و… را در سینمای خانگی را بر عهده دارد.

در برخی موارد نیز ممکن است که سینمای خانگی روشن شده و سپس خاموش شود. در این صورت احتمال خرابی، بیشتر در بخش آمپلی فایر سینمای خانگی است.

 

کلام آخر

در این مطلب از سری مطالب وی سایت رایان تی وی به بررسی علت روشن نشدن سینمای خانگی پرداختیم. امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما مفید بوده باشد. در آخر اگر با راه حل های بیان شده مشکل دستگاه شما همچنان رفع نشد، می توانید از متخصصان با تجربه رایان تی وی در این باره کمک بگیرید. رایان تی وی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در حوزه تعمیر انواع سیستم صوتی و تصویری از جمله تعمیر سینمای خانگی و تعمیر تلوزیون می باشد.

سوالات متداول

آیا برای رفع مشکل روشن نشدن سینمای خانگی نیاز است که آن را حمل کنیم؟

خیر، رایان تی وی ارائه دهنده خدمات تعمیر انواع سیستم های صوتی و تصویری از جمله تلویزیون و سینمای خانگی در منزل است. می توان با متخصصان رایان تی وی بگیرید و انواع خدمات را در منزل دریافت کنید.

چگونه تشخیص دهیم که مشکل روشن نشدن سینمای خانگی از کجاست؟

به راحتی با راه حل های بیان شده در این مطلب سینمای خانگی خود را بررسی کنید. اگر علت مشکل را پیدا نکردید، از متخصصان در زمینه تعمیر سینمای خانگی کمک بگیرید.

آیا مشکل روشن نشدن سینمای خانگی قابل حل است؟ یا سینمای خانگی باید تعویض شود؟

در بیشتر موارد مشکل روشن نشدن سینمای خانگی قابل تعمیر است. با کمک گرفتن از متخصصین مجرب در این زمینه می توانید این مشکل را رفع کنید و به تعویض سینمای خانگی احتیاجی نیست.

چه مقدار زمان و هزینه برای تعمیر سینمای خانگی و رفع مشکل روشن نشدن سینمای خانگی نیاز است؟

هزینه و زمان مورد نیاز برای تعمیر سینمای خانگی به نوع مشکل آن بستگی دارد. در باره اطلاع از هزینه و زمان، با توجه به مشکل سینمای خانگی شما، می توانید با متخصصان رایان تی وی در ارتباط باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ