نکات کاربردی در مورد ضبط fl و flx سونی

تعمیر ضبط FL و FLX

در بخش تعمیر ضبط سونی FL و FLX به تفضیل راجع به مشکلات مختلف این محصولات سونی و عیوب متداولی که در آنها ایجاد می شود صحبت کردیم. در ادامه برخی از نکات کاربردی در مورد ضبط fl و flx سونی که در این دستگاهها وجود دارد ولی عموم مصرف کنندگان از آنها بی اطلاع هستند را عرض می کنیم تا شاید راهگشای برخی از دوستان باشد :

تغییر سیستم رنگ خروجی :

برای سیگنال خروجی تصویر در این دستگاه دو حالت در نظر گرفته شده است PAL و NTSC. اگر تلویزیون شما در حالت مشابه خروجی دستگاه و یا در حالت AUTO باشد تصویر بدست آمده درست و بدون مشکل است اما اگر در حالتی غیر از این باشد معمولا تصویر بصورت سیاه وسفید و یا همراه با اعوجاج دیده می شود. برای تغییر سیستم خروجی رنگ دستگاه دکمه PAUSE روی دستگاه را نگهداشته و بوسیله دکمه POWER ON  دستگاه را روشن کنید. در این حالت دستگاه روشن می شود و پس از چند ثانیه وضعیت خروجی تصویر دستگاه در حالت جدید به نمایش درامده و نوع سیگنال خروجی تغییر می کند.

نکات کاربردی در مورد ضبط fl و flx سونی

روش ریست کردن سینمای خانگی سونی سری FL :

دکمه های STOP  و DISPLAY و DVD TOP MENU را در روی دستگاه پشت سرهم و بدون وقفه فشار دهید ، عبارت COLD RESET  در صفحه نمایش نشان داده می شود و دستگاه بحالت تنظیمات کارخانه ای برمی گردد.

روش ریست کردن سینمای خانگی سونی سری FLX :

دکمه های STOP  و DISPLAY و GROOVE را در روی دستگاه پشت سرهم و بدون وقفه فشار دهید ، عبارت COLD RESET  در صفحه نمایش نشان داده می شود و دستگاه بحالت تنظیمات کارخانه ای برمی گردد.

قفل کردن مکانیزم بخش سی دی :

برای قفل کردن بخش سی دی پس از روشن کردن دستگاه و انتخاب فانکشن DVD باید دکمه های stop + eject را به مدت 5 ثانیه فشار دهید. عبارت locked در دیسپلی دستگاه نمایش داده می شود و بخش مکانیزم قفل می شود.

برای بگرداندن این حالت مجددا باید عمل فوق را تکرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ