محافظ صفحه نمایش تلویزیون LED و LCD

محافظ صفحه نمایش تلویزیون

آنچه در این نوشته خواهید خواند

محافظ صفحه نمایش تلویزیون LED و LCD

با توجه به آسیب پذیری بخش پنل در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی و عدم امکان تعمیر پنل در صورت وارد آمدن ضربه و آسیب فیزیکی برخی شرکت ها و کارگاهها اقدام به طراحی و تولید صفحات محافظ صفحه نمایش تلویزیون LED و LCD کرده اند که عبارتست از یک صفحه طلق مانند که روی صفحه تلویزیون شما قرار می گیرد و از وارد آمدن ضربه ، نفوذ مایعات و سایر آسیب های فیزیکی و دستی به پنل تلویزیون جلوگیری می کند.

با توجه به حساسیت محل استفاده تولید کنندگان سعی می کنند از بهترین مواد اولیه استفاده کنند (صفحات پلی کربنات) اما سوالی که برای بسیاری از کسانی که قصد خرید این محصولات را دارند اینست که کیفیت تصویر تلویزیون چقدر تغییر می کند ؟

محافظ صفحه نمایش تلویزیون LED و LCD
زاویه خم در بعضی مدلها به فیکس شدن بهتر کمک می کند

 

با توجه به سوال تعدادی از دوستان در این زمینه چند نمونه از مدلهای موجود را بررسی کردیم که نتیجه این بررسی را به اطلاع شما می رسانیم:

عمده تفاوتی که در مدلهای مختلف این صفحات محافظ دیدیم تنها تفاوت برند بود چرا که با توجه به حساسیت محل استفاده و ظرافتهای موجود هر کدام از تولید کنندگان سعی می کنند از بهترین مواد اولیه استفاده کنند. زاویه L مانند بالای این محافظ ها پایه اصلی نگهدارنده صفحه است و بندها و چسب های نگهدارنده هم باعث ثابت شدن محافظ روی تلویزیون می شوند. یکی از نکات مهم دیگر میزان رفلکس یا برگشت نور است که هر چند تولیدکنندگان اصرار صد در صدی در عدم وجود این واکنش دارند اما باید دانست که هر سطحی برگشت نور دارد و میزان برگشت نور هیچ ماده ای صفر نیست اما در این بخش میزان رفلکس خود صفحه نمایش تلویزیون همباید در نظر گرفت. سایر پارامترهای مهم شاید مورد استفاده عینی نداشته باشد مثلا یکی از نکاتی که تولید کنندگان روی آن تکیه می کنند عدم کاهش کیفیت در تصاویر سه بعدی است در حالیکه شاید درصد بسیار کمی از مصرف کنندگان از قابلیت سه بعدی دستگاه خود استفاده می کنند.

محافظ صفحه نمایش تلویزیون LED و LCD
محافظ صفحه نمایش تلویزیون LED و LCD

 

 

اگر بخواهیم نکات مثبت و منفی این محافظ ها را در کنار هم بگذاریم باید گفت که هر چند این محافظ ها با قطرهای چند میلی متری خود ظاهر تلویزیون را تغییر می دهند و باعث می شود که هر بیننده ای در اولین نگاه بیشتر از خود تلویزیون متوجه صفحه محافظ آن شود اما اگر تعداد بیشمار مراجعینی را به یاد بیاوریم که به دلیل شکستن پنل تلویزیون یا مجبور به پرداخت هزینه بالای تعویض پنل تلویزیون شده اند یا قید دستگاه را زده و دستگاه جدیدی خریداری کرده اند ترجیح می دهیم که اگر ضریب امکان آسیب به پنل تلویزیون بدلیل وجود کودک خردسال ، قرار داشتن تلویزیون در محیط های کاری .عوامل مشابه بالاست لااقل برای دوره های زمانی خاصی از این محافظ ها استفاده کنیم.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط