صفحه محافظ تلویزیون

صفحه محافظ تلویزیون

استفاده از محافظ صفحه در دستگاه هایی مانند گوشی های موبایل و حتی تبلت های اینچ بالا بسیار رایج و عمومی است اما در تلویزیون ها بدلیل آنکه هنوز بسیاری از مصرف کنندگان با محافظ های ظریفی که به تازگی به بازار ارائه شده اند آشنایی ندارند استفاده از صفحه محافظ تلویزیون عمومی نشده است.
در بخش تعمیرات تلویزیون مقدار قابل توجهی از آمار مراجعه به سوالات شکستگی پنل تلویزیون و یا آبخوردگی پنل تلویزیون مربوط می شود که از بسیاری از آنها می توان با استفاده از محافظ صفحه نمایش تلویزیون جلوگیری کرد. وجود این محافظ همچنین از ایجاد خط و خش های احتمالی هم جلوگیری می کند.
یک محافظ صفحه با کیفیت که از مواد اولیه مرغوب (پلی کربنات) تهیه شده باشد باید کاملا شفاف بوده و هیچ گونه تاری یا اعوجاجی در آن دیده نشود و با قطری حدود سه میلی متر مانع از آسیب های احتمالی به تلویزیون شما گردد. خاصیت آنتی یو وی باعث می شود تا تصویر کاملا شفاف و بدون نور اضافه دیده شود و باید دقت کرد شفافیت محصول برای تصاویر سه بعدی هم به اندازه کافی باشد.
در هنگام نصب لبه بالایی صفحه محافظ تلویزیون با داشتن زاویه 90 درجه وزن صفحه را تحمل می کند و برچسب ها و نیز بندهای نگه دارنده آن را در سر جای خود محکم می کند.

نصب صفحه محافظ تلویزیون

برای نصب درست محصول باید موارد زیر را رعایت کنید :
بنا به شرایط آب و هوایی و دمای محیط ممکن است پوسته کاغذی محافظ صفح نمایش سخت تر و یا راحت تر جدا شود.
برای سهولت در جدا کردن پوسته کاغذی می توانید در ابتدا پارچه ای را کاملا نمناک و یا خیس را به تمام سطح محافظ کشیده و پس از چهل ثانیه اقدام به جداکردن پوسته نمایید.
در هنگام جداسازی پوسته از محافظ بدلیل بار الکتریکی ساکن اولیه، از گذاشتن آن بر روی فرش و یا موکت خودداری کنید تا گرد وغبار جذب صفحه نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ