دلیل چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون سونی

چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون سونی

آنچه در این نوشته خواهید خواند

پیدا کردن دلیل چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون سونی یکی از علت هایی است که ممکن است شما هم در جستجوی آن به این مطلب رسیده باشید. در ادامه به بررسی ایجاد این حالت و پروسه تعمیر تلویزیون در ایرادهای مختلف می پردازیم.

تعمیر تلویزیون سونی

شرکت سونی در تلویزیون های خود از نوعی سیستم عیب یاب داخلی استفاده می کند. این فناوری عیب یابی که استفاده از آن به زمان تولید تلویزیون های crt سونی برمی گردد با هدف جلوگیری از پیشرفت ایراد و کمک به پروسه تعمیر تلویزیون سونی طراحی شده است. نحوه کارکرد عیب یاب داخلی تلویزیون های سونی به این صورت است که زمانی که ایرادی در دستگاه ایجاد می شود و یک یا تعدادی از قطعات معیوب می شوند و کارکرد یک مدار با اختلال مواجه می شود این اشکال بوسیله مداراتی که به همین منظور طراحی شده و مدارات محافظ یا پروتکتور نام دارند شناسایی می شود.

در این حالت دستگاه به حالت استندبای می رود ( خاموش می شود ) و چراغ پاور جلوی تلویزیون شروع به چشمک زدن می کند. چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون سونی روند مشخص و تعداد تکراری دارد. مثلا 2 بار خاموش و روشن می شود ( چشمک می زند ) و سپس 2 ثانیه مکث می کند ( خاموش است ) و مجددا 2 بار چشمک می زند.

جدول عیب یابی تلویزیون سونی
جدول عیب یابی تلویزیون

در نقشه فنی تلویزیون های مختلف سونی جدول عیب یابی برای تعداد مختف چشمک در آن مدل طراحی شده است. با مراجعه به این جدول می توان متوجه شد که دلیل چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون سونی خرابی کدامیک از قطعات تلویزیون است. مشابه این جدول در بخش سرویس مد ( منوی مخفی ) تلویزیون هم قرار داده شده است و در صورت سلامت دستگاه قابل دسترسی است. برای دسترسی به این منو که با نام self check شناخته می شود. برای دسترسی به منوی عیب یابی داخلی در تلویزیون سونی باید کلیدهای زیر را روی کنترل به صورت پشت سر هم فشار دهید :

display  +  5  +  ( + volume )  + power on

 

منوی عیب یابی داخلی

 

کلیدهای دیسپلی ، 5 ، مثبت ولوم و کلید روشن شدن دستگاه را روی کنترل و به صورت پشت سر هم فشار دهید. با فشار آخرین کلید دستگاه روشن می شود و منویی نمایش داده می شود که در یک سمت آن تعداد چشمک ها و در سمت دیگر آن ایراد معادل آن تعداد چشمک مشخص شده است.

کارکرد عملی سیستم عیب یابی تلویزیون سونی به این صورت است که اگر با خرابی تلویزیون سونی مواجه شویم در صورت آشنایی با این نوع عیب یابی می توانیم با شمارش تعداد چشمک ها و اعلام آن به مراکز تعمیر تلویزیون سونی و مشاوره با متخصصین تعمیرات تلویزیون سونی از کیفیت و مراحل تعمیر تلوزیون سونی و هزینه مورد نیاز مطلع شده و تصمیمات بهتری برای تعمیرات تلویزیون خود اتخاذ کنیم. شما هم اگر یکی از مشتریان محصولات سونی هستنید و با خرابی تلویزیون خود مواجه شده اید می توانید برای بررسی دلیل چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون سونی خود با متخصصین رایا مشاوره تعمیر تلویزیون رایگان داشته باشید.
در مجموعه تخصصی رایان تعمیر تلویزیون سونی توسط متخصصین مجرب و متعهد و با استفاده از دانش فنی و قطعات فابریک در کوتاهترین زمان ممکن و با ارائه گارانتی خدمات انجام می شود. مجموعه رایان مفتخر به گواهینامه رسمی اتحادیه تعمیر لوازم صوتی و تصویری تهران و دانشنامه فنی مجتمع فنی تهران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط