تعمیر سینمای خانگی سامسونگ,مدل HT-TQ85

تعمیر سینمای خانگی سامسونگ,مدل HT-TQ85

آنچه در این نوشته خواهید خواند

 

تعمیر سینمای خانگی سامسونگ,مدل HT-TQ85 در مجموعه تعمیر سیستم‌های صوتی سامسونگ از اهمیت زیادی برخوردار است. کیفیت بالای ساخت و قدرت زیادی که در صدای سینمای خانگی TQ85 سامسونگ دیده می‌شود باعث شده تا کاربران، تمایل زیادی به حفظ و نگهداری از آن داشته باشند.

TQ 85 تنها سینمای خانگی سامسونگ است که با مکانیزم 5 دیسک ساخته شده است. از دیگر مشخصات فنی این مدل که می‌توان از آنها بعنوان امتیاز نام برد، تفکیک بخش‌های مختلف به صورت بردهای مجزا است. این ویژگی به بخش تعمیر سینمای خانگی سامسونگ این امکان را می‌دهد که بتواند در صورت نیاز هر قسمت را تعویض کند. مثلا بخش آمپلی فایر به صورت مجزا ساخته شده و در صورت خرابی، می‌توانیم آن را تعویض کنیم.

تعمیر سینمای خانگی سامسونگ,مدل HT-TQ85

ایرادهای شایع در تعمیر سینمای خانگی سامسونگ,مدل HT-TQ85

 1. شکستن چرخ دنده بخش سی دی سینمای خانگی سامسونگ HT -TQ85

 2. خاموش شدن سینمای خانگی سامسونگ

 3. اشکال در خواندن محتوای دیسک (نخواندن دیسک – تیک زدن موقع خواندن دیسک و …)

 4. ایجاد حالت پروتکت (protect) در سینمای خانگی سامسونگ

 5. خرابی فن خنک کننده و نمایش ارور FAN CHECK

 6. بهم ریختگی اطلاعات در صفحه نمایش سینمای خانگی

شکستن چرخ دنده بخش سی دی سینمای خانگی سامسونگ HT -TQ85

همانطور که گفتیم سینی دیسک (TRAY) در این مدل 5 تایی است. توجه داشته باشید مکانیزم‌هایی که امکان استفاده از چند دیسک را فراهم می‌کنند، معمولا نسبت به دستگاه‌های تک دیسک آسیب‌‌پذیر‌تر بوده و میزان و سرعت استهلاک آنها بالا‌تر است.

در سینمای خانگی سامسونگ مدل TQ 85 یکی از چرخ دنده‌های بخش مکانیزم دیسک از جنس خاصی ساخته شده که نرم بوده و قابل انعطاف است. این چرخ دنده به مرور زمان خشک، شکننده و دچار پوسیدگی شده و خودبخود خرد شده و معمولا مصرف کنندگان با باز کردن قاب دستگاه، تکه‌های شکسته آن را می‌بینند، باعث می‌شود که بخش مکانیزم از کار بیفتد و ایراد ظاهری آن به صورت باز نشدن درب بخش سی دی ظاهر شود.

متاسفانه شرکت سامسونگ در بخش خدمات پس از فروش اقدام به تامین این قطعه نکرده است. تعمیر سینمای خانگی سامسونگ مدل ht-tq85

خاموش شدن سینمای خانگی سامسونگ HT-TQ85

در این ایراد معمولا سینمای خانگی بعد از چند دقیقه و بدون اینکه پیغام و یا خطای خاصی را نشان دهد خاموش می شود. با روشن کردن مجدد، دستگاه به کار عادی خود ادامه می‌دهد اما دوباره در زمان کوتاه‌تری نسبت به مرتبه اول، خاموش می‌شود. در ابتدای ایجاد ایراد مدت زمان لازم برای خاموش شدن زیاد است و در صورت استفاده از دستگاه معیوب و بی توجهی به ایراد دستگاه، به مرور مدت زمان روشن ماندن دستگاه کوتاه‌تر می شود.

 

تعمیر سینما خانگی سامسونگ tq 85

نخواندن سی دی در سینمای خانگی سامسونگ

امروز مصرف کنندگان تمایل کمتری برای استفاده از بخش CD دارند، اما با توجه به این که درایو دیسک در دستگاه سینمای خانگی سامسونگ وجود داشته و خرابی آن روی بخش‌های دیگر تاثیر می‌گذارد، باید در بحث تعمیر سینمای خانگی سامسونگ,مدل HT-TQ85 به ایرادهای شایع آن و روش حل آنها بپردازیم.

اپتیک سینمای خانگی سامسونگ TQ 85 از نوع DL3 H است. خرابی این قطعه که عموم مصرف کنندگان آن را با نام (لنز دی وی دی) می‌شناسند باعث ایجاد ایرادهایی مانند نخواندن دیسک شود.

ارور FAN CHECK در سینمای خانگی سامسونگ + راه حل

عملکرد بخش آمپلی فایر (تقویت صدا) در دستگاههای سینمای خانگی گرمای زیادی تولید می‌کند که می‌تواند تاثیر منفی روی عملکرد قطعات آن داشته باشد. برای دفع این حرارت از فن استفاده می‌شود.

سرعت گردش فن خنک کننده نسبت به میزان صدای خروجی و میزان گرمایی که تولید می‌شود متغیر است. هر چقدر ولوم سینمای خانگی را بالاتر ببرید گرمای بیشتری تولید می‌شود. در این حالت فن با سرعت بیشتری می‌چرخد تا حرارت بیشتری از دستگاه خارج کند.

اگر فن سینمای خانگی سامسونگ از کار بیفتد و یا تعداد دور آن از حد مجاز کمتر شود، مدار ناظر برعملکرد آن که به صورت عیب یاب عمل می‌کند، فعال شده و 3 مرتبه پیام FAN CHECK در دیسپلی نمایش داده می‌شود. پس از آن در صورتی که تغییری در کیفیت عملکرد آن ایجاد نشود، دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش می‌شود تا از آسیب دیدگی قطعات سینمای خانگی جلوگیری شود.

راه حل خرابی فن در سینمای خانگی سامسونگ

اگر با خطای عملکرد فن خنک کننده در سینمای خانگی خود مواجه شدید ابتدا چک کنید که سوکت فن از محل خود جدا نشده باشد. خرابی فن و افزایش حرارت داخلی می‌تواند آسیب شدید به قطعات داخلی سینمای خانگی شما بزند. مقاومت فیوزی سر راه ولتاژ DC را هم بررسی کنید.

آخرین راه حل خرابی فن در تعمیر سینمای خانگی سامسونگ,مدل HT-TQ85، سرویس قطعات داخلی آن است. در این مرحله می‌توانید بجای تعویض، آن را باز کرده و شفت داخلی را تمیز و روان کنید. در این بخش بهتر است بجای گریس از اسپری WD40 استفاده کنید.

 

تعمیر سینمای خانگی سامسونگ HT-TQ85-

بهم ریختگی دیسپلی در سینمای خانگی سامسونگ HT-TQ85

در صفحه نمایش دستگاههای صوتی و تصویری از دیودهای نورانی به نام سون سگمنت برای نمایش اطلاعات استفاده میشود. معمولا اطلاعات این بخش توسط یک میکرو پروسسور پردازش و کنترل می‌شود. در سینمای خانگی سامسونگ مدل TQ-85 خرابی قطعات این بخش به صورت روشن شدن همه لامپ‌های دیسپلی ظاهر می‌شود.

خرابی برد پاور هم می‌تواند علت دیگر ایجاد این ایراد باشد. در این حالت برای تعمیر سینمای خانگی ابتدا باید ایراد بخش تغذیه را برطرف کنیم.

نصب دانگل بلوتوث برای سینمای خانگی سامسونگ

TQ-85 با وجود حجم و کیفیت بسیار بالای صدا اما یک ضعف بزرگ دارد: نبود امکان ارتباط بلوتوث. متخصصین تعمیر سینمای خانگی سامسونگ در مجموعه رایان این مشکل را حل کرده‌اند.

راه حل توصیه شده در این بخش نصب ماژول بلوتوث به صورت داخلی و کاملا استاندارد و متناسب سازی شده با ویژگی‌های سینمای خانگی سامسونگ شماست.

ویژگی‌های نصب بلوتوث روی سینمای خانگی سامسونگ عبارتند از:

 • امکان ارتباط با انواع گوشی موبایل، لپ تاپ و …
 • صدای خروجی با کیفیت هم طراز با بخش سی دی
 • بلوتوث نسخه 5.5
 • امکان ارتباط تا فاصله حدود 30 متر

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نصب ماژول بلوتوث روی سینمای خانگی سامسونگ، می‌توانید با متخصصین تعمیرات مجموعه رایان مشاوره داشته باشید.

 

13 پاسخ

 1. سلام،

  من این دستگاه یعنی سامسونگ ht-tq85 رو دارم،
  دی وی دی دستگاه کار نمیکنه ( بیرون نمیاد و احتمالا لود هم نشه )،
  و همینطور وقتی function دستگاه رو جابجا میکنم ( مثلا از usb به رادیو میرم )، گاهی لود نمیشه و باید چند مرتبه دستگاه رو خاموش و روشن کنم تا بصورت رندمی یک مرتبه بگیره،
  اما وقتی فقط روی یک function مثلا ” صدای دیجیتال ” باشه، و تغییری در function ایجاد نکنم، میتونم دستگاه رو همونطور خاموش کنم و مجددا بدون هیچ مشکلی وقتی روی همون function روشن بشه شروع بکار میکنه و صداش هم در این حالت هیچ مشکلی نداره،
  من فعلا با انتقال صدای تلویزیون خانگی با کابل اپتیکال درجه یک ( DIYO ) به این دستگاه و فقط از صداش استفاده میکنم،
  خیلی از این مدل خوشم میاد، و واقعا هینطور که گفتید صدای فوق العاده ای داره،
  آیا این مدل توسط مهندسین شما قابل تعمیر هست ؟

  سپاس از شما،

  1. با سلام ، در عموم دستگاه های سینمای خانگی خرابی بخش سی دی باعث ایجاد اختلال در عملکرد سایر بخش ها می شود. اما وقتی دستگاه در فانکشن دیگری قرار می گیرد این ایراد پوشیده می شود. یکی از ایرادهایی که در انتقال صدا از طریق AUX ویا سایر ورودی ها دیده می شود کاهش حجم و کیفیت صدا است. متاسفانه به دلیل کمبود قطعات اکثر مراکز تعمیر خدمات مناسبی برای تعمیر این مدل ارائه نمی دهند اما در مجموعه رایان با تامین قطعات یدکی کمیاب خدمات کاملی را در تعمیر سینمای خانگی سامسونگ TQ85 ارائه می دهیم. در کنار خدمات اصلی می توانید با نصب بلوتوث دستگاه خود را به این امکان هم مجهز کنید. برای ثبت درخواست تعمیر سینمای خانگی سامسونگ خود با کارگاه جمهوری 66593629 و در ساعات 10:30 صبح الی 7 بعد از ظهر تماس بگیرید.

 2. سلام من این سینما خانگی رو دارم میخواستم ببینم با باند ها و ساب و dvd و باند هاش میخواستم بفروشمش یه حدود قیمتی رو میتونید بهم بگید که بدونم تشکر

  1. با سلام، برای قیمت گذاری دستگاههای مختلف می توانید از سایت هایی مانند دیوار و … کمک بگیرید.

 3. سلام خواستم بپرسم آیا باندهای مدل TQ85 قابلیت بی سیم (وایرلس)شدن داره یا نه؟
  اگه جواب مثبته بفرمایید چطور میتونم از این قابلیت استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

 4. سلام روز بخیر
  امکان خرید اون چرخ دنده بعداز موتور مدل HT-TQ85 وجود داره؟
  متاسفانه بخاطر اینکه دستگاه شهرستان هست امکان اوردنش به تعمیرگاه نیست

  1. با سلام، در مجموعه تعمیراتگروه رایان، فروش قطعات تعریف نشده است. البته در نظر داشته باشید چرخ دنده سینمای خانگی سامسونگ tq85 باید با انجام برخی تغییرات در مکانیزم دیسک جاگذاری شود. به طور کل وزن قطعات مکانیکی برای موتور این بخش سنگین است و باید سرعت مکانیزم متناسب با کهنه شدن قطعات مختلف تنظیم شود. این تنظیمات در بخش‌ الکترونیکی انجام می‌شود.

  1. با سلام، سینمای خانگی سامسونگ شما نیاز به تعمیر و تعویض قطعات دارد. معمولا بخش آمپلی فایر مشکل پیدا می‌کند. برای تعمیر از متخصصین تعمیر سینمای خانگی سامسونگ کمک بگیرید.

  1. سلام، اگر منظور شما استفاده از aux سینمای خانگی سامسونگ مدل ht-tq85 است، از روش زیر می‌توانید استفاده کنید:
   در پشت دستگاه دو ورودی به نام aux1 و 2 وجود دارد، باید کابل ارتباطی گوشی به این ورودی را وصل کنید و دستگاه را با استفاده از کلید functon در حالت aux 1 یا 2 که ورودی به آن وصل کرده‌اید، قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط