تعمیر سینمای خانگی سامسونگ,مدل HT-TQ85

تعمیر سینمای خانگی سامسونگ,مدل HT-TQ85

تعمیر سینمای خانگی سامسونگ,مدل HT-TQ85 در مجموعه تعمیر سیستم های صوتی سامسونگ از اهمیت زیادی برخوردار است. کیفیت بالای ساخت و قدرت زیادی که در صدای سینمای خانگی TQ85 سامسونگ دیده می شود باعث شده تا عموم مصرف کنندگان تمایل زیادی به حفظ و نگهداری از آن داشته باشند.

tq85 که بیشتر از همه با مکانیزم 5 دیسک آن شناخته می شود یکی از بهترین سینمای خانگی های سامسونگ و اگر اغراق نکرده باشیم جزء بهترین محصولات سینمای خانگی در بین همه برندهاست. در ادامه راجع به ایرادهای شایع و. پروسه سرویس و تعمیر این محصول بیشتر توضیح می دهیم.

تعمیر سینمای خانگی سامسونگ,مدل HT-TQ85

 

 

 

ایرادهای شایع در تعمیر سینمای خانگی سامسونگ,مدل HT-TQ85

 1. باز نشدن درب بخش سی دی (خارج نشدن سینی دیسک)

 2. خاموش شدن سینمای خانگی سامسونگ

 3. اشکال در خواندن محتوای دیسک (نخواندن دیسک – تیک زدن موقع خواندن دیسک و …)

 4. ایجاد حالت پروتکت (protect) در سینمای خانگی سامسونگ

 5. خرابی فن خنک کننده و نمایش ارور FAN CHECK

 6. بهم ریختگی اطلاعات در صفحه نمایش سینمای خانگی

 

باز نشدن در سینمای خانگی سامسونگ

بارزترین مشخصه طراحی و ساخت مدل TQ85 استفاده از سینی 5 دیسک در بخش مکانیزم سی دی است. این ویژگی در بین محصولات سامسونگ، تنها در این مدل استفاده شده است. مکانیزم هایی که امکان استفاده از چند دیسک را فراهم می کنند معمولا نسبت به دستگاه های تک دیسک آسیب‌ پذیر‌ تر هستند و میزان و سرعت استهلاک آنها بالا‌تر است.

در سینمای خانگی سامسونگ مدل tq85 یکی از چرخ دنده‌های بخش مکانیزم دیسک از جنس خاصی ساخته شده ;i قابل انعطاف است. این چرخ دنده به مرور زمان دچار پوسیدگی شده و خودبخود خرد و شکننده می‌شود. خرد شدن این چرخ دنده که معمولا مصرف کنندگان با باز کردن قاب دستگاه تکه‌های شکسته آن را می بینند باعث می شود که بخش مکانیزم از کار بیفتد و باز و بسته شدن درب سینمای خانگی انجام نشود.

متاسفانه شرکت سامسونگ در بخش خدمات پس از فروش اقدام به تامین این قطعه نکرده است. در مجموعه رایان این چرخ دنده مجددا تولید شده و در تعمیر سینمای خانگی سامسونگ,مدل HT-TQ85 مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تعمیر سینمای خانگی سامسونگ مدل ht-tq85

شکستگی چرخ دنده سینمای خانگی سامسونگ مدل ht-tq85

 

خاموش شدن سینمای خانگی سامسونگ

خاموش شدن سینمای خانگی سامسونگ که در بین عموم مدل های سینمای خانگی این برند شایع است در تعمیر سینمای خانگی سامسونگ,مدل HT-TQ85 هم دیده می شود.

در این ایراد معمولا سینمای خانگی بعد از چند دقیقه و بدون اینکه پیغام و یا خطای خاصی را نشان دهد خاموش می شود. با روشن کردن مجدد، دستگاه به کار عادی خود ادامه می دهد. در ابتدای ایجاد ایراد مدت زمان لازم برای خاموش شدن زیاد است و در صورت استفاده از دستگاه معیوب و بی توجهی به ایراد دستگاه، به مرور مدت زمان روشن ماندن دستگاه کوتاه‌تر می شود و در عین حال ممکن است باعث آسیب دیدگی کلی قطعات اصلی بخش آمپلی فایر دستگاه شود.

تعمیر سینما خانگی سامسونگ tq 85

نخواندن سی دی در سینمای خانگی سامسونگ

در عموم نوشته هایی که در مورد تعمیر سینمای خانگی در برندهای مختلف ارائه داده ایم ایراد در خواندن سی دی را بعنوان ایراد اول مورد بررسی قرار داده ایم. چرا که بیشترین ایرادی است که در این دستگاه ها اتفاق می افتد. اما در تعمیر سینمای خانگی سامسونگ,مدل HT-TQ85 و به صورت یک استثنا و البته به دلیل استفاده از قطعات با کیفیت در این بخش ایراد در این بخش بعنوان ایراد اول شناخته نمی شود و بسیاری از دستگاه هایی که در این مدل به مراکز تعمیر مراجعه می کنند در خواندن سی دی مشکلی ندارند. سامسونگ در این مدل از اپتیکال بلاک DL3 D استفاده کرده که بعنوان یکی از اپتیک های قدرتمند و مقاوم سامسونگ شناخته می شود.

 

 

تعمیر سینمای خانگی سامسونگ,مدل HT-TQ85

 

خرابی فن خنک کننده سینمای خانگی سامسونگ و نمایش ارور FAN CHEK

عملکرد بخش آمپلی فایر (تقویت صدا) در دستگاههای سینمای خانگی گرمای زیادی تولید می‌کند. این گرما می‌تواند تاثیر منفی روی عملکرد قطعات سینمای خانگی داشته باشد. برای دفع این حرارت معمولا از هیت سینک های بزرگ و فن خنک کننده استفاده می‌شود. فن سینمای خانگی هوای گرم داخل دستگاه را به خارج هدایت می‌کند. فن خنک کننده سینمای خانگی سامسونگ در پشت دستگاه و کنار سوکت‌های بلندگو تعبیه شده است.

سرعت گردش فن خنک کننده نسبت به میزان صذای خروجی و میزان گرمایی که تولید می‌شود متغیر است. هر چقدر ولوم سینمای خانگی را بالاتر ببرید گرمای بیشتری تولید می‌شود. در این حالت فن با سرعت بیشتری می‌چرخد تا حرارت بیشتری از دستگاه خارج شود.

عملکرد صحیح فن توسط یک مدار ناظر بررسی می‌شود. در صورت از کار افتادن و یا کاهش سرعت فن امکان آسیب دیگی شدید سینمای خانگی وجود دارد. اگر عملکرد فن به هر دلیل دچار نقص شود مدار محافظ فعال شده و 3 مرتبه ارور FAN CHECK در دیسپلی دستگاه نمایش داده می‌شود. در صورتی که تغییری در کیفیت عملکرد فن ایجاد نشود بعد از 3 بار پیام، دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش می‌شود تا از آسیب دیدگی سینمای خانگی جلوگیری شود.

اگر با خطای عملکرد فن خنک کننده در سینمای خانگی خود مواجه شدید ابتدا چک کنید که سوکت فن از محل خود جدا نشده باشد. در صورتی که متوجه از کار افتادن فن یا پایین آمدن سرع گردش آن شدید بعد از بررسی اولیه از متخصصین تعمیرات سینمای خانگی سامسونگ کمک بگیرید. خرابی فن و افزایش حرارت داخلی می‌تواند آسیب شدید به قطعات داخلی سینمای خانگی شما بزند.

تعمیر سینمای خانگی سامسونگ HT-TQ85-

بهم ریختگی نوشته های صفحه نمایش سینمای خانگی سامسونگ

یکی دیگر از ایرادهایی که در موارد مراجعه تعمیر سینمای خانگی سامسونگ,مدل HT-TQ85 دیده می شود بهم ریختگی نوشته های دیسپلی جلویی دستگاه است.

در صفحه نمایش دستگاه های صوتی و تصویری از دیودهای نورانی به نام سون سگمنت برای نمایش اطلاعات استفاده می شود. خرابی قطعاتی که اطلاعات را پردازش می کند باعث می شود که همه صفحه نمایش دستگاه روشن شود.

 

 

10 دیدگاه ها

 1. مصطفی اسفندیار گفت:

  سلام،

  من این دستگاه یعنی سامسونگ ht-tq85 رو دارم،
  دی وی دی دستگاه کار نمیکنه ( بیرون نمیاد و احتمالا لود هم نشه )،
  و همینطور وقتی function دستگاه رو جابجا میکنم ( مثلا از usb به رادیو میرم )، گاهی لود نمیشه و باید چند مرتبه دستگاه رو خاموش و روشن کنم تا بصورت رندمی یک مرتبه بگیره،
  اما وقتی فقط روی یک function مثلا ” صدای دیجیتال ” باشه، و تغییری در function ایجاد نکنم، میتونم دستگاه رو همونطور خاموش کنم و مجددا بدون هیچ مشکلی وقتی روی همون function روشن بشه شروع بکار میکنه و صداش هم در این حالت هیچ مشکلی نداره،
  من فعلا با انتقال صدای تلویزیون خانگی با کابل اپتیکال درجه یک ( DIYO ) به این دستگاه و فقط از صداش استفاده میکنم،
  خیلی از این مدل خوشم میاد، و واقعا هینطور که گفتید صدای فوق العاده ای داره،
  آیا این مدل توسط مهندسین شما قابل تعمیر هست ؟

  سپاس از شما،

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در عموم دستگاه های سینمای خانگی خرابی بخش سی دی باعث ایجاد اختلال در عملکرد سایر بخش ها می شود. اما وقتی دستگاه در فانکشن دیگری قرار می گیرد این ایراد پوشیده می شود. یکی از ایرادهایی که در انتقال صدا از طریق AUX ویا سایر ورودی ها دیده می شود کاهش حجم و کیفیت صدا است. متاسفانه به دلیل کمبود قطعات اکثر مراکز تعمیر خدمات مناسبی برای تعمیر این مدل ارائه نمی دهند اما در مجموعه رایان با تامین قطعات یدکی کمیاب خدمات کاملی را در تعمیر سینمای خانگی سامسونگ TQ85 ارائه می دهیم. در کنار خدمات اصلی می توانید با نصب بلوتوث دستگاه خود را به این امکان هم مجهز کنید. برای ثبت درخواست تعمیر سینمای خانگی سامسونگ خود با کارگاه جمهوری 66593629 و در ساعات 10:30 صبح الی 7 بعد از ظهر تماس بگیرید.

 2. حسین گفت:

  سلام من این سینما خانگی رو دارم میخواستم ببینم با باند ها و ساب و dvd و باند هاش میخواستم بفروشمش یه حدود قیمتی رو میتونید بهم بگید که بدونم تشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، برای قیمت گذاری دستگاههای مختلف می توانید از سایت هایی مانند دیوار و … کمک بگیرید.

 3. اکبری گفت:

  سلام روز بخیر
  امکان خرید اون چرخ دنده بعداز موتور مدل HT-TQ85 وجود داره؟
  متاسفانه بخاطر اینکه دستگاه شهرستان هست امکان اوردنش به تعمیرگاه نیست

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، در مجموعه تعمیراتگروه رایان، فروش قطعات تعریف نشده است. البته در نظر داشته باشید چرخ دنده سینمای خانگی سامسونگ tq85 باید با انجام برخی تغییرات در مکانیزم دیسک جاگذاری شود. به طور کل وزن قطعات مکانیکی برای موتور این بخش سنگین است و باید سرعت مکانیزم متناسب با کهنه شدن قطعات مختلف تنظیم شود. این تنظیمات در بخش‌ الکترونیکی انجام می‌شود.

  • نجفی گفت:

   سال ساخت سینما خانواده HT.Q85
   چه سالی ساخته شده

 4. هیمن گفت:

  سلام و ارادت من این دستگاه را دارم روشن میکنم خاموش میشه خطای proction میاره بلندگوها رو هم در اوردم بازم درست نشد

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، سینمای خانگی سامسونگ شما نیاز به تعمیر و تعویض قطعات دارد. معمولا بخش آمپلی فایر مشکل پیدا می‌کند. برای تعمیر از متخصصین تعمیر سینمای خانگی سامسونگ کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ