تعمیر دی وی دی پایونیر

تعمیر دی وی دی پایونیر

آنچه در این نوشته خواهید خواند

تعمیر دی وی دی پایونیر

پایونیر را همه ما با ضبط های ماشین اش می شناسیم البته دامنه فعالیت این شرکت چند ملیتی محدود به تولید پخش ماشین نیست و تا به‌حال نقش‌های برجسته‌ای در ساخت یا توسعه تلویزیون‌های کابلی، دیسک‌های لیزری، اولین سری دی‌وی‌دی پلیرهای مخصوص خودرو، سوپرتیونرها، نمایشگرهای پلاسما و نمایشگرهای پلاسما ارگانیک داشته است. در ادامه به بررسی ساختار و نکات فنی تعمیر دی وی دی پایونیر می پردازیم:

 

تعمیر دی وی دی پایونیر

به مانند همه محصولاتی که از پایونیر دیده ایم در وی دی پلیر پایونیر هم از کیفیت ساخت بالایی بهره می برد و یکی از نکاتی که در ابتدا چشمگیر تر از بقیه است اینست که همه دکمه های لازم برای کار با دستگاه روی بدن دستگاه هم قرار دارد و برای کار با آن لازم نیست حتما از ریموت کنترل دستگاه استفاده کنید.

همانطور که در نوشته های مختلف تعمیر دی وی دی پلیر ها گفتیم اشکالات ایجاد شده در دی وی دی پلیرها بدلیل ساختار محدود این دستگاهها کم تعداد و بسیار شبیه به هم هستند و به مانند تمام دستگاههایی که دارای بخش درایو سی دی هستند بیشترین ایراد رایج این دستگاهها هم کار نکردن درست و صحیح بخش سی دی است.

 

تعمیر دی وی دی پلیر پایونیر

بخش سی دی کار نمی کند

به مانند همه دی وی دی پلیرها کار نکردن یا صحیح کار نکردن بخش سی دی بیشترین ایرادی است که باعث مراجعه این بخش از لوازم به تعمیرگاه های مربوطه می شود. استفاده پایونیر از قطعات با کیفیت باعث گران شدن تعمیر دی وی دی پایونیر می شود اما همین کیفیت بالای قطعات از سوی دیگر موجب می شود که در صورت تعمیر قطعات دستگاه به جای تعویض اطمینان تعمیرکار از تعمیر انجام شده و رضایت مشتری از هزینه پرداختی را بدنبال داشته باشد.

 

تعمیر دی وی دی پایونیر

اپتیکال بلاک های استفاده شده در برند پایونیر همیشه از نوع قطعات خاص بوده و کیفیت بالای آنها باعث می شود که قطعه اپتیکال پیکاپ (همان قطعه ای که عموما با نام لنز دستگاه می شناسند) میزان خرابی کمتری نسبت به سایر قطعات اپتیکال بلاک مانند موتورها و سنسورها داشته باشد.

آخرین توصیه در بخش تعمیر دی وی دی پایونیر به مانند سایر نوشته های بخش تعمیر دی وی دی ها توصیه به عدم استفاده از لنز پاک کن و یا استفاده از پنبه و موادی مثل ادکلن یا الکل برای تمیز کردن لنز دی وی دی است. در سالهای گذشته حتی یک مورد هم دستگاه دارای درایو سی دی نداشته ایم که با تمیز کردن لنز دی وی دی به این نحو دستگاه تعمیر شده باشد.

 

2 پاسخ

  1. سلام خسته نباشید تلویزیون lcdمدل پاناسونیک وقتی صدا مقداری زیاد بشه صدا خش خش میکنه باند سمت چب این مشکل دارد راهی برای تعمیر است ممنون میشم جواب بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط