تعمیر تلویزیون ال جی مدل 47LM86000

آنچه در این نوشته خواهید خواند

مدل‌های مختلف تلویزیون ال جی در سری LM مانند LM66100 ، LM76100 ، LM6610 ساختارهای مشابه و نزدیک به هم دارند اما مدل 86000 با وجود مشابهت کلی اما تقریبا در همه قطعات با سایر مدل‌های این سری تفاوت ساختاری دارد. این مدل در سه سایز 42 ، 47 و 55 تولید شده است. در ادامه به بررسی تعمیر تلویزیون ال جی مدل 47LM86000 بعنوان یکی از موارد خدمات تعمیر تلویزیون گروه رایان می‌پردازیم.

 

ایرادهای شایع در تعمیر تلویزیون ال جی مدل 47LM86000

روشن نشدن تلویزیون ال جی

یکی از ایرادهایی که در سری LM دیده می شود و مدل 86000 هم از آن مستثنی نیست روشن نشدن تلویزیون است. عبارت دقیق تر برای توصیف این ایراد ریبوت (reboot) شدن است و ظاهر ایراد به این شکل است که تلویزیون بعد از روشن شدن برای چند لحظه لوگوی ال جی را نمایش می دهد و سپس بجای اینکه تصویر اصلی ظاهر شود، تلویزیون خاموش شده وپس از لحظاتی مجددا روشن می‌شود. این روال پشت سر هم تکرار می شود.

ایراد ریبوت و یا بعبارت دیگر روشن و خاموش شدن تلویزیون ال جی مدل 86000 در اکثر موارد بعلت خرابی مین برد ایجاد می شود. برای تعمیر تلویزیون لازم است که مین برد تحت تعمیر و یا تعویض قرار گیرد. خرابی برد پاور و کافی نبودن ولتاژ و جریان یکی از ولتاژهای خروجی اشکال دیگری است که ممکن است با شکل ظاهری روشن و خاموش شدن تلویزیون ایجاد شود.

تعمیر تلویزیون ال جی مدل 47LM86000

قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی

قطع شدن تصویر یکی دیگر از ایرادهایی است که در تعمیر تلویزیون ال جی مدل 47LM86000 زیاد دیده می شود. این ایراد بعلت خرابی بخش بک لایت ایجاد می‌شود و شکل ظاهری آن به این صورت است که بعد از روش شدن تلویزیون معمولا لوگوی ال جی ظاهر می‌شود و سپس بجای اینکه تصویر اصلی ظاهر شود تصویر قطع می شود و به بیان دیگر سیاه می شود اما بقیه کارکردهای تلویزیون به درستی انجام می شود. تلویزیون روشن است و صدا هم پخش می شود و حتی تغییر شبکه‌ها هم به درستی انجام می‌شود.

این نوع قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی بعلت خرابی بخش بک لایت ایجاد می شود. بک لایت تلویزیون ال جی مدل LM86000 به صورت بک لایت لبه و در طول پایینی تصویر قرار دارد. لامپهای بک لایت روی یک صفحه آلومینیومی ضخیم قرار داده شده اند اما بعلت توان بالای تلفاتی و نور زیادی که باید برای روشن کردن کل سطح پنل ایجاد کنند حرارت زیادی هم بولید می کنند که باعث می شود استهلاک بخش بک لایت در این مدل به مانند سایر مدل های سری LM بیشتر از سایر قطعات باشد.

تعمیرات تلویزیون ال جی مدل LM

آپدیت تلویزیون ال جی

آپدیت تلویزیون ال جی می تواند برخی از کارکردهای تلویزیون را ارتقاء دهد و یا برخی از ضعف‌های موجود در نرم افزار دستگاه را برطرف کند. معمولا هر 6 ماه یا یکسال برای مدل‌های مختلف آپدیت‌های نرم افزاری اعلام می‌شود. فایل‌های آپدیت تلویزیون ال جی را حتما از سایت رسمی ال جی و با وارد کردن مدل دقیق و جزئیات تلویزیون دریافت کنید و یا از فایل‌های سالم و تست شدن در این بخش استفاده کنید.

استفاده از فایل های آپدیت ناسالم می‌تواند باعث آسیب دیدگی تلویزیون شما شود و ایرادهایی مانند از کار افتادن بخش ها و کارکردهای مختلف و یا حتی روشن نشدن تلویزیون را باعث شود. آپدیت کردن تلویزیون ال جی بوسیله فایل دریافت شده و استفاده از حافظه فلش نسبت به آپدیت آنلاین تلویزیون روش کاملا امن و مطمئن‌تری است چرا که اکثر تلویزیون ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در این مواقع ابتدا سلامت فایل آپدیت را بررسی می‌کنند و در صورت سلامت فایل  آپدیت تلویزیون انجام می‌شود.

 

یک پاسخ

  1. با سلام … پنل ۴۹ اینچ ال جی مدل Lf510T رو موجود دارید؟ اگر موجود دارید قیمتش چنده و اینکه ارائه خدمات شما فقط در تهران امکان پذیر هست یا در بقیه استان هم امکان داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط