تعمیر تلویزیون ال جی مدل 42LB67000

در نوشته های دیگر به طور مفصل راجع به تعمیر تلویزیون ال جی سری LB توضیح دادیم و به طور کامل راجع به ایراد بک لایت بعنوان متداول ترین ایراد در این سری از تلویزیون های ال جی صحبت کردیم. در این نوشته قصد داریم به بررسی فنی و ایرادهای متداول و مراحل تعمیر تعمیر تلویزیون ال جی مدل 42LB67000 که یکی از بهترین مدل های ساخته شده در سری LB است بپردازیم.

می گوییم بهترین چرا که اگر با همه مدل های سری LB مانند LB 56100 ، LB 66100 آشنایی داشته باشیم متوجه می شویم که کیفیت قطعات و طراحی این مدل چند قدم جلوتر از سایر مدل های این سری است.

 

 

تعمیر تلویزیون ال جی مدل 42LB67000

 

تعمیر تلویزیون ال جی مدل 42LB67000

ایرادهای متداول

ایراد در بخش بک لایت تلویزیون ال جی سری LB697000

ایراد در مدار بک لایت در این مدل از تلویزیون های ال جی هم بعنوان شناخته شده ترین اشکال در بخش تعمیرات تلویزیون هم شناخته می شود اما ایراد ایجاد شده در این مدل اساسا با ایراد ایجاد شده در مدل های دیگر متفاوت است و به صورت خاموشی خطی لامپ های بک لایت و بیشتر در نیمه بالای سمت چپ تصویر دیده می شود. معمولا در ابتدای پیدایش ایراد، شکل خرابی به صورت تاریکی یک نوار افقی در بالای سمت چپ تصویر دیده می شود که به مرور زمان و با عدم اقدام به تعمیر تلویزیون کم کم میزان تاریکی تصویر بیشتر شده و تا نیمه های تصویر ادامه پیدا می کند. در مواردی پیشرفت ایراد همراه با قطع شدن تصویر همراه خواهد بود. مثلا تلویزیون را که روشن می کنید تا حدود بیست دقیقه تصویر وجود دارد ولی در گوشه بالا و سمت چپ تلویزیون تاریکی دیده می شود و پس از گذشت این زمان تصویر قطع می شود. با خاموش کردن و روشن کردن مجددا تصویر ظاهر شده ولی این بار در زمان کمتری قطع شدن تصویر اتفاق می افتد.

 

تعمیر تلویزیون ال جی مدل 42LB67000

 

 

پروسه تعمیر تلویزیون ال جی مدل 42LB67000 در بخش بک لایت شامل تعویض لامپ های خراب و نیمه خراب و انجام اقداماتی در جهت جلوگیری از ایجاد و برگشت مجدد ایراد دستگاه است که اگر به درستی و با رعایت استانداردهای لازم انجام شود بسیار قابل اطمینان بوده و می توان تا مدت ها از تلویزیون با خاطری آسوده استفاده کرد.

 

 

تعمیر تلویزیون ال جی مدل 42LB67000

روشن نشدن تلویزیون ال جی

یکی دیگر از ایرادهایی که در موارد مراجعه جهت تعمیر تلویزیون ال جی مدل 42LB67000 البته با کمیتی بسیار محدود دیده شده است روشن نشدن تلویزیون و یا حالتی است که در اصطلاح تعمیرات تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی ریبوت شدن نامیده می شود. به این معنا که تلویزیون پس از روشن شدن و ظاهر شدن لوگوی ال جی مجددا خاموش شده و پس از چند ثانیه خودبخود روشن می شود و این تکرار ادامه پیدا می کند تا تلویزیون از برق جدا شود.

ایجاد اشکال در نرم افزار داخلی دستگاه ، اشکال در بخش سخت افزار قطعات مربوط به نرم افزار مانند آی سی ناند و حتی خرابی سی پی یو مین برد دستگاه، از علت هایی است که می تواند ظاهری با مشخصات توضیح داده شده داشته باشد.

آپدیت نرم افزاری تلویزیون ال جی

شاید تعجب کنید ولی یکی از علت هایی که باعث می شود تعداد قابل توجهی از دستگاه های مدل LB97000 به بخش تعمیر تلویزیون ال جی مراجعه کنند اشکالاتی است که در اثر اقدام به آپدیت نرم افزاری دستگاه در آنها ایجاد شده است. در ورژن هایی از این مدل در صورت آپدیت تلویزیون با نرم افزار سالم و بروز آوری شده شاهد تغییرات جالب توجهی در آن خواهیم بود و به همین دلیل هم بسیاری از مصرف کنندگان با اطلاع از این تغییرات که یکی از آنها ایجاد گزینه اسکرین شات است بدون داشتن فایل مطمئن آپدیت و تنها از طریق لینک هایی که در اینترنت وجود دارد اقدام به بروز رسانی تلویزیون ال جی خود می کنند، غافل از اینکه فایل استفاده شده ناقص بوده و در عموم موارد باعث می شود زمان نامحدودی طول بکشد و آپدیت پایان پیدا نکند. مصرف کننده پیس از دقایقی خسته شده و اقدام به جدا کردن تلویزیون از برق می کند و با اتصال دوباره دستگاه به برق یا دستگاه اصلا روشن نمی شود و یا حالت ریبوت در آن ایجاد می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ