تعمیر بک لایت تلویزیون ; کارکرد و عیوب مختلف آن

تعمیر بک لایت تلویزیون

آنچه در این نوشته خواهید خواند

شما که هم اکنون در حال خواندن این نوشته هستید ممکن است یکی از مراجعین تعمیر بک لایت تلویزیون باشید که با یکی از عیوب مختلف این بخش مانند قطع شدن تصویر مواجه شده‌‌اید. معمولا مصرف کنندگان در این حالت با جستجو در اینترنت متوجه می‌شوند که بخش بک لایت تلویزیون آنها دچار خرابی شده است و باید برای تعمیر تلویزیون اقدام کنند. اما هنوز سوالات زیادی برای آنها وجود دارد که پاسخ آنها می‌تواند باعث شود مراحل فنی با سرعت، کیفیت و قیمت مناسب‌تری طی شده و نتیجه بهتری حاص شود.

در ادامه این نوشته همراه با متخصصین تعمیرات تلویزیون گروه تخصصی رایان تی وی به مهمترین سوالاتی که در مجموعه تعمیر بک لایت تلویزیون در برندها و مدل‌های مختلف ایجاد می‌شود، پاسخ می‌دهیم. اگر برای شما هم سوالی ایجاد شده است می‌توانید در پایان این نوشته با کارشناسان تعمیر تلویزیون رایان تی وی در میان بگذارید و پاسخ تشریحی کامل دریافت کنید.

 • بک لایت چیست؟ در کجای تلویزیون قرار دارد و وظیفه آن چیست؟
 • بک لایت در تلویزیون ال سی دی چه ویژگی ‌هایی دارد؟
 • ساختار بک لایت در تلویزیون ال ای دی چگونه است؟
 • نشانه ‌های خرابی بک لایت تلویزیون چیست؟
 • چگونه خرابی بک لایت تلویزیون را تشخیص دهیم؟
 • چگونه می‌توانیم عمر بک لایت تلویزیون را افزایش دهیم؟

بک لایت تلویزیون چیست ؟

تا قبل از تولید تلویزیون های ال سی دی عملا بخشی به نام بک لایت در تکنولوژی های مختلف تلویزیون وجود نداشت، با شروع تولید این تلویزیون ها این بخش هم متولد شد.

روش کار تلویزیون ال سی دی و تولید تصویر به این صورت است که سیگنال تصویر در بخش‌های مختلف پردازش شده و در آخر برای ظاهر شدن، به صفحه نمایش منتقل می‌شود. اما این تصویر به دلیل تاریکی زیاد به تنهایی قابل دیده شدن نیست. در این ساختار لازم است که از پشت به صفحه نمایش، نور تابانده شود تا تصویر قابل مشاهده شود. این نور، بک لایت یا نور پس زمینه نامیده می‌شود.بک لایت در تکنولوژی‌های مختلف ساخت تلویزیون بوسیله انواع مختفی از لامپ‌ها تولید شده و از پشت به تصویر تابانده می‌شود و تصویر را قابل مشاهده می‌کند.

مثال بسیار ساده‌ای که در توصیف نحوه عملکرد بک لایت تلویزیون می‌توانیم از آن استفاده کنیم، نحوه دیدن عکس رادیولوژی توسط پزشکان است که آن را در مقابل یک صفحه نوری سفید قرار می‌دهند تا اجزاء آن قابل دیدن باشد. تلویزیون ال ای دی و یا ال سی دی شما هم با همین ساختار کار می‌کند. یک عکس جلوی یک منبع نوری قرار داده می‌شود با این تفاوت که در این جا عکس رنگی و متحرک است.

 

 

بک لایت تلویزیون ال سی دی

در تلویزیون های ال سی دی، بک لایت بوسیله لامپ‌های فلورسنت تولید می‌شود. این لامپ‌ها که معمولا به اندازه یک مداد ضخامت و به پهنای اینچ تلویزیون طول دارند به صورت افقی در پشت صفحه نمایش تلویزیون و معمولا بین 8 تا 24 ردیف را شامل می‌شوند.

ولتاژ لازم برای روشن شدن لامپ های فلورسنت در برد بک لایت تولید شده و همچنین نحوه عملکرد صحیح لامپ‌ها و میزان روشنایی آنها بوسیله قطعات این برد، کنترل می شود. لامپ‌های فلورسنت توان مصرفی بالایی داشته و در نتیجه کارکرد آنها حرارت زیادی تولید می‌شود و به همین دلیل بخش بک لایت در تلویزیون های ال سی دی استهلاک بیشتری نسبت به سایر قطعات دارد.

معمول‌ترین شکل ایراد بخش بک لایت در تلویزیون ال سی دی، قطع شدن تصویر تلویزیون بعد از چند دقیقه کارکردن است و دلیل آن در اکثر مواقع خرابی لامپ‌ها و یا برد بک لایت است. معمولا لامپ‌های بک لایت تلویزیون ال سی دی وقتی خراب می‌شوند یا اصلا روشن نمی‌شوند و یا نور آنها از طیف سفید به صورتی تغییر می‌کند. در این حالت در تصویر تلویزیون یک سایه افقی ایجاد می‌شود که ابتدا تنها در تصاویر سفید قابل مشاهده است. با پیشرفت خرابی، ایراد بوسیله مدار محافظ شناسایی شده و پس از مدتی کارکردن تصویر آن قطع می‌شود.

تعمیر بک لایت

بک لایت تلویزیون ال ای دی

بخش بک لایت در تلویزیون ال سی دی دارای میزان خرابی بیشتری نسبت به سایر قطعات است. از آنجا که طراحان همیشه روی نقاط ضعف دستگاه ها متمرکز شده و سعی در برطرف کردن آنها دارند، لامپ های ال ای دی را جایگزین لامپ های فلورسنت کردند. به این ترتیب نسل جدیدی از تلویزیون های ال سی دی تولید شد که ما امروز آنها را با نام تلویزیون های ال ای دی می‌شناسیم.

 در واقع تلویزیون ال ای دی همان تلویزیون ال سی دی است که در بک لایت آن بجای لامپ فلورسنت از لامپ‌های ال ای دی استفاده شده است. این لامپ‌ها نور با کیفیت بالاتر تولید کرده و فضای کمتری اشغال می‌کنند پس تولید کنندگان توانستند تلویزیون‌های باریک‌تر و با کیفیت بالاتری بسازند. در عین حال توان مصرفی پایین‌تری دارند و گرمای کمتری نسبت به لامپ‌های فلورسنت تولید می‌کنند که باعث می‌شود عمر بیشتری داشته باشند.

مزایای استفاده از لامپ های ال ای دی به جای لامپهای فلورسنت در بخش بک لایت تلویزیون:

 • ایجاد نور زنده و روشنایی متفاوت نسبت به لامپهای فلورسنت
 • مصرف انرژی پایین تر و توان تلفاتی کمتر
 • عدم نیاز به مدارات گسترده و قطعات با توان بالا برای تامین ولتاژ مورد نیاز
 • نیاز به فضای کمتر و کمک به کم شدن ضخامت تلویزیون که یکی از اهداف اصلی طراحان الکترونیک است.

 

 

تعمیر بک لایت تلویزیون

چگونه تشخیص دهیم بک لایت تلویزیون خراب شده است؟

مهمترین بخش تعمیر یک تلویزیون خراب، عیب یابی صحیح و تعیین قطعه معیوب است. چون اگر در این قسمت با خطا مواجه شویم تعویض قطعات نتیجه نخواهد داشت. با شناخت و آشنایی با نحوه عملکرد بک لایت و نشانه‌های خرابی آن می‌توانید خرابی بک لایت در یک تلویزیون را تشخیص دهید.

مهمترین نشانه‌های خرابی بک لایت تلویزیون عبارتند از:

 1. قطع شدن تصویر تلویزیون
 2. سیاه شدن قسمتی از تصویر تلویزیون
 3. ایجاد هاله نورانی و لکه سفید در صفحه تلویزیون
 4. آبی شدن تصویر تلویزیون (ویژه تلویزیون‌های ال جی)
 5. روشن نشدن تلویزیون (ویژه تلویزیون‌های سامسونگ)
 6. 6 بار چشمک زدن لامپ پاور تلویزیون (ویژه تلویزیون سونی)
 7. 1 بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون (ویژه تلویزیون پاناسونیک)

برای تشخیص خرابی بک لایت تلویزیون باید هر یک از این نشانه‌ها را دقیق و درست بشناسید و علت ایجاد آن را متوجه شوید وگر نه به راحتی شما را به اشتباه می‌اندازد. بعنوان نمونه در نظر بگیرید که قطع شدن تصویر تلویزیون اصلی‌ترین و شاخص‌ترین نشانه ظاهری خرابی بک لایت است. اما قطع شدن تصویر به دلایل دیگری هم می‌تواند اتفاق بیفتد و این همان خطایی است که ممکن است در بخش عیب یابی تلویزیون اتفاق بیفتد و مصرف کننده و حتی تعمیرکار تلویزیون را با چالش مواجه کند.

تعمیر بک لایت تلویزیون ال سی دی

مهمترین نشانه ظاهری خرابی بک لایت تلویزیون ال سی دی قطع شدن تصویر است، که ممکن است بعد از روشن کردن تلویزیون و یا بعد از مدتی کارکردن ظاهر شود. به بیان ساده‌تر وقتی لامپ‌های بک لایت در تلویزیون ال سی دی خراب می‌شود، تلویزیون را روشن می‌کنیم تصویر دارد اما بعد از چند دقیقه کارکردن و گرم شدن تلویزیون، مدار محافظ متوجه ایراد در بخش بک لایت شده و آن را از کار می‌اندازد. با از کار افتادن بخش بک لایت، تصویر تلویزیون قطع شده و صفحه نمایش سیاه می‌شود.

برای تعمیر بک لایت تلویزیون ال سی دی ابتدا باید لامپ‌های بک لایت را بررسی و عیب یابی کنیم. ممکن است یک و یا چند عدد از لامپ‌ها معیوب شده باشد. معمولا خرابی لامپ‌های بک لایت در تلویزیون ال سی دی با تغییر رنگ و یا روشن نشدن آنها همراه است. این ایراد در تصویر تلویزیون به صورت ایجاد لکه صورتی و یا تاریکی افقی در تصویر تلویزیون ال سی دی قابل تشخیص است.

خرابی بک لایت در تلویزیون ال سی دی سامسونگ یکی از موارد پرمراجعه در مجموعه تعمیرات تلویزیون است. مدل‌های مختلف ال سی دی سامسونگ مانند سری C – B – D در بخش بک لایت و اکثرا با خرابی لامپ‌های فلورسنت به مراکز تعمیر تلویزیون مراجعه می‌کنند.

تعمیر بک لایت

تعمیر بک لایت تلویزیون ال ای دی

 بک لایت یکی از بخش‌های مهم تلویزیون ال ای دی در تولید و نمایش تصویر است به همین جهت تعمیر و تعویض قطعات آن نیازمند تخصص ویژه‌ای است. هر تغییری در کیفیت بک لایت ایجاد شود به طور مستقیم در کیفیت تصویر تلویزیون تاثیر می‌گذارد و متخصص تعمیرات تلویزیون باید تلاش کند تا تعمیر بک لایت تلویزیون ال ای دی با کمترین تغییر انجام شود. کیفیت قطعات یدکی اهمیت زیادی در این پروسه دارد و بهترین روش تعمیر بک لایت تلویزیون ال ای دی، تعویض کامل لامپ‌های بک لایت با قطعه یدکی اورجینال است.

با توجه به ساختار و مدار بندی ( سری و یا موازی بودن لامپ ها) ایراد ظاهری خرابی بک لایت در مدل و برندهای مختلف، متفاوت است. در برخی از آنها مانند مدل‌های LB و LN در برند ال جی تصویر بعد از یک لحظه ظاهر شدن لوگوی اولیه قطع می شود و در بعضی دیگر مانند سری F سامسونگ باعث تاریکی بخشی از تصویر تلویزیون می‌شود. نیمه بالایی یا پایینی تصویر تاریک می شود. در برند سونی اما قضیه فرق می‌کند : در تلویزیون‌های سونی عیب یاب داخلی وجود دارد. وقتی بک لایت تلویزیون سونی دچار خرابی می‌شود سیستم عیب یاب فعال شده و برای جلوگیری از پیشرفت و سرایت ایراد دستگاه خاموش می‌شود. در این حالت برای مشخص شدن ایراد بک لایت تلویزیون، چراغ قرمز پاور شروع به چشمک زدن می‌کند. 6 بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سونی نشان دهنده خرابی بخش بک لایت است.

تعمیر بک لایت

قطعاتی که بعنوان لامپ بک لایت در این بخش شناخته می شوند در واقع دیودهای نورانی هستند که به دو صورت اتصال کوتاه (short) و قطع شدن (open) خراب می شوند.

خرابی ظاهری بک لایت در تلویزیون LED معمولا به چند صورت کلی ظاهر می‌شود :

 1. قطع شدن تصویر تلویزیون (در این حالت تلویزیون صدا دارد)

 2. چشمک زدن تصویر تلویزیون (تصویر به صورت لحظه‌ای چشمک می‌زند)

 3. تاریکی بخشی از تصویر ( در بعضی مدل‌ها بالا یا پایین و در برخی دیگر چپ و راست تصویر)

 4. ایجاد نقاط نورانی و یا هاله‌های سفید در تصویر

 5. ایجاد هاله‌های تاریک و ابر مانند در تصویر (در تصاویر روشن بهتردیده می‌شود)

تاریکی تصویر تلویزیون سامسونگ
تاریکی تصویر تلویزیون سامسونگ

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی و سامسونگ

مراحل تعمیر بک لایت تلویزیون در عموم مدل های ال جی و سامسونگ شامل تعویض لامپ های خراب و نیمه خراب و انجام اصصلاحیه برد پاور (بخش تغذیه بک لایت) است.

اصلاحیه بک لایت باعث می شود میزان ولتاز این بخش حدود 10% کاهش پیدا کند و از فشار روی لامپ های ال ای دی اندکی کاسته شود.

توضیح بیشتر اینکه میزان نور بک لایت در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی قابل تنظیم است و باید بر اساس نور محیط تنظیم شود اما بدلیل بهبود تصویر تلویزیون در حالت حداکثری ، این نور معمولا در حالت 100% مورد استفاده قرار می گیرد.

در تعمیر بک لایت تلویزیون ال ای دی اگر لامپها خراب شده باشند ابتدا باید بخش ماژور و صفحات پولاریزه برداشته شود و سپس لامپهای معیوب شناسایی و جایگزین شود که البته برداشتن صفحه ماژور بخاطر ضخامت پایین و خطر شکستن حساسیت بالایی دارد و به همین دلیل اکثر نمایندگی های تعمیرات تلویزیون بجای تعمیر بخش معیوب اقدام به تعویض کامل پنل تلویزیون می کنند که هزینه بسیار بالایی را می طلبد.

تعمیر بک لایت تلویزیون سونی

در اکثر تلویزیون‌های سونی وقتی بخش بک لایت معیوب می‌شود چراغ جلوی تلویزیون 6 مرتبه چشمک می‌زند. اما دلیل ایجاد این ایراد چیست و بهترین روش تعمیر بک لایت تلویزیون سونی چیست؟

قبل از آن که بخواهیم در مورد تعمیر بک لایت تلویزیون سونی و مراحل مختلف آن توضیح دهیم ابتدا باید با سیستم عیب یابی خاص سونی در بخش تعمیرات تلویزیون آشنا شویم. در واقع مهمترین نکته در بخش تعمیر بک لایت تلویزیون سونی، وجود سیستم عیب یاب داخلی است. استفاده از این سامانه باعث می‌شود که نشانه‌های ظاهری خرابی بک لایت و روش عیب یابی در آن با سایر برندها متفاوت باشد.

در تلویزیون سونی وقتی یکی از قطعات معیوب می‌شود، سیستم عیب یاب داخلی تلویزیون فعال می‌گردد. در این حالت تلویزیون خاموش شده و چراغ پاور تلویزیون شروع به چشمک زدن می‌کند. لامپ پاور تلویزیون چند بار خاموش و روشن می‌شود سپس به مدت 2 ثانیه مکث کرده و مجددا همان تعداد را تکرار می‌کند. چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون سونی در واقع یکی تعداد ثابت است که پشت سر هم تکرار می‌شود و مشخص می‌کند که کدامیک از قطعات تلویزیون معیوب شده است. با شمارش تعداد چشمک زدن تلویزیون سونی و مراجعه به جدول عیب یابی می‌توانید متوجه شوید کدام قطعه در تلویزیون خراب شده و نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد.

تعویض بک لایت تلویزیون

یکی از سوالاتی است که بسیاری از مراجعین در بخش تعمیر بک لایت تلویزیون مطرح می کنند این است که اگر تعدادی از لامپ های بک لایت خراب شده باشد آیا لازم است که همه لامپ‌ها تعویض شوند و یا تعویض لامپ‌های خراب کافی است ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که اگر به طور جامع نگاه کنیم، بخش بک لایت تلویزیون از تعدادی لامپ تشکیل شده است. این لامپ‌ها دارای مشخصات فنی مشابه و عمر یکسان هستند. به همین دلیل وقتی یک یا چند تا از آنها خراب شده و یا می‌سوزد یعنی بقیه هم در شرایطی تقریبا مشابه قرار دارند. بهترین روش تعمیر تلویزیون که خرابی بک لایت در آن ایجاد شده است، تعویض کامل لامپ‌ها با نمونه فابریک و در صورت امکان اصلاح شده است.

اگر تعویض بک لایت تلویزیون با دقت و قطعه یدکی با کیفیت انجام شود تلویزیون به طور کامل به حالت اول برگشت پیدا کرده و به طور متوسط می‌توان برای چند سال از سلامت بخش بک لایت آن مطمئن بود.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون

قیمت بک لایت و هزینه کلی تعمیرات تلویزیون قطعا یکی از سوالات مهم در مشاوره‌های مربوط به تعمیر تلویزیون در برندها و مدل‌های مختلف است. اطلاع از هزینه تعمیر بک لایت باعث می‌شود مصرف کننده با اعتماد و اطمینان خاطر اقدام به شروع تعمیرات نماید.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون شامل دو بخش اصلی است: قیمت قطعه یدکی + دستمزد تعمیرکاران تلویزیون. معمولا قیمت بک لایت تلویزیون‌ نسبت به اینچ و کیفیت ساخت بک لایت و همچنین شرکت تولید کننده متفاوت است. معمولا هر چقدر اینچ تلویزیون بالاتر باشد تعداد لامپ بیشتری در بک لایت استفاده شده است و قیمت آن هم بالاتر است. دستمزد تعمیرکار تلویزیون برای تعمیر بک لایت هم با توجه به مهارت و تجربه تکنسین‌ها متفاوت است و از چند صد هزار تا چند میلیون تومان متغیر است.

برای تعیین هزینه تعمیر بک لایت باید ابتدا مدل دقیق تلویزیون را مشخص کنید. با اطلاع از مدل تلویزیون می‌توانیم نوع بک لایت استفاده شده در آن و قیمت بک لایت با کیفیت‌های مختلف را تعیین کنیم. در چند نوشته دیگر، هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی، هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ، هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سونی در مدل‌های مختلف را به طور تقریبی تعیین کرده ایم که می‌توانید مراجعه کنید.

تعمیر بک لایت تلویزیون در منزل

اولین بخش مجموعه اقدامات تعمیر بک لایت تلویزیون مشاوره و عیب یابی دستگاه و تشخیص انجام تعمیرات در کارگاه و با ابزار کامل و لازم و یا انجام تعمیر تلویزیون در محل مشتری است.

در حاشیه این نکته باید عرض کنیم که متاسفانه تعدادی از افراد بدون داشتن پایگاههای مشخص و تبحر و تعهد لازم برای انجام کار با اعلام مواردی که دلخواه مشتری است مانند قیمت های پایین و یا انجام تعمیر در کمتر از نیم ساعت در منزل و موارد مشابه اقدام به انجام تعمیر تلویزیون در منزل و محل مشتری می کنند و با انجام یک فرمول خاص برای تمام تلویزیون ها شاهد انجام تعمیراتی هستیم که در عین اینکه ممکن است اشکالات متعددی داشته باشد در زمان کوتاهی باعث خرابی مجدد و یا آسیب رسیدن به بخش های دیگر تلویزیون می شود.

در مجموعه رایان ضمن فراهم آوردن مجموعه ای از قطعات ارجینال و با کیفیت و دانش فنی و الزامات این بخش شرایطی را فراهم کرده ایم که در صورت نیاز شما به انجام کلیه امور تعمیراتی و از جمله تعمیر بک لایت تلویزیون، با بالاترین کیفیت در خدمت شما باشیم.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون تماس بگیرید.

22 پاسخ

 1. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  ممنون از سایت خوب و اطلاعات مفیدی ک در اختیارمون گذاشتید

  من یک تلویزیون LED سامسونگ “32 دارم مدل UA32F5550AM که تصویر آن کاملا سیاه شده ولی صدا دارد.
  عیبش آیا مربوط ب قسمت بک لایتشه یا نه ؟
  درضمن خودم آشنایی کاملی با مدارات الکترونیکی و قطعات و نحوه تست آنها دارم و آیا میتوانم خودم اقدام به تعمیر آن کنم یا خیر و نیاز به متخصص و تعمیراکاران مجرب در این زمینه دارد؟

  متشکرم

  1. با سلام، بیشترین احتمال خرابی در تلویزیون سامسونگ شما خرابی بخش بک لایت است. در واقع خرابی بک لایت یکی از شایع‌ترین ایرادهایی است که در تلویزیون سامسونگ سری f ایجاد می‌شود. در مدل تلویزیون شما به دلیل سری بودن مداربندی لامپ‌ها معمولا خرابی بک لایت با قطع شدن کامل تصویر تلویزیون همراه است.
   تعمیر بک لایت تلویزیون به دلیل نیاز به باز شدن صفحه نمایش به تبحر و تجربه کافی نیاز دارد. در غیر این صورت با آسیب دیدگی صفحه نمایش تلویزیون شما با مشکل جدی روبرو خواهد شد.

 2. سلام خسته نباشید .ال ای دی الجی 42lb692V است تصویر ندارد فقط صدا دارد که احتمالا مشکل از بک لایت است .یه حدود قیمت میخواستم که تصمیم به تعمیر بگیرم از چه مقدار هزینه شروع میشه تا سقف چقدر ممنون میشم

 3. باسلام و خسته نباشید یدونه تلویزیون الجی مدل lb5630دارم تو منطقه شرجی هستم دو تا از لامپ های بک لایتش افتاد خودم بازش کردم گذاشتم سرجاش درست شد فقط الان چنتا از لامپهای بک لایت تو صفحه سفید معلوم میشن مشکل کجاست راهنمایی کنین ممنون

  1. با سلام ، عدم تنظیم فاصله کانونی لامپ های بخش بک لایت با منشورهای آنها و یا تغییر فاصله صفحات پولاریزه باعث می شود نقاط سفید در اثر نور لامپ ها دیده شود.

 4. تلویزیون ال جی 4k مدل 43u f 6 4 0t بک لایت به نظر تغییر رنگ به ابی داده است مشکل از چی هستش به نظرتون و نوع بک لایت برای تعویض اگردلازم هسش چی هستش

 5. سلام
  ال ای دی ال جی 47 دارم
  بعضی وقت ها نور بک لایت در قسمتی از صفحه چشمک میزنه
  تا حدودی آشنایی با برد های الکترونیک هم دارم
  به نظر شما راهکار تعمیرش چیه
  با تشکر

  1. با سلام ، ساختار بک لایت در مدل های مختلف متفاوت است و در برخی خطی و در بعضی شاخه ای استفاده شده است. ایراد ایجاد شده با توجه به نوع چینش توضیحات متفاوتی دارد اما در کل می توان گفت بدلیل خرابی تعدادی از لامپ های بخش بک لایت است.

 6. سلام . آیا “فیلم پلاریزه ” برای انواع مدلهای تلویزیون های سامسونگ فرق میکنه ؟ و آیا ضربه ای که به صفحه نمایش خورده و یک قسمت به شکل مستطیل عمودی سفید شده با تعویض ورق پلاریزه درست میشه ؟ بر اثر ضربه به ترتیب چند تا لایه صدمه میبینه ؟

 7. سلام خسته نباشید تلویزیون ما ادای دی 32 اینچ سری J هستش و رنگ تصویر تیره شده و کلا 4 سال کار کرده و انگار لامپ های ال ای دی اون سوخته امکان تعمیر اون در منزل هستش ؟ دیروز تعمیر کار سام سرویس تلویزیون برد برای تعمیر به ما اعلام کردن یک خط عمودی روی تلویزیون افتاده که مربوط به مایع لیکوید هستش در صورتی که اصلا این مشکل نداشت و به ما گفتن که قابل تعمیر نیست ما درست نکردیم و تلویزیون آوردیم خونه ولی اون خط الان اصلا نیست می شه لطفا راهنمای بفرمایید

  1. با سلام ، اگر تیره شدن تصویر تلویزیون شما مربوط به خرابی بک لایت باشد، خط نازک عمودی روی تصویر تلویزیون قطعا مربوط به پنل تلویزیون است و این دو مورد دو ایراد کاملا مجزا هستند. برای دیده شدن خط باید تصویر تلویزیون قابل دیدن شود تا خط مشخص شود. توضیح بیشتر راجع به تعمیر تلویزیون سامسونگ شما منوط به داشتن اطلاعات بیشتر است. در صورت نیاز با بخش مشاوره تعمیرات تماس بگیرید.

 8. سلام خسته نباشید شرمنده من یه ال ای دی۵۵ اینچ ال جی مدل UK6400 PLF خریدم . وسط صفحه یه کم رو به بالا به اندازه یه لکه خیلی کوچیک یه کم روشن تر از بقیه ی پیکسل ها شده در حالت عادی که نگاه میکنیم مشخص نیست ولی با دقت که نگاه میکنیم مشخص میشه که یه مقدار روشن تر از بقیه هست مخصوصا موقعی که تصویر سفید هست بیشتر مشخص میشه . میخواستم بدونم که آیا این مشکل هست و آیا ممکنه که بعدا بیشتر بشه

  1. با سلام ، ایرادهایی شبیه به ایراد دستگاه شما را باید با توجه به علت ایجاد بررسی کرد. اگر بعلت ضربه باشد ممکن است پیشرفت سریعی داشته باشد اما اگر خودبخود ایجاد شده باشد معمولا حتی تا چند سال ممکن است تغییری نکند.

 9. سلام خسته نباشیدما یک تلویزیون الجی مدل۴۳Lj55000GL-TA.MMDYLJKداریم الان از گوشه راست سمت پایین ب اندازه یک کف دست ابی متمایل ب بنفش شده مشکل چیه ممنون میشم جواب بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط