تاثیر ویروس کرونا بر تولید تلویزیون

تولید تلویزیون

ویروس کرونا غیر از انسانها بر تولید تلویزیون هم تاثیر خود را گذاشته و حداقل 5 شرکت از مهمترین تولید کنندگان پنل (صفحه نمایش) تلویزیون های lcd را با افت شدید تولید روبرو کرده است. انتظار می رود در آینده نزدیک این کاهش تولید باعث افزایش قیمت محصولات مرتبط شود.

5 کارخانه تولید پنل تلویزیون های ال سی دی در ووهان چین تعطیل شده است و به نظر می رسد اولین اثر محسوس این تعطیلی افزایش قیمت مانیتور و تلویزیون در ماه فوریه باشد.

تولید تلویزیون

در حال حاضر گزارش های رسیده حاکی از افزایش 2 تا 3 دلاری قیمت هر پنل LCD است. این رقم ممکن است تا 5 دلار هم برسد. ممکن است در مرحله اول این افزایش چشمگیر نباشد اما باید در نظر داشت شرکت های تولید کننده در هر مرحله از تولید محصولات خود مبلغی را بعنوان سود در نظر می گیرند و همین میزان کم سود در هر مرحله باعث افزایش قیمت قابل توجهی خواهد شد.

حدود 55 درصد پنل‌های LCD جهان در کشور چین تولید می شود و همین امر نشان می دهد که این میزان کاهش تولید می تواند اثر تعیین کننده ای بر بازار داشته باشد.

China Star Optoelectronics متعلق به شرکت TCL ، دو کارخانه‌ی Tianma ، یک کارخانه‌ی BOE پنج کارخانه تعطیل شده تولید پنل LCD در ووهان هستند.

این پنج کارخانه تولید تلویزیون بدلیل موافقت نامه‌ها و پروتکل‌های ثبت شده برای کنترل ویروس کرونا دچار کمبود شدید نیروی انسانی شده‌اند و با توجه به کاهش شدید تولید ، کمبود کالا و در نتیجه افزایش قیمت در آینده نزدیک اجتناب ناپذیر خواهد بود.

قیمت محصولات الکترونیکی رابطه مستقیم با میزان تولید آنها دارد و کاهش میزان تولید باعث افزایش تقاضا در این بخش می شود و افزایش قیمت. طی روزهای گذشته بدلیل کاهش واردات و جو ناشی از ویورس کرونا قطعات یدکی در بخش خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون با افزایش 20 درصدی مواجه شده است و بسیاری از شاغلین در این بخش از آینده مبهم بازار قطعات یدکی و لوازم مصرفی نگران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ