باز و بسته شدن درب سینمای خانگی سونی

باز و بسته شدن درب سینمای خانگی سونی

باز و بسته شدن درب سینمای خانگی سونی یکی از ایرادهای متداول در مجموعه تعمیر سینمای خانگی سونی است. در ادامه همراه با متخصصین تعمیر سیستم‌های صوتی رایان علت ایجاد ایراد باز و بسته شدن درب سینمای خانگی سونی را بررسی و راه‌حل‌های آن را توضیح می‌دهیم.

باز و بسته شدن درب سینمای خانگی سونی

وقتی سینمای خانگی سونی را روشن می‌کنیم و CD داخل آن می‌گذاریم و می‌بندیم بخش سی دی خودبخود دوباره باز می‌شود. حتی وقتی دیسک هم داخل آن نمی‌گذاریم هم بعد از چند ثانیه به صورت خودکار باز می‌شود. این شرح ایراد از طرف یکی از مراجعین بخش تعمیر سینمای خانگی سونی در مجموعه رایان ارائه شده است.

علت باز و بسته شدن خودکار درب سینمای خانگی سونی شروع نشدن مرحله خواندن اطلاعات دیسک است. وقتی دیسک داخل درایو CD قرار می‌گیرد و با فرمان ما سینی دیسک بسته می‌شود. دیسک روی اپتیکال بلاک قرار می‌گیرد و مرحله خواندن اطلاعات دیسک با چرخش CD شروع می‌شود. اگر به هر دلیل مرحله خواندن اطلاعات دیسک آغاز نشود دستگاه به آخرین مرحله‌ای که در آن به ثبات رسیده است برمی‌گردد یعنی باز بودن درب بخش سی دی.

بررسی آمار تعمیر سینمای خانگی سونی

بررسی آمار ورودی در بخش تعمیر سینمای خانگی سونی نشان می دهد بیشترین میزان مراجعه به مراکز تعمیر سیستم‌های صوتی به ترتیب مربوط به موارد زیر است :

  1. اشکال در خواندن اطلاعات CD
  2. باز و بسته شدن درب سینمای خانگی سونی
  3. روشن نشدن دستگاه و نمایش خطای PUSH POWER PROTECT
  4. روشن نشدن دستگاه به طور کامل

درایو دیسک هم شامل قطعات مکانیکی مانند چرخ دنده، موتور و تسمه است و هم قطعات حساس الکترونیکی مانند اپتیکال پیکاپ. به همین دلیل میزان خرابی درایو دیسک نسبت به سایر قطعات سینمای خانگی و دی وی دی پلیرها بیشتر است.

مجموعه درایو سی دی در یک دستگاه سینمای خانگی یا دی وی دی پلیر شامل دو بخش کلی است :

  1.  اپتیکال بلاک
  2. مکانیزم دیسک

وظیفه کلی بخش مکانیزم اینست که با مجموعه قطعات مکانیکی و الکترونیکی وظیفه بارگیری دیسک را انجام دهد. در آخرین مرحله از وظایف مکانیزم، CD روی اپتیکال بلاک برای خوانده شدن اطلاعات قرار می‌گیرد. اپتیکال بلاک که عموم مصرف کنندگان آن را با نام لنز دی وی دی می‌شناسند وظیفه خواندن اطلاعات دیسک را بعهده دارد.

اپتیکال بلاک (لنز دی وی دی) سینمای خانگی سونی KHM-313CAA

یکی از ویژگی‌های طراحی سونی در بخش سینمای خانگی استفاده از قطعات با کیفیت و مشابه در ساختار مدل‌های مختلف است. بعنوان نمونه سونی در طراحی همه مدل‌های سری DZ از اپتیکال بلاک 313 استفاده کرده است. اپتیک 313 یکی از تولیدات داخلی خود سونی است و در دو ورژن CAA و CAB طراحی و تولید شده است.

اپتیک 313 به دلیل کیفیت بالای ساخت میزان خرابی پایینی دارد. در عین حال قابلیت تعمیرپذیری آن را به یکی از اپتیک‌های خوش نام در بخش تعمیر سینمای خانگی تبدیل کرده است.

ساختار طراحی سری DZ بگونه ای است که در ابتدای هر بار روشن شدن دستگاه بخش درایو سی دی بارگذاری مجدد می شود. یعنی پس از روشن شدن دستگاه ابتدا اپتیکال بلاک ریست می شود و اپتیک به جای ابتدایی خود بر می گردد. سپس درایو از نظر بودن وجود دیسک و یا خالی بودن چک می شود.

در صورتی که دیسک در درایو وجود داشته باشد اطلاعات آن خوانده می شود و اگر این دیسک قبلا هم در دستگاه خوانده شده باشد می توان به زمان نمایش قبلی برگشت و ادامه سی دی را پخش نمود.

 

باز و بسته شدن درب سینمای خانگی سونی

 

در صورتی که اختلال یا اشکالی در سینمای خانگی منزل شما به وجود آمد می توانید تعمیر آن را به گروه تخصصی رایان بسپارید.

شما در اولین تماس با این مرکز می‌توانید با متخصص دستگاه معیوب خود مشاوره و توضیحات عیب یابی و مراحل تعمیر و هزینه تقریبی تعمیر سینمای خانگی سونی خود را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ