پیام DEST ERROR در تعمیر ضبط خانگی سونی

پیام DEST ERROR در تعمیر ضبط یکی از ایرادهایی است که در مجموعه تعمیر سیستم های صوتی فقط در بخش تعمیر ضبط خانگی سونی دیده می‌شود. در ادامه همراه متخصصین تعمیرات سونی به بررسی علت نمایش پیام DEST ERROR در صفحه نمایش ضبط خانگی سونی و روش برطرف کردن آن می‌پردازیم.

پیام DEST ERROR در تعمیر ضبط خانگی سونی

پیام DEST ERROR در ضبط‌های خانگی سونی سری GN مانند مدل‌های GN1100D – GN1300D و سری GNZ مانند GNZ88D – GNZ888D ایجاد می‌شود. این مدل‌ها در بخش درایو دیسک ساختار مشابهی دارند و برد سروو (SERVO) آنها از نوع DMB 16 استفاده شده است.

وظیفه برد سروو کنترل مکانیزم دیسک و دریافت اطلاعات دیسک بوسیله اپتیکال بلاک و سپس پردازش این اطلاعات است. برد سروو با دریافت فرمان از سیستم کنترل مرکزی بخش مکانیکی را راه‌اندازی می‌کند و اطلاعات دیسک را دریافت کرده و با پردازش و تبدیل سیگنال دیجتال به آنالوگ صدا و توصیر خروجی را پردازش اولیه می‌کند.

برد سروو در اکثر مدل‌های ضبط خانگی سونی با ساختار SMD ساخته شده است. در ساختار SMD قطعات نسبت به ساختار DIP (معمولی) بسیار کوچکتر هستند. تعمیر بردهای SMD دقت و ظرافت بالایی لازم دارد و کوچکترین اشتباه باعث غیر قابل تعمیر شدن برد خواهد شد.

نمایش پیام DEST ERROR معمولا وقتی ظاهر می‌شود که دکمه OPEN/CLOSE را فشار دهیم. ایراد DEST ERROR معمولا در بخش نرم افزاری برد سروو ایجاد می‌شود. تعمیر ضبط خانگی سونی در این ایراد از مراحل نرم افزاری شروع می‌شود و در صورت برطرف نشدن باید قطعات سخت افزاری تعویض شود. در رفع ایراد حتما باید از قطعه اصلاح شده استفاده شود در غیر این صورت ایراد بعد از مدت کوتاهی تکرار خواهد شد.

پیام DEST ERROR در تعمیر ضبط خانگی سونی

پیام DEST ERROR در تعمیر ضبط خانگی سونی مدل gn1100

پیام EJECT در ضبط خانگی سونی

در انتها به پیام خطای دیگری که ممکن است در تعمیر ضبط خانگی سونی با آن مواجه شوید می‌پردازیم. پیام EJECT معمولا با خاموش شدن ضبط خانگی سونی همراه است.

خرابی بخش کاست ضبط خانگی سونی و درگیر بودن مکانیزم این بخش باعث نمایش پیام EJECT و سپس خاموش شدن ضبط خانگی سونی خواهد شد. زمانی که ضبط خانگی سونی را روشن می کنیم در ابتدا بخش‌های مختلف دستگاه مانند کاست و CD ریست شده و آماده کار می‌شوند. در این ریست اولیه مکانیزم هر کاست با گردش چرخ دنده‌ها در حالت خلاصی قرار می‌گیرد.

اگر به هر دلیل مکانیزم کاست ضبط خانگی سونی در حالت ریست اولیه قرار نگیرد سیستم عیب یابی داغخلی دستگاه فعال می‌شود. با فعال شدن سیستم عیب یاب داخلی برای جلوگیری از پیشرفت ایراد، مدار محافظ دستگاه فعال می‌شود و با نمایش پیام EJECT در دیسپلی، دستگاه خاموش می‌شود.

 

بیشتر بخوانید : دستورالعمل تعویض تسمه ضبط خانگی

 

خرابی بخش کاست ضبط خانگی سونی در اغلب موارد بعلت خرابی قطعات مکانیکی مانند چرخ دنده‌ها و تسمه‌ها ایجاد می‌شود. استفاده منظم و حدود هفته‌ای دوبار از این بخش می تواند عمر قطعات این بخش را افزایش دهد.

پیام eject در تعمیر ضبط خانگی سونی

پیام eject در تعمیر ضبط خانگی سونی مدل gn1100

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ