هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگReviewed by علی بختیاری on Jul 17Rating: 4.5هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ | تعمیرگاه مجاز تلویزیون سامسونگ | گروه رایانهزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ,قیمت بکلایت تلویزیون سامسونگ,تعمیر تلویزیون سامسونگ,تعمیر تلویزیون,تعمیرات تلویزیون,بخشی از خدمات رایان است.

در نوشته دیگری به بررسی مراحل و هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی پرداختیم که با واکنش مثبت کاربران مواجه شد. در این نوشته به برند مطرح دیگر در این بخش یعنی سامسونگ می پردازیم و مراحل و هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ را بررسی می کنیم:

 

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری F

شناخته شده ترین مدل در بین مدل های تلویزیون سامسونگ که برای تعمیر بک لایت به مجموعه تعمیر تلویزیون مراجعه می کنند سری F است.

در این مدل از تلویزیون های سامسونگ از بک لایت های شاخه ای استفاده شده و یکی از بیشترین تراکم ها در تعداد لامپ های بک لایت در بین تلویزیون های ال ای دی در برندهای مختلف متعلق به همین مدل است که باعث می شود لامپ ها با میزان نور کمتری روشن شوند.

در مدل های 40 و 46 اینچ سری f مدار بندی سری و موازی باعث شده تا مدار لامپ های بک لایت به دو بخش بالا و پایین تقسیم شود.

این نوع مداربندی باعث می شود تا در بیشتر مواقع یکی از دو بخش از کار بیفتد و بخش دیگر به کار طبیعی خود ادامه دهد که این حالت باعث تاریک شدن نیمی از تصویر تلویزیون سامسونگ می شود.

نکته مهم دیگر در تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری F عدم استفاده از چسب های حرارتی در زیر لامپ ها است.

مدار PCB در زیر لامپ ها تنها با استفاده از هولدرهای فلزی روی صفحه اصلی نگهداشته می شوند و همین مسئله باعث می شود که در حتی در بهترین حالت هم مقدار فاصله بسیار کمی در بین دو قطعه وجود داشته باشد و تبادل گرما بین لامپ ها و صفحه فلزی که نقش خنک کننده را برای لامپ ها دارد به صورت 100% و کامل صورت نگیرد

یکی از اقداماتی که در مجموعه عملیات تعمیر تلویزیون سامسونگ سری F و در بخش اصلاحیه بک لایت حتما باید انجام شود اضافه کردن چسب حرارتی بین لامپ ها و سطح فلزی زیر آنهاست که به صورت خنک کنندهلامپ های بک لایت عمل می کند.

یکی از ایرادهایی که به طراحی بک لایت در این مدل از تلویزیون های سامسونگ وارد می شود نوع خاص ساختار فیزیکی لامپها است که در برخی از موارد خرابی با تغییر مقاومت داخلی ، لامپ در مقابل عبور جریان گرمای زیادی تولید می کند به حدی که در برخی از موارد مراجعه تعمیر تلویزیون ، دستگاه تقریبا آتش گرفته است.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ در مدل 32 اینچ بین 150 تا 200 و در مدل های 40 و 46 اینچ  بین 200 تا 250 هزار تومان است.

 

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری D

این سری از تلویزیون های سامسونگ در دو سایز 40 و 46 و در چند ورژن مانند 5000 ، 5500 و 5950 ساخته شده است و بک لایت به صورت (EDGE)  و در طول پایینی پنل تلویزیون قرار گرفته است.

بدلیل ساختار بک لایت و قرار گیری لامپ ها ایراد بک لایت در این مدل بیشتر به صورت تاریکی بخشی از تصویر تلویزیون ایجاد می شود که بدلیل خاموش شدن تعدای از لامپ ها اتفاق می افتد.

لامپ های بک لایت در چند دسته تقسیم بندی شده و به صورت جداگانه تغذیه می شوند و به همین دلیل ایجاد خرابی در یک دسته از لامپ ها باعث خاموش شدن سایر لامپ ها در مدرات دیگر نخواهد شد اما تجربه نشان داده با ایجاد خرابی در یک دسته میزان استهلاک بخش بک لایت بالا می رود و سایر لامپ ها با سرعت بیشتری خراب می شوند.

با پیشرفت ایراد و خاموش شدن 2 یا 3 دسته از لامپ های بک لایت مدار محافظ دستگاه فعال می شود و ولتاز بخش بک لایت قطع شده و به موازات آن تصویر به طور کامل قطع می شود.

هزینه تعمیر بک لایت در این مدل از تلویزیون های سامسونگ بر اساس تعداد لامپ های خرابی معمولا بین 200 تا 300 هزار تومان است.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری ES

همانطور که در نوشته (تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل ES) توضیح دادیم، سامسونگ در این مدل از تلویزیون های ال ای دی خود از بک لایت EDGE و در نوع خاصی استفاده کرده است.

در مدل 40 اینچ بک لایت در طرف راست تصویر و در مدل 46 اینچ در دو طرف راست و چپ دستگاه قرار دارد.

با وجود درصد بالای خرابی پشتیبانی مناسبی در بخش تامین قطعه این مدل صورت نمی گیرد و قطعه یدکی این مدل در تمام سایزها یعنی 32 ، 40 و 46 بسیار کمیاب است و به همین جهت تعمیر بک لایت در مقابل تعویض آن در صورتی که امکانپذیر باشد بهترین راه حل برای تعمیر تلویزیون سامسونگ است.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ در سری ES بر اساس تعداد لامپ های خرابی معمولا بین 200 تا 250 هزار تومان است.

 

 

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

 

 

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری H و EH

این دو مدل از تلویزیون های سامسونگ را به دلیل شباهت زیاد، در یک بخش بررسی می کنیم.

عمر کوتاهتر و تغییراتی که در این دو مدل از تلویزیون های سامسونگ داده شده است باعث شده که آمار این دو مدل در بخش آمار تعمیرات بکلایت تلویزیون سامسونگ پایین و در حد طبیعی باشد و در بیشتر موارد ایراد به صورت سوختن لامپ ها به صورت تکی و ایجاد لکه های تیره در تصویر تلویزیون ایجاد شود.

اگر ایراد پیشرفت زیادی نداشته باشد هزینه کلی تعمیرات تلویزیون در این بخش بین 200 تا 300 هزار تومان است.

 

 

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

قیمت بک لایت تلویزیون سامسونگ

اگر خرابی لامپ های بک لایت تلویزیون از تعداد مشخصی نسبت به تعداد کل لامپ ها بیشتر باشد و یا کیفیت کلی لامپها به گونه ای باشد که احتمال خرابی مجدد دستگاه وجود داشته باشد حتما باید بک لایت بطور کامل تعویض شود.

قیمت بک لایت تلویزیون در مدل های مختلف متنوع است اما توصیه می کنیم در صورت امکان از بهترین نمونه های موجود و یا حتی بک لایت های اصلاح شده استفاده کنید.

بک لایت اصلاح شده به بک لایت هایی گفته می شود که با ایجاد تغییراتی سعی کرده اند ضعف های قبلی را از بین ببرند مثلا از لامپ های با کیفیت تر استفاده کرده و یا بجای فیبر مسی در پشت لامپ ها از فلز آلومینیوم استفاده شده که باعث انتقال بهتر حرات می شود و در کاهش استهلاک لامپ های بک لایت تاثیر بسیار زیادی دارد.

با تماس با بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون رایان می توانید قیمت دقیق و بروز شده بک لایت های مختلف را دریافت کنید.

 

علت سوختن بک لایت تلویزیون سامسونگ

 

در مجموعه تعمیر بک لایت تلویزیون نمی توان یک دلیل مشخص و واحد را بعنوان علت خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ در نظر گرفت ، بلکه با مجموعه ای از عواملی روبرو هستیم که روند استهلاک بک لایت تلویزیون را تندتر می کند.

مهمترین علل خرابی بک لایت سامسونگ عبارتند از :

 • ماهیت قطعات بک لایت و وظیفه آنها که باعث می شود بالاترین مصرف کننده انرزی در تلویزیون باشند و بیشترین حرارت را تولید کنند.
 • استفاده از بالاترین میزان نور بک لایت در طی سالهای استفاده
 • روشن ماندن تلویزیون در ساعات متوالی و بدون استراحت

 

تعمیر بک لایت یا تعویض بک لایت

شایع شدن ایراد بک لایت در مدل های مختلف تلویزیون های سامسونگ باعث شده است تا بخش تعمیرات تلویزیون هم تمهیدات ویژه ای را در این بخش تدارک دیده باشد که یکی از آنها تولید لامپ های بک لایت برای جایگزینی لامپ های معیوب است. به غیر از کیفیت های مختلف که طبیعتا قیمت های متفاوتی را هم در هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ ایجاد می کند سوال اساسی در این بخش اینست که بهترین راه حل در تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ کدام است تعمیر بک لایت موجود با تعویض لامپ های خراب و یا تعویض کامل بک لایت ؟

تعویض بک لایت تلویزیون هزینه چند برابری نسبت به تعمیر بک لایت ایجاد می کند اما در مقابل این اطمینان را ایجاد می کند که همه لامپ های بک لایت که دارای عمر یکسان هستند تعویض شده و امکان خرابی سایر لامپ ها در آینده به حداق می رسد. در مقابل تعویض یک قطعه سالم با تصور اینکه ممکن است در آینده خراب شود خیلی منطقی نیست ضمن اینکه در نظر بگیرید برخی از موارد مراجعه تعمیر تلویزیون که عملیات تعمیر بک لایت و بویژه اصلاحیه در آنها انجام شده است بیش از دو سال بدون مشکل کار کرده و خرابی در آنها مشاهده نشده است.

راه حل بهتر کدام است ؟

پیشنهاد ما در انتخاب نوع تعمیر تلویزیون یعنی تعویض کامل بک لایت و یا تعمیر آن که شامل تعویض لامپ های خراب و نیمه خراب است ، بررسی شرایط دستگاه و سنجش میزان استهلاک بخش بک لایت و تعداد قطعات معیوب و کیفیت لامپ های سالم است. معمولا اگر تعداد لامپ های خراب بخش بک لایت کمتر از یک چهارم کل باشد تعمیر بک لایت با نتیجه بهتری قابل انجام خواهد بود.

روش کاری مجموعه رایان در بخش تعمیر بک لایت به این صورت است که در هر یک از موارد مراجعه بخش تعمیر تلویزیون در بخش بک لایت که گزینه تعمیر بجای تعویض بک لایت انتخاب شود مدت گارانتی دستگاه به مدت 6 ماه و با قابلیت تعدیل در نظر گرفته می شود به این صورت که اگر در این مدت بخش بک لایت معیوب شود هم امکان تعمیر تلویزیون بدون پرداخت هزینه وجود داشته باشد و هم اینکه در صورت درخواست مشتری میتوان با دریافت مابه التفاوت هزینه اقدام به تعویض بک لایت تلویزیون به صورت کامل نمود.

 

اصلاحیه بک لایت سامسونگ

عملیاتی که در مجموعه تعمیر بک لایت تلویزیون بعنوان اصلاحیه شناخته می شود عبارتست از تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری که باعث می شود ولتاژ تغذیه بک لایت حدود 5 تا 10 درصد کاهش پیدا کند. کاهش ولتاژ بک لایت باعث می شود توان مصرفی و در نتیجه استهلاک این بخش کاهش و عمر مفید آن تا حد ممکن افزایش پیدا کند.

ولتاژ بخش بک لایت در عموم مدل های تلویزیون ال جی در برد پاور تامین می شود و به همین دلیل این برد در تلویزیون های سامسونگ بعنوان برد پاور ، بک لایت شناخته می شود.

اصلاحیه بک لایت سامسونگ باعث کاهش ولتاژ تغذیه بک لایت و در نتیجه کاهش نور لامپ های بک لایت می شود اما مقدار این کاهش تاثیر منفی در کیفیت تصویر تلویزیون نخواهد داشت.

 

64 دیدگاه ها

 1. گروه تخصصی رایان گفت:

  با سلام ، اگر ایراد ایجاد شده بعلت خرابی بخش بک لایت باشد هزینه تعمیر آن بین 150 تا 250 هزار تومان است.

 2. سعید گفت:

  باسلام تلویزیون سامسونگ 48اینچ دراثرضربه صفحه نمایشش سیاه شده وهی بیشترمیشه سیاهیش جای ضربه هم اثرشکستگی هس چقدهزینه تعمیرشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، سایز 48 یکی از مدل های کمیاب پنل است که در چند نوع مختلف تولید شده است. برای استعلام موجودی و قیمت پنل مدل دقیق تلویزیون لازم است که قید نکرده اید.

 3. امیر گفت:

  سلام
  تلویزیون سامسونگ سری 5 مدل UA40F5550 چهل اینچ پس از چهار سال استفاده دیشب ناگهان تصویر سیاه شد و فقط صدا پخش می شود. آیا مشکل از بک لایت است؟ هزینه تعمیر آن چقدر است؟

 4. محمد از شیراز گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  تلویزیون من پاناسونیک 55اینچ مدل dx650 هست به دلیل مشکل تصویر بکلایت تعویض گردید ولی بعد از تعویض نقطه های سفید نورانی محخصوصاً در تصویر سفید رنگ دیده میشه میخواستم محبت کنید بگید مشکلش چیه و هزینه تعمیرش چقدر میشه
  با تشکر

 5. عباس مولایی گفت:

  با سلام تلویزیون من مدل6430سامسونگ است 49اینچ در قسمت بالا دچار تیرگی صفحه شده در وسط و پایین هم بطور پراکنده این تیرگی مشاهده میشود . میخواستم بپرسم ایراد از کدام قسمت هست و هزینه آن چقدر میشود با تشکر

 6. حسین گفت:

  سلام تلویزیون ما سامسونگ مدل 48اینج سریh6490 هست لامپ بک لایتش خراب شد میخواستم ببین هزینه تعمیرش چقدر میشه؟

 7. یوسفی گفت:

  سلام ال ای دی سامسونگ 46 مدل f5550 نصف صفحه تار شده تعمیر بک لایت چقدر هزینه داره

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بک لایت تلویزیون شما دارای دو بخش است و ایجاد خرابی در هر بخش باعث از کار افتادن همان نیمه می شود. در مواردی که دستگاه در شرایط عادی قابل تعمیر باشد هزینه تعمیر ان بین 200 تا 300 هزار تومان است.

 8. حمید رضا گفت:

  با سلام تلویزیون ما سامسونگ ۴۰ اینچ مدل UA40F5550AM هست که از قسمت بالا نیمی از آن دچار تیرگی شده لطفاً بفرمایید هزینه تعمیر آن چقدره؟
  ممنون از شما

 9. niktaafg گفت:

  سلام..ال ای دی سامسونگ ۴۲اینچ …تصویرش تیره شد و بعداز چند مدت قطع و وصل میشد مشکلش لامپ تصویرشه؟؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ایراد دستگاه شما مربوط به بخش بک لایت است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به نوشته های مختلف در بخش وبلاگ سایت مراجعه کنید.

 10. کیان گفت:

  سلام تلویزیون من سامسونگ سری A, هستش که چندتا لامپ بکلایت سوخته و هر روز بیشتر میشه امکانش هست برای تعمیر شماره تماس بدید..ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در صورت نیاز به مشاوره فنی با بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید : 66593629

 11. ناصر قنبری گفت:

  با سلام شما فرمودید هزینه تعمیر تلوزیون های F حدود 200تا250 هست بنده متوجه نشدم منظورتون اینه که اگه کامل بک لایت ها تعویض بشند بصورت نو این قیمت میشه یا فقط دست مزد هستش بعد اگه اینجوری نیست لطف کنید بگید اگه کامل تعویض بشه نو چقدر هزینه میشه مدل دستگاه40F6450 هستش

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در بخش تعویض کامل بک لایت چند نوع جنس مختلف با کیفیت و قیمت های متفاوت وجود دارد که قیمت آنها در روزها و هفته های مختلف متغیر است. در صورت نیاز به قیمت به روز با بخش مشاوه تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید.

 12. بهنام گفت:

  سلام. بکلایت تلویزیون سامسونگ سری h من سوخته و جایی به من گفته ک هزینش ۵۰۰ تومن میشه و یه کاری میکنه ک ولتاژش یکم کمتر بشه و دیگ نسوزه. درسته؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، برای تعمیر بخش بک لایت می توان روش های مختلفی مانند تعویض قطعات خراب یا تعویض کامل در نظر گرفت. همچنین ممکن است از قطعات اورجینال و یا قطعات متفرقه استفاده کرد که طبیعتا هر کدام شرایط و هزینه تعمیر خود را ایجاد می کند. اصلاحیه بک لایت در هر مدل به چند روش انجام می شود که اگر روش انتخاب شده استاندارد باشد می تواند باعث کاهش استهلاک بخش بک لایت تلویزیون شما شود.

 13. علي گفت:

  سلام خسته نباشيد قيمت بك لايت UA55 حدودا چنده سامسونگ

 14. محمد گودرزی گفت:

  سلام خسته نباشید بک لایت کامل ال ای دی سامسونگ ۴۸ بادستمزد چقدر میشه خواهش میکنم دقیق بهم بگین

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، چندین مدل از تلویزیون های ال ای دی سامسونگ دچار ضعف در بخش بک لایت هستند و طبیعتا هزینه تعویض بک لایت در آنها به دلیل تفاوت در نوع لامپ ها و کیفیت ساخت متفاوت است.

 15. علي گفت:

  سلام شما چرا جواب نمي دين من بالا مدل رانوشتم ازاين بك لايت موجود دارين قيمت چنده ال اي دي سامسونگUA55JS7200KXRQ اگه ندارين قيمتشو لطف كنين ديگه مدل نوشتم ها باتشكر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در پست قبلی به شما اعلام شد که همه سوال را در یک پست ارسال کنید ، وقتی سوال را در یک پست و مدل تلویزیون را در یک پست دیگر می گذارید این دو در کنار هم ظاهر نمی شود که قابل دسترسی باشد. بک لایت درخواستی شما فعلا موجود نیست. در بخش انبار برای قطعاتی که موجود نیست قیمتی اعلام نمی شود.

 16. مهسا گفت:

  سلام.خسته نباشید
  تلویزیون من مدل UA46D6920SM هست.بخشی از بالای تصویر تاریک شده بود و بعد از مدتی صفحه کاملا تاریک شد.میخواستم بدونم هزینه تعمیرش حدودا چقدر میشه؟
  باتشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بخش بک لایت در این سری از تلویزیون های سامسونگ زیاد معیوب می شود و تعمیر قطعه دستگاه بین 300 تا 400 هزار تومان هزینه خواهد داشت.

 17. mehdii گفت:

  با سلام میخواستم بدونم هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ مدUA46F5000AW که نیمی از تصویر صفحه بالا تاریک شده چقدر هست ممنون میشم پاسخ بدید

 18. صفردهقانی گفت:

  سلام خسته نباشید تلوزیون ما LED49اینچ مدل49k5945میباشد صفحش کاملا سیاه شده صداش میاد با کنترل شبکه ها یا منو کارمیکند وقتی ب دقت نگاه میکنی تصویر کمرنگ دیده میشود مشکل خرابی بک لایت،لطفا قیمت تعویض یا تعمیر را بهم بگید باتشکرفراوان ممنون

 19. حبیب گفت:

  سلام.ال ای دی مدلu40 F6350
  یه هاله سیاهی روی صفحه تلویزون اومده میخواستم دلیلشو بدونمو هزینه تعمیرش.ممنون

 20. ودود گفت:

  تلوزیون من 55 اینچ منحنی است موقعی که فیلم در شب را نشان می ده یعنی صفحه تاریک میشه. تلوزیون هی چشمک میزنی عیب از کجاست ؟و هزینه تعمیرش چقدر است …مدل دستگاه من سامسونگ 55 اینچ صفحه منحنی

 21. Mohammad گفت:

  سلام تلویزیون من صدا دارد و تصویر ندارد علت آن چیست ، و هزینه تعمیر چقدر میشه

 22. حبیب گفت:

  سلام تلویزیون ما زمانی که شبکه عوض میکنیم آرم شبکه قبلی هنوز مونده ممنون میشم مشکلش رو بگیید

 23. گروه تخصصی رایان گفت:

  با سلام ، برای تشخیص ایراد توضیحات بیشتری لازم است اما با توجه به توضیحات احتمالا بخش پاور دستگاه شما ایراد دارد و هزینه تعمیر آن بین 200 تا 250 تومان است.

 24. عراز گفت:

  باسلام و خسته نباشید
  تلویزیون من سامسونگ 48 اینچ
  چند روز پیش تصویر تلویزیون رفت و فقط صدا داشت ولی امروز تصویر اومد ولی بعضی وقتا تصویر تاریک میشه ولی دوباره بر میگرده میخواستم بدونم مشکلش چیه و هزینش چقدر میشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تلویزیون شما در بخش بک لایت ایراد دارد. با توجه به سابقه این مدل در مجموعه تعمیرات تلویزیون با نیمه خراب شدن تعدادی از لامپ های بک لایت ایراد به این شکل ظاهر می شود. اگر در حالتی که تصویر دارید لکه های تاریک دیده نشود یعنی تعداد لامپ های خراب به چند عدد محدود و تعمیر تلویزیون سامسونگ شما حدود 200 تا 250 هزینه خواهد داشت.

 25. علی گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت گروه رایان..تلوزیون ما سامسونک منحنی سری k هست و اسم مدلش ku7975 هست…هر چی با خدمات پس از فروش تمااس میگیریم میگن که بک لایت از این نوع نداریم..میخواستم بدونم شما میتونید تعمیر کنید؟؟هزینه حدودا چقدر میشه؟؟تقریبا یک شیشم صفحه از بال به پایین تار شده

 26. مهناز گفت:

  سلام ما یه تلویزیون ال ای دی سامسونگ‌داریم مدل j6950 که ۴۸ اینچ هست ، سه ساله که خریدیم امروز متوجه شدم که در قسمت بالا وسط و به اندازه کف دست یه هاله خاکستری هست که اکثرا روی تصاویر سفید مشخص میشه ، و دو هاله ی کوچولوی خاکستری هم کناره های بالا هستن ، به نظرتون مشکلش چیه ؟ پنل سوخته یا از بک لایته ؟؟نه ضربه دیده نه اب بهش خورده با پارچه مخصوص هم پاک شده ، در روز چهار پنج ساعت هم بیشتر کار نکرده ،یک دنیا ممنون میشم اگه هزینه تقریبی رو بهم بگید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بخش بک لایت تلویزیون شما معیوب است. بدلیل تسریع گسترش ایراد در تعمیر تلویزیون خود عجله کنید.

 27. ابراهيم گفت:

  سلام تلويزيون سامسونگ ال اى دى٤٢اينچ بك لايتش سوخته اگه خواسته باشم كلا عوض كنم قيمت اورجينالش چنده واگه خواستم فقط لامپ هاى سوخته عوض بشه چقدرهزينه اش هميشه… سامسونگ ال اى دى٤٢اينچ سرى ٥

 28. جواد کاظمی گفت:

  با سلام ،تلویزیون من مدل ۴۸h۶۴۰۰ هستش مدت یکسال دو نقطه قسمت پایین لکه های تیره داره که در رنگهای روشن واضحتر هست بخصوص در برنامه های پخش زنده و وقتی فیلم ویدیویی میبینم اصلا لکه ها نیست سوال اولم اینه که ایراد آیا بک لایت هست؟ و سوال دوم اینکه آیا واقعا زودتر تعمیر بشه بهتره یا به گفته برخی تعمیرکاران بزارم کلا بک لایتها خراب و به یکباره تعویض کنم؟ و در اخر اینکه شما کار تعمیر رو در منزل انجن میدید؟ با تشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تلویزیون شما در بخش بک لالیت مشکل دارد و تعیین کردن این بخش که نیاز به تعمیر بک لایت دارد و یا تعویض بک لایت نیازمند بررسی سلامت لامپ های سالم است. نوشته زیر اطلاعات بیشتری به شما می دهد.
   بک لایت

 29. مریم گفت:

  با سلام خدمت شما تلویزیون بنده qled 55 می‌باشد حدود یک ساعت بعد از روشن شدن تصویر حدودیک تا دو ثانیه قطع و خیلی سریع بر می گردد چهار ماه کارکرده لطفاً راهنمایی بفرمایید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، نمی توان روی این حال اسم ایراد گذاشت. چک کنید که در ورودیهای مختلف این حالت وجود دارد یا خیر؟ جواب این سوال بخشی از مشکل شما را حل می کند.

 30. رها گفت:

  سلام قیمت بک لایتکامل سامسونگ مدل UA40f5550am چه قدر میباشد از کجا تهیه کنم وقیمت تعویض بک لات این مدل چه قدر میباشد وقیمت صفحه پلاستیکی سفید رویه بک لایت قرار دارد پند قیمت دارد

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بک لایت کامل تلویزیون سامسونگ سری f در دو کیفیت موجود است. 700 و 900 . در این مدل معملا در ابتدا عملیات تعمیر بک لایت ( بجای تعویض کامل ) انجام می شود.

 31. حسین گفت:

  سلام تلویزیون ما سامسونگ اسمارت آپ ۴۰ اینچ است که تقریبا ۹ ماه نیمه پایین تصویر تار بود از امروز کلا تصویر سیاع شده و فقط صدا دارد مشکل بک لایت است؟؟

 32. نرجس دادگر گفت:

  با سلام
  دیشب وقتی تلویزیون ما روشن بود یک دفعه یک نوع بوی سوخت اومد و بعدش پایین تلویزیون یعنی حدودا نصفش تاریک تر از نصف بالا شد بدون اینکه ما هیچ کار خاصی کرده باشیم خودش خراب شد.مشکل چی میتونه باشه و چقدر خدج داره؟مدل تلویزیون :UA40F5550AMCHD

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، با توجه به توضیحات و مدل دستگاه ایجاد ایراد بک لایت در تلویزیون سامسونگ شما قطعی است. در ایراد بک لایت سری f گاها شاهد گرم شدن لامپ ها و ایجاد سوختگی فیزیکی در کاغذ رفلکتیو بک لایت هستیم که طبیعتا با ایجاد بوی سوختگی همراه است. قیمت های اعلام شده در بخش هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ آپدیت شده و هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون شما حدودا 200 تا 250 هزار تومان است.

 33. Seyed rohoollah mirahadi گفت:

  باسلام من یک تلویزون Led سامسونگ دارم درابتداتصویرداشت ولی صدا نداشت وبعدازچندروز تصویرهم مثل صدا رفت دیگه نیامد ویک تیکه صحفه سیاه شد که رفت‌ آیا مشکل ازپنل تلویزیون یانه.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، قطع شدن تصویر تلویزیون شامل یک بخش از قطعات تویزیون و عملکرد آنها می شود و قطع شدن صدا در بخشی دیگر. این دو ایراد کاملا مجزا هستند و معمولا ارتباطی با هم ندارند. ممکن است یکی از ایرادهای دستگاه شما تحت تاثیر ایراد دیگر باشد مثلا در تلویزیون هایی که تصویر قطع می شود تعویض ورودی باعث می شود صدایی شنیده نشود و مصرف کننده تصور می کند صدای تلویزیون هم قطع شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ