هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ و تعیین آن اصلی‌ترین سوال مراجعین این بخش بخش از مجموعه تعمیرات تلویزیون است. در این نوشته به تفضیل به بررسی پروسه خرابی، ایرادهای ظاهری، عیب یابی، مراحل تعمیر و هزینه‌های مربوط به تعمیر بک‌لایت تلویزیون سامسونگ در مدل‌های مختلف می‌پردازیم.

بک لایت تلویزیون چیست و در کجای آن قرار دارد؟

بک لایت تعدادی لامپ است که در پشت صفحه نمایش تلویزیون شما قرار دارد و نور لازم برای دیده شدن تصویر را ایجاد می‌کند. تا قبل از تلویزیون‌های ال سی دی بخشی به نام بک لایت در تلویزیون‌ها وجود نداشت. و با شروع تولید این تلویزیون‌ها این بخش هم متولد شد. روش کار بک لایت به این شکل است:

سیگنال تصویر در بخش های مختلف تلویزیون تولید و پردازش شده و در آخر برای نمایش به صفحه نمایش منتقل می شود. اما تصویر ایجاد شده در صفحه نمایش تلویزیون روشنایی لازم برای دیده شدن را ندارد. بک لایت یا همان نور زمینه به چند روش در پشت صفحه نمایش تلویزیون تولید شده و به صفحه نمایش تابانده می‌شود.

بک لایت در تلویزیون‌های LCD بوسیله لامپ‌های فلورسنت تولید می‌شود. لامپ‌های فلورسنت فضای زیادی اشغال کرده و گرمای زیادی تولید می‌کنند. با پیشرفت تکنولوژی طراحان تلویزیون به فکر استفاده از دیودهای نورانی بجای لامپ‌های فلورسنت افتادند. در واقع تلویزیون‌های LED همان تلویزیون‌های LCD هستند که در بک لایت آنها از لامپ LED استفاده شده است.

نکته مهم در مورد ساختار بک لایت و عملکرد آن در مجموعه تعمیرات تلویزیون اینست که : هر ایرادی که در کیفیت تولید بک لایت تلویزیون ایجاد شود به طور مستقیم در کیفیت تصویر اثر می‌گذارد. مثلا اگر نصف بک لایت تلویزیون خاموش شود نصف تصویر تلویزیون تاریک خواهد شد.

تعمیر بک لایت تلویزیون ال سی دی

 

بیشتر بخوانید : تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل F

 

انواع بک لایت تلویزیون

بک لایت تلویزیون انواع مختلف دارد. در برندهای مختلف تکنولوژیهای متفاوتی برای تولید بک لایت استفاده می‌شود. اما عمده بک لایت‌هایی که امروز در تلویزیون‌های LED شاهد استفاده از آنها هستیم در دو نوع طراحی و تولید می‌شوند :

 1. بک لایت مستقیم (Direct) : بیشتر با نام شاخه‌ای شناخته می‌شود. در این ساختار لامپهای ال ای دی در چند شاخه افقی در پشت صفحه نمایش قرار گرفته‌اند. لامپها با فواصل مشخص روی این شاخه‌ها پخش شده‌اند.

در ساختار شاخه‌ای نور بک لایت به طور مستقیم (از پشت) به صفحه نمایش می‌تابد.

 1. بک لایت لبه (Edge) : لامپهای بک لایت در لبه صفحه نمایش (عرض یا طول) قرار می‌گیرند. ساختار فشرده لامپها در بک لایت لبه اجاز میدهد تلویزیون ضخامت کمتری پیدا کند، اما میزان حرارت بیشتری تولید می‌شود.

معمولا در این ساختار از لامپهای با کیفیت بالاتر استفاده می‌شود.

نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون LED

با توجه به ساختار بک لایت، نشانه خرابی بک لایت در تلویزیون های ال ای دی متفاوت است. اصلی ترین نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون های LED عبارتند از :

 1. قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

 2. ایجاد هاله تاریک و یا لکه های سیاه در تصویر تلویزیون سامسونگ

 3. تاریکی نیمه بالا – پایین تصویر تلویزیون یا تاریکی نواری افقی

 4. ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون سامسونگ

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

علت قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ چیست؟

قطع شدن تصویر تلویزیون یکی از ایرادهایی است که ممکن است در اثر خرابی بک لایت تلویزیون های LED ایجاد شود. وقتی بک لایت تلویزیون به طور کامل قطع می‌شود تصویر تلویزیون تاریک می‌شود. در این حالت هیچ تصویری دیده نمی‌شود اما پخش صدا به طور طبیعی ادامه دارد. بقیه کارکردهای تلویزیون هم به درستی کار میکنند.

زمانی که بک لایت تلویزیون به دلیل سوختن لامپ‌های بک لایت قطع می‌شود در واقع همه لامپ‌های بک لایت تلویزیون یکجا نمی‌سوزد. مداربندی لامپ‌های بک لایت به صورت سری یا سری-موازی باعث می‌شود وقتی یک یا چند تا از لامپ‌های بک لایت تلویزیون می‌سوزد بخشی از بک لایت از کار می‌افتد. معمولا در این حالت مدار حفاظتی تلویزیون فعال شده و بک لایت تلویزیون را بطور کامل قطع می‌کند.

چگونه مطمئن شویم بک لایت تلویزیون خراب است؟

اگر با ساختار بک لایت در تلویزیون‌های LED و LCD آشنا باشیم می‌دانیم که تصویر تلویزیون بدون نور بک لایت قابل دیدن نیست. در واقع با قطع شدن بک لایت، تصویر وجود دارد اما دیده نمی‌شود. اما قطعات دیگری هم وجود دارند که خرابی آنها باعث قطع شدن تصویر می‌شود.

در این جا این سوال پیش می‌آید که اگر تصویر تلویزیون قطع شد چگونه مطمئن شویم که بک لایت تلویزیون خراب است؟

برای اطمینان از خرابی بک لایت وقتی تصویر تلویزیون قطع شده است ابتدا تلویزیون را روشن کنید. وجود نور بک لایت باعث می شود که صفحه نمایش تلویزیون از تاریکی مطلق خارج شود. پس اگر بک لایت تلویزیون قطع شود صفحه تلویزیون مانند زمانی که خاموش است تاریک می‌شود.

روش دیگری که می‌توانید برای تست وجود بک لایت تلویزیون استفاده کنید ضربه زدن آرام به صفحه نمایش است. در این حالت اگر نور بک لایت وجود داشته باشد در محل ضربه نور سفید پخش می‌شود.

 

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

علت وجود هاله و یا لکه های سیاه روی تصویر تلویزیون چیست؟

حالا که با ساختار بک لایت آشنا شده‌ایم بهتر می‌توانیم علت تاریکی بخشی از تصویر تلویزیون را بررسی کنیم. خاموشی تعدادی از لامپ‌های بک لایت باعث کم نور شدن قسمتی از تصویر می شود.

در بک لایت‌های شاخه‌ای سوختن تعدای از لامپها باعث ایجاد هاله های تاریک در تصور تلویزیون می شود. این هاله ها به صورت ابر مانند در نقاط مختلف تصویر پراکنده هستند و به مرور زمان بیشتر می شوند. در بک لایت های لبه خاموشی بخشی از بک لایت تلویزیون شکل ظاهری متفاوتی ایجاد می کند.

این تاریکی با توجه به محل قرار گیری لامپها نسبت به این که بک لایت در لبه‌های طولی قرار بگیرد یا در لبه های عرضی تصویر ، متفاوت است.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

تاریکی بخشی از تصویر تلویزیون سامسونگ

علت ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون چیست؟

ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون ایراد دیگری است که به عنوان نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون ال ای دی شناخته می شود. نور لامپ های ال دی مستقیم و متمرکز است. برای اینکه نور لامپهای بک لایت به صورت یکدست و ملایم در سطح تصویر پخش شود از روش های مختلفی استفاده می شود.

در بک لایت های شاخه‌ای از منشورها استفاده می کنند تا نور لامپ ال ای دی به جای تابش مستقیم در سطح تصویر پخش شود. در بک لایت های لبه هم از صفحات خاصی به نام دیفیوزر استفاده می کنند تا نور در تمام سطح تصویر به صورت یکدست پخش شود.

اگر به هر دلیل فاصله کانونی لامپها با صفحات رفلکتور و یا منشورها بهم بخورد نور لامپها بیشتر از حد مجاز در تصویر دیده می شود و باعث ایجاد لکه های سفید رنگ و یا نورانی در تصویر تلویزیون می‌شود.

خلاصه اینکه در بک لایت شاخه‌ای، منشور روی لامپ و در بک لایت لبه صفحه دیفیوزر باعث شکست نور و پخش شدن آن در سطح تصویر می‌شود. اشکال در این قطعات باعث دیده شدن نور بیش از حد مجاز در تصویر می‌شود.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

 

بیشتر بخوانید : تعمیر بک لایت تلویزیون ; کارکرد و عیوب مختلف آن

 

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل F

شناخته شده ترین مدل در بین مدل های تلویزیون سامسونگ که برای تعمیر بک لایت به مجموعه تعمیر تلویزیون مراجعه می کنند سری F است.

در این مدل از تلویزیون های سامسونگ از بک لایت های شاخه ای استفاده شده است. یکی از بیشترین تراکم‌ها در تعداد لامپ‌های بک لایت در بین تلویزیون‌های ال ای دی در برندهای مختلف متعلق به همین مدل است. تراکم بالای لامپ در بک لایت مدل F باعث می شود لامپ‌ها با میزان نور کمتری روشن شوند.

در سایز 40 و 46 اینچ مدل F مدار بندی سری و موازی باعث شده تا مدار لامپ های بک لایت به دو بخش بالا و پایین تقسیم شود. این نوع مداربندی باعث می شود تا در بیشتر مواقع یکی از دو بخش از کار بیفتد و بخش دیگر به کار طبیعی خود ادامه دهد. از کار افتادن نصف بک لایت باعث تاریک شدن نیمی از تصویر تلویزیون سامسونگ مدل F می‌شود.

نکته مهم دیگر در تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری F عدم استفاده از چسب های حرارتی در زیر لامپ‌ها است. لامپ‌های بک لایت در مدل F تنها با استفاده از نگهدارنده های فلزی روی صفحه اصلی نگهداشته می شود.

همین مسئله باعث می‌شود که در حتی در بهترین حالت هم مقدار فاصله بسیار کمی در بین دو قطعه وجود داشته باشد. این فاصله باعث می‌شود تبادل گرما بین لامپ ها و صفحه فلزی که نقش خنک کننده را برای لامپ ها دارد به صورت 100% و کامل صورت نگیرد.

بک لایت تلویزیون سامسونگ 40 f

بک لایت تلویزیون سامسونگ 40 f

یکی از اقداماتی که در مجموعه عملیات تعمیر تلویزیون سامسونگ سری F و در بخش اصلاحیه بک لایت حتما باید انجام شود اضافه کردن چسب حرارتی بین لامپ ها و سطح فلزی زیر آنهاست که به صورت خنک کننده لامپ های بک لایت عمل می کند.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ در سری F بر اساس کیفیت بک لایت و اینچ دستگاه بین 900 هزار تومان تا 2.4 میلیون تومان است.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری D

این سری از تلویزیون های سامسونگ در دو سایز 40 و 46 و در چند ورژن مانند 5000 ، 5500 و 5950 ساخته شده است و بک لایت به صورت (EDGE)  و در طول  پنل تلویزیون قرار گرفته است.

بدلیل ساختار بک لایت و قرار گیری لامپ ها ایراد بک لایت در این مدل بیشتر به صورت تاریکی بخشی از تصویر تلویزیون ایجاد می شود که بدلیل خاموش شدن تعدای از لامپ ها اتفاق می افتد.

لامپ های بک لایت در چند دسته تقسیم بندی شده و به صورت جداگانه تغذیه می شوند و به همین دلیل ایجاد خرابی در یک دسته از لامپ ها باعث خاموش شدن سایر لامپ ها در مدرات دیگر نخواهد شد. اما تجربه نشان داده با ایجاد خرابی در یک دسته میزان استهلاک بخش بک لایت بالا می رود و سایر لامپ ها با سرعت بیشتری خراب می شوند.

با پیشرفت ایراد و خاموش شدن 2 یا 3 دسته از لامپ های بک لایت مدار محافظ دستگاه فعال می شود و ولتاژ بخش بک لایت قطع شده و به موازات آن تصویر به طور کامل قطع می شود.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ در سری D بر اساس کیفیت بک لایت و اینچ دستگاه بین 900 هزار تومان تا 1.5 میلیون تومان است.

بک لایت سامسونگ 40 مدل D

بک لایت سامسونگ 40 مدل D5000 و مقایسه بک‌لایت کهنه با نو

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری ES

همانطور که در نوشته (تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل ES) توضیح دادیم، سامسونگ در این مدل از تلویزیون های ال ای دی خود از بک لایت EDGE و در نوع خاصی استفاده کرده است.

در مدل 40 اینچ بک لایت در طرف راست تصویر و در مدل 46 و 55 اینچ در دو طرف راست و چپ دستگاه قرار دارد.تراکم بالا در بک لایت لبه باعث تمرکز گرما در یک بخش از تلویزیون می‌شود. معمولا برای دفع گرما در بک لایت لبه از هیت سینک‌های قوی استفاده می‌شود.

تلویزیون سامسونگ مدل ES کیفیت و ظرافت ساخت بالایی دارد. لازم است که در زمان تعمیر این مدل دقت لازم را داشته باشیم تا در کیفیت تلویزیون اختلالی ایجاد نشود.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ در سری ES بر اساس کیفیت بک لایت و اینچ دستگاه بین 900 هزار تومان تا 1.8 میلیون تومان است.

 

بیشتر بخوانید : آموزش تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

 

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری H

در سری h از تلویزیون‌های سامسونگ از بک لایت شاخه‌ای استفاده شده است. این مدل در سایزهای 32 – 40 -46 و 48 تولید شده است.

در برخی از ورژن‌های سری H از بک لایت مدل F استفاده شده است. به همین دلیل ایرادهایی که در این سری ایجاد می‌شود شبیه ایراد ظاهری مدل F است.

ساختار لامپ‌های بک لایت در سری H به گونه‌ای است که در موقع خرابی بیشتر به صورت اتصال کوتاه درمی‌آیند. خرابی لامپ بک لایت به صورت اتصال کوتاه باعث می‌شود لامپ معیوب خاموش شود، اما بقیه لامپ‌های سالم روشن شوند. نتیجه ظاهری این نوع خرابی اینست که خرابی بک لایت در سری H بیشتر به صورت تاریکی بخش‌های از تصویر ظاهر شود.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ 48

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ در سری H بر اساس کیفیت بک لایت و اینچ دستگاه بین 900 هزار تومان تا 2.400 میلیون تومان است.

قیمت بک لایت تلویزیون سامسونگ

 قیمت بک لایت تلویزیون در مدل های مختلف براساس سایز تلویزیون و کیفیت لامپ‌ها متفاوت است. اما توصیه می کنیم در صورت امکان از بهترین نمونه‌های موجود و یا حتی بک لایت‌های اصلاح شده استفاده کنید.

بک لایت اصلاح شده به بک لایت‌هایی گفته می شود که با ایجاد تغییراتی سعی کرده اند ضعف های قبلی را از بین ببرند. مثلا از لامپ های با کیفیت‌ بالاتر استفاده شده و یا بجای فیبر در پشت لامپ ها از فلز آلومینیوم استفاده شده است. این اقدام باعث انتقال بهتر حرات شده و در کاهش استهلاک لامپ های بک لایت تاثیر بسیار زیادی دارد.

با تماس با بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون رایان می توانید قیمت دقیق و بروز شده بک لایت های مختلف را دریافت کنید.

علت سوختن بک لایت تلویزیون سامسونگ چیست؟

نه تنها در مجموعه تعمیر بک لایت تلویزیون بلکه حتی در کل مجموعه تعمیرات تلویزیون نمی توان یک دلیل مشخص و واحد را بعنوان علت خرابی یک قطعه یا یک بخش در نظر گرفت. در اکثریت موارد با مجموعه‌ای از عوامل مختلف روبرو هستیم که روی روند استهلاک قطعات مختلف تلویزیون موثر است. با کنترل این عوامل می‌توان سرع استهلاک قطعات تلویزیون را کاهش داده و عمر مفید آنها را افزایش داد.

مهمترین علل خرابی بک لایت سامسونگ عبارتند از :

 • ماهیت قطعات بک‌لایت و وظیفه آنها که باعث می شود بالاترین مصرف کننده انرزی در تلویزیون باشند و بیشترین حرارت را تولید کنند.
 • استفاده از بالاترین میزان نور زمینه در طی سالهای استفاده
 • روشن ماندن تلویزیون در ساعات متوالی و بدون استراحت

تعمیر بک لایت یا تعویض بک لایت؟

به طور کلی وقتی بک لایت یک تلویزیون معیوب می شود دو راه حل اصلی وجود دارد : تعویض کامل بک لایت و یا تعمیر بک لایت.

تعویض کامل همانطور که از اسم آن مشخص است شامل تعویض همه لامپ های بک لایت تلویزیون است و تعمیر بک لایت عبارتست از تعویض لامپ‌های خراب و استفاده از لامپهای سالم قبلی. لامپهای بک لایت همگی عمر یکسانی دارند و اگر خرابی لامپهای بک لایت تلویزیون بعلت پایان یافتن عمر مفید آنها باشد ممکن است لامپ های سالم هم در آینده خراب شده و ایراد خرابی بک لایت دوباره ایجاد شود. در عین حال تعویض کامل بک لایت هزینه بالاتری نسبت به تعمیر بک لایت ایجاد می کند و در عین حال باید مراقب کیفیت پایین محصولات چینی هم بود.

تعمیر بک لایت معمولا در مواقعی توصیه می شود که خرابی بک لایت تلویزیون به دلیلی غیر از پایان عمر مفید آنها، ایجاد شده باشد و یا اینکه در برندهای خاص با کمبود قطعه یدکی مواجه باشیم. در غیر این صورت گزینه تعویض کامل بک لایت منطقی‌تر و در عین حال به صرفه‌تر خواهد بود.

در مواردی هم که به دلایل کافی بک لایت معیوب تحت تعمیر قرار می‎‌گیرد مواردی مثل تعویض کامل قطعات معیوب و نیمه معیوب ، استفاده از قطعات فابریک و اصلی ، انجام اصلاحیه‌ بک لایت ، استفاده و یا اضافه کردن چسب حرارتی با کیفیت ، می تواند دوام و ماندگاری تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ ما را تضمین کند.

یکی از مدل هایی که در بخش تعمیر بک لایت تلویزیون خوب است به آن اشاره کنیم سری f است. تعمیر بک لایت در این مدل با کیفیت بالایی انجام میشود و دلیل آن کیفیت بالای قطعات اصلی دستگاه است.

اصلاحیه بک لایت تلویزیون سامسونگ چگونه انجام می‌شود؟

اصلاحیه بک لایت تلویزیون سامسونگ عبارتست از ایجاد تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری که باعث افزایش عمر بک لایت تلویزیون می‌شود.

مجموعه اقداماتی که بعنوان اصلاحیه بک لایت تلویزیون سامسونگ اجرا می‌شود عبارتند از :

 1. کاهش 5 الی 10 درصدی ولتاژ بک لایت
 2. کاهش نور بک لایت در منوی تنظیمات
 3. روشن کردن گزینه صرفه جویی انرژی (ENERGY SAVING)
 4. استفاده از چسب حرارتی (مختص برند سامسونگ)

اگر به موارد اصلاحیه بک لایت تلویزیون سامسونگ دقت کنید متوجه می‌شوید که همه آنها با هدف کاهش تولید گرما و دفع بهتر آن انجام می‌شود. میزان بک لایت تلویزیون باید براساس میزان نور محیط متناسب سازی شود. در این حالت در عین حال که تصویر کیفیت مناسب دارد کمترین میزان گرما تولید می‌شود.

 

بیشتر بخوانید : علت سوختن بک لایت تلویزیون سامسونگ

 

ارائه خدمات تخصصی تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

مجموعه تخصصی رایان با فراهم آوردن ابزار لازم هدف‌گذاری ویژ‌ای در بخش خدمات مربوط به بک لایت تلویزیون‌های ال جی و سامسونگ انجام داده است. تامین قطعات به صورت اورجینال و فابریک اولین قدم در این بخش است.

با توجه به میزان تقاضای بالا در بخش تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ قطعات متفرقه و غیر اورجینال زیادی تولید و پخش شده است. تمامی قطعات یدکی استفاده شده در تعمیرات انجام شده توسط مجموعه رایان صرفا از قطعات اورجینال همان مدل تهیه شده و کد قطعات تعویضی به مشتری ارائه خواهد شد.

اولین قدم در پروسه تعمیر تلویزیون دریافت مشاوره دقیق و انجام عیب یابی تلویزیون معیوب است. شما می‌توانید در اولین تماس با متخصصین تعمیر تلویزیون سامسونگ مجموعه رایان تماس برقرار کرده و اطلاعات تکمیلی مورد نیاز خود شامل عیب یابی ایراد ایجاد شده ، مراحل تعمیر و هزینه تقریبی تعمیر تلویزیون را دریافت کنید.

76 دیدگاه ها

 1. سعید گفت:

  باسلام تلویزیون سامسونگ 40 اینچ مدل F5550 داریم که چند روز پیش نیمه بالایی تصویر تاریک شد ولی نیمه پایینی خوب بود. از امروز نیمه پایینی تصویر هم تاریک شده و دیگه تصویر نداره. لطفا راهنمایی کنین که چکار باید بکنیم.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، خرابی بک لایت در مدل f شایع است. بک لایت تلویزیون شما دو قسمت است و با خرابی لامپهای یک بخش، از کار افتاده و لامپها خاموش می ‌شود و تصویر همان بخش تاریک می شود. سری f بیشترین و بهترین میزان تعمیر را در بین مدل‌های مختلف تلویزیون سامسونگ دارد و بیش از 80% موارد مراجعه قابل تعمیر است. تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ در این مدل معمولا بین 200 تا 300 هزار تومان هزینه دارد.

 2. امیر گفت:

  سلام
  تلویزیون سامسونگ سری 5 مدل UA40F5550 چهل اینچ پس از چهار سال استفاده دیشب ناگهان تصویر سیاه شد و فقط صدا پخش می شود. آیا مشکل از بک لایت است؟ هزینه تعمیر آن چقدر است؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بک لایت تلویزیون سامسونگ شما همانطور که در نوشته بالا به طور کامل توضیح دادیم دارای دو بخش است و تاریک شدن کامل تصویر به دلیل ایجاد خرابی در هر دو بخش و یا ایجاد ایراد به صورتی است که باعث شده هر دو قسمت بک لایت خاموش شود. خرابی بک لایت در این مدل اکثرا قابل تعمیر است و هزینه آن معمولا بین 200 تا 300هزار تومان محدود می شود فقط توصیه اینست که در انتخاب تعمیرکار خود دقت کنید که از تبحر و تجربه لازم برخوردار باشد چرا که تعمیر بک لایت در این مدل نیاز به خوش سلیقگی و ظرافت کار تعمیرکار تلویزیون دارد.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بک لایت تلویزیون سامسونگ شما همانطور که در نوشته بالا به طور کامل توضیح دادیم دارای دو بخش است و تاریک شدن کامل تصویر به دلیل ایجاد خرابی در هر دو بخش و یا ایجاد ایراد به صورتی است که باعث شده هر دو قسمت بک لایت خاموش شود. خرابی بک لایت در این مدل اکثرا قابل تعمیر است و هزینه آن معمولا بین 200 تا 300هزار تومان محدود می شود فقط توصیه اینست که در انتخاب تعمیرکار خود دقت کنید که از تبحر و تجربه لازم برخوردار باشد چرا که تعمیر بک لایت در این مدل نیاز به خوش سلیقگی و ظرافت کار تعمیرکار تلویزیون دارد.

 3. محمد از شیراز گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  تلویزیون من پاناسونیک 55اینچ مدل dx650 هست به دلیل مشکل تصویر بکلایت تعویض گردید ولی بعد از تعویض نقطه های سفید نورانی محخصوصاً در تصویر سفید رنگ دیده میشه میخواستم محبت کنید بگید مشکلش چیه و هزینه تعمیرش چقدر میشه
  با تشکر

 4. عباس مولایی گفت:

  با سلام تلویزیون من مدل6430سامسونگ است 49اینچ در قسمت بالا دچار تیرگی صفحه شده در وسط و پایین هم بطور پراکنده این تیرگی مشاهده میشود . میخواستم بپرسم ایراد از کدام قسمت هست و هزینه آن چقدر میشود با تشکر

 5. حسین گفت:

  سلام تلویزیون ما سامسونگ مدل 48اینج سریh6490 هست لامپ بک لایتش خراب شد میخواستم ببین هزینه تعمیرش چقدر میشه؟

 6. یوسفی گفت:

  سلام ال ای دی سامسونگ 46 مدل f5550 نصف صفحه تار شده تعمیر بک لایت چقدر هزینه داره

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بک لایت تلویزیون شما دارای دو بخش است و ایجاد خرابی در هر بخش باعث از کار افتادن همان نیمه می شود. در مواردی که دستگاه در شرایط عادی قابل تعمیر باشد هزینه تعمیر ان بین 200 تا 300 هزار تومان است.

 7. حمید رضا گفت:

  با سلام تلویزیون ما سامسونگ ۴۰ اینچ مدل UA40F5550AM هست که از قسمت بالا نیمی از آن دچار تیرگی شده لطفاً بفرمایید هزینه تعمیر آن چقدره؟
  ممنون از شما

 8. niktaafg گفت:

  سلام..ال ای دی سامسونگ ۴۲اینچ …تصویرش تیره شد و بعداز چند مدت قطع و وصل میشد مشکلش لامپ تصویرشه؟؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ایراد دستگاه شما مربوط به بخش بک لایت است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به نوشته های مختلف در بخش وبلاگ سایت مراجعه کنید.

 9. کیان گفت:

  سلام تلویزیون من سامسونگ سری A, هستش که چندتا لامپ بکلایت سوخته و هر روز بیشتر میشه امکانش هست برای تعمیر شماره تماس بدید..ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در صورت نیاز به مشاوره فنی با بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید : 66593629

 10. ناصر قنبری گفت:

  با سلام شما فرمودید هزینه تعمیر تلوزیون های F حدود 200تا250 هست بنده متوجه نشدم منظورتون اینه که اگه کامل بک لایت ها تعویض بشند بصورت نو این قیمت میشه یا فقط دست مزد هستش بعد اگه اینجوری نیست لطف کنید بگید اگه کامل تعویض بشه نو چقدر هزینه میشه مدل دستگاه40F6450 هستش

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در بخش تعویض کامل بک لایت چند نوع جنس مختلف با کیفیت و قیمت های متفاوت وجود دارد که قیمت آنها در روزها و هفته های مختلف متغیر است. در صورت نیاز به قیمت به روز با بخش مشاوه تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید.

 11. بهنام گفت:

  سلام. بکلایت تلویزیون سامسونگ سری h من سوخته و جایی به من گفته ک هزینش ۵۰۰ تومن میشه و یه کاری میکنه ک ولتاژش یکم کمتر بشه و دیگ نسوزه. درسته؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، برای تعمیر بخش بک لایت می توان روش های مختلفی مانند تعویض قطعات خراب یا تعویض کامل در نظر گرفت. همچنین ممکن است از قطعات اورجینال و یا قطعات متفرقه استفاده کرد که طبیعتا هر کدام شرایط و هزینه تعمیر خود را ایجاد می کند. اصلاحیه بک لایت در هر مدل به چند روش انجام می شود که اگر روش انتخاب شده استاندارد باشد می تواند باعث کاهش استهلاک بخش بک لایت تلویزیون شما شود.

 12. علي گفت:

  سلام خسته نباشيد قيمت بك لايت UA55 حدودا چنده سامسونگ

 13. علي گفت:

  UA55JS7200KXRQ

 14. محمد گودرزی گفت:

  سلام خسته نباشید بک لایت کامل ال ای دی سامسونگ ۴۸ بادستمزد چقدر میشه خواهش میکنم دقیق بهم بگین

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، چندین مدل از تلویزیون های ال ای دی سامسونگ دچار ضعف در بخش بک لایت هستند و طبیعتا هزینه تعویض بک لایت در آنها به دلیل تفاوت در نوع لامپ ها و کیفیت ساخت متفاوت است.

 15. علي گفت:

  سلام شما چرا جواب نمي دين من بالا مدل رانوشتم ازاين بك لايت موجود دارين قيمت چنده ال اي دي سامسونگUA55JS7200KXRQ اگه ندارين قيمتشو لطف كنين ديگه مدل نوشتم ها باتشكر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در پست قبلی به شما اعلام شد که همه سوال را در یک پست ارسال کنید ، وقتی سوال را در یک پست و مدل تلویزیون را در یک پست دیگر می گذارید این دو در کنار هم ظاهر نمی شود که قابل دسترسی باشد. بک لایت درخواستی شما فعلا موجود نیست. در بخش انبار برای قطعاتی که موجود نیست قیمتی اعلام نمی شود.

 16. مهسا گفت:

  سلام.خسته نباشید
  تلویزیون من مدل UA46D6920SM هست.بخشی از بالای تصویر تاریک شده بود و بعد از مدتی صفحه کاملا تاریک شد.میخواستم بدونم هزینه تعمیرش حدودا چقدر میشه؟
  باتشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بخش بک لایت در این سری از تلویزیون های سامسونگ زیاد معیوب می شود و تعمیر قطعه دستگاه بین 300 تا 400 هزار تومان هزینه خواهد داشت.

 17. mehdii گفت:

  با سلام میخواستم بدونم هزینه تعمیر تلویزیون سامسونگ مدUA46F5000AW که نیمی از تصویر صفحه بالا تاریک شده چقدر هست ممنون میشم پاسخ بدید

 18. صفردهقانی گفت:

  سلام خسته نباشید تلوزیون ما LED49اینچ مدل49k5945میباشد صفحش کاملا سیاه شده صداش میاد با کنترل شبکه ها یا منو کارمیکند وقتی ب دقت نگاه میکنی تصویر کمرنگ دیده میشود مشکل خرابی بک لایت،لطفا قیمت تعویض یا تعمیر را بهم بگید باتشکرفراوان ممنون

 19. حبیب گفت:

  سلام.ال ای دی مدلu40 F6350
  یه هاله سیاهی روی صفحه تلویزون اومده میخواستم دلیلشو بدونمو هزینه تعمیرش.ممنون

 20. ودود گفت:

  تلوزیون من 55 اینچ منحنی است موقعی که فیلم در شب را نشان می ده یعنی صفحه تاریک میشه. تلوزیون هی چشمک میزنی عیب از کجاست ؟و هزینه تعمیرش چقدر است …مدل دستگاه من سامسونگ 55 اینچ صفحه منحنی

 21. Mohammad گفت:

  سلام تلویزیون من صدا دارد و تصویر ندارد علت آن چیست ، و هزینه تعمیر چقدر میشه

 22. حبیب گفت:

  سلام تلویزیون ما زمانی که شبکه عوض میکنیم آرم شبکه قبلی هنوز مونده ممنون میشم مشکلش رو بگیید

 23. گروه تخصصی رایان گفت:

  با سلام ، برای تشخیص ایراد توضیحات بیشتری لازم است اما با توجه به توضیحات احتمالا بخش پاور دستگاه شما ایراد دارد و هزینه تعمیر آن بین 200 تا 250 تومان است.

 24. عراز گفت:

  باسلام و خسته نباشید
  تلویزیون من سامسونگ 48 اینچ
  چند روز پیش تصویر تلویزیون رفت و فقط صدا داشت ولی امروز تصویر اومد ولی بعضی وقتا تصویر تاریک میشه ولی دوباره بر میگرده میخواستم بدونم مشکلش چیه و هزینش چقدر میشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تلویزیون شما در بخش بک لایت ایراد دارد. با توجه به سابقه این مدل در مجموعه تعمیرات تلویزیون با نیمه خراب شدن تعدادی از لامپ های بک لایت ایراد به این شکل ظاهر می شود. اگر در حالتی که تصویر دارید لکه های تاریک دیده نشود یعنی تعداد لامپ های خراب به چند عدد محدود و تعمیر تلویزیون سامسونگ شما حدود 200 تا 250 هزینه خواهد داشت.

 25. علی گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت گروه رایان..تلوزیون ما سامسونک منحنی سری k هست و اسم مدلش ku7975 هست…هر چی با خدمات پس از فروش تمااس میگیریم میگن که بک لایت از این نوع نداریم..میخواستم بدونم شما میتونید تعمیر کنید؟؟هزینه حدودا چقدر میشه؟؟تقریبا یک شیشم صفحه از بال به پایین تار شده

 26. مهناز گفت:

  سلام ما یه تلویزیون ال ای دی سامسونگ‌داریم مدل j6950 که ۴۸ اینچ هست ، سه ساله که خریدیم امروز متوجه شدم که در قسمت بالا وسط و به اندازه کف دست یه هاله خاکستری هست که اکثرا روی تصاویر سفید مشخص میشه ، و دو هاله ی کوچولوی خاکستری هم کناره های بالا هستن ، به نظرتون مشکلش چیه ؟ پنل سوخته یا از بک لایته ؟؟نه ضربه دیده نه اب بهش خورده با پارچه مخصوص هم پاک شده ، در روز چهار پنج ساعت هم بیشتر کار نکرده ،یک دنیا ممنون میشم اگه هزینه تقریبی رو بهم بگید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بخش بک لایت تلویزیون شما معیوب است. بدلیل تسریع گسترش ایراد در تعمیر تلویزیون خود عجله کنید.

 27. ابراهيم گفت:

  سلام تلويزيون سامسونگ ال اى دى٤٢اينچ بك لايتش سوخته اگه خواسته باشم كلا عوض كنم قيمت اورجينالش چنده واگه خواستم فقط لامپ هاى سوخته عوض بشه چقدرهزينه اش هميشه… سامسونگ ال اى دى٤٢اينچ سرى ٥

 28. جواد کاظمی گفت:

  با سلام ،تلویزیون من مدل ۴۸h۶۴۰۰ هستش مدت یکسال دو نقطه قسمت پایین لکه های تیره داره که در رنگهای روشن واضحتر هست بخصوص در برنامه های پخش زنده و وقتی فیلم ویدیویی میبینم اصلا لکه ها نیست سوال اولم اینه که ایراد آیا بک لایت هست؟ و سوال دوم اینکه آیا واقعا زودتر تعمیر بشه بهتره یا به گفته برخی تعمیرکاران بزارم کلا بک لایتها خراب و به یکباره تعویض کنم؟ و در اخر اینکه شما کار تعمیر رو در منزل انجن میدید؟ با تشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تلویزیون شما در بخش بک لالیت مشکل دارد و تعیین کردن این بخش که نیاز به تعمیر بک لایت دارد و یا تعویض بک لایت نیازمند بررسی سلامت لامپ های سالم است. نوشته زیر اطلاعات بیشتری به شما می دهد.
   بک لایت

 29. مریم گفت:

  با سلام خدمت شما تلویزیون بنده qled 55 می‌باشد حدود یک ساعت بعد از روشن شدن تصویر حدودیک تا دو ثانیه قطع و خیلی سریع بر می گردد چهار ماه کارکرده لطفاً راهنمایی بفرمایید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، نمی توان روی این حال اسم ایراد گذاشت. چک کنید که در ورودیهای مختلف این حالت وجود دارد یا خیر؟ جواب این سوال بخشی از مشکل شما را حل می کند.

 30. رها گفت:

  سلام قیمت بک لایتکامل سامسونگ مدل UA40f5550am چه قدر میباشد از کجا تهیه کنم وقیمت تعویض بک لات این مدل چه قدر میباشد وقیمت صفحه پلاستیکی سفید رویه بک لایت قرار دارد پند قیمت دارد

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بک لایت کامل تلویزیون سامسونگ سری f در دو کیفیت موجود است. 700 و 900 . در این مدل معملا در ابتدا عملیات تعمیر بک لایت ( بجای تعویض کامل ) انجام می شود.

 31. حسین گفت:

  سلام تلویزیون ما سامسونگ اسمارت آپ ۴۰ اینچ است که تقریبا ۹ ماه نیمه پایین تصویر تار بود از امروز کلا تصویر سیاع شده و فقط صدا دارد مشکل بک لایت است؟؟

 32. نرجس دادگر گفت:

  با سلام
  دیشب وقتی تلویزیون ما روشن بود یک دفعه یک نوع بوی سوخت اومد و بعدش پایین تلویزیون یعنی حدودا نصفش تاریک تر از نصف بالا شد بدون اینکه ما هیچ کار خاصی کرده باشیم خودش خراب شد.مشکل چی میتونه باشه و چقدر خدج داره؟مدل تلویزیون :UA40F5550AMCHD

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، با توجه به توضیحات و مدل دستگاه ایجاد ایراد بک لایت در تلویزیون سامسونگ شما قطعی است. در ایراد بک لایت سری f گاها شاهد گرم شدن لامپ ها و ایجاد سوختگی فیزیکی در کاغذ رفلکتیو بک لایت هستیم که طبیعتا با ایجاد بوی سوختگی همراه است. قیمت های اعلام شده در بخش هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ آپدیت شده و هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون شما حدودا 200 تا 250 هزار تومان است.

 33. Seyed rohoollah mirahadi گفت:

  باسلام من یک تلویزون Led سامسونگ دارم درابتداتصویرداشت ولی صدا نداشت وبعدازچندروز تصویرهم مثل صدا رفت دیگه نیامد ویک تیکه صحفه سیاه شد که رفت‌ آیا مشکل ازپنل تلویزیون یانه.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، قطع شدن تصویر تلویزیون شامل یک بخش از قطعات تویزیون و عملکرد آنها می شود و قطع شدن صدا در بخشی دیگر. این دو ایراد کاملا مجزا هستند و معمولا ارتباطی با هم ندارند. ممکن است یکی از ایرادهای دستگاه شما تحت تاثیر ایراد دیگر باشد مثلا در تلویزیون هایی که تصویر قطع می شود تعویض ورودی باعث می شود صدایی شنیده نشود و مصرف کننده تصور می کند صدای تلویزیون هم قطع شده است.

 34. حجت اله مودب گفت:

  با سلام تلو یزیون ما ۵۵ اینچku 7350 است چند روز بعضی مواقع تصویر لرزش داشت وقتی منو ماوا ره را روی تصویر میاورد تصویر درست میشد ولی الان بکلی تصویر رفته بنظر شما عیب از بک لایت است

 35. احد گفت:

  سلام تلوزیون سامسونگ مدل 43m6960 داریم گوشه چپ تصویر دو تا نقطه سفید رنگ یعنی این دو نقطه پور نور تر از بقیه جا ها در تصویر های روشن هستش ولی در تصاویر تاریک مشخص نیستش تلوزیون گارانتی داره ولی نمایندگی قبول نمی کنه میگه این ساختار پنله عیب نیست . مشکلش چی میتونه باشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، از توضیحات شما نمی توان دقیقا ایراد را متوجه شد. ایرادهای بک لایت و برخی از ایرادهای صفحه نمایش در توضیحات بشیار شبیه هم هستند و ممکن است اشتباهی راهنمایی شوید. برای دریافت توضیحات بیشتر می توانید با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون رایان تماس بگیرید.

 36. علی گفت:

  با سلام تلوزیون ۴۸ سامسونگ UA48H5850AW هنگام نگاه کردن از یک طرف سیاه شد تصور بدون صدا داره .علت و هزینه تعمیرش چقدره

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بک لایت معیوب تلویزیون شما در صورتی که قابلیت تعمیر داشته باشد هزینه تعمیر آن بین 200 تا 300 هزار تومان محدود می شود. ایراد بک لایت در این مدل بسیار سریع پیشرفت می کند به نحوی که در اکثر موارد تعمیرکار را مجبور به تعویض بک لایت تلویزیون سامسونگ می کند.

 37. قاسمی گفت:

  سلام خسته نباشید ال ای دی 49 اینچ سامسونگ ک هنگام تماشا کردن تصویر قطع شد ولی صدا داره و کنترول عمل میکنه . میخوام بدونم هزینه اینکه تلوزین تعنییر بشه چقدر میشه . و اینکه به من گفتن هر بک لایت مثلا 300یا 400تومنه ک ال ای دی 6دسته بک لایت میخوره . این درسته ؟
  خواهش میکنم زود جواب بدید واقعا تو این وضعیت نمیدونم باید چیکار کنم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در مدل های مختلف تلویزیون سامسونگ انواع مختلفی از بک لایت بکار برده شده است. با توجه به این که بک لایت یک قطعه مصرفی است راه حل های متفاوتی برای تعمیر تلویزیون شما وجود دارد. با توجه به مدل تلویزیون به نوشته زیر مراجعه کنید :
   قیمت بک لایت تلویزیون سامسونگ

 38. گروه تخصصی رایان گفت:

  با سلام، مشخصات اظهار شده صحیح نیست. سامسونگ ال سی دی 43 اینچ ندارد. برای عیب یابی دقیق حتما مدل کامل دستگاه لازم است. هزینه تعمیر و یا تعویض بک لایت هم متناسب با نوع بک لایت و کیفیت خدمات بین 400 تا حدود 2 میلیون تومان متفاوت است.

 39. محمد گفت:

  باسلام و خداقوت هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون مدل 40f6450سایز ۴۰ اینچ سامسونگ چقدر میشه باتشکر

 40. سعید گفت:

  با سلام قیمت تعمیر لامت تصویر UA46F5550AM
  UA46F55AM50AMSHDمدل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ