هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی
هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جیReviewed by علی بختیاری on Jul 15Rating: 5.0هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جیهزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی,تعمیر بک لایت تلویزیون الجی,قیمت بک لایت تلویزیون,تعمیر تلویزیون,تعمیرات تلویزیون,بخشی از خدمات گروه رایان است.

خرابی بخش بک لایت تلویزیون و ایجاد ایرادهایی مانند قطع شدن و یا چشمک زدن تصویر در تعدادی از مدل‌های تلویزیون های ال جی به صورت اپیدمی ایجاد می شود و میزان هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در کنار کیفیت و مراحل تعمیر تلویزیون اصلی‌ترین سوالات مراجعین این بخش است.

آمار بالای مراجعه در بخش تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی باعث شده تا در مجموعه رایان به شکل ویژه به این بخش پرداخته شود. خدمات این بخش توسط متخصصین مجرب و استفاده از با کیفیت‌ترین قطعات یدکی و ارائه گارانتی 6 ماهه و یکساله انجام می‌شود.

طرح ویژه تعویض بک لایت در نمایندگی تعمیر تلویزیون رایان

 مجموعه رایان طی ماه های گذشته طرح های مختلفی را در بخش تعمیر بک لایت تلویزیون های ال جی و سامسونگ اجرا کرده، هدف اصلی این طرح‌ها ارائه خدمات تعمیر و تعویض بک لایت با بالاترین کیفیت و ارائه تخفیفات ویژه بوده است. با توجه به استقبال زیاد در نظر داریم طرح فوق را طی روزهای 17 الی 31 شهریور ماه 1399 تمدید کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

همانطور که گفتیم غیر از مباحث فنی راجع به مراحل و نحوه تعمیر تلویزیون ، اصلی ترین گزینه در این مجموعه هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی است که در ادامه به بررسی آن در مدل های مختلف می پردازیم. اما در ابتدا کمی در مورد بک لایت و وظیفه آن در تلویزیون های ال جی توضیح می دهیم :

بک لایت چیست؟

تا قبل از تولید تلویزیون های ال سی دی بخشی به نام بک لایت در تکنولوژیهای مختلف تلویزیون وجود نداشت و با شروع تولید این تلویزیون ها این بخش هم متولد شد.

روش کار بک لایت در تلویزیون های ال سی دی و تولید تصویر به این صورت است که سیگنال تصویر در بخش های مختلف پردازش شده و در آخر برای نمایش به صفحه نمایش منتقل می شود اما این تصویر به تنهایی قابل دیده شدن نیست چرا که نور سفید ندارد. نور بک لایت در تکنولوژی های مختلف تلویزیون بوسیله لامپ های مختلف تولید شده و از پشت به تصویر تابانده می شود و تصویر را قابل مشاهده می کند.

مثال بسیار ساده نحوه دیدن عکس های رادیولوژی توسط پزشکان است. عکس را مقابل یک صفحه نوری سفید قرار می دهند تا اجزاء آن قابل دیدن باشد در این روش دیدن عکس، تصویر وجود دارد و نور سفید آن را قابل دیدن می کند تلویزیون ال ای دی شما هم با همین ساختار کار می کند. حال اگر اشکالی در تولید و تابش این نور ایجاد شود به تابعیت از آن در دیده شدن تصویر هم اشکال ایجاد می شود مثلا اگر نیمه بالایی نور قطع شود نیمه بالایی تصویر هم تاریک می شود.

در تلویزیون های ال سی دی نور بک لایت بوسیله لامپ های فلورسنت (همان لامپ مهتابی) و در تلویزیون های ال ای دی نور زمینه یا همان بک لایت بوسیله لامپ های ال ای دی تولید می شود. این لامپ ها در واقع دیودهای نورانی هستند که در اثر عبور جریان نور تولید می کنند. نور لامپ های ال ای دی نسبت به نور لامپ های فلورسنت زنده‌تر است و باعث بالارفتن کیفیت تصویر می شود.

انواع مختلف بک لایت در تلویزیون ال ای دی

تفاوت بک لایت تلویزیون های ال ای دی در دو بخش کیفیت و جنس ساختاری لامپها و همچنین نحوه چینش و قرارگیری آنها بررسی می شود. انواع مختلف بک لایت در تلویزیون های ال ای دی عبارتست از :

Direct LED :

بک لایت شاخه‌ای نام دیگر این نوع از بک لایت تلویزیون های ال ی دی است که به دلیل بالا بودن آمار خرابی نسبت به سایر مدل‌های بک لایت شناخته شده‌تر است. در بک لایت شاخه‌ای لامپ‌های بک لایت در چند شاخه به صورت افقی و یا عمودی در سطح تصویر پخش می شوند. لامپهای بک لایت با فاصله چند سانتی متری از یکدیگر روی این شاخه‌ها قرار می گیرند.

این نوع چینش لامپهای ال ای دی در واقع ساده ترین نوع چینش لامپهای بک لایت است. فاصله زیاد لامپها باعث می شود تا کیفیت نور بک لایت پایین بیاید و کیفیت پایین لامپهایی که برای این نوع تولید می شوند باعث می شود تا درصد خرابی این مدل بسیار بالا باشد. در تلویزیون های ال جی سری LN – LB – LF و چند مدل دیگر از این نمونه بک لایت استفاده شده است.

 

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

در مدل Direct بعلت استفاده از مداربندی سری، در اثر خرابی (قطع شدن) حتی یک لامپ بخش بک لایت بطور کلی از کار می افتد و باعث می شود که ایراد ظاهری بخش بک لایت ایجاد شود : تلویزیون تصویر ندارد ولی صدا دارد.

 

Full array :

این نوع چینش در واقع بهترین نوع چینش انواع مختلف بک لایت در تلویزیون های ال ای دی است که باعث می شود نور لامپها بطور یکنواخت و بی نقص در تمام نقاط تصویر دیده شود.

با وجود شباهت زیاد با مدل Direct اما بدلیل استفاده از لامپهای با کیفیت خرابی در این مدل بک لایت بسیار کمتر دیده می شود و در عین حال بدلیل چینش سری و موازی لامپها معمولا خرابی یک یا حتی چند تا از لامپها باعث خاموشی تمام بک لایت نمی شود و تاثیر آن محدود به مدار همان بخش می شود.

بدلیل کیفیت بالای قطعات بعد از تعمیر بخش بک لایت در این مدل نیازی به انجام اصلاحیه نیست اما در صورت تمایل معمولا خود مدارات در این مدلها المانهای کنترلی کافی دارند.

 

تعمیر بک لایت تلویزیون

 

 

Edge LED (UP and DOWN) :

بیشترین تعداد تلویزیون های با کیفیتی که تا به امروز تولید شده است از این مدل طراحی بخش بک لایت استفاده کرده اند.

قرار گرفتن لامپهای ال ای دی با کیفیت در دو طول مستطیل تصویر تلویزیون باعث می شود تا این لامپها با تولید یک روشنایی متوسط بتوانند تمام نقاط تصویر را یکنواخت و در عین حال با نور کافی روشن کنند.

در بیشتر تلویزیون های سونی از این مدل چینش استفاده می شود که در بین برندهای مختلف به جرات می توان گفت که کمترین خرابی بخش بک لایت متعلق به این تولید کننده سرشناس ژاپنی است.

 

Edge lit:

همانطور که در بخش های دیگری هم راجع به این مدل صحبت کردیم با توجه به ساختار فیزیکی و تامین نور از طرفین دستگاه فشار زیادی به لامپها وارد می شود چرا که لامپها (مخصوصا در مدلهایی که لامپهای بک لایت فقط در یک طرف قرار دارند) باید با تمام قدرت بکار گرفته شوند تا بتوانند تمام سطح تصویر را بصورت یکنواخت روشن کنند.

صفحات رفلکتور و پولاریزه بک لایت باید ساختار ویزه و کیفیت بالایی داشته باشند تا کیفیت پخش نور در تمام نقاط تصویر یکنواخت دیده شود. در برند ال جی تنها یک مدل یعنی سری LS از این نوع بک لایت استفاده شده است.

 

تعمیر بکلایت تلویزیون

 

نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون LED

با توجه به ساختار بک لایت، نشانه خرابی بک لایت در تلویزیون های ال ای دی متفاوت است. اصلی ترین نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون های LED عبارتند از :

 • قطع شدن تصویر تلویزیون

قطع شدن تصویر تلویزیون یکی از ایرادهایی است که در اثر خرابی بک لایت تلویزیون های LED ایجاد می شود. مداربندی لامپهای بک لایت در مدل‌ها و سایز‌های مختلف تلویزیون های ال ای دی به صورت های سری و سری-موازی استفاده می‌شود.

در واقع نوع مداربندی لامپهای بک است که شکل ظاهری ایراد بک لایت را تعیین می‌کند. معمولا در مدل هایی که از مداربندی سری بیشتر استفاده شده ایراد قطع شدن کامل تصویر تلویزیون بیشتر دیده می شود.

 • وجود هاله و یا لکه های سیاه روی تصویر تلویزیون

حالا که با ساختار بک لایت آشنا شده‌ایم بهتر می‌توانیم علت تاریکی بخشی از تصویر تلویزیون را بررسی کنیم. خاموشی تعدادی از لامپ‌های بک لایت باعث کم نور شدن قسمتی از تصویر می شود.

در بک لایت‌های شاخه‌ای سوختن تعدای از لامپها باعث ایجاد هاله های تاریک در تصور تلویزیون می شود. این هاله ها به صورت ابر مانند در نقاط مختلف تصویر پراکنده هستند و به مرور زمان بیشتر می شوند. در بک لایت های لبه خاموشی بخشی از بک لایت تلویزیون شکل ظاهری متفاوتی ایجاد می کند.

این تاریکی با توجه به محل قرار گیری لامپها نسبت به این که بک لایت در لبه‌های طولی قرار بگیرد یا در لبه های عرضی تصویر ، متفاوت است.

 • ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون

ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون ایراد دیگری است که به عنوان نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون ال ای دی شناخته می شود. نور لامپ های ال دی مستقیم و متمرکز است و برای اینکه نور لامپهای بک لایت به صورت یکدست و ملایم در سطح تصویر پخش شود از روش های مختلفی استفاده می شود.

در بک لایت های شاخه‌ای از منشورها استفاده می کنند تا نور لامپ ال ای دی به جای تابش مستقیم در سطح تصویر پخش شود. در بک لایت های لبه هم از صفحات خاص رفلکتور استفاده می کنند تا نور در تمام سطح تصویر به صورت یکدست پخش شود. اگر به هر دلیل فاصله کانونی لامپها با صفحات رفلکتور و یا منشورها بهم بخورد نور لامپها بیشتر از حد مجاز در تصویر دیده می شود و باعث ایجاد لکه های سفید رنگ و یا نورانی در تصویر تلویزیون می‌شود.

این ایراد در بک لایت های شاخه‌ای بیشتر دیده می شود و معمولا به دلیل جدا شدن منشورها ایجاد می شود.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری LN

در این مدل از تلویزیون های ال جی از بک لایت های شاخه ای استفاده شده است.  بدلیل استفاده از مداربندی سری ، موازی در لامپ های بک لایت مدل LN خرابی لامپ ها به صورت اتصال باز ، باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می شود.

تلویزیون ال جی مدل LN زمانی که دچار ایراد بک لایت می شود ، معمولا در لحظه اول تصویر برای یک لحظه ظاهر شده و به سرعت قطع می شود ولی پخش صدا به صورت طبیعی ادامه پیدا می کند. اتصال لامپهای بک لایت به صفحه اصلی با چسب انجام شده است و یکی از دلایل خرابی لامپها در این مدل خشک شدن چسب ها و جدا شدن مقطعی لامپها از صفحه فلزی و شاسی اصلی دستگاه است که بعنوان خنک کننده لامپها عمل می کند. لامپهای جدا شده به مرور زمان حرارت بالاتری را تحمل می کنند و این حرارت بالاتر باعث کوتاهتر شدن عمر آنها نسبت به لامپ های دیگر می شود.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در این مدل در سطح یک بین 250 تا 300 هزار تومان است. با توجه به شرایط دلار و ریال جهت دریافت هزینه تعویض کامل بک لایت تلویزیون ال جی مدل ln در سایز‌های مختلف می توانید با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون رایان تماس بگیرید.

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی 42 ln

بک لایت تلویزیون ال جی 42 ln

 

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری LB

یکی از پرفروش‌ترین مدلهای تلویزیون ال جی، سری LB است. 56100 ، 552 ، 5610 از مدل های مختلف این سری است که در همه آنها از یک نوع بک لایت استفاده شده است

شایع ترین ایراد در این مدل از تلویزیون های ال جی هم ایراد بک لایت است که ممکن است به چند صورت ظاهر شود :

 • ظاهر شدن لوگوی ال جی در لحظه اول و قطع شدن تصویر
 • پرپر زدن یا چشمک زدن تصویر ( معمولا در مدل هایی که از بک لایت سری و موازی در کنار هم استفاده شده ایجاد می‌شود)
 • ایجاد نقاط تاریک در سطح تصویر که در صحنه های سفید یا تک رنگ بیشتر قابل تشخیص است
 • ایجاد نقاط نورانی و روشن در تصویر تلویزیون
 • قطع شدن تصویر تلویزیون پس از چند دقیقه کارکرد طبیعی دستگاه

در سایز 32 و 42 مدل lb لامپ ها به صورت سری مداربندی شده اند و خرابی و قطع شدن یک یا تعدادی از لامپ‌ها باعث خاموشی کامل لامپ ها و قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی می شود.

در سایز‌های 47 مدل lb لامپ‌ها به صورت سری_موازی بسته شده اند و خرابی و قطع شدن لامپ‌ها باعث قطع شدن یک بخش از بک لایت می‌شود. در این حالت بخش دیگر بک لایت (که سالم است) به صورت لحظه‌ای روشن می‌شود. این ایراد به صورت چشمک زدن تصویر تلویزیون یا پرش تصویر تلویزیون ال جی دیده می شود. سری LB در بخش بک لایت بسیار حساس است و تغییر زاویه نور و یا تغییر فاصله کانونی لامپ ها و منشور باعث ایجاد هاله های نوری و یا سفید رنگ در تصویر می شود. توصیه می کنیم در صورت نیاز به هر نوع تعمیر و یا تعویض بک لایت دقت لازم را داشته باشید.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در این مدل در سطح یک بین 250 تا 300 هزار تومان است. با توجه به شرایط دلار و ریال جهت دریافت هزینه تعویض کامل بک لایت تلویزیون ال جی مدل lb در سایز‌های مختلف می توانید با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون رایان تماس بگیرید.

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی 42 lb

بک لایت تلویزیون ال جی lb 42

 

 

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری LY

در این مدل از تلویزیون های ال جی از نمونه ای لامپ شبیه سری LB استفاده شده است. به همین دلیل مراحل تعمیر بک لایت و همچنین هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در این مدل از تلویزیون های ال جی با سری LB که در بالا توضیح داده شد یکسان است.

البته در بعضی ورژن‌های بدون گارانتی تفاوت هایی در برد پاور وجود دارد که مجموعه تعمیر تلویزیون باید دقت لازم را مخصوصا در بخش اصلاحیه بک لایت اعمال کند تا دستگاه بعد از تعمیر بک لایت با مشکل مواجه نشود.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در این مدل در سطح یک بین 250 تا 300 هزار تومان است. با توجه به شرایط دلار و ریال جهت دریافت هزینه تعویض کامل بک لایت تلویزیون ال جی مدل ly در سایز‌های مختلف می توانید با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون رایان تماس بگیرید.

هزینه تعمیر بک لایت  تلویزیون الجی در سری LS

در این مدل از تلویزیون های ال جی از بک لایت لبه و از نوع یکطرفه استفاده شده است و تمام نور بک لایت از سمت چپ در سطح پنل تلویزیون پخش می شود. فاصله کم لامپ های بک لایت و تولید مقدار نور بالا برای پوشش دادن کل سطح تصویر باعث می شود گرمای زیادی در این مدل ایجاد شود مخصوصا اگر نور زمینه تلویزیون در مقادیر بالا تنظیم شده باشد.

معمولا خرابی در این مدل به صورت قطع شدن تصویر پس از مدتی کار کردن تلویزیون ظاهر می شود و به مرور با پیشرفت ایراد این زمان کم و کمتر می شود.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در این مدل در سطح یک بین 250 تا 300 هزار تومان است. با توجه به شرایط دلار و ریال جهت دریافت هزینه تعویض کامل بک لایت تلویزیون ال جی مدل ls در سایز‌های مختلف می توانید با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون رایان تماس بگیرید.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری LF

در تلویزیون ال جی مدل LF از بک لایت شاخه‌ای استفاده شده است. عمر کوتاه‌تر مدل lf نسبت به سایر مدل‌های تلویزیون ال جی باعث شده که میزان آمار خرابی بک لایت در این مدل کمتر باشد.

بک لایت استفاده شده در سری lf شامل دو نوع می شود که یک نوع آن شباهت کاملی به سری lb دارد اما در بخش برد پاور تفاوت‌هایی دارند که عدم شناخت این تفاوت‌ها و عدم رعایت نکات فنی مربوط به آنها باعث کاهش کیفیت تعمیر بک لایت تلویزیون شده و استهلاک این بخش را افزایش می دهد.

میزان هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در این مدل معمولا بین 250 تا 300 هزار تومان است. برای اطلاع از هزینه تعویض بک لایت تلویزیون ال جی مدل lf در سایز‌های مختلف می توانید با مشاورین تعمیر تلویزیون رایان تماس بگیرید و اطلاعات کاملی از مراحل تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی خود بدست آورید.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل 42 lf

تیره شدن تصویر تلویزیون ال جی مدل lf بدلیل خرابی بک لایت

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل LM

در این مدل از تلویزیون های ال جی از بک لایت لبه استفاده شده و لامپ های بک لایت در طول پایینی مستطیل تصویر قرار گرفته است.

انجام تعمیر بک لایت در این مدل بدلیل ساختار خاص لامپ ها و نحوه چینش آنها کار بسیار سختی است که البته در مجموعه رایان به کمک متخصصین مجرب و دستگاه های مختلف تعمیر تلویزیون قابل انجام است.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در سری LM که در سایزهای 42 ، 47 و 55 تولید شده است بین 400 تا 600 هزار تومان محدود می شود. برای آگاهی از هزینه تعویض بک لایت تلویزیون ال جی مدل lm کافیست با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون رایان تماس بگیرید. متخصصین این بخش اطلاعات لازم مانند مراحل تعمیر، عیب یابی قطعات و هزینه تقریبی تعمیر تلویزیون را در اختیار شما قرار می دهند.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل LJ

یکی از مدل هایی که به تازگی به مدل‌های تلویزیون ال جی که دچار خرابی بک لایت می‌شوند اضافه شده است مدل LJ است.

در بک‌لایت مدل lj از لامپ های خاصی استفاده شده که خاص این مدل است و در مدل دیگری استفاده نشده است و ایراد خاصی هم در خرابی بک لایت این مدل ایجاد می شود که منحصر به این مدل است. لامپ‌های بک لایت تغییر رنگ می دهند و بجای نور سفید نور آبی متمایل به بنفش از خود ساتع می‌کنند. رنگ تصویر هم تم آبی متمایل به بنفش به خود می‌گیرد.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در این مدل در سطح یک بین 250 تا 300 هزار تومان است. با توجه به شرایط دلار و ریال جهت دریافت هزینه تعویض کامل بک لایت تلویزیون ال جی مدل lj در سایز‌های مختلف می توانید با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون رایان تماس بگیرید.

عوامل موثر در افزایش عمر مفید بک لایت تلویزیون

با وجود شایع شدن ایراد بک لایت در بین تلویزیون های ال ای دی سوال مهمی که در اینجا ایجاد می شود اینست که چه کنیم تا بک لایت تلویزیون ما دیر تر خراب شود و یا اگر خراب شده بعد از انجام تعمیر تلویزیون چه روش هایی می تواند عمر مفید قطعات جدید را افزایش دهد؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید عوامل موثر در روند استهلاک و خرابی لامپ های ال ای دی را بشناسیم :

 1. لامپ های ال ای دی در واقع دیودهای نورانی هستند که افزایش ولتاژ تغذیه آنها حتی در حد کم می تواند باعث آسیب دیدگی آنها شود.
 2. گرما ( به مانند تمام قطعات الکترونیک ) نقش موثری در استهلاک لامپ های ال ای دی بخش بک لایت تلویزیون دارد.

برای تثبیت و کاهش ولتاژ تغذیه لامپ ها از روش انجام اصلاحیه استفاده می شود که عبارتست از کاهش 5 تا 10 درصدی ولتاژ بک لایت که بدلیل ساختار فیزیکی لامپ ها تاثیر زیادی در کاهش استهلاک آنها دارد. به موازات این اصلاحیه و برای کاهش گرمای تولید شده توسط لامپ ها چند نکته انجام می شود که عبارتند از :

 • استفاده از گزینه صرفه جویی در انرژی و یا تنظیم نور بک لایت تلویزیون بر اساس نور محیط در منوی تنظیمات
 • احیای چسب حرارتی بین لامپ ها و فلز خنک کننده (توسط مجموعه تعمیرات تلویزیون)
 • توصیه به خاموش کردن تلویزیون در فواصل 2 تا 3 ساعت به مدت 10 تا 15 دقیقه

با توجه به افزایش تقاضا برای تامین قطعات بخش بک لایت در تلویزیون های مختلف ، قطعات یدکی زیادی با کیفیت ها و قیمت های مختلف به بازار مصرف ارائه شده است.

تعویض بک لایت بهتر است یا تعمیر بک لایت تلویزیون ؟

در مجموعه خدمات تعمیر تلویزیون همیشه یک سوال مهم مطرح بوده است و آن اینکه در ماجهه با خرابی یک مجموعه قطعه معیوب تعمیر قطعه بهتر است یا تعویض قطعه؟

ابتدا این نکته را یادآوری کنیم که قطعات الکترونیکی هیچ کدام قابل تعمیر نیستند و این مجموعه قطعات است که با تعویض قطعات معیوب تحت تعمیر قرار می گیرد. در تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی هم این چالش وجود دارد که در صورت مواجهه با خرابی تعدادی از لامپ‌های بک لایت تلویزیون بهتر است همه آنها یکجا تعویض شود و یا اینکه فقط لامپ‌های سوخته تعویض شود؟

جواب این سوال کاملا مشخص است که تعویض کامل بک لایت نسبت به تعمیر بک لایت مزایای بیشتری دارد و می تواند خیال مصرف کننده را نسبت به کارکرد صحیح این بخش در زمان طولانی‌تر راحت کند. اما باید در نظر داشت که تعویض بک لایت نسبت به تعمیر معمولا هزینه چند برابری ایجاد می کند. همچنین در دستگاه‌هایی که بک لایت آنها به صورت نو و آکبند در دسترس نیست گزینه تعمیر بک لایت در صورتی که بک لایت دستگاه از سلامت کلی برخوردار باشد گزینه مناسبی برای تعمیر تلویزیون و جلوگیری از کنار گذاشتن دستگاه باشد.

تعمیر و یا تعویض بک لایت را نباید بعنوان دو گزینه مقابل هم دید بلکه باید آنها را در کنار هم و به صورت دو گزینه مکمل برای تعمیر بهتر تلویزیون دانست.

بک‌لایت های تعمیر شده در مجموعه رایان از 6 ماه گارانتی برخوردار خواهند شد.

اصلاحیه بک لایت تلویزیون ال جی

عملیاتی که در مجموعه تعمیر بک لایت تلویزیون بعنوان اصلاحیه شناخته می شود عبارتست از تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری که باعث می شود استهلاک بخش بک لایت کاهش پیدا کرده و بک لایت تعمیر و یا تعویض شده عمر مفید کافی داشته باشد. مجموعه عملیات اصلاحیه بک لایت تلویزیون ال جی در مجموعه رایان شامل موارد زیر می‌شود :

 1. اصلاحیه برد بک لایت تلویزیون (تغییرات سخت افزاری)
 2. تعویض چسب حرارتی بک لایت
 3. تغییرات نرم افزاری
 4. راهنمایی مصرف کننده در مورد تنظیمات منوی تلویزیون

اصلاحیه برد بک لایت باعث کاهش 5 تا 10 درصدی ولتاژ بخش بک لایت می شود. این کاهش تغییر محسوسی در کیفیت تصویر ایجاد نم‌کند اما باعث می شود حرارت ایجاد شده در بخش بک لایت به میزان موثری کاهش پیدا کند. تعویض و یا اصلاحی چسب حرارتی هم همانطور که بالتر گفتیم باعث انتقال بهتر حرارت لامپها به شاسی اصلی دستگاه بعنوان خنک کننده اصلی لامپها می‌شود.

گزینه دیگری که می تواند کمک زیادی به کاهش استهلاک بک لایت و جلوگیری از پرداخت هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی شما کند کاهش نور بک لایت تلویزیون و یا به بیان صحیح‌تر تنظیم نور بک لایت تلویزیون نسبت به نور محیط است. میزان نور 100% بک لایت باید زمانی استفاده شود که تلویزیون در مکان های پر نور استفاده می‌شود و بنابر تجربه در اکثر منازل نیازی به این میزان نور بک لایت نیست. نور بک لایت تلویزیون ال جی خود را با کمک منوی تنظیمات 10 تا 20 درصد کاهش دهید و شاهد افزایش طول عمر آن تا چند برابر باشید.

 

ارائه خدمات تخصصی بک لایت در نمایندگی تعمیر تلویزیون رایان

مجموعه تخصصی رایان با فراهم آوردن ابزار لازم هدف گذاری ویژ‌ای در بخش خدمات مربوط به بک لایت تلویزیون‌های ال جی و سامسونگ انجام داده است. تامین قطعات به صورت اورجینال و فابریک اولین قدم در این بخش است. با توجه به میزان تقاضای بالا در بخش تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ قطعات متفرقه و غیر اورجینال زیادی تولید و پخش شده است. تمامی قطعات یدکی استفاده شده در تعمیرات انجام شده توسط مجموعه رایان صرفا از قطعات اورجینال همان مدل تهیه شده و کد قطعات تعویضی به مشتری ارائه خواهد شد.

اولین قدم در پروسه تعمیر تلویزیون دریافت مشاوره دقیق و انجام عیب یابی تلویزیون معیوب است. شما می‌توانید در اولین تماس با متخصصین تعمیر تلویزیون سامسونگ مجموعه رایان تماس برقرار کرده و اطلاعات تکمیلی مورد نیاز خود شامل عیب یابی ایراد ایجاد شده ، مراحل تعمیر و هزینه تقریبی تعمیر تلویزیون را دریافت کنید.

با ثبت درخواست تعمیر تلویزیون در زمانی کمتر از 2 ساعت متخصصین رایان در محل شما حاضر شده و در کوتاهترین زمان تلویزیون معیوب شما را تعمیر خواهند کرد. در  صورت نیاز به تعمیرات اساسی دستگاه توسط متخصصین رایان به کارگاه تعمیرات حمل شده و مراحل تعمیر به صورت تصویری در شبکه‌های اجتماعی با شما به اشتراک گذاشته خواهد شد. متعاقبا مراحل برگشت، تحویل،تست، تنظیم و تحویل دستگاه توسط متخصصین رایان انجام خواهد شد.

 

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

87 دیدگاه ها

 1. مسعود گفت:

  سلام مسعود هستم با تشکر از اطلاعات خوبی که در سایت
  شما دیدم موفق باشی. ادرس نمایندگی ندارد

 2. هادی رضایی گفت:

  سلام
  تلویزیون LED.LBدارم تلویزیون تصویرش قطع میشه اما صدا داره .ودوباره خاموش وروشن میکنم درست میشه لطفا علت رو برام بگید ممنون میشم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، خرابی بک‌لایت یکی از ایرادهای متداول در بین تلویزیون های ال جی و مخصوصا سری lb در همه مدل ها است. LB56100 – LB552 – LB62300 – LB5610 – LB690000 – LB67000 مدل های مختلف این سری از تلویزیون های ال جی هستند که ایراد بک لایت در آنها ایجاد می شود. همانطور که در عموم نوشته های مربوط به خرابی بک لایت گفتیم خرابی بک لایت به طور مستقیم در کیفیت تصویر نهایی تلویزیون تاثیر دارد. پروسه تعمیر بک لایت تلویزیون به دو بخش کلی تقسیم می شود 1 تعمیر بک لایت موجود که شامل قطعات معیوب است و هزینه کمتری دارد 2 تعویض کامل بک لایت که هزینه بیشتری دارد ولی همه لامپها چه سالم و چه خراب یکباره تعویض می‌شود. برای دریافت اطلاعات تکمیلی ضمن اعلام مدل کامل دستگاه با بخش مشاوره تماس بگیرید 66593629

 3. حسام گفت:

  سلام وقت بخیر تلوزیون بنده کلا تصویرش رفته ولی صدا داره مدلش هم 50pg30tr
  تولید اگوست 2008 لطفا راهنمایی کنید

 4. مرتضی گفت:

  سلام تلویزیون من ال جی42اینچه پریشب یه دفعه کلا صفحه سیاه شددیروزبردم تعمیرکارگفته بک لایته 550هزینشه واقعا همین قدره؟

 5. مصطفی گفت:

  سلام شرمنده من‌تلویزیون الجی دارم صفحه خود ب خود خاموش شد مشکل از چیه و هزینه چقد

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ایراد دستگاه شما مربوط به بخش بک لایت است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به نوشته های مختلف در بخش وبلاگ سایت مراجعه کنید.

 6. ایرج نوروزی گفت:

  سلام خسته نباشید تلویزیون من بلر بک لایت سوخته چند بار عوض کردم بازم خوب نشده چکار باید بکنم کجا ببرم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، پروسه تعمیر بک لایت در تلویزیون های مختلف شامل تعویض قطعات معیوب و نیمه معیوب و انجام اصلاحیه و برخی اقدامات جانبی است که در مدل های مختلف متغیر است. عملکرد ناقص در هر یک از مراحل باعث ایجاد دوباره ایراد بک لایت خواهد شد.

 7. سینا گفت:

  سلام من تلویزیون ال جی ۴۷ ال بی ۶۵۲۰۰جی ال دارم که از قسمت بکلا یت دجار مشکل شد من با نمایندگی ال جی تماس گرفتم برای تعمییر ب خانه مراجعه کرده وقیمت ۱۰۰۵۰۰۰تومان را به من اعلام کردن آیا این قیمت با توجه به تعویض کامل ال ای دی درست می باشد با تشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، رویکرد مجموعه رایان در بخش تعمیر بک لایت تلویزیون در ابتدا تعمیر مجموعه بک لایت است که طبیعتا قیمت بسیار پایین تری از قیمت ارائه شما ایجاد می کند. در مرحله بعد تعویض بک لایت تلویزیون ال جی مورد نظر شما قرار دارد که در مقایسه قیمت باز هم هزینه کمتری ایجاد می کند. معمولا نمایندگی های تعمیر تلویزیون هزینه بالاتری برای خدمات یکسان طلب می کنند.

 8. فاطمه گفت:

  سلام ببخشید ما یک تلویزیون ال جی داریم وقتی روشنش میکنم صدا داره و تصویرش میپره یعنی گاهی قطع میشه و گاهی نورش کم و زیاد میشه بفرمایید مشکلش چیه و هزینه‌‌ی تعمبرش چقدره؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تلویزیون شما به احتمال زیاد در بخش بک لایت ایراد دارد و هزینه تعمیر آن بسته به نوع تلویزیون و قطعات مورد نیاز (در صورت امکان تعمیر) بین 200 تا 300 هزار تومان است

 9. شهبازی گفت:

  باسلام تلویزیون ال جی مدلLB47 ما صدای واضح خودرا داره ولی تصویرش قطع ووصل میشه میشه بفرمایید مشکل ازچیه وهزینه تعمیرش چقدر میشه؟؟؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی شما در حالت معمول بین 200 تا 300 هزار تومان هزینه خواهد داشت.

 10. مهدی پیرهادی گفت:

  سلام دستگاه ۴۲ ال جی صدا داره ولی تصویر نداره یکبار هم تعمیر شد ولی دوباره خراب شده قیمت بک لایت کامل چند ممنون میشم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ابتدا بدانید که قطعه اصلی دستگاه شما بسیار بهتر از قطعات یدکی جایگزین کار می کند وتعمیر بک لایت عموما بهتر از تعویض کامل آن در بسیاری از موارد است. قیمت بک لایت کامل در مدل های مختلف متفاوت است و نیاز به مدل کامل تلویزیون دارد. برای دریافت قیمت به روز با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون تماس بگیرید.

 11. رضا گفت:

  سلام تلویزیون ال ای دی الجی مدل ال اف ۵۵۰ _۳۲اینچ دارم صدا داره و تصویر نه..مشکل از کجا میتونه باشه؟هزینه تعمیرش چقدر میشه؟ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، خرابی بک لایت می تواند ایرادی مشابه ایراد تلویزیون شما ایجاد کند. در این سری از تلویزیون های ال جی خرابی برد بخش بک لایت هم زیاد دیده می شود.

 12. Elnaz گفت:

  من تلویزیونم‌مدلش 43LH54100Glهست امروز ی ضربه کوچیکک دید نمیدونم‌مشکل از بک لایته یا ال سی دی .تقریبا ۱/۴ تلویزیون حالت رنگین‌کمانی داره و ی خط صاف رنگی افتاده وسطش زنگ زدم نمایندگی گفت ۳ میلیونو و ۵۰‌تومن هزینشه ب نظرتون این قیمت مناسبه یا اصلا با توجه ب فرضیه هاتون مشکل چی هس .اینم بگم صربه وارد شده ب الی سی دیش نیس و قسمت پایینی دستگاهه.ک باعث ایجاد این شده اما بقیه تصویر هس صدا هم داره .لطفا کمک کنید ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تنها راه حل تعمیر تلویزیون شما تعویض پنل است که هزینه آن هم همانطور که فرمودید حدود سه میلیون تومان است.

 13. سجاد گفت:

  درود بر دست اندرکاران گروه تخصصی رایان
  با عرض پوزش
  TV: LG
  :Model: 47LN 5420
  تاریخ تولید: 2013
  با اطلاعاتی که در اختیار ما قرار دادید
  نیاز به تعمیر بکلایت دارد
  تصویر سیاه با نور خیلی کم
  صدا از گیرنده پخش میشود
  بنده ساکن کرج هستم
  طبق فرمایش شما با هزینه 200 تا 250 تعمیر میشه
  اگه همینطوره لطفا اطلاع بدید.
  سپاسگزارم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تمام نوشته های سایت آپدیت شده و در صورت دارا بودن شرایط توضیح داده شده صد در صد قابل انجام است.

 14. موسی هداوند گفت:

  باسلام تلوزیون ما LG47مدلLBمیباشدوتصویربطورمرتب قطع ووصل میشود ولی صداداردمحبت کنیدمشگل چیست وهزینه ان چقدرمیباشد…..کمال تشکردادیم

 15. اصغر گفت:

  سلام خسته نباشید تلویزیون ال جی مدل LB65200دارم که وقتی روشنش کردیم صدا داشت و صفحه اش قطع و وصل میشد از نمایندگی اومدن همه بک لایت هارو تعویض کردن و هزینش 900هزار تومن شد الانم که نورصفحه زیاد باشه سایه ی بک لایت ها مث لکه سیاه معلوم میشه آیا این طبیعیه؟هزینش چی؟ ممنون میشم بگید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در نوشته های مختلف تذکر دادیم که بهترین روش در تعمیر بک لایت ، تعمیر قطعات اورجینال دستگاه است چرا که کیفیت بالایی دارند و از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می شود. ایراد دستگاه شما طبیعی نیست و بدلیل کیفیت پایین قطعات مصرفی رخ داده است.

 16. امیر حسین گفت:

  سلام تلوزیون ما لامپش سوخته چقدر هزینه اش میشود LG48اینچ

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ال جی تلویزیون 48 اینچ ندارد. هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون در مدل های مختلف فرق می کند.

 17. ندا گفت:

  سلام بک لایت تلویزیون LG 47 خراب شده میخواستم هزینه تعمییر و تعویض چقدر هست ؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، مدل دستگاه را دقیق اعلام کنید. در مدل های مختلف انواع مختلف بک لایت با امکان تعمیر متفاوت استفاده شده که تعمیر یا تعویض آنها هزینه های مختلفی را ایجاد می کند.

 18. مهدی گفت:

  با سلام و احترام
  تلویزیون من LG 47 LN5700 هست که بعد از 4 سال استفاده، چند روز پیش تصویرش دیگه نیومد و فقط یه لحظه لوگوی LG میومد و بعد تصویر سیاه میشد… تماس گرفتم از نمایندگی گلدیران اومدن و بدون اینکه تست کنن ببینن چندتا از بک لایتها خرابه ، تمامش رو یکجا تعویض کردن و 850 هزار تومن از من پول گرفتن… آیا این هزینه ای که گرفتن درسته یا خیلی زیاد گرفتن ؟
  ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، همانطور که در نوشته های مختلف تعمیر بک لایت توضیح دادیم تعویض کامل لامپ های بک لایت ساده ترین و در عین حال پرهزینه ترین روش تعمیر تلویزیون هایی است که دچار این ایراد می شوند که متاسفانه بسیاری از مراکز تعمیر تلویزیون بعنوان راه اول اتخاب می شود. هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون به تناسب کیفیت لامپ های استفاده شده متغیر است اما تجربه ثابت کرده که کیفیت لامپ های اورجینال دستگاه به مراتب از لامپ های تولیدی که 100% چینی هستند بیشتر است و موید این امر ایرادهایی است که به اظهار برخی از مراجعین بخش پرسش و پاسخ تعمیرات پس از انجام تعمیر تلویزیون به این روش در دستگاه دیده می شود و در بیشتر موارد از دید مصرف کننده پنهان می ماند.

 19. سید هادی گفت:

  سلام وخسته نباشید من تلوزیون ال سی دی الجی دارم فلش رو اشتباه زدیم تلوزیون یک دفعه تصویر خط خطی شد بعد تلوزیون خاموش شد دیگه روشن نمیشه ولی کابل رو دست کاری میکنیم یک چراغ زیر روشن میشه ولی ولش میکنی قط میشه مشکل چیه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، با توجه به بخش اول سوال ، تلویزیون شما در بخش مین برد دچار مشکل شده است اما متوجه مفهوم بخش دوم سوال شما نشدیم …

 20. حسین گفت:

  سلام بک لایت LED مدل 42LB5820 هزینه درست کردنش چقدر هست ؟

 21. جعفرمفرد گفت:

  سلام و عرض ادب و احترام فراوان و تبریک سال نو به شما عزیزان،،
  اینجانب جعفر مفرد از تهران هستم که کل سایت شما را دیدم و واقعا به شما تبریک عرض میکنم که واقعا دلیل خرابی دستگاه های مختلف رو بدون هیچ گونه وجه درخواستی در اختیار مردم قرار داده آید و مشکل اصلی را اعلام کردید و ضمنا هزینه های مختلف را جهت تعمیر برای مشتریان توضیح دادید ،،
  کمتر در سایت ها مشاهده می‌شود که برای مشتری علت خراب شدن را توضیح دهند چه برسد که قیمت اجرت و قطعات هم ذکر کنند ،،
  کار شما باعث دلگرمی ماست
  ضمنا بنده هم تعمیر کار تخصصی پکیج دیواری با مجوز رسمی از وزارت فنی و حرفه هستم همیشه از پشت تلفن اکثرا مشتریان را راهنمایی میکنم که بدون حضور تعمیرکاران دستگاه خود را راه اندازی کنند چنانکه زیر نظر سایت های مختلف پورسانت کار میکنم ولی با مشاهده این سایت نظرم این شد که تا میتوان برای مشتری توضیح دهیم مشتری سازی میکنیم و باعث میشود که مردم به ما اعتماد کنند
  پاینده و سربلند باشید،،،

  یکی از طرفداران شما
  جعفرمفرد

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ممنون از شما و وقتی که گذاشتید. لطفا اگر کمبود مطلب خاصی رو می بینید و یا سوال دارید بفرمایید تا در قالب نوشته های جدید ارائه شود.

 22. ابراهیم ارانب گفت:

  سلام
  بنده ساکن کیش هستم و تلویزیون xvision دارم که بعد یک یا دوقیقه روشن بودن نوار بالایی و پایینی تصویر سیاه می شود .لطفاً راهنمایب بفرمائید

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، احتمالا در تلویزیون شما ایراد بک لایت ایجاد شده است. البته ساختار تلویزیون های ایکس ویژن و استفاده این برند از قطعات مشابه تلویزیون های ال جی باعث می شود که برای اظهار نظر راجع به تعمیر تلویزیون ایکس ویژن نیاز باشد دستگاه بررسی و عیب یابی شود.

 23. امیر گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشید تلوزیون من تصویرش تیره وروشن نشون میده بعضی جاهای تصویر روشنتر وبعضی جاها تیره تره اگر محبت کنید بگید مشکلش چیه وچقدر هزینه داره مدلش ۴۷LN57000tb

 24. سعید گفت:

  سلام بنده تلویزیون 42ls4600 دارم . که روشن میکنی کار میکنه بعد یه مدت تصویر کامل خاموش میشه اما صدا طبیعی پخش میشه.مشکل از چی میتونه باشه؟
  بنده با نور چراغ قوه نگاه کردم هیچ تصویری نبود.چند ماه قبل هم دستگاه رو اپدیت کردم . فایل رو از رو سایت خود الجی دانلود کردم و با فلش مموری اپدیت کردم.امکان داره مشکل از اون باشه؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، محتمل ترین ایراد خرابی بخش بک لایت است. اگر در تصویر (در زمان حالت عدی کارکرد دستگاه) مشکلی در تصویر ندارید سریعتر برای انجام تعمیر تلویزیون خود اقدام کنید.

 25. محمدامین گفت:

  سلام.
  تلویزیون ما 47Ly540h هست مارک LG تولید 2014 امروز برای دومین بار تلوزیون تصویرش قطع و وصل میشه و بعد از یک مدت که میگذره و خاموش میمونه درست میشه میخواستم بدونم علت بروز این مشکل چیه و هزینه تعمییر اون چقدر هست؟
  خدانگهدار.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تلویزیون ال جی شما در بخش بک لایت ایراد دارد و نیمه خراب شدن تعدادی از لامپ ها باعث بروز چنین ایرادی می شود. در صورتی که گستردگی ایراد دستگاه شما به حدی باشد که قابل تعمیر باشد هزینه تعمیر تلویزیون ال جی شما حدود 200 تا 250 هزار تومان خواهد بود.

 26. مجید گفت:

  سلام .من ال ای دی 32 الجی مدل LN 5720 B -TH دارم امروز روشن که کردم تصویر نیومد صداهم نداره هیچ کلیدی کارنمیکنه کلیدهای روی دستگاه
  هم کارنمیکنه فقط دکمه پاور کارمیکنه .هیچی نمیاد توصفحه دیشب خوب بود مشکل نداشت
  بنظر شما مشکل کجاست؟
  ممنون از راهنمایی تون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، طبق توضیحات شما محتمل ترین ایراد خرابی مین برد است اما با توجه به آمار مراجعه تعمیرات تلویزیون خرابی شایع در این مدل مربوط به خرابی بک لایت است که در صورت قابلیت انجام تعمیر بین 150 تا 200 هزار تومان هزینه تعمیر تلویزیون ال جی شما خواهد بود.

 27. جابر حیدری گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  تلوزیون ال جی مدل 32LCD320
  از روی میز تلویزیون افتاده و پنلش شکسته. لطفا” در مورد تعویض و هزینه آن راهنمایی بفرمایید.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، خیر موجد نیست. طی تماس های چند باره درخواست تهیه پنل درخواستی شما سفارش داده شد اما پنل تلویزیون های ال سی دی بدلیل قدیمی بودن تامین نمی شود.

 28. hamid.t711 گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  تلوزیون LG 32ls3400 ما رو بردیم تعمیرگاه میگه اینورترش باید تعویض بشه اما توی تست اینورتر 24 ولت نشون میده و میاد روی 9 ولت وایمیسه
  بنظر شما ما باید اینورتر رو تعویض کنیم یا بک لایت ؟چیکار کنیم که متحمل هزینه های اضافه نشیم
  ممنون از شما

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، کاهش ولتاژ یک اتفاق عمومی و بمعنای جریان کشیدن مدار مصرف کننده از منبع ولتاز است. در این حالت احتمال خرابی برد بک لایت بیشتر است اما قبل از خرید برد جدید مطمئن شوید.

 29. Hossein گفت:

  باسلام وخسته نباشید
  بنده دارای یک دستگاه تلویزیون ال جی ۴۲ اینچ مدلLB 5630 ساخت کره می باشم که درقسمت بک لایت دچار مشکل شده بطوریکه لکه های سیاه مانندی درتصویر مشاهده میشود لطفا” هزینه تعمیر بک لایت وهزینه تعویض کامل آن را بفرمایید و همچنین پیشنهاد شما باتوجه به کارکرد ۳ساله تلویزیون کدام گزینه می باشد لطفا” شماره تماس جهت هماهنگی برای تعمیر اعلام بفرمایید.
  “باتشکر سایت مفید وکاربردی شما”

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، انتخاب تعمیر بک لایت و یا تعویض کامل نسبت به میزان کارکرد و شرایط سلامت کلی بک لایت تعیین می شود. انتخاب هر یک از انها باید با عیب یابی دقیق و ضمانت تعمیر باشد. در مجموعه رایان تعمیر بک لایت با ضمانت 6 ماهه انجام می شود به نحوی که حتی در صورت تمایل مشتری به تعویض در این مدت ، مابه التفاوت دریافت و تعویض کامل انجام می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون تماس بگیرید. 66593629

 30. امیر صفری گفت:

  با سلام و خسته نباشید samsung 40 lcd زمانی که صحنه عوض میشود سایه صحنه قبلی هنوز توی تصویر وجود دارد. مخصوصا وقتی به کامپیوتر وصل هست خیلی به چشم میخوره. وقتی که اکسل کار میکنم.
  لطفا راهنمایی کنید از پنل هست یا بک لایت.؟
  با تشکر

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ایراد دستگاه شما قطعا در بخش پنل تلویزیون شماست. با اعلام مدل تلویزیون و تماس با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون می توانید اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید.

 31. امیرمحمد گفت:

  با سلام
  تلویزیون ال جی مدل ال بی 42 اینج تصویر نداره بردیم تعمیرکار گغتن با 400 هزار تومن میشه بخشی رو عوض کنیم ولی همه رو یکجا تعویض کردند 600 هزار تومن میخواستم بدونم درست بوده کارشون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در بخش تعویض بک لایت قطعات مختلفی با کیفیت ها و قیمت های متنوع در دسترس است و دریافت قیمت های مختلف هم به همین دلیل است. در حالتی که برای تعویض ذکر کردید تقریبا هزینه قطعه و دستمزد نصف نصف است که اگر این امر درست باشد از معمولی ترین نوع بک لایت در تعمیر تلویزیون ال جی شما استفاده شده است.

 32. مهدی گفت:

  سلام
  از کجا مطمئن شویم که بکلایت به طور کلی تعویض شده و همان بکلایت قبلی تعویض نشده؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، نیاز اول دریافت خدمات فنی اعتماد و صداقت طرفین است. در انتخاب مرکزی که برای تعمیر تلویزیون خود انتخاب می کنید دقت کنید چرا که اگر فردی که تلویزیون شما را تعمیر می کند کاربلد و صادق باشد از دانستن همه مشخصات بک لایت نو نتیجه بهتری برای شما خواهد داشت.

 33. ابراهیم گفت:

  سلام تلویزیون ال جی مدل 42lb69000 دارم سایه حالت مه در گوشه سمت چپ دیده می شود هزینه تعمیر کل بک لایت ها چقدر است ؟ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، هزینه تعمیر بک لایت در این مدل و با ایراد خاصی که منحصر به این مدل است بین 250 تا 300 هزار تومان هزینه خواهد داشت.

 34. وحید گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  تلویزون ما lg 55uj752 کره هستش، تصویر و صدا تلویزیون همزمان 1 یا 2 ثانیه میره دوباره میاد، و فقط موقعی این اتفاق میوفته که از دستگاه گیرنده دیجیتال استفاده میکینم ولی موقع تماشا فیلم با usb اصلا چنین اتفاقی نمیوفته.
  به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، این حالت به علت تداخل فرکانس اتفاق می افته ، گاها دیده میشه که مثلا وقتی لوستر یا فندک گاز آشپزخانه یا کولر و موارد مشابه زده میشه این اتفاق میفته که همگی طبیعی است و راهی هم برای جلوگیری ندارد.

 35. حسن گفت:

  سلام
  تلویزیون ما lg 42ln 575s_ze است
  امروز یهو وسط تماشای فیلم قطع شد و تصویرش کاملا سیاه شد اما صدا داره و اگر خیلی جلو بریم تصویرشم میتونیم ببینیم اما کاملا تاریک
  چیکار باید بکنیم؟
  هزینش چقد میشه؟

 36. Mehrdadizady گفت:

  با سلام و درود.
  تلوزیون ما LG 42la62100 ، امروز تصویر ناگهانی قطع شد،اما صدا و سایر عملکردها مشکلی ندارن.موقع روشن کردن یه لحظه تصویر lg دیده میشه و بعد دیگه تصویری نیست.احتمالا طبق مطالب قبل همین بخش مشکل بکلایت باشه، لطفا هزینه تعمیر تلوزیون و مدت زمان لازم پروسه تعمیر را اعلام میکنید . متشکرم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون شما تقریبا معادل هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل ln است که در نوشته ای که مطالعه کردین ذکر شده. از روز اول دیماه طرح تخفیف تعمیر بک لایت رو شروع می کنیم که حداق 150 هزار تومان تخفیف رو نسبت به هزینه های قبل شامل میشه و یکسال گارانتی داره. از روز یکشنبه طرح شروع میشه.

 37. مسعود نیریزی گفت:

  سلام وقت ب خیر
  تلویزیون ال جی ما مدل 47lm7610-tb هست،تو زلزله با صفحه زمین خورد و صفحه نمایش کاملا خورد شده،هزینه تعویض صفحه نمایش چقدر میباشد؟

 38. افشین گفت:

  سلام من ال ای دی ۳۲ ال جی دارم که چند ماه پیش تصویرش رفت و صدا داشت که گفتن باید باز بشه تا قیمت تعمیرش معلوم شه و حدودا خیلی بالا گفتن منم خاموش کردم امروز وصل کردم که مثل روز اول نشون میده احتمال داره باز تصویرش بره و خراب شه؟؟؟؟ و هزینه تعمیرش چقدره؟؟

 39. Mehdi گفت:

  سلام بک لایت lf49 موجود هست ؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بک لایت درخواستی شما با چند کیفیت موجود است و قیمت آن بین 550 تا 1.100 متغیر است.

 40. samin گفت:

  سلام تلویزیون تصویر قطع و وصل میشود صدا دارد هزینه تعویض بک لایت چقدر است؟
  lg 49 lf. تعویض بشود بهتر است یا تعمیر؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در تلویزیون هایی با ساختار مشابه تلویزیون شما حتی خرابی بکی از لامپ ها هم می تواند باعث خاموشی و یا چشمک زدن تصویر تلویزیون شود. در انتخاب بین تعمیر یا تعویض کامل بک لایت چند عامل مانند تعداد لامپهای سالم ، خراب و نیمه خراب ، کیفیت عمومی دستگاه ، وضعیت چسب های بک لایت و موارد مشابه دیگر تاثیر دارد. در تعمیر بک لایت توصیه می کنیم در انتخاب تعمیرکار دقت کنید نه تعمیر تلویزیون.

 41. Farhad گفت:

  باسلام.تعویض کلی بک لایت تلویزیون ال جی سایز 40 سری LN با دستمزدش چقدره؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تعویض کامل بک لایت تلویزیون ال جی 42 ln در دو کیفیت و با 6 ماه گارانتی و 1 سال گارانتی به قیمت 750 و 1.100 قابل انجام است.

   • Farhad گفت:

    با سپاس.این دو نوع کیفیت که فرمودین،تاثیر میذاره رو کیفیت تصویر تلویزیون؟ چطور بدونیم از کدومش استفاده کردن واسه تعمیر؟

    • گروه تخصصی رایان گفت:

     با سلام ، پروسه تعمیر بک لایت شرایط متفاوتی داره به نحوی که اگر برای تعمیر تلویزیون با 5 نفر صحبت کنید از 5 دیدگاه مختلف صحبت هایی می شنوید که با هم فرق دارن. برای اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون رایان تماس بگیرید.

 42. الهه احیایی گفت:

  سلام هزینه تعویض بک لایت تلویزیون الجی مدل TA 4600 چقدره؟ ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بخشی از مدل تلویزیون قید نشده است. مدل کامل تلویزیون شما چیزی شبیه این عبارت است : 42LB56100GI

 43. محمد گفت:

  سلام وقت بخیر ما یه ال ای دی ال جی 49 داریم که یهویی تصویر تاریک شد و بردیم درستش کردیم ولی الان کیفت تصویر اومده پایین
  دلیل این چیه؟
  وضوح نداره
  انگار ریزولیشن اومده پایین
  آیا ممکنه قطعه بی کیفیتی تعویض کرده

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، گزینه‌های کنترل نور زمینه در منوی تنظیمات را چک کنید : این گزینه‌ها شامل نور زمینه و صرفه جویی انرژی است که هر دو در منوی تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی قرار دارد. احتمال بعدی کاهش نور زمینه در اثر انجام اصلاحیه بک لایت است البته این مورد باید باعث کاهش 5 تا 10 درصدی نور بک لایت شود نه بیشتر.

 44. گروه تخصصی رایان گفت:

  با سلام ، بخش بک لایت تلویزیون شما معیوب است. ایراد بک لایت در این مدل به گونه‌ای است که اگر بعد از ایجاد اولین ایراد به سرعت برای تعمیر تلویزیون اقدام شود هم هزینه تعمیرات پایین خواهد بود و هم این که تعمیر قطعه خود دستگاه با گارانتی طولانی امکانپذیر است اما با گذشت زمان به سرعت ایراد پیشرفت می کند و برای تعمیر تلویزیون حتما باید بک لایت به طور کامل تعویض شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ