تعمیر ضبط FL و FLX

در بخش تعمیر ضبط سونی FL و FLX به تفضیل راجع به مشکلات مختلف این محصولات سونی و عیوب متداولی که در آنها ایجاد می شود صحبت کردیم. در ادامه برخی از نکات کاربردی در مورد ضبط fl و flx سونی که در این دستگاهها وجود دارد ولی عموم مصرف کنندگان از آنها بی اطلاع هستند را عرض می کنیم تا شاید راهگشای برخی از دوستان باشد :

تغییر سیستم رنگ خروجی :

برای سیگنال خروجی تصویر در این دستگاه دو حالت در نظر گرفته شده است PAL و NTSC. اگر تلویزیون شما در حالت مشابه خروجی دستگاه و یا در حالت AUTO باشد تصویر بدست آمده درست و بدون مشکل است اما اگر در حالتی غیر از این باشد معمولا تصویر بصورت سیاه وسفید و یا همراه با اعوجاج دیده می شود. برای تغییر سیستم خروجی رنگ دستگاه دکمه PAUSE روی دستگاه را نگهداشته و بوسیله دکمه POWER ON  دستگاه را روشن کنید. در این حالت دستگاه روشن می شود و پس از چند ثانیه وضعیت خروجی تصویر دستگاه در حالت جدید به نمایش درامده و نوع سیگنال خروجی تغییر می کند.

نکات کاربردی در مورد ضبط fl و flx سونی

روش ریست کردن سینمای خانگی سونی سری FL :

دکمه های STOP  و DISPLAY و DVD TOP MENU را در روی دستگاه پشت سرهم و بدون وقفه فشار دهید ، عبارت COLD RESET  در صفحه نمایش نشان داده می شود و دستگاه بحالت تنظیمات کارخانه ای برمی گردد.

روش ریست کردن سینمای خانگی سونی سری FLX :

دکمه های STOP  و DISPLAY و GROOVE را در روی دستگاه پشت سرهم و بدون وقفه فشار دهید ، عبارت COLD RESET  در صفحه نمایش نشان داده می شود و دستگاه بحالت تنظیمات کارخانه ای برمی گردد.

قفل کردن مکانیزم بخش سی دی :

برای قفل کردن بخش سی دی پس از روشن کردن دستگاه و انتخاب فانکشن DVD باید دکمه های stop + eject را به مدت 5 ثانیه فشار دهید. عبارت locked در دیسپلی دستگاه نمایش داده می شود و بخش مکانیزم قفل می شود.

برای بگرداندن این حالت مجددا باید عمل فوق را تکرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ