نمونه کار تعمیرات تلویزیونReviewed by شایگان on May 1Rating: 4.0نمونه کار تعمیرات تلویزیون

در سری نوشته های نمونه کار به موارد مراجعه در بخش تعمیر تلویزیون ، تعمیر سینمای خانگی و تعمیر دی وی دی پلیر می پردازیم و پروسه تعمیرات را از ابتدا تا انتها بررسی می کنیم. در این نوشته نمونه کار تعمیرات تلویزیون به بررسی تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل ua46h6360am می پردازیم :

تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل ua46h6360am

در اولین تماس مصرف کننده ایراد دستگاه به صورت وجود یک هاله تاریکی به صورت دایره ای و به قط 5 سانتی متر توصیف شد که در بخش مشاوره با در یافت توضیحات کامل مبنی بر وجود ایراد در بخش بک لایت دستگاه توصیه شد که در اولین فرصت اقدام به انجام تعمیرات تلویزیون کنند چرا که ایراد در این بخش به سرعت گسترش پیدا می کند.

بدلیل وجود امکان استفاده از تلویزیون بسیاری از مصرف کنندگان ترجیح می دهند در این حالت از دستگاه استفاده کنند تا با بررسی بیشتر بتوانند تصمیم بهتری راجع به تعمیر دستگاه اتخاذ کنند. در مراجعه بعدی مصرف کننده به بخش تعمیرات تلویزیون، ایراد دستگاه با پیشرفت به صورت ایجاد تاریکی در نیمه پایینی تصویر دیده شد و سپس با رضایت مراجعه کننده دستگاه تحت تعمیر قرار گرفت.

در بررسی اولیه مشخص شد که لامپ های بک لایت در بخش پایینی تصویر دچار سوختگی شده و تعدادی از لامپ ها به صورت اتصال باز در آمده اند. در این حالت لامپ های بخش بک لایت قطع شده و باعث می شوند که بعلت سری بودن مدار بقیه لامپ های این مدار هم روشن نشود و نیمه پایینی بک لایت تلویزیون خاموش شده و به تبع آن نیمه پایینی (تاریکی در این حالت در یک سوم تصویر ایجاد می شود)تصویر تلویزیون تاریک شود.

متخصصین بخش تعمیر تلویزیون برای تعمیر تلویزیون این دستگاه تصمیم گرفتند با توجه عمر کوتاه دستگاه و سلامت نسبی نیمه بالایی بک لایت ، برای تعمیر تلویزیون فقط بخش معیوب بک لایت یعنی نیمه پایینی تعویض شود. برای انجام این کار از قطعات فابریک استفاده شده و پس از تعویض این مجموعه قطعه باید اصلاحیه برد پاور انجام شود. همانطور که در عموم نوشته های مربوط به تعمیر بک لایت توضیح دادیم انجام اصلاحیه باعث کاهش ولتاژ تغذیه بک لایت شده و استهلاک مجموعه قطعها بک لایت را کاهش می دهد.

میزان بک لایت تلویزیون با نور محیط تنظیم می شود و عموما لازم نیست در حالت 100% قرار گیرد. تنظیم نور زمینه تلویزیون نسبت به میزان نور فضای منزل که در اکثریت موارد با کاهش ان همراه است باعث کاهش مصرف انرژی از یکطرف و کاهش استهلاک عموم قطعات تلویزیون و مخصوصا بخش بک لایت می شود.

گروه تخصصی رایان آمادگی تعمیرات تخصصی انواع تلویزیون LED , LCD Plasma و انواع سیستم های صوتی ، سینمای خانگی و دی وی دی پلیر شما را در اسرع وقت بعهده بگیرد.

تماس با بخش مشاوره رایان :

واحد 1 : 66593629

واحد 2 : 26105734

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ