نمونه کار تعمیرات تلویزیونReviewed by شایگان on May 6Rating: 2.5نمونه کار تعمیرات تلویزیون

در سری نوشته های نمونه کار به موارد مراجعه در بخش تعمیر تلویزیون ، تعمیر سینمای خانگی و تعمیر دی وی دی پلیر می پردازیم و پروسه تعمیرات را از ابتدا تا انتها بررسی می کنیم. در این نوشته نمونه کار تعمیرات تلویزیون به بررسی تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل ua32f5570 می پردازیم:

تعمیرات تلویزیون سامسونگ مدل ua32f5570

همانطور که در عموم نوشته های مربوط به تعمیر تلویزیون سامسونگ و تعمیر بک لایت توضیح دادیم ایراد شایع در بین تلویزیون های سامسونگ سری f ایراد در بخش بک این مدل است. تعداد لامپ های بک لایت که به صورت شاخه ای طراحی شده نسبت به سایر بک لایت های شاخه ای متراکم تر است و به همین دلیل هم نور متوسط بیشتری نسبت به سایر بک لایت های شاخه ای تولید می کنند و هم اینکه برای تولید این میزان نور فشار کمتری به لامپ ها وارد می شود.

در کنار محاسنی که بک لایت سری f سامسونگ دارد باید به یکی از ایرادهای طراحی بک لایت در این مدل هم اشاره کنیم : ساختار فیزیکی لامپ ها در این مدل به گونه ای است که بعضی مواقع در اثر خراب شدن تغییر مقاومت می دهد و در مقابل عبور جریان گرمای زیادی تولید می کند. این گرما به حدی است که در برخی از موارد مراجعه تعمیر تلویزیون سامسونگ بعد از باز کردن دستگاه دیده شده که بخش بک لایت تقریبا آتش گرفته است.

 

تعمیرات تلویزیون

 

 

در این مورد مراجعه تعمیر تلویزیون سامسونگ به بخش تعمیرات تلویزیون هم همین اتفاق ایجاد شده است : قطع شدن تصویر تلویزیون به همراه ایجاد بوی شدید سوختگی. بعد از باز کردن تلویزیون و بخش بک لایت با خرابی تلویزیون در بخش بک لایت به صورت زیر روبرو شدیم :

تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

برای تعمیر دستگاه در این حالت دو راه را می توان در نظر گرفت:

  1. تعمیر بک لایت تلویزیون : در این مورد خاص تعداد قطعات تعویضی زیاد است و باید لامپ های سوخته و دود گرفته ، صفحات پولاریزه ، فیش های ارتباطی همه با هم تعویض شود.
  2. تعویض بک لایت تلویزیون : در این حالت بخش بک لایت به طور کامل تعویض می شود.

انجام اصلاحیه برد پاور هم آخرین اقدامی است که باید در تعمیر این دستگاه انجام شود تا استهلاک بخش بک لایت کاهش پیدا کرده و امکان تکرار آن کاهش یابد.

 

گروه تخصصی رایان آمادگی تعمیرات تخصصی انواع تلویزیون LED , LCD Plasma و انواع سیستم های صوتی ، سینمای خانگی و دی وی دی پلیر شما را در اسرع وقت بعهده بگیرد.

تماس با بخش مشاوره رایان :

واحد 1 : 66593629

واحد 2 : 26105734

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ