قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی

در تلویزیون‌های ال ای دی نور بک لایت بوسیله لامپ‌های ال ای دی تولید می‌شود و چون با قطع شدن نور بک لایت تصویر تلویزیون هم قطع می‌شود بسیاری از مصرف کنندگان از نام لامپ تصویر برای لامپ‌های بخش بک لایت استفاده می کنند. در ادامه به بررسی قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی در مدل های مختلف می‌پردازیم.

لامپ‌های ال ای دی که در بخش بک لایت تلویزیون های ال ای نور بک لایت تلویزیون را تامین می‌کنند در واقع لامپ نیستند،  دیودهای نورانی هستند که با عبور جریان نور تولید می کنند و به دلیل راندمان کاری بالا و حرارت کمی که تولید می کنند از آنها بعنوان منبع نور استفاده می شود. امروز شاهد استفاده از آنها در بخش‌های مختلف حتی بعنوان منبع روشنایی منازل هم هستیم.

تعمیر تلویزیون ال جی

با توجه به اپیدمی بودن ایراد بک لایت در تلویزیون های ال ای دی بخش تعمیرات تلویزیون مجموعه رایان خدمات ویژه‌ای را در این بخش تدارک دیده است.

این خدمات عبارتند از :

ارائه بک لایت تلویزیون ال جی در مدل های مختلف با بالاترین کیفیت و گارانتی 6 ماهه و یکساله

ارائه خدمات تعویض و تعمیر بک لایت در کوتاهترین زمان ممکن

انجام اصلاحیه بک لایت با استفاده از آخرین متد استاندارد

انجام بروزرسانی و تغییرات نرم افزاری و سخت افزاری برای جلوگیری از سوختن مجدد بک لایت تلویزیون

 

قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی مدل LN

در این مدل از تلویزیون های ال جی از بک لایت های شاخه ای استفاده شده است.  بدلیل استفاده از مداربندی سری ، موازی در لامپ های بک لایت مدل LN خرابی لامپ ها به صورت اتصال باز ، باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می شود.

تلویزیون ال جی مدل LN زمانی که دچار ایراد بک لایت می شود ، معمولا در لحظه اول تصویر برای یک لحظه ظاهر شده و به سرعت قطع می شود ولی پخش صدا به صورت طبیعی ادامه پیدا می کند. اتصال لامپهای بک لایت به صفحه اصلی با چسب انجام شده است و یکی از دلایل خرابی لامپها در این مدل خشک شدن چسب ها و جدا شدن مقطعی لامپها از صفحه فلزی و شاسی اصلی دستگاه است که بعنوان خنک کننده لامپها عمل می کند. لامپهای جدا شده به مرور زمان حرارت بالاتری را تحمل می کنند و این حرارت بالاتر باعث کوتاهتر شدن عمر آنها نسبت به لامپ های دیگر می شود. قیمت لامپ تصویر در اینچ‌های مختلف این مدل از تلویزیون های ال جی بین 300 تا 900 هزار تومان متفاوت است.

قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی

قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی مدل LB

یکی از پرفروش‌ترین مدلهای تلویزیون ال جی، سری LB است. 56100 ، 552 ، 5610 از مدل های مختلف این سری است که در همه آنها از یک نوع بک لایت استفاده شده است

شایع ترین ایراد در این مدل از تلویزیون های ال جی هم ایراد بک لایت است که ممکن است به چند صورت ظاهر شود :

  • ظاهر شدن لوگوی ال جی در لحظه اول و قطع شدن تصویر
  • پرپر زدن یا چشمک زدن تصویر ( معمولا در مدل هایی که از بک لایت سری و موازی در کنار هم استفاده شده ایجاد می‌شود)
  • ایجاد نقاط تاریک در سطح تصویر که در صحنه های سفید یا تک رنگ بیشتر قابل تشخیص است
  • ایجاد نقاط نورانی و روشن در تصویر تلویزیون
  • قطع شدن تصویر تلویزیون پس از چند دقیقه کارکرد طبیعی دستگاه

در سایز 32 و 42 مدل lb لامپ ها به صورت سری مداربندی شده اند و خرابی و قطع شدن یک یا تعدادی از لامپ‌ها باعث خاموشی کامل لامپ ها و قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی می شود.

در سایز‌های 47 مدل lb لامپ‌ها به صورت سری_موازی بسته شده اند و خرابی و قطع شدن لامپ‌ها باعث قطع شدن یک بخش از بک لایت می‌شود. در این حالت بخش دیگر بک لایت (که سالم است) به صورت لحظه‌ای روشن می‌شود. این ایراد به صورت چشمک زدن تصویر تلویزیون یا پرش تصویر تلویزیون ال جی دیده می شود. سری LB در بخش بک لایت بسیار حساس است و تغییر زاویه نور و یا تغییر فاصله کانونی لامپ ها و منشور باعث ایجاد هاله های نوری و یا سفید رنگ در تصویر می شود. توصیه می کنیم در صورت نیاز به هر نوع تعمیر و یا تعویض بک لایت دقت لازم را داشته باشید.

قیمت لامپ تصویر در اینچ‌های مختلف این مدل از تلویزیون های ال جی بین 300 تا 1.200 هزار تومان متفاوت است.

قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی

 

قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی مدل LF

در تلویزیون ال جی مدل LF از بک لایت شاخه‌ای استفاده شده است. عمر کوتاه‌تر مدل lf نسبت به سایر مدل‌های تلویزیون ال جی باعث شده که میزان آمار خرابی بک لایت در این مدل کمتر باشد.

بک لایت استفاده شده در سری lf شامل دو نوع می شود که یک نوع آن شباهت کاملی به سری lb دارد اما در بخش برد پاور تفاوت‌هایی دارند که عدم شناخت این تفاوت‌ها و عدم رعایت نکات فنی مربوط به آنها باعث کاهش کیفیت تعمیر بک لایت تلویزیون شده و استهلاک این بخش را افزایش می دهد.

قیمت لامپ تصویر در اینچ‌های مختلف این مدل از تلویزیون های ال جی بین 300 تا 1.200 هزار تومان متفاوت است.

قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی مدل LJ

یکی از مدل هایی که به تازگی به مدل‌های تلویزیون ال جی که دچار خرابی بک لایت می‌شوند اضافه شده است مدل LJ است.

در بک‌لایت مدل lj از لامپ های خاصی استفاده شده که خاص این مدل است و در مدل دیگری استفاده نشده است و ایراد خاصی هم در خرابی بک لایت این مدل ایجاد می شود که منحصر به این مدل است. میزان جریان عبوری از لامپ‌های بک لایت به مرور زمان و با پایان عمر مفید تغییر می‌کند و این تغییر باعث می‌شود آنها تغییر رنگ می دهند و بجای نور سفید نور آبی متمایل به بنفش از خود ساتع می‌کنند. رنگ تصویر هم تم آبی متمایل به بنفش به خود می‌گیرد.

در اغلب موارد توصیه می‌شود که همه لامپهای بک لایت به صورت یکجا تعویض شوند چرا که تعویض تعدادی از آنها باعث می شود که در مدت زمان کوتاهی لامپهایی که در حال حاضر سالم هستند ولی عمر آنها هم پایان یافته است خراب شده و مجددا لازم باشد که تلویزیون تحت تعمیر قرار بگیرد.

 

قیمت لامپ تصویر تلویزیون ال جی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ