قیمت بک لایت تلویزیون سامسونگ

پس از تلویزیون‌های ال جی که رتبه یک مراجعه در بخش تعمیر بک لایت را دارند تلویزیون های سامسونگ بالاترین آمار را در بخش تعمیر بک لایت تلویزیون دارند و قیمت بک لایت تلویزیون سامسونگ مهمترین سوال مراجعین این بخش است.

عمر بک لایت تلویزیون

یکی از سوالات و یا بهتر بگوییم شکایات مراجعین بخش تعمیر بک لایت تلویزیون اینست که انتظار نداشته‌ایم تلویزیونی که خریده‌ایم بعد از 4 تا 5 سال استفاده نیاز به تعمیر داشته باشد و لازم باشد بخشی از قطعات آن تعویض شود.

سوال مهم این مراجعین اینست که چرا تلویزیون آنها دچار خرابی شده و آیا نقشی در ایجاد این خرابی داشته اند یا خیر ؟

در جواب باید بگوییم که عوامل مختلفی در ایجاد خرابی بک لایت در یک تلویزیون موثر هستند و باید همه آنها را هم عرض با هم در نظر گرفت :

لامپ هایی که برای تولید بک لایت در تلویزیون های ال ای دی از آنها استفاده می شود در واقع دیودهای نورانی هستند که با عبور جریان نور تولید می کنند. جریان مصرفی پایین و حرارت بسیار کمتری که نسبت به لامپ های فلورسنت تولید می کنند باعث شد تا جای آنها را در تلویزیون ها بگیرند. اما باید بدانیم که ساختار فیزیکی بسیار ضعیف‌تری نسبت به لامپ های فلورسنت دارند و نسبت به آنها آسیب‌پذیر‌تر هستند.

عمر مفید و متوسط لامپ های ال ای دی حدود 15 هزار ساعت در نظر گرفته می شود که البته می توان آن را روش های مختلفی مانند کاهش نور بک لایت تلویزیون و یا خاموش کردن تلویزیون در فواصل زمانی 2 تا 3 ساعت به مدت 10 تا 15 دقیقه، افزایش داد.

عمر بک لایت تلویزیون سامسونگ

داغ شدن بک لایت تلویزیون سامسونگ

قیمت بک لایت تلویزیون سامسونگ

اصلی ترین نکته در تعیین قیمت تعمیر تلویزیون که بک لایت آن دچار خرابی شده است انتخاب تعمیر بک لایت و یا تصمیم به تعویض کامل آن است. لامپ های بک لایت معمولا در مدارهای سری مداربندی می شوند که باعث می شود با خرابی حتی یکی از لامپ ها تمام بک لایت و یا حداقل بخشی از آن از کار بیفتد.

اگر میزان خرابی لامپ های بک لایت و تعداد آنها در حدی باشد که بتوان به ادامه کار بک لایت امیدوار بود می توان فقط لامپ های خراب شده را تعویض کرد اما اگر تعداد لامپ های خراب تلویزیون زیاد باشد و یا کیفیت لامپ های سالم پایین باشد بهترین راه برای تعمیر تلویزیون ، انتخاب تعویض کامل بک لایت است.

در ادامه قیمت بک لایت تلویزیون سامسونگ در مدل های مختلف را بیان می کنیم. قیمت های ارائه شده بروزرسانی می شود و در صورت نیاز می توانید با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون رایان تماس بگیرید.

قیمت بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل F

ساختار خوب و با کیفیت لامپ های بک لایت باعث می شود تا تقریبا در اکثر موارد مراجعه سری F امکان تعمیر بک لایت وجود داشته باشد و نیازی به تعویض کامل نباشد.

در سایز 32 اینچ مدل F مداربندی لامپ ها به صورت یک مدار سری بسته شده است و حتی خرابی یکی از لامپ های می تواند باعث قطع شدن کامل نور بک لایت تلویزیون و قطع شدن کامل تصویر شود.

در سایز 40 اینچ مدار بندی لامپ ها به صورت سری و موازی است. لامپ های بک لایت 40 اینچ 7 خط را شامل می شود که به دو دسته بالا و پایین تقسیم می شوند. در اکثر ورژن ها 3 خط بالایی با هم سری می شوند و 4 خط پایینی هم با هم و این دو سری به صورت جداگانه بایاس و تغذیه می شوند. خرابی لامپ ها در هر بخش باعث قطع شدن نور لایت در همان بخش می شود. به همین دلیل است که در اکثر موارد مراجعه مدل F ایراد بخش بک لایت به صورت تاریکی نیمه بالایی و یا پایینی تصویر دیده می شود.

در سایز 46 اینچ مدل f از 8 ردیف لام ال ای دی برای تولید نور بک لایت استفاده شده است. شاخه‌های لامپ ها به صورت دو تایی در کنار هم سری شده اند و خرابی لامپ ها باعث از کار افتادن دو خط از لامپ ها می شود.

قیمت بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل F از 250 هزار تومان در سایز 32 اینچ و در نمونه های چینی شروع می شود افزایش کیفیت و سایز تلویزیون افزایش قیمت بک لایت را به دنبال دارد. قیمت بک لایت تلویزیون سامسونگ در نمونه اورجینال و با کیفیت مدل F در سایز 40 اینچ به حدود 1.100 هزار تومان و در سایز 46 اینچ به حدود 1.400 هزار تومان می رسد.

قیمت بک لایت سامسونگ 40

تعمیر غلط و اشتباه بک لایت تلویزیون سامسونگ

قیمت بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل H

اصلی ترین نکته در تعمیر بک لایت سری H این نکته است که در اکثر موارد مراجعه لازم است که بک لایت به طور کامل تعویض شود. کیفیت بالای صفحات پولاریزه و رفلکتورهای این مدل باعث می شود که خاموشی تعدادی از لامپ ها تاثیر کمی در تصویر ایجاد کند.

مثلا حتی خاموشی 10 عد از لامپ های تلویزیون سامسونگ مدل H تقریبا هیچ تاثیری در کیفیت ظاهری تصویر ندارد. مصرف کننده هم نیاز به مراجعه به نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ نمی بیند و به تدریج لامپهای بیشتری می سوزد و وقتی ایراد ظاهر می شود که اکثر لامپ ها سوخته و یا نیمه خراب هستند.

قیمت بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل H از حدود 240 هزار تومان در سایز 32 اینچ شروع می شود. بک لایت 40 اینچ در این مدل حدود 450 و 46 اینچ حدود 600 هزار تومان قیمت دارد.

قیمت بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل D

لامپ های بک لایت در سری D به صورت لبه استفاده شده است و در طول بالایی تصویر قرار دارد. خرابی بک لایت در این مدل باعث ایجاد تاریکی و هاله های سیاه در تصویر می شود اما به دلیل ایرادهای دیگری که در این مدل به صورت شایع ایجاد می شود و ممکن است با ایراد بک لایت اشتباه گرفته شودتوصیه می کنیم در صورت نیاز به تعمیر بک لایت حتما از مشاوره متخصصین تعمیرات تلویزیون به صورت حضوری و یا ارسال عکس استفاده کنید.

یکی از موارد مهم در این مدل اینست که در برخی از ورژن ها به صورت فبریک کیفیت نور بک لایت پایین است و تصویر وضوح پایینی دارد. این ایراد در بخش بک لایت و با تغییراتی که در نوع لامپ ها داده شده است اصلاح شده و پس از تعویض کامل بک لایت ، تصویر به صورت واضح و شفاف دیده خواهد شد.

قیمت بک لایت تلویزیون سامسونگ در این مدل از حدود 350 هزار تومان در نمونه چینی سایز 40 اینچ شروع می شود و به حدود 1.400 در سایز 46 اینچ و در نومونه اورجینال میرسد.

نکته مهم در تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

یکی از نکات مهم در تعمیر و یا تعویض بک لایت تلویزیون سامسونگ عدم استفاده از چسب در اتصال بک لایت های شاخه‌ای است. شاخه های بک لایت در تلویزیون های سامسونگ روی صفحه فلزی اصلی دستگاه قرار می گیرد و نگهدارنده‌های فلزی باعث ثابت شدن آنها می شود اما ارتباط شاخه‌ها با سطح زیر که به صورت خنک کننده لامپ ها عمل می کند کامل نیست و حتی در برخی از دستگاه ها این فاصل باعث گرم شدن و سوختن لامپ ها می شود.

یکی از راهکارهایی که در مجموعه رایان جزء ملزومات این بخش در نظر گرفته می شود استفاده از چسب حرارتی است. استفاد از این چسب حرارتی طی آزمایش ها و تست های انجام شده در مجموعه رایان باعث افزایش عمر لامپ‌ها حتی تا حدود 40% می‌شود.

قیمت بک لایت تلویزیون سامسونگ

اصلاحیه بک لایت سامسونگ

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ