قیمت بک لایت تلویزیون ال جیReviewed by علی بختیاری on Jun 8Rating: 5.0قیمت بک لایت تلویزیون ال جیقیمت بک لایت تلویزیون ال جی,قیمت بک لایت 42 ال جی,قیمت بک لایت 47 ال جی,قیمت بک لایت 49 ال جی,قیمت بک لایت 55 ال جی,فروش بک لایت,از خدمات مجموعه رایان است

در این نوشته قیمت بک لایت تلویزیون ال جی در مدل های مختلف و میزان هزینه لازم برای تعمیر تلویزیون را ذکر می کنیم. نوشته در تاریخ 1398/6/11 بروزرسانی شده و قابل اجرا است.

 

 

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی سری LN

در این مدل از تلویزیون های ال جی از بک لایت های شاخه ای استفاده شده است و بدلیل استفاده از مداربندی سری ، موازی در لامپ های بک لایت ، خرابی لامپ ها به صورت اتصال باز ، باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می شود.

تلویزیون ال جی سری LN زمانی که دچار ایراد بک لایت می شود ، معمولا در لحظه اول تصویر برای یک لحظه ظاهر شده و به سرعت قطع می شود ولی پخش صدا به صورت طبیعی ادامه پیدا می کند.

 

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در  مدل LN در صورتی که ایراد خیلی پیشرفت نکرده باشد بین 200 تا 250 هزار تومان خواهد بود.

 

 

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی

 

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی سری LB

شایع ترین ایراد در این مدل از تلویزیون های ال جی هم ایراد بک لایت است که ممکن است به چند صورت ظاهر شود :

  • ظاهر شدن لوگوی ال جی در لحظه اول و قطع شدن تصویر
  • پر پر زدن یا چشمک زدن تصویر
  • ایجاد نقاط تاریک در سطح تصویر که در صحنه های سفید یا تک رنگ بیشتر قابل تشخیص است
  • ایجاد نقاط نورانی و روشن در تصویر تلویزیون
  • قطع شدن تصویر تلویزیون پس از چند دقیقه کارکرد طبیعی دستگاه

یکی از تفاوت های این مدل با سری LN خرابی بیشتر لامپ ها به صورت اتصال کوتاه است که در اصطلاح الکترونیک به آن short شدن می گویند.

لامپ هایی که به این صورت خراب می شوند روشن نمی شوند اما مدار بسته باقی می ماند و باقی لامپ های سالم روشن می شوند. دامنه پیشرفت این حالت در برخی از دستگاهها تا جایی پیش می رود که هنگامی که برای تعمیر بک لایت تلویزیون مراجعه می کنند فقط چند لامپ سالم در آنها باقی مانده است.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در این مدل در سطح یک بین 200 تا 250 هزار تومان است.

 

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی

 

 

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی سری LY :

در این مدل از تلویزیون های ال جی از نمونه ای لامپ شبیه سری LB استفاده شده است و به همین دلیل مراحل تعمیر بک لایت در این مدل از تلویزیون های ال جی با سری LB که در بالا توضیح داده شد یکسان است.

قیمت بک لایت  تلویزیون الجی در سری LS

در این مدل از تلویزیون های ال جی از بک لایت یکطرفه استفاده شده است و تمام نور بک لایت از سمت چپ در سطح پنل تلویزیون پخش می شود.

فاصله کم لامپ های بک لایت و تولید مقدار نور بالا برای پوشش دادن کل سطح تصویر باعث می شود گرمای زیادی در این مدل ایجاد شود مخصوصا اگر نور زمینه تلویزیون در مقادیر بالا تنظیم شده باشد.

معمولا خرابی در این مدل به صورت قطع شدن تصویر پس از مدتی کار کردن تلویزیون ظاهر می شود و به مرور با پیشرفت ایراد این زمان کم و کمتر می شود.

میزان هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در  این مدل از تلویزیون های ال جی بین 200 تا 250 هزار تومان محدود می شود.

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی سری LF

عمر کوتاه این مدل از تلویزیون های ال جی و تغییراتی که نسبت به سری های قبلی در بخش بک لایت آن ایجاد شده است باعث شده تا میزان خرابی در این مدل بسیار پایین تر از سایر مدل ها باشد.

البته در همان تعداد معدودی که در آمار ورودی بخش تعمیر بک لایت تلویزیون گروه رایان وجود دارد میزان خرابی در حد بیشتری بوده است به نحوی که در بیشتر موارد مراجعه عمق ایراد به نحوی بوده است که برای تعمیر تلویزیون نیاز به تعویض کامل بخش بک لایت بوده است.

میزان هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در این مدل معمولا بین 200 تا 300 هزار تومان است.

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی مدل LM

در این مدل از تلویزیون های ال جی از بک لایت لبه استفاده شده و لامپ های بک لایت در طول پایینی مستطیل تصویر قرار گرفته است.

انجام تعمیر بک لایت در این مدل بدلیل ساختار خاص لامپ ها و نحوه چینش آنها کار بسیار سختی است که البته در مجموعه رایان به کمک متخصصین مجرب و دستگاه های مختلف تعمیر تلویزیون قابل انجام است.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در سری LM که در سایزهای 42 ، 47 و 55 تولید شده است بین 400 تا 600 هزار تومان محدود می شود

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ