قیمت بک لایت تلویزیون ال جی

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی مهمترین سوال مراجعین بخش تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی است. در ادامه قیمت بک لایت تلویزیون ال جی در مدل های مختلف و میزان هزینه لازم برای تعمیر تلویزیون را ذکر می کنیم.

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی سری LN

در این مدل از تلویزیون های ال جی از بک لایت های شاخه ای استفاده شده است و بدلیل استفاده از مداربندی سری ، موازی در لامپ های بک لایت ، خرابی لامپ ها به صورت اتصال باز ، باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می شود. تلویزیون ال جی سری LN زمانی که دچار ایراد بک لایت می شود، معمولا در لحظه اول تصویر برای یک لحظه ظاهر شده و به سرعت قطع می شود ولی پخش صدا به صورت طبیعی ادامه پیدا می کند.

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی در  مدل LN در مدل‌های مختلف و سایزهای مختلف بین 450 تا 1.200 هزار تومان خواهد بود.

 

 

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی

 

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی سری LB

در تلویزیون ال جی سری LB از بک لایت شاخه‌ای استفاده شده است. مدل LB در چند سایز 32 ، 40 ، 47 ، 49 ، 50 ، 55 و 60 تولید شده است.  شایع ترین ایراد در این مدل از تلویزیون های ال جی هم ایراد بک لایت است که ممکن است به چند صورت ظاهر شود :

 • ظاهر شدن لوگوی ال جی در لحظه اول و قطع شدن تصویر
 • پر پر زدن یا چشمک زدن تصویر
 • ایجاد نقاط تاریک در سطح تصویر که در صحنه های سفید یا تک رنگ بیشتر قابل تشخیص است
 • ایجاد نقاط نورانی و روشن در تصویر تلویزیون
 • قطع شدن تصویر تلویزیون پس از چند دقیقه کارکرد طبیعی دستگاه

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی در این مدل در اینچ‌های مختلف بین 450 تا 1.500 هزار تومان است.

 

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی

 

 

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی سری LY

در این مدل از تلویزیون های ال جی از نمونه ای لامپ شبیه سری LB استفاده شده است.  به همین دلیل مراحل تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی مدل LY  با سری LB که در بالا توضیح داده شد یکسان است.

قیمت بک لایت  تلویزیون الجی در سری LS

در این مدل از تلویزیون های ال جی از بک لایت یکطرفه استفاده شده است و تمام نور بک لایت از سمت چپ در سطح پنل تلویزیون پخش می شود.

فاصله کم لامپ های بک لایت و تولید مقدار نور بالا برای پوشش دادن کل سطح تصویر باعث می شود گرمای زیادی در این مدل ایجاد شود مخصوصا اگر نور زمینه تلویزیون در مقادیر بالا تنظیم شده باشد.

معمولا خرابی در این مدل به صورت قطع شدن تصویر پس از مدتی کار کردن تلویزیون ظاهر می شود و به مرور با پیشرفت ایراد این زمان کم و کمتر می شود.

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی در  این مدل از تلویزیون های ال جی بین 400 تا 900 هزار تومان محدود می شود.

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی سری LF

عمر کوتاه این مدل از تلویزیون های ال جی و تغییراتی که نسبت به سری های قبلی در بخش بک لایت آن ایجاد شده است باعث شده تا میزان خرابی در این مدل بسیار پایین تر از سایر مدل ها باشد.

البته در همان تعداد معدودی که در آمار ورودی بخش تعمیر بک لایت تلویزیون گروه رایان وجود دارد میزان خرابی در حد بیشتری بوده است به نحوی که در بیشتر موارد مراجعه عمق ایراد به نحوی بوده است که برای تعمیر تلویزیون نیاز به تعویض کامل بخش بک لایت بوده است.

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی در  این مدل از تلویزیون های ال جی بین 400 تا 1.400 هزار تومان است

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی مدل LM

در این مدل از تلویزیون های ال جی از بک لایت لبه استفاده شده و لامپ های بک لایت در طول پایینی مستطیل تصویر قرار گرفته است.

انجام تعمیر بک لایت در این مدل بدلیل ساختار خاص لامپ‌ها و نحوه چینش آنها کار بسیار سختی است که البته در مجموعه رایان به کمک متخصصین مجرب و دستگاه های مختلف تعمیر تلویزیون قابل انجام است.

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی در سری LM که در سایزهای 42 ، 47 و 55 تولید شده است بین 900هزار تا 2 میلیون تومان محدود می شود.

قیمت بک لایت تلویزیون ال جی مدل LJ – UJ

به مانند سایر مدل‌های میان رده تلویزیون ال جی در مدل های LJ و UJ از بک لایت شاخه‌ای استفاده شده است. استفاده از پردازنده تصویر پرقدرت باعث شده که این دو مدل کیفیت تصویر مطلوبی داشته باشند. تغییر میزان جریان در لامپ‌های این دو مدل باعث تغییر رنگ بک لایت تلویزیون ال جی از سفید به آبی تیره می‌شود. در نتیجه وقتی بک لایت تلویزیون ال جی سری UJ و یا LJ خراب می شود تصویر به رنگ آبی تیره تغییر رنگ می‌دهد.

اصلاحیه بک لایت تلویزیون ال جی

اصلاحیه بک لایت عبارتست از ایجاد تغییرات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در تلویزیون جهت افزایش عمر مفید بک لایت تلویزیون. لامپ‌های بک لایت در واقع دیودهای نورانی هستند که عمر مفید مشخصی دارند و عموم موارد اصلاحیه بک لایت بر کاهش توان مصرفی و گرمای تولید شده توسط آنها تاثیر می‌گذارد. مهمترین موارد اصلاحیه بک لایت تلویزیون ال جی عبارتند از :

 1. اصلاحیه برد پاور-بک‌لایت که باعث کاهش 5 تا 10 درصدی ولتاژ تغذیه لامپ‌های بک لایت می‌شود. این کاهش ولتاژ تاثیر کمی در کاهش نور زمینه تصویر دارد اما مقدار زیادی توان تلفاتی لامپ‌ها را کاهش می‌دهد و تجربه نشان داده نقش مهمی در افزایش عمر مفید بک لایت تلویزیون خواهد داشت.
 2. روشن کردن گزینه صرفه جویی در انرژی : باعث مدیریت انرژی در کل قطعات تلویزیون با تمرکز بر بخش بک لایت می‌شود.
 3. تنظیم گزینه بک لایت تلویزیون : در منوی تنظیمات تصویر قرار دارد و بهتر است نسبت به نور محیط تنظیم شود.
 4. خاموش کردن تلویزیون در فواصل 2 تا 3 ساعت به مدت 10 تا 15 دقیقه

24 دیدگاه ها

 1. محمد گفت:

  سلام LED32 اینچ ال جی صدا دارد تصویر ندارد مدلLF هم هست هزینش چقدره

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی 32 اینچ مدل lf بین 100 تا 150 هزار تومان هزینه خواهد داشت. در صورت تایید هزینه ابتدایی هزینه تعمیر تلویزیون به هیچ وجه تغییر نخواهد داشت و اضافه شدن بعهده مجموعه خواهد بود.

 2. hadi گفت:

  سلام بک لایت ال جی 49 اینج قیمتش چقدره؟
  بک لایت تعمیر میشه یا تعویض

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در سه کیفیت با قیمت های 550 ، 750 ، 950 موجود است. تعویض یا تعمیر بک لایت حتما باید بررسی شود و به میزان سلامت عمومی لامپ ها بستگی دارد.

 3. مهدی گفت:

  سلام تلویزیون LG۳۲مدل LS34000صدا داره تصویر نداره دکمه Powerمیزنم چراغ جلو چند بار چشمک میزنه بعد بدون تصویر روشن میشه هزینه ومشکلش چیست
  متشکرم

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، با توجه به توضیحات شما محتمل ترین ایراد خرابی بخش بک لایت است. در صورت قابلیت تعمیر هزینه تعمیر تلویزیون ال جی شما بین 120 تا 150 خواهد بود.

 4. rezarashno گفت:

  سلام.تلوزیون ال ج ی 47اینچ تصویر بشکل چشمک دیده میشه
  وبعد سیاه میشه هزینه تعمیرش چقدره؟

 5. رسول گفت:

  با سلام و خسته ناشید تلویزیون ما صدا داره اما تصویرش خیلی ضعیفه مدلش LG42LB552v هستش ممنون میشم هزینه تعمیرشو بگین با تشکر از زحمات شما

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، شایع‌ترین ایراد در مدل تلویزیون ال جی lb 42 خرابی بک لایت تلویزیون است. مطالب مختلفی راجع به خرابی بک لایت این مدل و هزینه تعمیر در سایت هست که می توانید استفاده کنید. در ادامه لینک دو مطلب رو برای شما میگذاریم :
   هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی
   بک لایت ال جی lb 42

 6. alireza گفت:

  سلام ببخشید .تلویزیون ما LG47lb5610هستش الان فقط صدا داره و تصویرش چشمک میزنه یعنی تصویر ی ثانیه میاد هی قطع میشه ..میشه بگین هزینه تعمیرش چقدره ؟

 7. ابراهیمی گفت:

  سلام تلویزیون ما ال جی 47 هست بچه به یه جسمی رو پرت کرد لایه زیرین انگار شکسته و راه را های رنگی زیاد افتاده علت چیست اگر از بکلایت باشه قیمت چند است

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، پنل تلویزیون شما شکسته و تنها راه حل تعمیر تلویزیون شما تعویض کامل پنل است.

 8. عباسی گفت:

  سلام مدل تلویزیون LN5420 ال جی 42 صدادارداماتصویرندارد

 9. حامد گفت:

  سلام مدل تلوزیون LB 42 اینج کره ای تازگی‌ها در صفحه تلوزیون نقاطی تیره و روشن دیده میشه لطفا علتشو بگین ممنون

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، سوختن تعدادی از لامپ‌های بک لایت تلویزیون شما باعث ایجاد نقاط تیره و روشن در تصویر تلویزیون شما شده است. همانطور که می‌دانید بک لایت تلویزیون ال جی مدل LB از نوع شاخه‌ای است. اتصال کوتاه لامپ ها در بک لایت های شاخه ای باعث می شود که لامپ خراب روشن نشود اما سایر لامپ ها روشن می‌شوند. در این حالت تعدادی از لامپ‌ها خاموش هستند و باعث تاریکی بخشی از تصویر تلویزیون می‌شوند. در این حالت فشار بیشتری به سایر لامپ ها و همچنین برد پاور تلویزیون وارد می‌شود.

 10. امیرجانی گفت:

  سلام ، ال جی ۵۵ اینچ مدل UH850v دارم ، بعد از روشن کردن تلویزیون ، تصویر دوثانیه ظاهر و بعد صفحه سیاه میشود ولی صدا و تعویض کانالها درست است . لطفا قیمت بک لایت و برد پاور بک لایت اورجینال که از نظر شرکت بهترین است را بفرمایید و البته هزینه تعمیر را هم لطف کنید . با سپاس فراوان

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بخش بک لایت تلویزیون ال جی شما دچار مشکل شده است. هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی شما بین 500 تا 750 و در صورت نیاز به تعویض حدود 1.750 هزینه خواهد داشت.

 11. مقداد مسلمی گفت:

  باسلام تلویزیون47 اینچ الجی تصویر قطع ووصل میشه یجورایی چشمک میزنه صدا هم دارم عیب تلویزیون چیه وهزینش چقده

 12. امیرمهدی گفت:

  سلام وقت بخیر قیمت بک لایت تلوزیون LG مدلLB56
  ۴۲ اینچ قیمتش چند هست?

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، قیمت بک لایت مورد نظر شما که با چند کیفیت تولید شده است بین 550 تا 980 هزار تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ