قیمت برد تیکان تلویزیون سونی W800C

قیمت برد تیکان تلویزیون سونی W800C به دلیل شایع بودن خرابی این قطعه در این سری از تلویزیون های سونی سوال بسیاری از مراجعین مجموعه تعمیر تلویزیون است.

خرابی برد تیکان شایع‌ترین ایرادی است که در تلویزیون سونی مدل w800c ایجاد می‌شود. در ادامه با بررسی تخصصی مراحل تعمیر تلویزیون سونی W800Cمتخصصین تعمیر تلویزیون سونی رایان همراه باشید.

وظیفه برد تیکان T CON در تلویزیون LED – LCD

قبل از آنکه بخواهیم راجع به عیب‌یابی و تعمیر برد تیکان صحبت کنیم ابتدا باید بدانیم که برد تیکان چیست و چه وظیفه‌ای در تلویزیون ما دارد؟

پردازش نهایی تصویر و ایجاد زمان بندی منظم و ارسال آن به بخش های مختلف لیکوئید پنل (صفحه نمایش) برای ایجاد تصویر، وظیفه اصلی برد تیکان (time control) در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی است. به بیان ساده‌تر پنل یا همان صفحه نمایش تلویزیون اطلاعات تصویر را از برد تیکان دریافت می کند.

سیگنال اولیه تصویر در مین برد تلویزیون تولید شده و پردازش اولیه روی آن صورت می‌گیرد. سپس این اطلاعات بوسیله فلت (کابل انتقال اطلاعات)LVDS  به برد تیکان تلویزیون منتقل می‌شود. برد تیکان در اکثر تلویزیون‌ها دارای دو خروجی است. یک روجی برای تغذیه سمت راست پنل و دیگری برای بایاس سمت چپ پنل تلویزیون است. در مدل هایی که برد تی کان دارای 4 خروجی است دو خروجی برای سمت راست و دو خروجی سمت چپ پنل را تغذیه می کند.

ولتاژ تغذیه برد تیکان در تلویزیون های مختلف بین 5 تا 12 ولت به طور مستقیم از برد پاور و یا بواسطه مین برد تامین می شود.

قیمت برد t con سونی 50w800c

قیمت برد تی کان سونی 50w800c

علائم خرابی برد تیکان

همانطور که گفتیم وظیفه اصلی برد تیکان پردازش نهایی تصویر است. در نتیجه اشکالات مختلفی که در برد تیکان تلویزیون ایجاد می‌شود تاثیر مستقیم در کیفیت تصویر تلویزیون ایجاد می‌کند. رخابی برد تیکان در تلویزیون سونی به دو صورت کلی ظاهر می‌شود : بهم ریختگی تصویر و چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون به تعداد 5 بار.

در نوشته‌های مختلف تعمیرات تلویزیون سونی راجع به سیستم عیب یاب در تلویزیون های سونی و کارکرد آن توضیح دادیم، ایجاد ایرادهای مختلف توسط مدارات محافظ شناسایی شده و برای جلوگیری از پیشرفت ایراد دستگاه خاموش می شود. بعد از استندبای شدن تلویزیون برای اطلاع مصرف کننده و مجموعه خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون سونی، چراغ جلوی تلویزیون سونی شروع به چشمک زدن می کند. خرابی برد تیکان و بخش های مختلف پنل (صفحه نمایش) در عموم مدل های تلویزیون سونی با 5 چشمک نشان داده می شود. البته ممکن است خرابی برد تیکان به صورتی ایجاد شود که بوسیله مدارات محافظ شناسایی نشود.در این حالت ایراد دیده می‌شود اما تلویزیون به حالت استندبای و چشمک زن وارد نمی‌شود.

علائم خرابی برد تی کان تلویزیون سونی W800C

 • سفید شدن تصویر تلویزیون

 • ایجاد خطوط عمودی در تصویر تلویزیون

 • بهم ریختگی تصویر تلویزیون (معمولا با دو نیمه شدن تصویر همراه است)

 • قاطی شدن رنگهای تصویر تلویزیون

 • تاریک شدن تصویر تلویزیون

 • ایجاد خطوط افقی (در موارد محدود) در تصویر تلویزیون

علائم خرابی برد تیکان

تعمیر تلویزیون سونی w800c

اصلاحیه برد تیکان تلویزیون سونی w800c

تلویزیون سونی سری W800C در سه سایز 43 – 50 و 55 تولید شده و به دلیل شباهت ساختاری قطعات در هر سه سایز دچار ضعف در بخش برد تی کان است. این مدل از تلویزیون های سونی به دلیل استفاده از سیستم عامل اندروید و کیفیت تصویر مطلوب فروش بسیار خوبی داشته ولی با ایجاد اپیدمی خرابی برد تیکان مشتریان را به دردسر انداخته است. متخصصین رایان این ایراد را به طور کلی برای شما برطرف خواهند کرد.

دو راهکار کلی برای تعمیر تلویزیون سونی مدل W800C در صورت خرابی برد تی کان وجود دارد : تعمیر و یا تعویض برد تی کان. در حالت تعمیر قطعات معیوب برد خراب دستگاه تعویض می‌شود. قطعات جدید بدون ضعف قبلی هستند و به اصطلاح از نمونه اصلاح شده استفاده می شود. در حالت تعویض، برد به طور کامل با برد جدید، نو و آکبند جایگزین می‌شود. بردهای ارائه شده توسط مجموعه رایان به صورت اساسی بهبود یافته و اصلاح شده هستند. تعمیر و یا تعویض برد تی کان تلویزیون سونی مدل W800C دارای 60 روز گارانتی خواهد بود.

در این نمونه‌ها اشکالاتی که نمونه قدیمی و اصلی دستگاه وجود داشته اصلاح و رفع شده است و برد تیکان تلویزیون سونی مجددا دچار این ایراد نخواهد شد.

منوی عیب یابی تلویزیون سونی در 5 چشمک

منوی عیب ایابی تلویزیون سونی در خرابی برد تیکان

قیمت برد تیکان تلویزیون سونی W800C

در هنگام مراجعه موارد تعمیر تلویزیون سونی مدل w800c در اینچ های مختلف با ایراد خرابی برد تیکان می توان برای تعمیر برد تیکان بجای تعویض اقدام کرد. در صورت قابل انجام بودن، تعمیر برد تلویزیون باعث صرفه جویی در هزینه تعمیرما خواهد شود. در عین حال مدت زمان گارانتی کافی برای اطمینان مشتری از انجام صحیح تعمیرات تلویزیون داده می شود.

در صورتی که تعمیر برد تیکان امکان پذیر نباشد تنها راه تعمیر، تعویض برد تیکان تلویزیون خواهد بود.

برد تیکان سونی مدل 43W800C

برد تیکان سونی 43w800c

برد تیکان سونی 43w800c

شماره فنی  :  55T23-C03

وضعیت فنی  :  اصلاح شده

قیمت  :  1.850.000

برد تیکان سونی 50w800c

تیکان سونی 55W800C

تیکان سونی 55W800C

شماره فنی  :  55T23-C03

وضعیت فنی  :  اصلاح شده

قیمت  :  1.850.000

برد تیکان سونی 55w800c

تیکان سونی 55w800c

تیکان سونی 55w800c

شماره فنی  :  55T23-C0G

وضعیت فنی  :  اصلاح شده

قیمت  :  1.950.000

خدمات تعمیر تلویزیون سونی در نمایندگی رسمی تعمیرات گروه رایان

خدمات تعمیر تلویزیون سونی مدل W800C در مجموعه رایان و به دلیل اهمیت برند قدرتمند سونی بوسیله متخصصین مجرب و بالاترین کیفیت انجام می شود. مجموعه بررسی و عیب یابی دستگاه و در صورت تمایل مشتری به تعویض برد کلیه خدمات تلویزیون سونی مدل W800C در منزل و در کوتاهترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

با توجه به نیاز به ابزار تست و عیب یابی و تعویض قطعات SMD پروسه تعمیر برد تیکان در منزل مشتری امکان پذیر نیست. در این بخش موارد مختلف مانند هزینه تعمیر، قیمت برد تیکان تلویزیون سونی W800C ، امکان تعمیر و یا نیاز به تعویض با مشتری و قبل از انجام، هماهنگ خواهد شد.در صورت تمایل مشتری به انجام تعمیر برد بجای تعویض، حمل و نقل دستگاه به کارگاه و برگشت ، نصب ، تست و تنظیم و تحویل به مشتری توسط متخصصین این بخش انجام خواهد شد.

عکس های بیشتر از خرابی ظاهری برد تیکان سونی مدل W800C

خرید برد تی کان

خرید برد تی کان

خرابی برد تی کان تلویزیون سونی

2 دیدگاه ها

 1. حمید گفت:

  سلام
  بردهای اصلاح شده تعمیر و دستکاری شده اند یا با طراحی جدید توسط شرکت ارائه شده اند؟
  نو می باشند یا استوک؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بردهای تی کان سونی مدل w800c به صورت آکبند با طراحی جدید و رفع ضعف و نقص قبلی ارائه می‌شود. بردهای قبلی دارای یک ضعف سخت‌افزاری هستند که در بردهای جدید رفع شده و تا کنون گزارش منفی مبین بر خرابی بردها دریافت نشده است. بردهای جدید با سه ماه گارانتی فروخته و یا نصب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ