قرار دادن سی دی داخل DVD برای جلوگیری از خرابی DVD

تعمیر سینمای خانگی پاناسونک ایراد F 61
تعمیر سینمای خانگی پاناسونک ایراد F 61
سپتامبر 21, 2018
باز و بسته شدن درب سینمای خانگی سونی
باز و بسته شدن درب سینمای خانگی سونی
اکتبر 1, 2018

قرار دادن سی دی داخل DVD برای جلوگیری از خرابی DVD

جلوگیری از خرابی DVD
قرار دادن سی دی داخل DVD برای جلوگیری از خرابی DVDReviewed by شایگان on Sep 30Rating: 2.5قرار دادن سی دی داخل DVD برای جلوگیری از خرابی DVD : در این نوشته درستی این موضوع را از نظر متخصصین تعمیر سینمای خانگی و دی وی دی بررسی می کنیم.

عموم مراجعه کنندگان به بخش های مختلف خدمات فنی و تعمیرات لوازم خانگی معمولا از متخصصین این سوال را می پرسند که چه کارهایی می توان انجام داد تا روند دستگاه تعمیر شده طولانی تر شود و دستگاه دیرتر خراب شود. طبیعتا در دستگاه های مختلف جواب های متفاوتی داده می شود که ما هم به فراخور موضوع و نیز علمی بودن در نوشته های مختلفی آنها را تشریح کرده ایم. اما برخی از این گفته ها نیاز به توضیحات بیشتری دارد که در صورت اطلاع از این توضیحات ممکن است در برخی از دستگاه ها کارائی داشته باشد. در این نوشته به یکی از این توصیه ها (در بخش تعمیر سینمای خانگی و تعمیر دی وی دی ) و صحت و سقم آن می پردازیم : قرار دادن سی دی داخل DVD برای جلوگیری از خرابی DVD.

 

قرار دادن سی دی داخل DVD برای جلوگیری از خرابی DVD

 

محیط های دارای الکتریسیته به صورت جاذب ذرات معلق در هوا عمل می کنند به همین دلیل است که صفحه نمایش تلویزیون های crt (صفحه شیشه ای تلویزیون های قدیمی) نسبت به سایر قسمت های بدنه گرد و غبار بیشتری جذب می کرد و به همین ترتیب داخل دستگاه ها هم گرد و غبار زیادی جمع می شود. اکثر قطعات الکترونیکی نسبت به نشست گرد و غبار آسیبی نمی بینند اما برخی از آنها به شدت نسبت به این گرد و غبار حساس هستند که شایذد مهمترین آنها اپتیکال پیکاپ دستگاه های دی وی دی و سینمای خانگی است.

 

جلوگیری از خرابی DVD

 

وقتی یک سی دی داخل دستگاه دی وی دی قرار داده می شود و روی اپتیکال بلاک قرار می گیرد فاصله میلیمتری با پیکاپ دارد و به صورت یک پوشش برای آن عمل می کند، همچنین الکتریسیته ساکن دیسک خود بعنوان جاذب ذرات معلق کمک بیشتری به این حفاظت می کند. البته اگر این امر را کاملا موثر بدانیم تنها در دستگاه هایی موثر است که پیکاپ کاور نداشته باشد وگر نه در اپتیک هایی مثل DBU1 که به صورت فابریک دارای کاور هستند و یا دستگاه هایی مثل سینمای خانگی سونی سری DZ که تمام مکانیزم اپتیکال بلاک داخل یک کاور قرار دارد این امر کمک زیادی به

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ