عیوب متداول در تعمیر سینمای خانگیReviewed by علی بختیاری on May 7Rating: 5.0 تعمیر سینمای خانگیتعمیر سینمای خانگی,تعمیر سینمای خانگی سونی,تعمیر سینمای خانگی سامسونگ,تعمیر سینمای خانگی ال جی,تعمیر سینمای خانگی پاناسونیک,تعمیر ضبط سونی,ازخدمات رایان است

 عیوب متداول در تعمیر سینمای خانگی

در بخش خدمات و تعمیرات دستگاههای صوتی و تصویری یک سری از ایرادها به صورت کدهای تعریف شده وجود دارد که ظاهر کلی ایراد را بیان می کند اما هر کدام از این ایرادهای کلی وقتی به برند و مدل خاصی نسبت داده می شوند چهارچوب ویژه و منحصر به خود را پیدا می کنند. مثلا روشن نشدن تلویزیون یک تعریف کلی و کدی است که برای روشن نشدن تلویزیون در نظر می گیرم اما اگر بخواهیم همین ایراد را دقیق تر بررسی کنیم باید مشخص شود که آیا دستگاه به مرحله استندبای می رود و سپس روشن نمی شود و یا اینکه حتی چراغ استندبای تلویزیون هم روشن نمی شود. در مرحله بعد با مشخص شدن برند و مدل دستگاه مثلا تلویزیون سامسونگ و مدل 40a650 با در نظر گرفتن سوابق این مدل در بخش تعمیرات تلویزیون متداولترین ایراد را خرابی خازن های برد پاور دستگاه در نظر می گیریم و به این ترتیب برخی از مدل ها با برخی از ایرادها شناخته می شوند. در ادامه به بررسی عیوب متداول در بخش تعمیر سینمای خانگی و برخی از محصولات صوتی که هنوز در بخش خدمات مراجعه دارند می پردازیم :

تعمیر سینمای خانگی سونی

باز نشدن در بخش سی دی ضبط سونی FL و FLX:

متداولترین ایراد در ضبط های خانگی سونی سری FL , FLX باز نشدن در بخش سی دی است. در راه اندازی اولیه بخش سی دی دستگاه خشاب 5 عددی سی دی دستگاه را چک می کند و در مدتی که این کنترل انجام می شود عبارت please wait در دیسپلی دستگاه نمایش داده می شود و اگر به هر دلیلی این عملیات به پایان نرسد نمایش عبارت فوق ادامه پیدا می کند.

دیگر عیوب متداول در این دو مدل از ضبط های خانگی سونی عبارتند از

  • بد کار کردن و اشتباه عمل کردن کلیدهای جلوی دستگاه
  • باز ماندن پنل کشویی دستگاه
  • دیر لود شدن سی دی ها (مخصوصا فرمت dvd

 

تعمیر سینمای خانگی

تعمیر سینمای خانگی سونی سری DZ

یکی از پر تعداد ترین مدل های سینمای خانگی در بین تمام مدل ها و برندها سینمای خانگی سری DZ است که بیش از 10 ورزن مختلف آن تولید و روانه بازار شده است. متداولترین ایراد های سری DZ عبارتند از

لود (load) نشدن سی دی و نمایش عبارت can not play : به عبارت ساده تر دستگاه سی دی را نمی خواند. همانطور که ممکن است بسیاری از شما لااقل یک بار با این مشکل در یک دستگاه برخورد کرده باشید می دانید که محتمل ترین ایراد در این حالت خرابی قطعه اپتیکال بلاک و یا همان قطعه ای است که عموم به نام لنز دستگاه می شناسند. در این سری از سینمای خانگی سونی عموما از اپتیکال بلاک 313 (در چند ورژن مختلف) استفاده شده است که بعلت بالا بودن کیفیت قطعه مورد نظر در صورت امکان تعمیر قطعه مورد نظر به جای تعویض بسیار مطمئن عمل خواهد کرد.

بسته شدن و باز شدن مجدد در بخش سی دی : خرابی مکانیزم و بسته نشدن کامل در بخش سی دی ، در محل صحیح قرار نگرفتن سی دی ، خرابی اپتیکال بلاک از مهمترین عواملی است که باعث می شود در بخش تعمیر سینمای خانگی سری dz سونی با این ایراد زیاد مواجه شویم.

 

تعمیر سینمای خانگی

 

تعمیر سینمای خانگی سونی سری AZ :

در این مدل از محصولات سونی هم بیشترین ایراد مربوط به خرابی بخش سی دی دستگاه است. کیفیت بالای قطعات در این مدل باعث شده تا طراحی خاص بخش سی دی که به صورت ایستاده طراحی شده است باعث کاهش عمر مفید قطعات نشود. در بسیاری از ورژن های این مدل از اپتیکال بلاک 310 استفاده شده که بعلت کیفیت بسیار بالای قطعات شاید بتوان عنوان بهترین اپتیک مجموعه قطعات سونی را به آن نسبت داد.

دستگاه سی دی را قبول نمی کند : سیستم مکشی بخش سی دی در این دستگاه باعث می شود که در صورت ایجاد اشکال و خرابی در بخش مکانیزم سی دی خشاب ورودی قفل شود و خار ورودی مانع وارد شدن سی دی به داخل دستگاه شود. بهم ریختن تایمینگ چرخ دنده ها ، خرابی سنسورها ، خرابی موتور لودینگ بیشترین احتمال خرابی را در این حالت دارند.

دستگاه سی دی نمی خواند : باز هم خرابی مجموعه اپتیکال بلاک و با این تفاوت که همانطور که گفتیم احتمال انجام تعمیر قطعه بجای تعویض بسیار بالا است و قابل اعتماد.

 

تعمیر سینمای خانگی

 

تعمیر سینمای خانگی سامسونگ :

همانطور که در بخش های قبلی گفتیم سامسونگ طی سال های متمادی رکورد دار بیشترین فروش تلویزیون بوده است و به موازات این امر تعداد زیادی از محصولات سینمای خانگی و دی وی دی پلیر این غول کره ای هم به فروش رفته و به همین دلیل محصولات صوتی سامسونگ در بخش تعمیر سینمای خانگی اهمیت کمی و کیفی بالایی دارند. متداولترین عیوب سینمای خانگی سامسونگ عبارتند از :

سینمای خانگی سامسونگ سی دی نمی خواند :

سامسونگ یکی از تولید کنندگان بزرگ قطعات الکترونیکی در دنیاست و بسیاری از اپتیکال بلاک هایی که در محصولات صوتی شرکت های دیگر هم استفاده می شود محصول این کمپانی است اپتیک هایی مانند DL3 , 5FV1 , 5FV2 قطعاتی هستند که هم سامسونگ در محصولات خود استفاده کرده و هم در برندهای دیگر و مخصوصا دستگاه هی ال جی زیاد استفاده شده است. همانطور که گفتیم در این ایراد خرابی اپتیکال بلاک اولین احتمال خرابی است.

خاموش شدن سینمای خانگی سامسونگ :

خرابی قطعات بخش آمپلی فایر باعث می شود که در برخی از مدل های سینمای خانگی سامسونگ ایرادی ایجاد شود که باعث می شود دستگاه پس از مدتی کار کردن مثلا 5 تا 10 دقیقه بعد از روشن شدن خاموش شود. معولا در تعمیر بخش آمپلی فایر بجای تعویض کامل برد که هزینه بالایی ایجاد می کند قطعات خراب و معیوب تعویض شوند که هزینه تعمیرات سینمای خانگی معتدل تر شود.

خطای FAN PROTECT در سینمای خانگی سامسونگ :

خرابی فن خنک کننده و بالا رفتن حرارت بخش امپلی فایر باعث این پیغام می شود. معمولا بعد از چند بار اعلام این پیغام دستگاه خود بخود خاموش می شود.

 

خاموش شدن سینمای خانگی سامسونگ

 

تعمیر سینمای خانگی ال جی:

ال جی در بخش تولید محصولات صوتی هیچ وقت یک محصول فوق العاده تولید نکرده اما همیشه یک استاندارد متوسط را در محصولات خود رعایت کرده که باعث رضایت عمومی مصرف کنندگان می شود. شاید به همین دلیل باشد که نمی توان غیر از ایرادهای عمومی در این بخش ایراد خاصی را منحصر به محصولات ال جی دانست. ایرادهای عمومی دستگاههای ال جی در این بخش عبارتند از

کار نکردن بخش سی دی : خرابی اپتیکال بلاک

خاموش شدن دستگاه : خرابی بخش آمپلی فایر

باز شدن در بخش سی دی : خرابی مکانیزم

خطای please waitدر سینمای خانگی ال جی:

شاید تنها ایراد انحصاری در محصولا سینمای خانگی ال جی مربوط به محصولات بلو ری این شرکت باشد که بعلت خرابی در بخش مین برد ایجاد می شود و باعث می شود که دستگاه در راه اندازی اولیه با مشکل مواجه شده و نمایش عبارت please wait ادامه پیدا کند. راهکار اصلی مجمعه نمایندگی تعمیرات ال جی برای این ایراد تعویض کامل مین برد است که هزینه بالایی دارد. در مجموعه رایان عموما برای تعمیر برد در این حالت اقدام می کنیم که در اصلی ترین هدف، هزینه تعمیر سینمای خانگی تعدیل شود.

تعمیر سینمای خانگی پاناسونیک:

نمایش F 61 در سینمای خانگی پاناسونیک :

اولین ایراد متداول در دستگاههای سینمای خانگی پاناسونیک ایجاد ایراد در بخش آمپلی فایر دستگاه است که بعلت وجود عیب یاب داخلی و فعال شدن این مدار دستگاه به حالت استندبای می رود و کد F61 در دیسپلی دستگاه نمایش داده می شود.

کد F61 بسیار قدیمی است و پاناسونیک از زمان تولید ضبط های خانگی سه دیسک (بیشتر از 20 سال پیش) از این کد استفاده می کند.

نمایش F 76 در سینمای خانگی پاناسونیک :

این ایراد بسیار به ندرت دیده می شود و بر طبق راهنمایی بخش فنی شرکت پاناسونیک عموما مربوط به خرابی بخش پاور دستگاه است. در عمل اما نتیجه کمی متفاوت است و ایراد های متفاوتی دیده ایم که همگی باعث ایجاد خطای F76 در سینمای خانگی پاناسونیک شده است.

 

تعمیر سینمای خانگی

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ