علت ظاهر شدن نقاط نورانی در تصویر تلویزیون

علت ظاهر شدن نقاط نورانی در تصویر تلویزیونReviewed by علی بختیاری on Jun 18Rating: 3.5علت ظاهر شدن نقاط نورانی در تصویر تلویزیون

در عموم نوشته هایی که در تشریح ایراد بخش بک لایت در تلویزیون های ال ای دی وجود دارد مشخصه اصلی ایجاد ایراد در این بخش قطع شدن تصویر تلویزیون عنوان شده است. هر چند اکثریت تلویزیون هایی که برای تعمیر در بخش بک لایت به تعمیرگاه های تلویزیون مراجعه می کنند همین وضعیت را دارند اما موارد متعددی هم وجود دارد که ایراد در بخش بک لایت تلویزیون با مشخصه خارجی دیگری همراه است و مصرف کننده را برای پیگیری مراحل تعمیر تلویزیون دچار سر در گمی می کند. یکی از این موارد خرابی ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون است. در ادامه به علت ظاهر شدن نقاط نورانی در تصویر تلویزیون و مراحل تعمیر آن می پردازیم.

همانطور که در نوشته های دیگر گفتیم نور زمینه یا همان بک لایت در تلویزیون های ال ای دی بوسیله لامپ هخای ال ای دی تولید می شود. یکی از ویژگیهای نور تولید شده توسط لامپ های ال ای دی زنده بودن آن نسبت به نور لامپ های فلورسنت و همچنین متمرکز بودن و تابش مستقیم آن است. در تلویزیون های ال ای دی ما نیازمند نور یکدست و ملایمی هستیم که در تمام سطح تلویزیون یکنواخت دیده شود و به همین دلیل از منشورهایی برای پخش کردن نور ال ای دی ها استفاده می شود. این منشورها که نوع و جنس آن در مدل های مختلف و با توجه به نوع و ساختار صفحات پولاریزه متفاوت است با فاصله کمی از لامپ ها قرار می گیرند و به نحوی تنظیم می شوند که نور تولید شده توسط لامپ را پخش و به جای تمرکز نور به روبرو آن را در محیط اطراف پخش کنند.

 

علت ظاهر شدن نقاط نورانی در تصویر تلویزیون

 

 

جدا شدن این منشورها باعث می شود که نور لامپ ها به صورت متمرکز به صفحات پولاریزه بتابد و در تصویر تلویزیون به صورت نقاط نورانی روشن دیده شود. این ایراد بیشتر در تلویزیون های ال جی سری LB دیده می شود و یکی از دلیل اصلی آن کارکرد تلویزیون در ساعات طولانی است که باعث داغ شدن برد لامپ ها و باز شدن چسب منشورها می شود. برای تعمیر تلویزیون در این حالت اگر کیفیت لامپ ها مناسب باشد و زیاد مستهلک نشده باشند نیازی به تعویض نیست و می توان دوباره منشورها را در جای خودشان قرار داد.

 

علت ظاهر شدن نقاط نورانی در تصویر تلویزیون

 

 

2 دیدگاه ها

 1. Arshia گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  تلویزیون ما در چهار نقطه نور سفید معلوم هست .
  ممنونم دلیلشو بگید و به من کمک کنید.
  بازم ممنونم از شما.

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، بک لایت تلویزیون شما معیوب است و شرایط تعمیر دستگاه نسبت به میزان استهلاک قطعات دستگاه تعیین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ