ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ

ریست کردن تلویزیون باعث می شود که اطلاعات نرم افزاری دستگاه (که جهت تغییرات در بخش های مختلف منوی تنظیمات ارائه شده است) به حالت اول برگردد. در واقع ریست کردن باعث می شود دستگاه به حالت تنظیمات اولیه و قبل از اولین مصرف تغییر کند. در برندهای مختلف راه های متفاوتی برای انجام ریست وجود دارد و در ادامه نوشته دو روش مختلف برای ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ ارائه می شود:

در روش اول که ساده تر است و در عموم تلویزیون های سامسونگ ارائه شده است باید به منوی تنظیمات مراجعه کرده و به گزینه تنظیمات سیستم و یا تنظیمات ( در مدل های مختلف نام های مختلفی برای این گزینه انتخاب می شود) وارد شوید. سپس گزینه تنظیمات کارخانه (reset factory)  را انتخاب کنید. در این مرحله مجددا از شما پرسیده می شود که از انجام این اقدام مطمئن هستید و در صورت تایید ریست تلویزیون سامسونگ انجام می شود.

 

روش دوم ریست کردن تلویزیون سامسونگ استفاده از منوی مخفی دستگاه است که عموما از متخصصین تعمیر تلویزیون سوال می شود. در تلویزیون های مختلف، گزینه های تنظیمات داخلی و فنی دستگاه در منویی ارائه شده که در دسترس عموم نیست برای وارد شدن به آن باید کد دستوری خاصی را وارد کنید. گزینه های مختلف این منو روی کارکردهای اصلی دستگاه تاثیر می گذارد و تغییر آنها می تواند باعث مختل شدن کار دستگاه شود. توصیه اول اینست که در صورت عدم داشتن اطلاعات کافی از ورود به این بخش خودداری کنید.

برای ورود به منوی مخفی در تلویزیون سامسونگ باید دکمه های زیر را روی کنترل دستگاه پشت سرهم و بدون فاصله  در حالت استندبای فشار دهید:

info  +  menu  +  mute  + power

 

 

 

ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ

 

 

تلویزیون در این حالت روشن می شود و جدول منوی مخفی ظاهر می شود. اولین گزینه در این بخش option نام دارد.

 

ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ

 

با انتخاب این گزینه زیر مجموعه های آن باز می شود که اولین آنها reset است. با انتخاب این گزینه مجموعه عملیات ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ در چند ثانیه انجام شده و تلویزیون خاموش می شود. چند لحظه صبر کنید و سپس تلویزیون را روشن کنید. تمام تنظیمات به حالت اولیه برگشته و اگر تغییری را در مجموعه کد مخفی انجام داده باشید اعمال می شود.

 

ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ

 

نکته مهم : همانطور که در ابتدای نوشته گفتیم تنها عملکرد ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ بازگشت اطلاعات و تنظیمات دستگاه به حلت اولیه است. بسیاری از مصرف کنندگان به محض دیدن هر گونه تغییری در تلویزیون اقدام به ریست کردن آن می کنند که در مواردی که اختلال ایجاد شده نرم افزاری باشد ممکن است باعث تغییر وضعیت دستگاه و حتی روشن نشدن تلویزیون شود. ضمن اینکه در بسیاری از تلویزیون ها منوی تنظیمات تصویر و صدا ریست های جداگانه ای دارد و می توان آنها را جداگانه ریست کرد و نیازی به ریست کلی تلویزیون نیست. پس آگاهانه از این عملکرد در تلویزیون خود و مخصوصا ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ در منوی مخفی استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید.

 

 

2 دیدگاه ها

 1. احسان بیرامی گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  یه تلویزیون سامسونگ مدل cs 20550 ts
  دارم که وارد تنظیمات مخفیش شدم و ابعاد تصویرشو بهم ریختم الان نمیتونم تصویرو دوباره درست تنظیم کنم.
  میتونید کمک کنید؟
  وارد منوی Deflection شدم و همه اعداد رو تغییر دادم.
  اگه راهنمایی کنید ممنونتون میشم?

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، در منوی DEFLECTION ابعاد تصویر قابل تغییر است و تنظیم دوباره ان باید بوسیله متخصصین تعمیر تلویزیون سامسونگ صورت بگیرد. در محدوده مکانی خود با مجموعه های تعمیر تلویزیون که خدمات دستگاه های CRT را انجام می دهند تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ