دو نیمه شدن تصویر تلویزیون در اثر آبخوردگی

دو نیمه شدن تصویر تلویزیون در اثر آبخوردگیReviewed by علی بختیاری on Jul 6Rating: 2.5دو نیمه شدن تصویر تلویزیون در اثر آبخوردگی

دو نیمه شدن تصویر تلویزیون در اثر آبخوردگی

یکی از ایرادهایی به دلیل تغییر ساختاری تلویزیون ها زیاد اتفاق می افتد آبخوردگی تلویزیون و یکی از ایرادهای معمول آن، دو نیمه شدن تصویر تلویزیون در اثر آبخوردگی است که در واقع یکی از ایرادهای کلاسیک در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی است. تصویر و یا درست تر بگوییم سیگنال تصویر در دو بخش مختلف پردازش می شود و به دو بخش پنل (سمت راست و سمت چپ) وارد می شود و هر اشکالی که در پردازش یکی از این دو بخش بوجود بیاید باعث اختلاف در آن نیمه می شود که مخصوصا بدلیل قرار گرفتن در کنار نیمه سالم کاملا دیده می شود.

پنل تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی تا به امروز دارای دو بخش بوده است و به همین دلیل پردازش تصویر در برد تی کان هم در دو بخش انجام می شود و به همین دلیل اختلاف در نیمه سمت راست و چپ تصویر یکی از ایرادهای کلاسیک برد تی کان معرفی می شود. در واقع اگر تلویزیون دچار آبخوردگی نشده باشد تنها قطعه مظنون به خرابی برد تی کان تلویزیون است.

 

دو نیمه شدن تصویر تلویزیون در اثر آبخوردگی

دو نیمه شدن تصویر تلویزیون در اثر آبخوردگی معمولا در اثر نفوذ مایع رسانا روی سوکت اصلی برد آدرس در یک بخش اتفاق می افتد و کل سیگنال ورودی را تحت تاثیر قرار می دهد. در این حالت سیگنالی که تحت تاثیر آبخوردگی تغییر کرده به تمام فلتهای یک بخش بطور ناقص وارد می شود و تصویری حاصله از این سیگنال معیوب هم دچار اشکال می شود. متاسفانه بساری از مصرف کنندگان در مراحل اولیه بروز ایراد در دستگاهها اقدام به تعمیر آنها و یا حداقل کسب اطلاعات بیشتر نمی کنند و به مصرف دستگاه همچنان ادامه می دهند که در مواردی استفاده از دستگاه در حالت معیوب موجب تشدید ایراد و خرابی قطعاتی می شود که در محله اول آسیب ندیده بودند. نتیجه این کار هم جز استفاده چند روز بیشتر از تلویزیون و در عوض پرداخت هزینه بیشتر برای تعمیر تلویزیون یا دستگاه معیوب نخواهد بود.

مهمترین دلایلی که باعث اختلاف تصویر در دو نیمه تلویزیون می شود عبارتند از

  • افزایش نور یک بخش نسبت به بخش دیگر
  • کاهش نور یک بخش نسبت به بخش دیگر
  • اختلاف فاز رنگ در یک بخش نسبت به بخش دیگر
  • جابجایی رنگها در تصویر یک بخش نسبت به بخش دیگر

 

در صد زیادی از مصرف کنندگان که تلویزیون آنها دچار ابخوردگی می شود، در ابتدا متوجه این موضوع نمی شوند و تنها پس از مشاوره تعمیرات با بخش تعمیر تلویزیون متوجه حادث شدن این قضیه می شوند. پس بمانند سایر ایرادهایی که در بخش لبخوردگی پنل تلویزیون تشریح کرده ایم در این ایراد هم توصیه اول در صورت مشاهده استفاده نکردن از دستگاه و اقدام برای تعمیرات تلویزیون است چرا که بمانند سایر ایرادها احتمال پیشرفت و افزایش ایراد بسیار زیاد است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ