تفاوت تلویزیون های گارنتی دار و بدون گارانتی

تفاوت تلویزیون های گارنتی دار و بدون گارانتیReviewed by گروه تخصصی رایان on Feb 6Rating:

امروز بخش واردات تلویزیون و سایر لوازم منزل از طریق شهرهای مرزی که تا پیش از این محدود به شهرهای غربی مثل بانه و جوانرود و امثالهم می شد و یکی دو سالی است که شهرهای جنوب کشور هم به آن اضافه شده به قدری فراونی پیدا کرده که شاید بتوان گفت بازار خرید به دو بخش لوازم گارانتی دارد و بدون گارانتی تقسیم می شود. در ادامه مشخصا به مبحث خرید تلویزیون و تفاوت تلویزیون های گارنتی دار و بدون گارانتی و تاثیر آن در بخش خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون می پردازیم:

در ابتدا باید یک تقسیم بندی کلی انجام دهیم و تلویزیون های بدون گرانتی را به سه بخش تقسیم کنیم:

  1. تلویزیون هایی که مدل مشابه شرکتی انها وجود دارد یعنی یک مدل مشخص هم از طریق شرکت مرجع وارد شده و با همان مدل از طرق غیر رسمی هم وارد شده است. تلویزیون سونی سری W800 یکی از این مدل هاست که در دو نوع نامبررده و با همان مدل کد در بازار مصرف ارئه شده است. هر چند که شرکت بازرگانی ایران که مرجع رسمی سرویس و خدمات پس از فروش تلویزیون های سونی در ایران است از ارائه خدمات به تلویزیون های بدون گارانتی خودداری می کند اما در صورت نیاز به خدمات تعمیرات تلویزیون امکان تهیه لوازم این مدل امکان پذیر است.
  2. تلویزیون هایی که در مدل کد بین تلویزیون های گارانتی دار و بدون گارانتی تفاوت وجود دارد اما مشخصات فنی و قطعات داخلی دستگاه بدون گارنتی با یکی از مدل های شرکتی کاملا برابر و مشابه است. این اتفاق در تلویزیون سامسونگ با مدل کد D5000 افتاده است که مدل کد آن در سری بدون گارانتی D5500 است. ساختار داخلی و مشخصات فنی هر دو دستگاه یکی است و در صورت نیاز به قطعات داخلی در انجام تعمیر تلویزیون می توان از قطعات ثابت برای هر دو مدل استفاده کرد.
  3. دستگاههایی که بدون گارانتی هستند و مدل مشابه یا معادل داخلی ندارند. تلویزیون سونی در سری EX410 یکی از این مدل هاست که از شهرهای جنوبی و به تعداد محدود وارد شده و بفروش رسیده است. در این تلویزیون ها در صورت نیاز به قطعات یدکی تنها راه تامین قطعه مراجعه به دستگاههای اسقاطی است که البته تعداد آنها هم با توجه به کمیت واردات دستگاه بسیار کم و دسترسی به آنها بسیار مشکل است.

خرید تلویزیون

یکی دیگر از نکات مهمی که در مبحث خرید تلویزیون باید به آن اشاره کنیم اینست که در کنار تفاوت قیمت ، عدم ارائه خدمات شرکت های رسمی خدمات پس از فروش به تلویزیون های بدون گارانتی و … باید به ان اشاره کرد اینست که غیر از تفاوت هایی که در برخی از بخش ها وجود دارد مثل عدم واردات رسمی تلویزیون های رسیور دار، در بخش فنی هیچ تفاوت و تمایزی بین این دو بخش از تلویزیونها وجود ندارد. بعبارت ساده تر تلویزیونهای بدون گارانتی بر خلاف اظهار نظر فروشندگان هر دو مدل که دستگاههای خود را اصل و با کیفیت معرفی می کنند و محصولات دیگری را تقلبی و بی اصالت باید بگوییم که در واقع شما محصول یکی از تولیدکنندگان و کمپتنی های تولید کننده را خریداری می کنید که در تولید تلویزیون های خود هیچ فرقی قئل نمی شوند. مثلا در خرید تلویزیون ال جی شما محصولی از ال جی را خریداری می کنید و هیچ تمایز و برتری کیفی بین مدل های وارد شده از مبادی رسمس و غیر رسمی وجود ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *