تعویض لامپ تصویر تلویزیون پروجکشن سونی

همانطور که در بخش تعمیر تلویزیون ال سی دی پروجکشن سونی که بیشتر مصرف کنندگان این نسل از تلویزیونها را با نام پروجکشن می شناسند گفتیم بیشترین استهلاک این نسل از تلویزیون ها مربوط به لامپ UHP دستگاه است که طول عمر مفیدی معدل 8 تا 12 هزار ساعت دارد و بعد از گذشت این زمان به تدریج نور لامپ کم شده و به تابعیت از آن کیفیت و روشنایی تصویر تلویزیون کاهش پیدا می کند و کار به جایی می رسد که برای دیدن تصویر تلویزیون باید محیط را کاملا تاریک کنید.

پیغام تعویض لامپ UHP

درخواست تعویض لامپ از طرف مصرف کنندگان که برای این لامپها اسم لامپ تصویر را بکار می برند معمولا در دو حالت اتفاق می افتد :

لامپ دستگاه بعلت بالارفتن زمان کار می شکند که دستگاه در این حالت تصویر ندارد و فقط چراغ سبز دستگاه چشمک می زند ولی تصویر ظاهر نمی شود.

لامپ بسیار کم نور شده و تصویر به سختی قابل دیده می شود و با مقایسه با سایر دستگاهها و پی بردن به کیفیت پایین تصویر جویای علت این امر می شوند.

در بیشتر مدلهای تلویزیونهای ال سی دی پروجکشن سونی با بالا رفتن LAMP TIME در هنگام روشن  شدن تلویزیون پیغامی در صفحه نمایش داده می شود با این مضمون که عمر لام UHP به پایان رسیده و باید برای تعویض آن اقدام کنید. هرچند تعویض لامپ تصویر تلویزیون پروجکشن سونی در این حالت استانداردترین اقدام ممکن است اما شما می توانید با خارج کردن لامپ و تمیز کردن گرد و غبار حداقل به میزان 20% ( براساس تجربه) روشنایی لامپ را بازگردانید و با انتخاب گزینه تعویض لامپ در منوی تنظیمات از نمایش مجدد این پیغام جلوگیری کنید.

طراحی خاص این دستگاهها و دسترسی ساده به لامپ و رعایت اصول ایمنی در طراحی باعث می شود تا خود مصرف کننده بتواند تعویض لامپ تصویر تلویزیون پروجکشن سونی را انجام دهد اما در صورت نیاز به حضور متخصصین ، این تعویض لامپ در گروه رایان به رایگان انجام خواهد شد ضمن آنکه تمامی لامپهای خریداری شده از این مرکز دارای 3 ماه گارانتی بی قید و شرط است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ