مشکلات عمومی در بخش مکانیزم cd player ها
مشکلات عمومی در بخش مکانیزم cd player ها
سپتامبر 3, 2017
تعمیر تلویزیون سامسونگ
تعمیر تلویزیون سامسونگ سری es5960
سپتامبر 23, 2017

تعویض فلت پنل تلویزیون led و lcd

تعمیرات تلویزیون
تعویض فلت پنل تلویزیون led و lcdReviewed by علی بختیاری on Sep 6Rating: 3.0تعویض فلت پنل تلویزیون led و lcd

در بخش تعمیر تلویزیون آبخورده راجع به نحوه ایجاد آبخوردگی و ایرادهایی که ممکن است در اثر نفوذ مایعات به داخل تلویزیون ایجاد شود توضیحاتی دادیم و گفتیم که در هنگام ورود مایعات مختلف (که در نقش یک ماده رسانا ظاهر می شوند) پین های فلت های منتقل کننده اطلاعات تصویر که در زیر قاب و سطح جلوئی تلویزیون قرار دارند بهم اتصال می کنند و باعث ایجاد خرابی در نقطه اتصال فلت به برد آدرس می شوند. تا این مرحله، آسیب وارده تنها با ترمیم برد آدرس و فلت آبخورده تلویزیون قابل تعمیر است اما در صورت سرایت خرابی به داخل فلت و سوختن و از قطع شدن خطوط ازتباطی فلت یا خرابی آی سی پردازنده دیگر تعمیر و ترمیم جوابگو نیست و تنها راه حل تعمیر تلویزیون تعویض فلت پنل تلویزیون led و lcd شماست.

 

تعویض فلت پنل تلویزیون led و lcd

فلت های پنل در واقع قطعات و نوارهای نرم و انعطاف پذیری هستند که تصویر را از برد آدرس به پنل تلویزیون منتقل می کنند و در روی هر یک از این فلت ها یک ای سی برای پردازش نهایی تصویر و انتقال به پنل تلویزیون وجود دارد. خطوط ارتباطی در روی این فلت ها به صورت خطوط گرافیتی است که در اثر عبور جریان زیاد (که عمدتا در اثر اتصالی ناشی از ورود مایعات ایجاد می شود) از بین می رود و در این مرحله همانطور که گفتیم تنها راه حل تعویض فلت پنل تلویزیون led و lcd است.

تعمیر پنل تلویزیون led

ظرافت تعمیر در بخش تعمیر پنل تلویزیون به حدی است که با چشم غیر مسلح امکانپذیر نیست و باید بوسیله لوپ های خاص انجام شود. در بخش تعویض فلت پنل تلویزیون led و lcd داستان اما به گونه ای دیگر است و کار تماما بوسیله بندینگ ماشین انجام می شود. برای تعویض ابتدا باید فلت معیوب از دستگاه جدا شده و پس از اماده سازی محل نصب فلت جدید در محل و با دقت بسیار زیاد نصب شود.

 

تعمیر پنل تلویزیون led

تعمیر پنل تلویزیون led

2 دیدگاه ها

  1. حمید هاشمی نژاد می‌گه:

    با عرض سلام و خسته نباشید
    بنده تلوزیون ال سی دی سونی مدل KDL 46EX520 دارم که در اثر آب خوردگی بورد آدرس (زیر پنل) فلت های بین بورد تیکان و بورد آدرس و بعضی از فلت های پنل خراب شده . میخاستم هزینه تعویض بورد آدرس فلت ها و فلتهای پنل که ۶ عدد هستند رو بدونم .
    خیلی ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *