تعمیر پنل (صفحه نمایش) تلویزیون ال ای دی و ال سی دی

تعمیر پنل (صفحه نمایش) تلویزیون ال ای دی و ال سی دیReviewed by علی بختیاری on May 4Rating: 5.0تعمیر پنل (صفحه نمایش) تلویزیون ال ای دی و ال سی دیتعمیر پنل تلویزیون , تعمیر آبخوردگی پنل تلویزیون , تعمیر صفحه تلویزیون , تعمیر آبخوردگی تلویزیون , تعمیر تلویزیون ,تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی , تعمیر پنل تلویزیون ال سی دی , تعمیر آبخوردگی صفحه تلویزیون ,تعمیر پنل led, از تخصصهای ویژه گروه رایان می باشد.

تعمیر پنل (صفحه نمایش) تلویزیون ال ای دی و ال سی دی

در بخش تعمیر تلویزیون اصلی ترین قطعه و گرانترین بخش تلویزیونهای LED  و LCD  پنل و یا همان صفحه نمایش تلویزیون است که بیشتر مواقع حدود 70% ارزش یک تلویزیون را شامل می شود و این مسئله باعث شده تلویزیونهایی که در این بخش مشکل پیدا می کنند برای تعویض پنل با مشکل هزینه تعمیرات تلویزیون مواجه شوند.در ادامه توضیحاتی در باره مراحل و شرایط تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی عرض می کنیم :

محدوده ایرادهایی گه در پنل تلویزیون های led و lcd ایجاد می شود بسیار گسترده است. شکستگی پنل (که در اثر ضزبه ، افتادن و موارد مشابه ایجاد می شود) ، آبخوردگی پنل تلویزیون که به نفوذ مایعات رسانا به داخل تلویزیون و آسیب دیدگی فلت های انتقال دهنده تصویر گفته می شود و ایرادهایی مثل خطوط عمودی و یا پیکسل سوختگی که در اثر کار کرد و استهلاک دستگاه ایجاد می شود بخشی از ایرادهای مختلفی است که در پنل تلویزیون های led و lcd ایجاد می شود. بسیاری از عیوبی که تلویزیونها در بخش پنل پیدا می کنند قابل تعمیر بوده و هزینه بسیار پایین تری را نسبت به تعویض پنل تلویزیون برای ما ایجاد می کند اما تعمیر پنل (صفحه نمایش) تلویزیون ال ای دی و ال سی دی شرایط و قواعد خاصی دارد که باعث می شود هر مورد تعمیراتی شرایط خاص خود را داشته باشد و نتوان یک قاعده را برای تعمیر همه آنها بیان کرد. با این وجود به بیان شرایط کلی در هر بخش می پردازیم:

 

تعمیر پنل تلویزیون

 شکستگی پنل تلویزیون:

به طور کلی باید گفت که ایرادهایی که در اثر ضربه و عوامل مشابه ( خراش یا ساییدگی) در پنل تلویزیون ایجاد می شود قابل تعمیر نبوده و تنها راه حل تعمیر تلویزیون در این حالت تعویض کامل پنل تلویزیون است. پنل تلویزیون یک مجموعه قطعه است که شامل سینی فلزی و بیس اصلی و لامپهای بک لایت و صفحات پولاریزه نور بک لایت و صفحه نمایش اصلی ( لیکوئید) است. در صورت موجود بودن پنل برای صرفه جوئی در هزینه می توان بخش لیکوئید را تعویض نمود به شرطی که آسیب واره شدید نبوده و باعث اسیب دیدگی صفحات پولاریزه نشده باشد.

آبخوردگی پنل تلویزیون :

بسیاری از مراجعین از شنیدن این عبارت تعجب می کنند و فکر می کنند منظور  ریخته شدن یک لیوان آب روی تلویزیون است اما آبخوردگی پنل تلویزیونهای ال ای دی و ال سی دی عبارتی است که برای نفوذ مایعات پاک کننده مانند شیشه شوی از فاصله بسیار کم بین قاب و صفحه نمایش تلویزیون بکار برده می شود. معمولا هنگام بازی کودکان و یا موقع تمیز کردن تلویزیون به علت اسپری کردن مستقیم مایع پاک کننده روی صفحه ، این مایعات که معمولا رسانا هم هستند از پایین پنل و فاصله بسیار کم بین قاب دستگاه و صفحه نمایش وارد دستگاه شده و به دلیل قرار گرفتن فلت های منتقل کننده اطلاعات تصویر در زیر پنل تلویزیون باعث اتصال پین های مختلف این فلت ها به هم می شوند که برخی از آنها ولتاژ و برخی دیگر اطلاعات تصویر هستند. عکس زیر نحوه قرار گیری فلت های انتقال تصویر بعد از پنل و چگونگی نفوذ مایعات از طریق پنل را مشخص می کند.

 

تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی

 

رسیدن مایعات رسانا به فلت های انتقال تصویر باعث ایجاد جرقه ، سولفاته مدار و سوختگی فیزیکی این مدارات ظریف و حساس می شود و عیوب ظاهری مختلفی را باعث می شود که خطوط رنگی عمودی ، ایجاد نوارهای سفید و یا مشکی روی تصویر ، تفاوت روشنایی در دو نیمه راست و چپ تلویزیون از معروفترین آنها هستند. آسیب دیدگی فلت های پنل و برد آدرس گاها باعث انتقال آسیب به برد t con که راه انداز این قسمت و آخرین بخشی است که تصویر در ان پردازش می شود.بعنوان نمونه سری EX در سونی که آبخوردگی پنل باعث معیوب شدن برد T.CON می شود و با معیوب شدن این برد عیب یاب داخلی دستگاه روشن شده و تلویزیون پس از روشن شدن مجددا خاموش می شود. در تلویزیونهای سونی در صورت آسیب دیدن برد t con تلویزیون خاموش می شود و چراغ استندبای شروع به چشمک زدن می کند . تعداد چشمک در این ایراد 5 چشمک است. برای اطلاعات بیشتر به نوشته دلیل چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون سونی مراجعه کنید.

 

 

تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی

تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی در اغلب موارد ایرادهایی مشابه و محدود ایجاد میکند اما در عمل باید گفت که بعلت ظرافت بیش از حد و ارتباط های میکرومیلی متری شاید هیچ دو تعمیری را نمی توان پیدا کرد که کاملا مشابه هم انجام شود.

تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی

سیاه شدن و دو تایی شدن تصویر تلویزیون از یک طرف :

این ایراد بیشتر در تلویزیونهای سامسونگ و یا پنل های تولید شده توسط سامسونگ که در برندهای دیگر استفاده شده دیده می شود و ابتدا یک سوم بالای تصویر در سمت راست یا چپ دچار این حالت می شود و پس از مدتی استفاده به تدریج نصف و سپس تمام تصویر تلویزیون دچار این حالت می شود. در روزهای ابتدایی ایجاد شدن این ایراد معمولا با کمی کار کردن تلویزیون عیب برطرف می شود که باعث می شود بیشتر مصرف کنندگان از تلویزیون به همین طریق استفاده کنند تا اینکه ایراد به حد زیادی پیش می رود و هزینه بیشتری باید برای تعمیر تلویزیون هزینه شود.

 

تعمیر تلویزیون سامسونگ

کند شدن تصویر تلویزیون:

این ایراد بیشتر در تلویزیونهای سامسونگ و سونی دیده می شود و تصاویر به حالت اسلوموشن نمایش داده شده و هاله ای از تصویر قبلی در تصویر بعدی دیده می شود. در مواردی این ایراد در یک سوم بالایی تصویر و گاها در تمام بخش های تصویر دیده می شود. این کند شدن تصویر تلویزیون به علت عدم واکنش صحیح پنل به اطلاعات وارد شده و پاسخگویی پیکسل ها است.

معمولا در ابتدای شکل گیری ایراد پس از گذشت مدتی از کارکرد دستگاه ایراد برطرف می شود که به تدریج این زمان بیشتر و بیشتر و ایراد گسترش پیدا می کند.در اغلب موارد تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی قابل انجام بوده و نیاز به تعویض پنل نیست.

 

تعمیرات تلویزیون

تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی و ال سی دی دارای شاخه های متعدد و عیوب ظاهری متفاوتی است که نمی توان به همه آنها پرداخت ، در صورت نیاز با بخش مشاوره تماس و اطلاعات کامل تری دریافت کنید.

 

251 دیدگاه ها

 1. ahmadi می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید
  صفحه تلویزیون سامسونگ 21 اینچ در اثر ضربه دچار شکستگی لایه های زیرین شده و تصویر در وسعت زیاد مخدوش شده است
  آیا قابلیت تعمیر وجود دارد؟
  آیا یدک آن برای تعویض وجود دارد؟
  با تشکر

 2. ابوالفضل می‌گه:

  سلام امروز ی چنگال پرت شد خورد ب پنل تلوزیون شکست ی گوشش این قابل تعمیر هست? ال جی 49اینچ اولترا اچ دی هست.لطفا اگر میشه راهنماییم کنید.

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، تنها راه تعمیر تلویزیون پنل شکسته، تعویض پنل تلویزیون است که شرایط و هزینه های خاص خود را دارد. پنل تلویزیونهای 49 اینچ جزء پنل های کمیاب در بازار قطعات تلویزیونهای ال ای دی است.

 3. سيد می‌گه:

  با سلام ال سي دي prima “42 دارم البته تمام قطعتش LG است. مين برد خراب شده str F 6467 و قطعه سوخته. گشتم پيدا نكردم اگه دارين يا ميدونين كجا دارن بگين. ممنون ازراهنمايتان

 4. محسن می‌گه:

  سلام تلویزیون ال ای دی اسمارت سامسونگ یک قطره چسپ یک دو سه روی صفحه ریخت با تیغ پاک کردم یک نقطه نورانی به اندازه سر سوزن روشن شده آیا قابل بر طرف کردن هست بدتر میشه یا مشکلی نداره ممنون

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، اگر به سطح خارجی پنل تلویزیون آسیب ( فیزیکی ) وارد کرده باشید و آن را خراش داده باشید خیر برطرف نمی شود. حلال چسب مورد نظر بصورت اسپری در بازار وجود دارد، کاش با کمی تامل بیشتر و مشاوره از آسیب زدن به تلویزیون خودداری می کردید. از وارد آوردن فشار روی خراش ایجاد شده جدا خودداری کنید مخصوصا در موقع تمیز کردن صفحه تلویزیون مواظب باشید.

 5. مسعود می‌گه:

  سلام من دو روزه تلویزیون ۵۵ سامسونگ ۷۹۷۰ خریدم بعداز نصب متوجه شدم یک نوار عمودی پنچ سانتی بعد از چند دقیقه ظاهر میشه به مدت یک تا دو ًثانیه بعد گم میشه تا چند دقیقه چکارش کنم

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، تصویر تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی از چندین ستون تصویری کنار هم تشکیل می شود و اطلاعات هر ستون در مرحله آخر در یک بخش مجزا پردازش و به پنل تلویزیون وارد می شود که ضعف در کار هر یک از این بخش ها می تواند به ایجاد اشکال در اطلاعات آن ستون منتهی شود و باعث شود که ما ستون های رنگی ، تیره ، سفید و در یک کلام ناقص داشته باشیم.

 6. لطیف می‌گه:

  سلام تلویزیون سونی مدلKDL-46EX520 دارم،از چند ماه پیش ابتدا کیفیت تصویر افت کرد،بعد بعضی اوقات تصویر سیاه می شد+خطوط رنگی عمودی،حالا هم تصویر نگاتیوی شده.لطفا”بفرمایید ایراد از کجاست؟در ضمن چراغ جلو هیچ چشمکی نمی زنه،با تشکر.

 7. سید عبدالله می‌گه:

  با سلام
  من یک تلوزیون LEDسامسونگ مدل 3D UA55H600AR دارم مدتی است صفحه نمایش آن در جاهای مختلف سیاهی کم رنگ ثابت نشان می دهد . میخواستم ببینم مشکل آن از چیه آیا نیاز به تعمیر دارد یا نه خواهشمندم راهنمایی کنید

  با تشکر

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، در بخش بک لایت تلویزیون سامسونگ شما از لامپهای ال ای دی با فواصل حدود 5 سانتی متر استفاده شده که خاموش شدن هر یک از آنها می توان فضای تاریکی در پشت تصویر تلویزیون شما ایجاد کند. در این حالت با ایجاد فشار بیشتری که با تقسیم ولتاژ کار لامپ خراب بین لامپهای سالم ایجاد می شود احتمال خرابی سایر لامپها به سرعت بالا می رود.

 8. شيما می‌گه:

  سلام و عرض خسته نباشيد به تيم قوى و با حوصله رايان تى وى.
  من يك تلويزيون LED Panasonic مدل VIERA و “42 دارم، كه بر اثر ضربه شى پنلش شكسته. ممنون ميشم اگر بفرماييد قيمت تعويض پنل اين مدل چقدر ميشه؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، پاناسونیک در تلویزیون های ال ای دی خود از پنل های خاصی استفاده می کند که هزینه تعویض پنل تلویزیون و سایر مشخصات تعمیر تلویزیون شما را منوط به بازدید و بررسی آن می کند.

 9. هستی می‌گه:

  بادرودتلویزیون ال ای دی سامسونگ ۴۰اینچ دارم که تصویردربالاسیاه شده بودوالان نصف تصویرروگرفته تعمیرکارمیگه بایدصفحه اصلی تعویض بشه خواستم بدونم هزینش چقدرمیشه مدل تلویزیون40UD5000

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، مدل تلویزیون شما UA 40D5000 است و ایرادی که توضیح دادید مربوط به پنل تلویزیون شما است. در تعمیر تلویزیون شما نیازی به تعویض پنل نیست و در اکثر موارد پنل فعلی با هزینه منطقی و مقرون بصرفه قابل تعمیر است. در صورت تمایل به اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 10. شهرام می‌گه:

  سلام من یک تلوزیون فیلیپس55دارم که بورد تغذیه اش سوخته چطور میتونم این قطعه رو پیدا کنم لطفا راهنمایی کنید متشکرم

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، مشکل اصلی تلویزیونهایی مثل فیلیپس یا توشیبا و شارپ در ایران عدم شناخت مدل و قطعات داخلی در بین تعمیرکاران و بخش خدمات است. در صورتیکه از خرابی برد پاور مطمئن هستید می توانید از طریق مدل تلویزیون در جستجوی آن باشید.

 11. محمد حسین می‌گه:

  با سلام یک تلویزیون سامسونگ مدل jc6960 خریدم. امروز ضربه خورد ه پنل نصفش سیاهه میخواستم قیمت پنل رو بدونم با تشکر

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، قیمت پنل تلویزیون های ال ای دی بر اساس مدل و اینچ تلویزیون تعیین می شود که اینچ دستگاه را قید نکرده اید.

 12. هومن می‌گه:

  با سلام.من یک تلویزیون ال ای دی 40اینج سامسونگ دارم الان دوسه روزی است قسمت پایین تلویزیون تیره تراز قسمت های بالایش نشون میده.این مشکلش چیه وحدود قیمت تعمیرش چقدر میشه.ممنون از سایت خوبتون

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، ایراد تاریکی در تصویر به چند بخش می تواند مربوط باشد: بخش بک لایت تلویزیون ، خرابی پنل ، خرابی فلت های پنل
   مدل تلویزیون را قید نکرده اید تا حداقل راهنمایی برای عیب های متداول باشد اما بیشترین ایراد نزدیک به توضیحات شما مربوط به خاموشی بک لایت بخش پایینی تلویزیون شما می تواند باشد. در صورت تمایل به دریافت راهنمایی کامل برای بخش مشاوره تلگرامی عکس ارسال کنید تا راحتتر و دقیقتر بتوانیم نظر خود را اعلام کنیم.

   • پروانه می‌گه:

    با سلام و خسته نباشید ممنون از سایت خوبتان،مدتی هست تلویزیون ۵۵اینچ ال جی وقتی روشن میکنم خط عمودی سمت راست تلویزیون دیده میشه که با گرم شدن تلویزیون از بین میره میخاستم ببینم علت چیست و حدود چقدر هزینه برا تعمیرش میشود با سپاس فراوان.

 13. زهرا می‌گه:

  سلام. ما يه تلویزیون 50 اینچ LG lcd داریم که هشت سال هست خریدیم تقریبا يه ماه پیش خراب شده بود صفحه تلویزیون روشن نميشد دادیم تعمیر کردن ولی از اون موقع هم کیفیت تصویر خیلی اومد پایین تا جایی که رو تصویر يه قسمتایی رنگ سبز ظاهر ميشد. حالا هم رو يه قسمت تصویر لکه بزرگ مشکی مياد و هي کم و زیاد ميشه حجمش. ميخواستم ببینم مشکل از کدوم قسمتشه و چقدر هزینه برميداره

 14. حمید می‌گه:

  با سلام
  من يه تلویزیون 40اینچ آل ای دی پاناسونیک دارم که آب خورده دادم برای تعمیر.میخاستم بدونم هزینه تعميرش چقدر میشه. آیا تعمیر کنم مثل اولش خوب کار میکنه؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، تعمیر تلویزیون آبخورده قاعده خاص خود را دارد و در آبخوردگی شرایط شبیه هم نیست که بتوان ندیده اظهار نظر کرد. میزان مایع رسانا که وارد دستگاه شده ، تعداد فلت های آسیب دیده ، آسیب رسیدن به برد تی کان و تبحر متخصص تعمیر تلویزیون همه از عواملی است که در تعمیر آبخوردگی تلویزیون تاثیر دارد.

 15. محمد طاهری می‌گه:

  با عرض سلام من یک تلوزیون ال جی 42LB
  5552 دار هزینه تویض دو لامپ بک لایت از ردیف بالا چقدر است سه سال کار کرده و حالا می گوید اصلاح مدار برق می خواهد می گوید شرکت ال جی اصلاحی فر ستادند هزینه چقدر است

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، هر چند قبل از اقدام به انجام تعمیرات تلویزیون جستجو در مورد هزینه تعمیر تلویزیون و میزان تخصص تعمیرکار مربوطه یکی موارد مهم است اما پس از اینکه دستگاهی را برای تعمیر به واحدی سپردید بهترین کار اعتماد و انتظار انجام کار دقیق از طرف آنهاست و اعلام ارقام فرضی از طرف ما که هیچ ضمانت اجرایی ندارد مشکلی را حل نمی کند.

 16. navid shad می‌گه:

  بل سلام
  ال ای دی سامسونگ 48 اینچ چند لکه کمی تیره نشان می دهد که بخصوص وقتی رنگ صفحه کاملا سفیذ است بخوبی قابل تشخیص است . در زمن ردیفهای منظمی از نقطه های عرضی و طول یهم در صفحه دیده می شوند شبیه قرار دادن اهنربا بر روی صفحه. اگر ممکن است راهنمایی بفرمایید. در ضمن بفرمایید خدمات شما در شهرستان نیز قابل دسترس است؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، بخش بک لایت تلویزیون شما معیوب است. در این حالت فشار زیادی به سایر لامپهای سالم وارد می شود. لکه های تاریک مربوط به خاموشی تعدادی از لامپ هاست اما نقطه های عرضی و طولی می تواند مربوط به بهم خوردن فاصله لامپهای بک لایت با صفحات پولاریزه باشد که در حالت عادی احتمال آن کم است. خدمات تعمیر تلویزیون ما فقط مربوط به تهران است.

 17. arash می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید
  تلویزیون ال ای دی 46 اینچ به مدت 6 سال دارم ، 1 سال پیش میخواستم تلویزیون بچرخون به زاویه دیگری که مقداریی هم ضربه به تلویزیون وارد شد ( محکم چرخوندم ) و بعدش کابل aux بهتلویزیون وصل کردم که یهو یه صدایی از تلویزیون اومد که شبیه وقتیه که میخوای اسپیکر به دستگاهی وصل کنی میاد و تلویزیون ری استارت شد.بعد روشن شدن دیدم یه خطوط روشن ( بر اساس رنگ زمینه ) به صورت عمودی با عرض متغیر 1 تا 5 سانتی ایجاد شد البته 1 دقیقه بعد از روشن شدن شروع میشه و طی زمان پررنگتر میشه ولی تصویر قابل تشخیصه.بیشتر شبیه هاله عمودی پررنگه .
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید مشکل از کجاست
  با تشکر

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، توضیح شما بیشتر علت ایجاد ایراد را مشخص می کند تا ایراد ایجاد شده. احتمالا پنل تلویزیون شما معیوب شده اما علت آن وصل کردن کابل به ورودی صدا نیست. از ایراد ایجاد شده در صفحه نمایش تلویزیون عکس ارسال کنید تا بهتر بتوانیم اطلاعات درخواستی شما را ارائه دهیم. ارتباط تلگرامی

 18. محمدی می‌گه:

  سلام. خسته نباشید. پسرم با شیشه آبش زده صفحه تلویزیون پلاسمای سامسونگ رو شکسته . محل شکستگی سیاه و اطرافش سفید شده و تصویر نشون داده نمیشه. آیا قابل تعمیره؟ اگه پنل بخواد عوض بشه هزینه اش چقدر می شه؟

 19. حمید می‌گه:

  با سلام تلویزیون 40 اینج سونی مدل EX710 چهار روز پیش خط افقی مشکی نازک یه میلی به طول 2سانت وسط صفحه ظاهر شده حالا بعد چند روز بدون دست زدن طولش بیشتر شده حدود 5 سانت شده میخواستم راهنمایی کنید مشکل از پنل یا جای دیگست اگه از پنل باشه حدوده هزینه تعمیرش رو بفرمایید ممنون میشم.

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، مشکل تلویزیون شما در بخش پنل و پیکسل سوختگی نام دارد. با وجود راهکارهای مختلفی که برخی از تعمیرکاران تلویزیون و حتی برخی سایتها با قاطعیت عنوان می کنند تنها راه تعمیر تلویزیون شما تعویض پنل است که شرایط و هزینه های خاص خود را دارد و با یک سرچ ساده می توانید از کیفیت ان آگاه شوید. با توجه به کیفیت بالای تلویزیون شما در صورت تمایل به تعمیر تلویزیون خود با بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید.

 20. محمدجواد می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید
  تلویزیون ال جی 49 اینج پنل ظربه خورده و شکسته
  ایا پنلش گیر میاد یا میشه تعمیر کرد
  ممنون با تشکر

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، تنها راه تعمیر تلویزیون های پنل شکسته تعویض کامل پنل و یا در صورت امکان تعویض بخش ماژور یا لیکوئید بخش پنل است. پنل 49 اینچ جزئ پنل های کمیاب در بخش تامین قطعات است.

 21. روح الله کریمی می‌گه:

  آل ای دی من قاب عکس افتاده روش شکسته هزینه تعویضش را می خواستم بدونم

 22. محمد می‌گه:

  سلام وقتی یه LCD دچار اب خوردگی بشه و اولش یه چند خط عمودی در یکطرف مشخص بود و بعد از چند روز دیگه کاملا خاموش شد لطفا راهنمایی کنید هم برا تعمیر هم هزینه تعمیرش با تشکر

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، شرایط و هزینه تعمیر تلویزیون آبخورده با توجه به مدل و میزان آبخوردگی و در واقع میزان آسیبی که مایع رسانا به دستگاه شما وارد کرده مشخص می شود. تعیین هزینه تعمیر تلویزیون در حالی که حتی برند تلویزیون را ذکر نکرده اید صرفا بیان اعدادی است که هیچگونه ضمانت اجرائی ندارد.

 23. جلال می‌گه:

  سلام تلویزیون من ال ای دی 42اینچ ال جی مدل ال بی552وی است که باافتادن ازروی میزتلویزیون خطوطی برروی گوشه ی تلویزیون نگرانم کرده میخواستم ببینم قابل تعمیرهست واگرهست حول وحوش چقدره هزینش؟

 24. وریا می‌گه:

  سلام ال ای دی سامسونگ مدل ۴۰d۵۰۰۰ دارم . وقتی اقدام به روشن کردن میکنی چراغ جلوی کلید ها شروع به چشمک زدن نامنظم میکنه
  تعمیرکار هستم . برد اصلی و برد تغذیه را تعویض کردم درست نشد . بنظرتون ایراد از بک لایت نیست ؟ کابلی که از مین میاد رو هم متصل نکردم ولی باز روشن نشد
  ایا صفحه کلید ایراد داره ؟ یا روشن نشدن لایت ها باعث عدم فرمان روشن شدن میشود ؟ ایا لایت ها مشکل دارد؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، در مدل های سری D 5 اگر پاور و بک لایت سالم باشد بعلت اتوران بودن بخش بک لایت پاور بدون اتصال مین برد هم ال ای دی ها روشن می شوند و روشن می مانند. پس اگر در این مرحله ایراد دارید به مرحله بعدی نروید و همین جا مشکل را حل کنید. پنل را باز کنید و با جدا کردن لیکوئید، عیب یابی کنید. در صورت تمایل نتیجه را با ما در میان بگذارید.

   • وریا می‌گه:

    سلام مجدد
    از راهنماییتون متشکرم
    لایتها بررسی شد . سوخته اند
    قیمت این لایتها چقدر هست ؟
    مدل سامسونگ ۴۰d۵۰۰۰
    به صورت یک نوار دراز در پایین صفحه نمایش قرار دارد

 25. سعید می‌گه:

  سلام و باتشکر و قدردانی از
   وقتی که میزارید و رسیدگی میکنید.ال سی دی  الجی مدل32LF650Dدارم قسمت پایین تصویر براثر ضربه یک لکه سفید به اندازه تقریبا دو سانت افتاده.و قسمتهای دیگر تصویر کاملا سالم و مثل اول میباشد.در ضمن صفحه نه شکسته و نه ترک داره و کاملا سالم میباشد..به نظر شما قابل تعمیر هست واگر هست لطفا حدود قیمت.سپاسگذارم از شما

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، اگر ضزبه وارد شده باعث تغییر در حالت اولیه بخش لیکوئید یا ماژور شده باشد خیر قابل تعمیر نیست و تنها راه تعمیر تلویزیون شما تعویض پنل است اما اگر در اثر ضربه در بخش بک لایت تغییری ایجاد شده باشد که باعث بر هم خوردن فاصله بین بک لایت و پنل شده باشد طبیعتا قابل تعمیر است. خوب است بدانید در بالای 90% شکستگیهای پنل در ظاهر هیچ تغییری ایجاد نمی شود.

 26. حجت می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید مدل تلویزیونم LED SUMSUNG-KU 7970 هستش که 55 اینچ میباشد.متاسفانه پنلش بر اثر برخورد شیی شکسته میخواستم بپرسم هزینه اش چقدر میشه و آیا پنل های موجود در بازار اورجینال هستند یا فیک ؟
  با تشکر

 27. ایدی می‌گه:

  سلام
  چند روز پیش یه کاسه افتاد رو زمین و شکست و یه تیکه خیلی کوچیکش در اثر برخورد با نمایشگر باعث کد یه تیکه از نمایشگرو به اندازه نقطه چال کنه و باعث شد ازون نقطه تو تمام شرایط نور سفید بیاد که من توشو با ماژیک سیاه کردم که نورش تو ذوق نزنه الانم مشکلی نداره و لی میخوام ببینم ایا میشه توشو باچیزی پر کرد که دوباره مثل اولش یا حداقل بهتر بشه

 28. محسن می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید

  می خواستم قیمت پنل تلویزیون سونی مدل 55x9300d 4k چقدر است؟
  با تشکر

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، پنل تلویزیون مورد نظر شما با توجه به جدید بودن دستگاه هنوز در بخش تامین قطعات تعمیرات تلویزیون پخش نشده است.

 29. علاءالدين قادري از أفغانستان هرات می‌گه:

  با سلام
  من ال اي دي ٥٥ انچ سامسونگ دارم
  چند روز ميشه كه يه مشكل پيدا كرده وقتي روشن ميكنم بعد از سي ثانيه خط ها ي أفقي به روي صفه ظاهر ميشه از قسمت بالآي ان كم كم زياد ميشه تا دو تصوير ميشه
  اين جا به چند تعمير گاه بردم گفت از بعضي شون ميگه از برد PDF است و بعضي هم ميگه از صفه است
  ميشه راهنماهي كنيد ممنون ميشم
  چون اوردنش به ايران مشكل است
  تشكر .

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، اصطلاح pdf درست نیست. ایراد تلویزیون شما مربوط به پنل تلویزیون سامسونگ شماست. راه حل استاندارد تعویض پنل تلویزیون است که مقرون بصرفه نیست اما در بخش تعمیر باید بوسیله تعمیرکار متخصص این بخش تست و بررسی شود تا در صورت امکان راه حل مناسبی برای تعمیر تلویزیون شما ارائه شود.

 30. hasan می‌گه:

  یک مقداری ا پنل ال ای دی سفید شده فلت رو هم با تینر شستشو دادم و جای سوکت هارو هم شستشو دادم باز هم نشد چه مشکل دیگه ای دارد و اگر میشود برای تعمیر ان مرا راهنمایی کنید

 31. hasan می‌گه:

  سلام پنل رو کامل باز کردم بعد نمیدونم کدوم یکی از از اون صفحه هارو اول بزارم ضخیمه یا نازوکه؟؟

 32. محمدی می‌گه:

  با سلام . پنل محافظ صفحه ال ای دی کیفیت تصویر را پایین میاره یا تاثیری در تصویر تلوزیون نداره ؟؟؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، با توجه به تعدد سوالات در این بخش ظرف 24 ساعت آینده سعی می کنیم مطلب کاملی درباره صفحه محافظ تلویزیون تهیه و در بخش وبلاگ سایت به اشتراک بگذاریم. همچنین اگر در مورد مطالب دیگری که نیاز دارید و در سایت (در بخش های اصلی و در بخش وبلاگ) نیست اعلام کنید تا در اسرع وقت به آنها بپردازیم.

 33. مجيد می‌گه:

  با سلام. روي صفحه تلويزيون ال سي دي سوني براويا 32 اينچ دو نقطه سياه رنگ وجود داشت و به مرور زمان گسترش پيدا كرد و به دو خط باريك سراسري تبديل شد كه احتمالا دچار سوختگي پيكسل شده . خواستم ببينم قابل تعمير يا تعويض پنل هست يا نه ؟ ضمنا آيا از لحاظ هزينه به صرفه هست يا خير؟ با سپاس

 34. نیما می‌گه:

  با سلام
  یک تلویزیون ۲۴اینچ صنام دارم که وقتی روشنش میکنم صفحه ی سفید میاد بدون هیچ خطی
  ضربه واب نخورده
  به نظرتون ایرادش چیه و ایا قابل تعمیر هست یا نه؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، اگر تصور ما از توضیح شما درست باشه ایراد تلویزیون شما را باید در مسیر سیگنال تصویر از پنل تلویزیون تا مین برد جستجو و عیب یابی کرد. با توجه به ساختار خاص تلویزیون هایی مثل صنام ، ایکس ویژن و برندهای مشابه حدس زدن ایراد آن هم در جنین ایرادهایی ممکن است با خطای زیادی همراه باشد. ضمنا توجه داشته باشید 90% کسانی که تلویزیون آنها دچار آبخوردگی می شود بعد از مشاوره با بخش تعمیرات تلویزیون متوجه آبخوردگی تلویزیون خود می شوند.

 35. مجید می‌گه:

  سلام و عرض ادب
  من یه مانیتور ایسوس مدل Vx279h گرفتم یه مشکلی دارم باهاش البته به نظر من مشکله و اون اینه که وقتی یه عکس کاملا سیاه که میزارم و اتاق تاریک باشه و نور مانیتور زیاد از چهار طرف انگار نشتی نور به مرکز وجود داره که از سمت چپ صفحه نمایش قسمت پایین این مورد بیشتر مشخصه که البته تو رنگهای دیگه اصلا این مشکل وجود نداره و رنگها کاملا یکدست هستن فقط تو رنگ مشکی اصلا یکدست نیست
  میخواستم بدونم این موردی که اشاره کردم ایراده یا زیادی حساس شدم
  ممنون میشم پاسخ بدید
  مچکرم

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، گروه رایان فعالیتی در زمینه تعمیر مانیتور ندارد اما به جهت احترام به شما پاسخگو هستیم. موردی که در مانیتور خود ایجاد می کنید ایراد نیست بلکه حالتی است که در اثر قرار گرفتن یک سطح سیاه در مقابل نور سفید بک لایت مانیتور آن هم در محیط کم نور ایجاد می شود و حتی ممکن است در نمونه دیگری از مانیتور شما با همین مدل این شکل صورت دیگری داشته باشد. البته همه تلویزیون ها و مانیتورها عیوبی دارند که ممکن است در صورت بیان آنها باعث آزار مصرف کننده شود. زیاد حساس نباشید و دقت نظر خود را برای موارد مفیدتر خرج کنید.

 36. امين عباسي می‌گه:

  سلام
  من يه تلويزيون پاناسونيك dx650
  ٥٥ اينجه روشن بود بعدش خود بخود خاموش شد وقتي روشنش ميكني يه ثانيه روشن ميشه حتي صدا هم مياد در حد همون يك ثانيه بعد خاموش ميشه و چراغ چشمك زن قرمزش هم زياد ميزنه بيشتر از ٣٥ تا زد بعد ديگه همينجور روشن نميشه ميخوام بفهمم ايرادش چيه و چقدر هزينشه

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، چشمک زدن تلویزیون پاناسونیک نشان دهنده ایراد داخلی دستگاه و تعداد آن هم مشخص کننده بخش معیوب است. یک بار دیگر در تعداد چشمک ها دقت کنید. برای شمارش دقیق بهتر است از مکث چراغ شروع کنید و تا مکث بعدب بشمارید. این کار را حداقل چند بار تکرار کنید تا مطمئن شوید و سپس تعداد چشمک ها را با بخش خدمات و تعمیر تلویزیون در میان بگذارید تا اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

   • امين عباسي می‌گه:

    سلام
    شماتيك ارورهاي پاناسونيك رو گرفتم هرچشمك كه ميزنه ٣ ثانه بعدش دوباره يكي ديگه همينجور ادامه ميده توي جدولش زده بود ميكرو كامپيوتر الان مشكلش چيه !؟

 37. مجید می‌گه:

  سلام مجدد
  سپاس فراوان از پاسخگوییتان
  میخواستم بدونم راهی هست من عکسی که از مانیتور گرفتم رو براتون ارسال کنم تا دقیق تر بتونید بررسی کنید
  اون موردی که اشاره کردم از نظر من زیاده و توی فیلم های با محیط تاریک میزنه تو ذوق
  اگر بشه من عکس رو براتون بفرستم و نظر بدید یه دنیا ممنونتون میشم
  میخوام اگر واقعاً مشکلی هست به نمایندگی مراجعه کنم و وقت بزارم و برم دنبالش
  ممنونتون میشم اگر این لطف رو بکنید

 38. امين عباسي می‌گه:

  سلام
  من يه تلويزيون پاناسونيك dx650
  ٥٥ اينجه روشن بود بعدش خود بخود خاموش شد وقتي روشنش ميكني يه ثانيه روشن ميشه حتي صدا هم مياد در حد همون يك ثانيه بعد خاموش ميشه و چراغ چشمك زن قرمزش هم زياد ميزنه بعد از چراغ سبز به فاصله هر ٣ ثانيه يبار چراغ قرمز ميزنه

 39. حمیدرضانخعی می‌گه:

  سلام آیا صفحه تلویزیون LCD 43 سامسونگ که ضربه خورده را میشه تعمیرکرد؟؟؟ قیمتش چند میشه؟؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، تعمیر پنل شکسته تلویزیون امکانپذیر نیست و تنها راه حل تعمیر تلویزیون شما تعویض پنل است. قیمت پنل تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی بر اساس مدل و اینچ دستگاه متغیر است. با اعلام مدل و اینچ دستگاه به بخش مشاوره تعمیرات، هزینه تعمیر تلویزیون خود را جویا شوید.

 40. علی قربانی می‌گه:

  با سلام
  تلوزیون مارک ال جی مدل 42 اینچ Lw 65100 به علت آب پاشیدن به صفحه تصویر قطع شده البته به محض آب پاشیدن توسط کودک خاموش کردیم و خشک کردیم و کار میکرد بعد از نیم ساعت کامل خاموش شد و صفحه نور ضعیف داره پنل سوخته؟ ارزش تعمیر داره؟ هزینه اش حدود چطوره. ممنون

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، اشتباه شما در استفاده بعد آبخوردگی پنل تلویزیون بوده است. قطع شدن تصویر تلویزیون شما هم از خرابی برد تی کان می تواند باشد هم از خرابی فلتهای انتقال دهنده تصویر. در شرایطی که تلویزیون تصویر ندارد تعیین هزینه تعمیرات کمی مشکل است. در صورت سکونت در تهران از خدمات تعیین هزینه و عیب یابی رایگان استفاده کنید.

 41. Andaki.tafakor می‌گه:

  سلام تلویزیون Led مدل Haier داریم که در اثر ضربع محکم چاقو فقط به اندازه یک نقطه حالت شکستگی داره بعد از برخورد ضربه یه دایره با شعاع تقریبا ۶.۷ سانت دورش سفید و بقیه دایره سیاه نشون میده و بقیه قسمت های تلویزیون تلویزیون مثل هنگام قطعی سیگنال تلویزیون های قدیمی خطوط رنگی بزرگ داره هزینه تعمیرش چقدر میشه؟! اصلا میصرفه تعمیر کردنش یا بیخیالش شیم؟! اگه میشه جواب رو به ایمیلم بفرستید ممنون

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، پنل تلویزیون شما شکسته و تعویض کامل و یا در صورت امکان تعویض بخش ماژور تنها راه تعمیر تلویزیون شماست. شرکت حایر مانند بسیاری دیگر از برندهای تولید کننده تلویزیون، پنل شرکت های ال جی و یا سامسونگ را در محصولات خود استفاده می کند که قیمت و هزینه نهایی تعمیرات تلویزیون شما باید بر اساس نوع پنل مشخص شود.

 42. نقی احمدیان می‌گه:

  با سلام تلوزیون سامسونگ ال سی دی دارم که پنل آن بر اثر ضربه شکسته مدلش ps43d450/455 هست و 43 اینچه . قیمت تعویض پنل چقدر میشه؟ ممنونم اگه زودتر جواب بدین. آیا به صرفه هست که تعویض کنم یا نو بخرم، در صورت به صرفه نبودن لاشه تلوزیون ارزشی داره یا نه؟

 43. فرهاد می‌گه:

  پنل الجی 55uf680 موجود دارید مرسی

 44. مجید می‌گه:

  باسلام من یه تلویزیون سامسونگ قدیمی تصویر در تصویر Dniejr to2 tunerدارم خواستم از طریق منوی مخفیش ببینم ایا دیجیتال داخلی دارد یا نه که نداشت ولی گزینه ایکس ری دستکاری شد و تلویزیون خاموش شد حالا هر کاری میکنم تلویزیون روشن میشه تا صفحه میاد سریع خاموش میشه چیکار کنم که درست بشه لطفا راهنمایی کنید که دچار مشکل شدم
  باسپاس

 45. ساسان می‌گه:

  با سلام و عرض ادب خدمت شما
  من یه تلویزیون ال ای دی سونی ۵۵ اینچ braviaمدلw80b با گارانتی دارم که متاستفانه ضربه خورده به صفحه نمایشش و تصویر از نصف به پایین راه راه شده . ایا امکان تعویض صفحه نمایش وجود داره ؟ و حال با اینکه گارانتی داره شامل تعویض میشه بدون پرداخت وجه ؟ و اگه امکان تعویض با گارانتی نداره میشه بگید حدوداً هزینش چند در میاد ؟

 46. محمد می‌گه:

  سلام تلویزیون دوو مدل43h2100دارم فقط موقع پخش پیامهای بازرگانی یک خط افقی ابی بالای صحفه دیده میشه ایا مشکل داره ممنون

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، خیر این مشکل بعلت تداخل فرکانسی در سیگنال فرستنده است و فقط در کانالهای دیجیتال ظاهر می شود. در برخی تلویزیون ها با استفاده از شیفت تصویر ( شیفت عمودی و افقی) نقص های اینچنینی را پنهان نمود.

 47. داوری می‌گه:

  سلام و وقت بخیر.
  من یک دستگاه tv سونی مدل sony bravia klv-32cx 320 دارم که متاسفانه از زمان خرید دارای اشکال تصویر است و تمامی تصاویر را با نور کم نشان میدهد و انگار فیلمها را در شب و زیر نور ماه فیلمبرداری کرده اند و از تنظیم ها و آپدیت نرم افزاری هم نتیجه ای نگرفتم.

  بنا به گفته نمایندگی و چند تا از تعمیرکاران مجرب پنل ایراد دارد.
  با توجه به اینکه من در تبریز هستم آیا میشود بررسی قبلی انجام شده و در صورت اطمینان از امکان تعمیر و حدود هزینه اقدام شود؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، اگر تلویزیون معیوب خود را به نمایندگی و چند تعمیرکار تلویزیون مجرب نشان داده اید طبیعتا نظر آنها بر نظر ما که دور هستیم و دستگاه را هم ندیده ایم ارجحیت دارد. تعمیر تلویزیون سونی شما با توجه به ایراد خاص آن باید مقرون بصرفه باشد که بعلت ال سی دی بودن و 32 اینچ بودن امری است دور از نظر.

 48. سعید می‌گه:

  سلام تلویزیون ۴۰ سامسونگ تا ای دی ورژن۶ دارم که یه خراش در اثر ضربه بهش وارد شده میشه تعمیرش کرد

 49. علیرضا می‌گه:

  با سلام. تلویزیون ما ، صفحه اش ضربه خورده به طوری که قسمتی از آن سیاه شده . میخواستم بدونم هزینه ی تعمیرش چقدر میشه ؟؟ سطح سیاه شده به اندازه ۲۰ در ۳ سانتی متر و محل ضربه خورده یه نقطه هست. تلویزیون ما ال ای دی سامسونگ نسل ۳ هست

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، متوجه مدل تلویزیون شما نشدیم اما >تعمیر تلویزیون سامسونگ شما تنها بوسیله تعویض پنل امکانپذیر است. قیمت و هزینه تعویض پنل تلویزیون تنها از طریق اعلام مدل دقیق دستگاه امکانپذیر است.

 50. محمود می‌گه:

  با سلام . مدل تی وی lg سه بعدی lm67100 سایز 47 می باشد. بعد از جابجایی منزل تی وی رو به برق زدم یه خط عمودی از بالا تا پایین افتاده. میخواستم بدونم قابل تعمیر هست؟ مرسی

 51. علیرضا می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  یه تلوزیون سامسونگ دارم چند وقته خود به خود کانال عوض میکنه و میره تو منو و یهو میره رو pc یا میپره رو hdmi و چراغ جلوش هم خیلی تند چشمک میزنه ….کنترلشم سالمه از اون نیست …نمیدونم مشکل از کجاس لطفا راهنمایی کنید ممنون.

 52. er می‌گه:

  با سلام و عرض تشکر از سایت خوبتون می خواستم بگم ما یک تلوزیون ال ای دی سامسونگ داریم مدلش ua50j5880aw دیروز به صورت اتفاقی یه چیز پلاستیکی نه به شدت بالا خورد بهش تمام تصویر سیاه شد و اون قسمت برخورد رنگی شد می خواستم بدونم مشکلش چیه و هزینه ی تعمیرش چقدره؟
  با تشکر

 53. لیلا می‌گه:

  با سلام. تلویزیون ال ای دی سامسونگ 42 اینچ به مدل ua40f6450am دارم که به مدت چهار سال خریداری کردیم. الان دو روزه که می بینم یک هاله ای طوسی مانندی پایین صفحه دیده میشه و هیچ ضربه ای هم به تلویزیون وارد نشده. می خواستم ببینم اشکالش از چیه و چقدر هزینه تعمیر؟ با سپاس

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، خرابی بخش بک لایت بیشترین احتمال است و هزینه >تعمیر تلویزیون سامسونگ شما با توجه به میزان خرابی بین 100 تا 120 هزار تومان تخمین زده می شود.

 54. hasan می‌گه:

  با سلام ال ای دی 40 سامسونگ تصویر پرپر میکنه چه مشکلی داره

 55. سوگل محمودی می‌گه:

  با سلام خسته نباشید، ال ای دی سامسونگ مدل ua40eh5550mروشن نمیشه حتی چراغ پاور مشکلش از چیه و هزینه تعمیرش چقدر؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، روشن نشدن چراغ استندبای تلویزیون می تواند به دو دلیل اتفاق بیفتد :1. عدم ساخته شدن ولتاژ استندبای در پاور 2. معیوب بودن بخش سیستم کنترل در مین برد. برای trong>تعمیر تلویزیون سامسونگ شما راههای تفکیکی وجود دارد که به سرعت می توان برد معیوب را مشخص کرد اما هزینه تعمیرات تلویزیون شما منوط به تعمیر یا تعویض برد معیوب است که از نظر ریالی تفاوت های زیادی با هم دارد.

 56. رضا جهان می‌گه:

  سلام ، تلویزیون سونی ال ای دی مدل 40w600b دارم ، از روز گذشته تلویزیون در حال روشن بودن یک دفعه خاموش می شود و چراغ سبز جلوی پنل قرمز چشمک زن می شود ( 6 بار چشمک زده و پس از مکث کوتاهی دوباره چشمک زدن تکرار می شود) دو شاخه تلویزیون را کرده و پس از مدتی دوباره وصل می کنم ، بعد از حدود 15 دقیفه همان اشکال بوجود می آید، لطفا در این خصوص راهنمایی بفرمایید

 57. ارمین می‌گه:

  تلویزیون سامسونگ 32 اینچ دارم دخترم با ابپاش قسمت پایین ال سی دی را اب گرفته دیگر روشن نشده مشکل قابل حل است

 58. هوتن می‌گه:

  سلام.هوتن هستم.تلویزیون ال سی دی سونی 46 ای ایکسـ500 دارم که الان دو هفته هست که بعضی وقتها تصاویر رنگ روشن تلویزیون دارای خطوط رنگی افقی میشود که بعد رفع میشود.ولی بیشتر مواقع هست.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، ایراد توضیح داده شده تلویزیون شما یا مربوط به برد تی کان یا پنل تلویزیون شماست ولی تا تثبیت ایراد یا تغییر آن به نحوی که امکان عیب یابی و بررسی دقیق فراهم شود بررسی آن بسیار سخت خواهد بود.

 59. امیر می‌گه:

  با سلام
  چند روز پیش داشتم لحیم شل شده سوکت شارژ دستگاه دی وی دی پرتابل مارک مارشال رو درست می کردم که به اشتباه هنگامی که سوکت تصویر درست جا نخورده بود دستگاه رو روشن کردم و باعث شد یه خط بزرگ سیاه وسط صفحه بیفته و بقیه تصویر هم خط های عمودی ظاهر بشه . سوکت رو دست کردم ولی هیچ تغییری اتفاق نیفتاد
  خواستم ببینم صفحه تصویر به مشکل خورده یا مدار ها ؟ و همچنین برآورد هزینه تعمیر حدود چقدر خواهد بود ؟
  ممنونم

 60. مهرداد می‌گه:

  با سلام.
  صفحه ال ای دیم شکسته بچم با کنترل زده توش.کلا صفحه سیاه شده.
  میخواستم بدونم قیمت تعمیرش چند در میاد.
  مدل : LED LG 42LM66100
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، پنل تلویزیون شما بدون قاب (frame less) است و الزاما باید با نوع خودش جایگزین شود. پنل تلویزیون شما فعلا موجود نیست.

 61. وحید می‌گه:

  سلام یه ledال جی دارم مدل47lv3710آب خورد ابتدا تصویر یه خط عمودی داشت ولی بعد از دو روز کلا تصویر به صورت خطوط عمودی با رنگهای مختلف به هم ریخت و فقط یه قسمت کوچیک تصویر دارم مشهد بردم پیش تعمیر کار گفتن قابل تعمید نیست میخواستم نظر شما رو بدونم

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، تعمیر تلویزیون آبخورده شرایط و قواعد خاص خود را دارد اما در تقریبا 99% موارد به درستی قابل انجام است. البته تعمیر تلویزیون ها در این بخش مراحل متفاوتی دارد که طی کردن همه آنها نیازمند داشتن ابزار و دستگاههای مختلف است. ترجیحا با یک مرکز تخصصی دیگر تعامل داشته باشید شاید نتیجه بهتری حاصل شود.

 62. majid می‌گه:

  سلام ال ای دی ۳۲ ال جی افتاده زمین و صغحه ترگ برداشته ولی نصف صفحه هنوز نشون میده میشه صفحه تعویض کرد؟

 63. علی می‌گه:

  سلام، تلویزیون ال جی داریم که از دیروز موقع پخش برنامه ها یک لحظه هم صدا و هم تصویر استاپ می کنه و مجددا پخش میشه و برای تمام شبکه ها هم اینطوری شده، بعضی وقتها هم شروع می کنه با دور تند تصاویر و صدا رو پخش می کنه ، میشه بگید ایراد از کجاست؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، اگر ایراد تلویزیون شما فقط در بخش کانالهای دیجیتال باشد اختلالی است که معمولا در دریافت و پردازش سیگنال دیجیتال اتفاق می افتد. تلویزیون را مجددا کانال یابی و در صورت امکان ریست و مجددا راه اندازی کنید.

 64. توحید می‌گه:

  سلام ببخشید ال سی دی سونی داریم چند وقت پیش موقه تمیز کردن با اسپری مخصوص تصویر تلوزیون نصف شد که بعد از چند دقیقه درست میشه از اون موقه استفادش نکردیم همون جوری خاموش گذاشتیم انباری امکان تعمیرش هست؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، ورود مایع تمیز کننده به بخش فلت های انتقال دهنده تصویر تلویزیون بعنوان یک رسانا باعث ایجاد اتصالی در پین های بسیار ریز این فلتها و سوختگی و آسیب به آنها می شود. اگر همچنان تصویر تلویزیون شما بعد از مدتی کارکردن به حالت نرمال بر می گردد احتمال آسیب کمتری وجود دارد، از روشن کردن تلویزیون حتی برای آزمایش خودداری کنید و برای تعمیر تلویزیون سونی خود اقدام کنید.

 65. علی سیاحی می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید من یه بچه دارم متاسفانه بر اثر سهل انگاری با شیشه پاکن روی صفحه نمایش تلویزیون ۴۲ اینچ صنام اب پاشید و اب روی پنل سرازیر شد که متاسفانه در وسط صفخه نمایش و قسمت سمت راست صفحه خط های رنگی به وجود امد که گفتند برای تعویض پنل نیاز به هزینه بالایی دارد در حدود ۱۶۰۰۰۰۰۰میلیون ریال خواستم راهنمایی کنید دست دوم گیر نمیاد یا این پنل قابل تعمیر نیست ممنونم

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، صنام معمولا در تولیدات خود از پنل های تولید شده توسظ ال جی و یا سامسونگ استفاده می کند. سنجش امکان تعمیر تلویزیون آبخورده شما و همچنین میزان هزینه آن نیازمند بررسی دقیق و حضوری است اما قطعا از میزان هزینه ای که اعلا کرده اید پایین تر خواهد بود. در کل میزان هزینه تعمیرات تلویزیون در تلویزیون های آبخورده به صورتی است که عموما انجام می شود.

 66. زینب می‌گه:

  سلام خسته نباشید ببخشید تلویزیون ال سیدی ۴۸اینچ دارم که بهش ضربه خورده و یه طرفش سیاه شده میخواستم ببینم میشه تعمیرش کرد ؟هزینه تعمیرش چقدر میشه؟در غیر اینصورت لاشه تلویزیون به فروش میره؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، برای تعمیر تلویزیون شما ، پنل تلویزیون باید بطور کامل تعویض شود. با ارائه مشخصات کامل و مدل دستگاه می توانید قیمت پنل تلویزیون را جویا شوید و تصمیم گیری کنید.

 67. rahim می‌گه:

  با سلام تلویزیون ۴٧ اینچ ال جی سری lnدارم كه در هنگام روشن كردن لوگوی lg آمده و سپس صفحه خاموش میشود فقط صدا میاد در هنگام خاموش كردن در كسری از ثانیه تصویر آمده و سپس خاموش میشود مشكل چیست؟هزینه بالایی برای تعمیر میخواهد؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، تلویزیون شما در بخش بک لایت دچار مشکل شده است که یکی از مشکلات رایج در تلویزیون ال جی سری LN است. تعمیر تلویزیون الجی شما نیازمند باز شدن پنل و تشخیص لامپ های خراب و تعویض آنها است. برای اطلاعا بیشتر اینجا کلیک کنید.

 68. زینب می‌گه:

  ممنون که پاسخ دادین
  Model Name:UA48J5850AW
  Model code:UA48J5850AWSHD
  Type No:UA48J5850
  AC100-240V 50/60Hz 110W

  AAPL39JH203430R
  Made by sAMSUNG

 69. زینب می‌گه:

  این مدلش هست اگه میشه بگین هزینه پنلش چقدر میشه

 70. سلام.من یه ال ای دی ال چی ۴۲ اینچ ماهواره دار.۳بعدی دارم.امروز یک مرتبه تصویرش قطع ولی صدا دارد.موقع روشن شدن یک لحظه لوگو الی جی می آید بعد محو میشود.به نظر شما علت چیست. ممنون

 71. فاطمه می‌گه:

  با سلام. ما یه ال ای دی سامسونگ مدل 40f5550 داریم که حدود شش ماه پیش نیمه پایین اون تاریکتر از نیمه بالا شده بود. الان دو روزه به صورت کامل صفحه سیاه شده طوری که نه لوگوی سامسونگ موقع روشن کردن مشخص میشه و نه تصویر داره البته صدا داره و اگه خیلی دقت کنیم میشه یه چیزایی از حرکت تصویر رو دید. می خواستم بدونم عیبش چی می تونه باشه و هزینه تعمیرش چقدر میشه؟ ممنون

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، بخش بک لایت تلویزیون شما معیوب بوده و با استفاده شما ایراد پیشرفت کرده و نور زمینه تصویر بطور کامل قطع شده است. تعمیر تلویزیون سامسونگ شما با توجه به تغییر ایراد و احتمال خرابی در چند بخش از بک لایت نیازمند بررسی دقیق حضوری است اما بطور فرضی عیوب متداول در تعمیر بخش بکلایت تلویزیون هزینه ای حدود 120 تا 150 خواهد داشت.

 72. ممم می‌گه:

  سلام.من یه led سامسونگ دارم وقتی روشنش میکنم تصویر خیلی تیره است و به زور میشه تصویر رو تشخیص داد . مشکلش چیه؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، مدل تلویزیون را قید نکرده اید اما اگر خرابی تلویزیون شما در بخش بک لایت باشد لازمه تعمیر تلویزیون سامسونگ شما بررسی بخش بک لایت و تعویض لامپ های خراب این بخش (بجای تعویض کامل) جهت تعدیل هزینه تعمیر تلویزیون است.

 73. هادی می‌گه:

  سلام.بنده مدل 60uf770 دارم روشن بود یک دفعه خاموش شده .بردم پیش تعمیر کار گفت مشکل از مین هست .الان من مین لازم دارم میشه راهنمای کنید

 74. شایان می‌گه:

  سلام .

  یه تلویزیون LG LB7200 42inch داریم که ضربه خورده و تصویر دارای خطوط رنگی عمودی و افقی زیادی شده .
  پنل گویا آسیب دیده .
  میخواستم هزینه و سایر موارد لطفآ اطلاع بدید .

 75. علی می‌گه:

  با سلام خدمت شما بنده یک ال ای دی ال جی مدل 47la86000 دارم که دچار آبخوردگی شده وباعث شده یک چهارم تصویر کم رنگ تر از بقیه باشد بردم نمایندگی گفتن یکی از فلتها سوخته باید تعویض بشه ولی کار ما نیست بنده ساکن استان گلستان هستم میخواستم بدونم میتوانید تعمیرش کنید واینکه هزینه آن چقدر میشود ممنون میشوم جواب بدید

 76. علیرضا می‌گه:

  با سلام خسته نباشید، ببخشید یه تلویزیون سامسونگ مدل 46ES5600 داریم، در حال حاضر یه دفعه تصویر قطع شد و فقط صدا داره، انگار که تلویزیون خاموش هست، قابل تعمیر هست ایا؟ هزینه تقریبی تعمیر چقدر میشه؟ با تشکر

 77. سجاد می‌گه:

  با سلام و عرض ادب- بنده یک دستگاه تلویزین ال جی 42 اینچ مدل (42UB820T) دارم که متاسفانه با پرتاب کنترلش توسط بچه ، پنل نمایشگرش شکست؛از چند تعمیرگاه سوال کردم به من گفتند ارزش تعمیر نداره و هزینه ی پنلش حدود 80 درصد قیمت تلویزینه !!!
  بنده ساکن استان گیلان هستم ؛ لطفا در رابطه با تعمیر و هزینه اش راهنمایی بفرمائید
  متشکرم

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، تنها راه حل تعمیر تلویزیون ال جحی شما تعویض پنل است. متاسفانه پنل مورد نظر موجود نیست. برای تعدیل هزینه تعمیر تلویزیون خود باید قطعه مورد نظر را از مراکزی غیر از نمایندگیها که همیشه اختلاف قیمت زیادی با بیرون دارند مراجعه کنید.

 78. زهرا می‌گه:

  سلام خسته نباشید تلویزیون LED روی صفحه اش با یک چیز تیز خط خورده است اما هیچ اشکالی در صفحه و رنگ تلویزیون ایجاد نشده است راه حلی برای تمیز کردنش وجود دارد

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، در بسیاری از وبلاگ ها و حتی سایت های مختلف که در بخش تعمیرات تلویزیون فعال هستند راه حل های علمی و غیر علمی متعددی برای رفع اینگونه ایرادها ذکر شده، از مالیدن خمیر دندان تا ماده پولیش اتومبیل و غیره. اما هیچ کدام تایید شده نیست. توصیه اول و آخر ما عدم تلاش فیزیکی برای رفع این آسیب و عدم فشار فیزیکی روی بخش آسیب دیده در مواردی مثل تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون است.

 79. محمدرضا بيات می‌گه:

  سلام ، من يه ال سي دي سامسونگ سري ٥ دارم ،چن روز پيش اينجوري شد كه بعد از هر بار روشن كردن ال سي دي بيس ثانيه نشده تصوير بكلي ميره و صدا ميمونه و براي اينكه دوباره تصوير بياد لازمه تا دستگاه رو خاموش روشن كنم ، لطفا بگيد مشكلش چي ميتونه باشه و هزينش تعميرش چقدره ؟!

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، به احتمال زیاد بخش بکلایت تلویزیون شما معیوب است که شامل برد بک لایت و لامپ های فلورسنت تعبیه شده در پشت صفحه نمایش تلویزیون است. تعیین هزینه دقیق در تعمیرات تلویزیون صرفا با بررسی فنی و تعیین قطعات معیوب و یا حداق با تعیین مدل دستگاه امکانپذیر است.

 80. احمدی می‌گه:

  سلام تلویزیون 42 سامسونگ دارم ک روشن نمیشه در صورتی ک آخرین زمان ک از روشن بودنش گذشته پنج ساعت قبل بوده، وقتی متوجه شدم روشن نمیشه چراغ قرمز جلو روشن بود، دوشاخه رو از پریز کشیدم و مجددا وصل کردم اما دیگه حتی چراغش هم روشن نشد

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، در بخش تعمیرات تلویزیون ارائه مشاوره صحیح نیازمند ارائه مدل دستگاه است. سامسونگ فقط در بخش تلویزیون های پلاسما در سایز 42 اینچ تلویزیون دارد که ساختار کاملا متفاوتی با تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی دارند و شرایط تعمیر قطعات و هزینه آنها با هم متفاوت است.

 81. عليرضا می‌گه:

  با سلام و خسته نباشيد.ببخشيد براى صفحه ى ال سى دى ما يك لكه ايجاد شده كه سياه رنگه و اونجا ديگه تصوير نداره و به نظرم روز به روز داره بزرگتر ميشه؛به نظرتون ميشه درست كرد و دليلش چى ميتونه باشه؟(ال سى ديمون سامسونگ ٤٢ اينچه)

 82. عليرضا می‌گه:

  ببخشيد تعميرش چقدر هزينه برميداره؟

 83. Shahrooz می‌گه:

  درود بر گروه تخصصي رايان
  من ال سي دي سوني مدلKLV- 46X350A
  دارم يه خط رنگي عمودي به قطر يك ميليمتر و به
  طول ٤٠سانتيمتر از پايين به بالا كشيده شده وأين خط تا انتها نرفته و15سانتيمتر مونده به بالا
  برسه قطع ميشه سئوالم از شما اينه كه بايد فلت عِوَض شه ضمن اينكه هيج ضربه يا چيز نوك تيز
  برخورد نداشته به فلت. ممنون ميشم جواب بدين واينكه اكر فلت بايد عِوَض شه قيمتش چنده

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، ایراد ظاهر شده در تلویزیون شما مربوط به خرابی پنل است اما ارتباطی به فلت های پنل ندارد. قطع شدن اطلاعات در فلت ها باعث ایجاد خطوط عمودی می شود که تمام عرض تصویر را در بر می گیرد. مشکل تلویزیون شما مربوط به غیر فعال شدن پیکسل ها است که راه حل قطعی ندارد. در حال حاضر تنها راه تعمیر تلویزیون سونی شما تعویض کامل پنل تلویزیون است. برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 84. عليرضا می‌گه:

  ببخشيد تعويض كامل پنل تلويزيون چقدر هزينه برميداره؟

 85. فرهاد می‌گه:

  سلام پنل الجی ۵۵ اینج موجود دارین
  55uf6800

 86. Hamid می‌گه:

  سلام
  در پنل تلویزیون سونی KDL-42W800B در صحنه های سفید چند نقطه روشن سفید سمت چپ پایین دیده می شود علت چیست؟ ایا میتواند تکون خوردن پنل و بر اثر فشار به پنل علتش باشد؟
  باتشکر

 87. رضا می‌گه:

  سلام. من تلویزیون سامسونگ مدل ua46f5550am دارم چند وقت پیش هنگام تماشای فیلم تلویزیون خاموش می شد مجددا روشن می شد. ولی امروز چند بار پشت سر هم خاموش روشن شد تا دیگه اصلا روشن نمیشه. چراغ پایین مدام چشمک میزنه ولی روشن نمیشه.علت خرابی چی میتونه باشه. هزینه اش چقدره.ممنون از راهنمایی تون

 88. Heidar می‌گه:

  با عرض سلام وخسته نباشید،تلویزیون ledسامسونگ سری هفت دارم،امروز ناگهان پنل شروع به پرپر زدن و خط عمودی بعرض پنج سانت مشاهده شد،میخواستم علت رو بدونم ….قبلا از راهنماییتان ممنون میشم….

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، به طور مشخص ایراد تلویزیون شما در بخش پنل است اما با توجه به تعدد ایرادهای این سری از تلویزیون های سامسونگ در بخش پنل، توضیح دقیق تر و تعیین راهکارهای تعمیر تلویزیون سامسونگ شما نیازمند دریافت اطلاعات بیشتر است. در صورت تمایل از مشاوره آنلاین تعمیر تلویزیون و ارسال عکس از ایراد دستگاه استفاده کنید تا توضیحات دقیق تری دریافت کنید.

 89. مسیحا می‌گه:

  سلام تلویزیون الجی دارم ک نور صفحه نمایش خیلی کم شد یهو…. علتش چی میتونه باشه

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، خرابی اپیدمی در بخش بک لایت تلویزیون های الجی باعث قطع شدن نور بک لایت تلویزیون و ظاهر شدن تصویر به صورت بسیار کم نور و به صورت شبحی از تصویر است.

 90. محمد می‌گه:

  سلام.من,ال ای دی مدلLM3600-TBدارم که یک مرتبه بعداز خاموش شدن ودوباره روشن شدن تصویرنداردولی صدادارد که تعمیرکارمیگویداز تیکان میباشدو بعدازده روزگفت که قطعه ان راندارم ایامشکل ازاین قسمت میباشد

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، اگر منظور شما تلویزیون الجی مدل LM3600 می باشد باید اینچ آن را هم مشخص کنید چرا که ساختار متفاوتی با هم دارند. در اینگونه از معایب در صورت عدم امکان بررسی و عیب یابی قطعی باید از آزمون و خطا و تعویض تستی قطعات استفاده کرد. تعمیر تلویزیون الجی شما نیازمند بررسی حضوری و دقت زیادی است و اظهار نظر از روی حدس و گمان مشکل شما را حل نمی کند.

 91. فاطمه می‌گه:

  با عرض سلام و وقت بخير
  تلويزيون ال اي دي ٤٠ اينچ سامسونگ كه به تازگي خريديم از ديشب بعضي شبكه هاي تلويزيون مثل آي فيلم و تماشا و پويا و نسيم رو نميگيره . تنظيمات موج يابي خودكار رو هم امتحان كرديم ولي جواب نداد، لطفا راهنمايي كنيد چيكار كنيم؟ پيشاپيش ممنونم

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، در موارد مشابه شرایط شما کانال یابی مجدد با سیگنالی که از کیفیت آن مطمئن باشید اولین توصیه بخش تعمیرات تلویزیون است. شبکه هایی که از انها نام بردید از قدرت سیگنال پایین تری نسبت به سایر شبکه ها برخوردارند و پیدا نشدن آنها در حالتی که سیگنال کیفیت پایینی داشته باشد طبیعی است.

 92. سعیدتهرانی می‌گه:

  ال ای دی سامسونگ40مدل 6390سری6ازدیروزبعداز10دقیقه کارکردن خاموش میشه وبلافاصله روشن میشه لطفا علت وهزینه تعمیرویاتعویض قطعه رابفرمایید.

 93. پژمان می‌گه:

  سلام يك پلاسما سامسونگ مدل ٥١،اينچ فول اچ دي سري چهار دارم بخش از گوشه اون لكه اي تيره تر شده به مقدار بسيار كم كه حتي در زمان خاموشي تلويزيون هم قابل رويته اما در زمان روشن بودن به سختي و در زمينه هاي خاكستري قابل رويته ، نكته عجيب همون قابل رويت بودن در زمان خاموشيه ، علت به لحاظ فني چي هست و آيا امكان تعميرش هست ؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، تلویزیون پلاسمای شما در بخش پنل دچار مشکل شده است که البته از عیب های نادر در بخش تعمیر تلویزیون پلاسما سامسونگ است. در بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون سعی می کنیم تا با دقت به سوالها پاسخ داده شود و تا حد ممکن جواب های داده شده به ایرادهای ایجاد شده نزدیک باشد اما در این مورد بد نیست اگر نظر متخصصین تعمیر تلویزیون را به صورت حضوری و یا حتی با ارسال عکس جویا شوید. برای ارسال عکس از شماره 09398909151 می توانید استفاده کنید.

 94. بشيرميرزايي می‌گه:

  بإسلام تلويزيون پلاسما ٥٠داراي شكستكي پنل ايا تعويض به صرفه است بانشكر

 95. مهدی می‌گه:

  باسلام.تلوزیون 42اینج ال ای دی دوو دارم که نصف تصویر پایینش تاریک شده و مابقی تصویر بالای اون هم مایل به تاریکی ست علت چیه با تشکر از زحمات شما

 96. میثم می‌گه:

  سلام تلویزیون led ۴۰ اینچ مدل ua40h4860awو سریالaagx39jfb07508aدارم که بر اثر ضربه خوردگی خراش کوچک داره که وقتی روشن میکنم ناحیه ضربه دیده و اطرافش راه راه سیاه و سفیده ولی بقیه جاها تصویر واضحه،میخواستم بدونم هزینه تعمیرش چقدره

 97. روحانی می‌گه:

  LCD ما بر اثر کشیدن جسم نوک تیز خراش بر داشته ولی در تصویر مشکلی نداره لطفا راهنمایی کنید

 98. Masoud می‌گه:

  سلام خسته نباشید سونی w800c دارم مشکل دار شده ال سی دی کاملاً سالم بوده بعد از سه روز که روشن کردم خط های افقی سفید کم رنگ ایجاد شده مشکل از کجاست

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، در تشخیص ایرادهای مختلف بررسی دقیق ایراد بسیار مهم است مثلا در ایراد بیان شده از طرف شما امتداد یافتن خطها در تمام طول و عرض تلویزیون ، ترتیب و یا نا منظم بودن خطوط و موارد دیگر. اما بطور کلی ایراد دستگاه شما می تواند مربوط به خرابی برد t con یا پنل تلویزیون شما باشد.

 99. محمد می‌گه:

  Led الجی ۵۲ اینچ بعد از آبخوردگی یه ردیف عمودی از پیکسلاش سیاه شده آیا نیاز به عوض کردن پنل داره اگر جواب بدید ممنون میشم باتشکر

 100. مهدی حیدری می‌گه:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من هفته بعد قراره سفارش تلویزیون بدم مدل سامسونگ-کیفیت 4k(UHD)
  ولی ی مشکلی ک هست اینه که نمیدونم 60 اینچ بگیرم یا 55 اینچ (سری KU7970)
  عده ای میگن 60 اینچ نگیر چون صفحه ش بزرگتره امکان داره شطرنجی نشون بده
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، در بخش خرید تلویزیون نکات و پارامترهای بسیار متفاوت و البته مهمی وجود دارد که پرداختن به تک تک آنها موجب رضایت شما از خریدتان خواهد بود. در مورد اینچ تلویزیون باید در نظر بگیرید که فاصله مناسب از تلویزیون اهمیت زیادی دارد و وقتی که در اکثر منازل بیننده در فاصله 3 تا 4 متری تلویزیون قرار می گیرد خرید تلویزیونهای اینچ بالا توجیه منطقی ندارد.

 101. سام می‌گه:

  با سلام
  تلويزيون ال اي دي ٥٥ سوني مدل
  Kdl-55w800c يكسال هست كه خريدم با گارانتي دوساله از شركت بازرگاني ايران، جديدا به طور ناگهاني تصوير قطع ميشه و هيچ علامتي هم روي صفحه نيست چراغ سيگنال خاموش و روشن شدن هم تغييري نميكنه. با خاموش و روشن كردن دستگاه انتن دوباره تصوير بر مي گردد. جاي كابل هاي اچ دي ام اي ها را عوض كردم بيفايده بود. جاي كابل hdmi سيماي خانگي را با انتن عم عوض كردم تاثيري نداشت علت چيست؟
  ممنون

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، اولین اقدام در تعمیر تلویزیون سونی شما تعمیر نرم افزاری است که در صورتی که ورزن بالاتری از نرم افزار حال حاضر دستگاه شما اعلام شده باشد این تعمیر و تعویض نرم افزار همراه با ارتقائ ورژن نرم افزاری دستگاه خواهد بود.

 102. حسین توحیدی می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  چند روز پیش یک قطره آب وارد قسمت پایین پنل شد و در نتیجه یک خط عمودی رنگی بسیار باریک ایجاد شده ، میخواستم بدانم اشکال در پنل است یا فلت می تواند باشد . در ضمن احتمالا اگر فلت باشد ، آیا آی سی خراب است یا خود فلت ؟
  مدل تلویزیون سامسونگ سری هشت مدل F بوده (Model:8880F) و سایز آن 46 اینچ می باشد . اگر پنل باشد احتمالا قیمت پنل چند و آیا شما موجود دارید یا نه ؟
  با تشکر از زحمات بی دریغ شما

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، سطح ارتباطی بخش لیکوئید و فلت پردازنده هر دو می تواند معیوب شده باشد. قیمت پنل تلویزیون شما نسبت به سایز دستگاه تغییر می کند که متاسفانه قید نکرده اید.

   • حسین توحیدی می‌گه:

    با عرض سلام و تشکر از پاسخ شما
    منظور شما از سطح ارتباطی بخش لیکوئید و فلت پردازنده دقیقا چه بخشی میباشد یعنی فلت از لیکوئید جدا شده یا خود فلت خاصیت خودش را از دست داده ؟ آیا احتمال اینکه آی سی فلت مشکل پیدا کرده باشد وجود دارد؟ در ضمن سایز 46 اینچ و مدل دستگاه 8880F است

 103. افشین می‌گه:

  سلام و عرض ادب. من تلویزیون 42 ال جی مدل LM66100 دارم که متاسفانه بچه در حالت روشن با ابپاش به صفحه ریخته و موقعی که متوجه شدم که نوارهای 15,سانتی سیاه و سفید عمودی تشکیل شده نمایندگی ال جی که طبق سنت همیشگی بدون حرف از امکان تعمیر تعویض اونم با قیمت 2200 رو گفت من موندم اخه مگه پنل شکسته? خوشحالم که شما بارها نوشتید تنها راه تعمیر پنل شکسته تعویض اونه. حالا حتی اگه برد تی کان هم اسیب دیده ایا در بدترین حالت هزینه چقدر میشه چون من این مدل رو که دیگه متوقف شده رو دوست دارم کیفیت و قاب ظاهری اون فوق العاده بود.با تشکر از شما .

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، تجربه تعمیر تلویزیون های مشابه با تلویزیون شما در بخش تعمیر پنل تلویزیون نشان داده داده که در اکثر موارد دستگاه قابل تعمیر است اما بدلایل مختلف بدون بررسی دقیق دستگاه نمی توان راجع به نکات ظریف آن پیش داوری کرد. توصیه می کنیم با توجه به ساختار خاص تلویزیون شما ( بدون قاب بودن دستگاه و شرایط خاص دیگر ) حتما از مراکز معتبر در بخش تعمیرات تلویزیون آبخورده کمک بگیرید.

 104. عقیل ترابی می‌گه:

  سلام.من یه تلویزیون سونی ۴۸ مدلKDL8060Bدارم.تصویر کاملا زرد نشون میده.یه بارم آدابتورش سوخت عوضش کردم.اما ی آدابتور دیگه خریدم گفتن میخوره بهش.مشکل چیه؟درس میشه؟مشکل از پنل هست؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، سوختن آداپتور تغذیه تلویزیون ربطی به ایراد فعلی دستگاه شما ندارد اما تغییر رنگ زمینه تصویر تلویزیون سونی شما مربوط به بخش پردازش تصویر است که شامل مین برد و برد تی کان و پنل تلویزیون و کابل های انتقال تصویر می باشد که در صورت اقدام به تعمیر تلویزیون سونی شما باید یک به یک تست و عیب یابی شود.

 105. فتانه می‌گه:

  سلام
  تلویزیون uf85 ال جی داریم که 8ماهه خریدیمش
  امروز یه ضربه به سمت چپ قاب تلویزیون خورد و از همون قسمت به اندازه ی یه خا سیاه شده و در امتداد خال به طور افقی خط باریک تا سمت راست تصویر میافته..
  گارانتی داره
  اما میفهمن ضربه خورده؟
  چون هیچ خشی نیافتاده
  و اگه بفهمن در اثر ضربه بوده شامل گارانتی میشه؟
  اصلا قابل تعمیر هست یا باید پنل عوض بشه؟
  1سال دیگه گارانتی داره

 106. حسین می‌گه:

  باسلام تلویزیون 32LH700YR ال جی دارم مدتی هست که برخی اوقات تصویرش مثل حالت نگاتیو میشه میخواستم بدونم اشکالش چیه اگه از برد آدرس باشه اولا پیدا میشه و قیمتش چنده ؟ ممنون

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی عموما نگاتیو شدن تصویر معمولا بر اثر خرابی برد تی کان ایجاد می شود. برد آدرس از اجزائ پنل تلویزیون است و تعویض آن شرایط خاصی دارد. توصیه ما اینست که به جای دنبال کردن اطلاعاتی که اثر مفیدی ندارد برای تعمیر تلویزیون ال جی خود از متخصصین این امر کمک بگیرید.

 107. Safir می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید .
  تلویزیون ال سی دی سی و دو اینچ توشیبا داریم که بعد از رعد و برق شدید از کار افتاده صدا داره اما تصویر نداره و صفحه تیره است و سه خط عمودی به رنگهای ترکیبی قرمز و آبی و نارنجی در سمت چپ صفحه وجود داره حتی وقتی خاموش روشن می کنیم در ابتدا صفحه کاملا تیره است بعد از چند دقیقه این خطوط ظاهر می شه لطفا راهنمایی بفرمائید
  آیا امکان تعمیر وجود داره ؟
  آیا رعد و برق می تونه از طریق آنتن دستگاه را خراب کنه ؟
  و در صورت مثبت بودن پاسخ لطفا بفرمائید به منظور جلوگیری از تکرار این اتفاق باید چیکار کنیم ؟
  با تشکراز دقت نظر جنابعالی

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، ابتدا به ایراد ظاهر شده در تلویزیون شما بپردازیم که بیشتر از همه ایراد بخش پنل تلویزیون را در ذهن تداعی می کند اما معمولا رعد و برق و یا بطور کلی نوسان برق نمی تواند باعث خرابی بخش پنل تلویزیون شود. رعد و برق در صورتی که باعث وارد شدن بار الکتریکی از طریق انتن به دستگاه شود بله می تواند آسیب رسان باشد اما به قسمت مین برد تلویزیون و نه بخش های دیگر. در صورت اتفاق افتادن این مسئله باز هم این مسئله اتفاقی است که در موارد نادری اتفاق می افتد اما اگر بخواهیم جواب درستی داده باشیم جدا کردن وسائل از برق و همچنین آنتن بهترین کاری است که می توان در مواقع رعد و برق انجام داد.

 108. صلاح می‌گه:

  سلام مهندس من تلفزیون سونی 42 انجی دارم تصویر ندارد فقط صدا دارد بعد بک لایت روشن میشه بعد از نیم ساعت روشن میشه تصویرش علت این مورد چیه ممنونم از شما

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، ایراد توضیح داده شده از ایراد های متداول در تلویزیون های سونی نیست. اما اگر حداقل اینچ دستگاه را درست گفته باشید دستگاه شما باید بیشتر از 4 سال عمر نداشته باشد چرا که قبل از این زمان سونی در ابعاد 42 اینچ تولیدی نداشته است. ایراد در بخش پنل ، خرابی برد تی کان و سوکت LVDS مواردی است که در تعمیر تلویزیون سونی شما باید تست و عیب یابی شوند.

 109. مهران می‌گه:

  سلام
  یه سوال داشتم
  یه مانیتور تی وی مدل
  t22c350mw
  سامسونگ ۲۲ اینچ دارم
  که پنلش tn هست
  خواستم بدونم اگه بخوام پنلش رو به
  Ips یا pls
  ارتقا بدم آیا امکانش هست؟
  با تشکر

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، در بخش تعمیرات تلویزیون و مانیتور، قطعات مختلف تنها برای یک کاربرد طراحی و تولید می شوند و امکان تغییراتی شبیه به این نیست.

 110. محمد می‌گه:

  سلام ،

  تلویزیون ما یه طرف صفحه، سمت چپ یخرده،تار،و حین نمایش گاهی اوقات پرک پرک میزنه
  آیا قابل تعمیر هست؟ تلویزیون سامسونگ 52اینچ

 111. جواد می‌گه:

  با سلام خدمت شما.
  آیا میتوان برد اصلی تلویزیون رنگی سامسونگ که از نوع قدیمی و لامپی هستش رو به تلویزیون رنگی لامپی ال جی نصب کرد؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، اگر لامپ تصویر یک ساختار داشته باشد می توان وصل کرد اما شکل فیزیکی و همچنین کلیدها و فیش های ورودی و خروجی باعث می شود که نتوان دستگاه را کامل اسمبل کرد.

 112. عارف می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید تلویزیون من دوو 32 اینچ است اخیرا بدنبال قطع سیم آنتن در اثروزش باد علیرغم اصلاح مسیر سیم آنتن بجزشبکه آذربایجان شرقی هیچ کانلی را برنامه searh اتومات و دستی نمی تواند پیدا کند لطفا راهنمایی بفرمایید

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، مطمئن ترین راه تست تلویزیون شما کانال یابی مجدد دستگاه با یک آنتن دیگر و در محلدیگری است که البته از سلامت و کارکرد صحیح ان مطمئن باشید. اگر ایراد همچنان پابرجا بود تلویزیون شما در بخش تیونینگ معیوب است.

 113. گروه تخصصی رایان می‌گه:

  با سلام ، بخش بک لایت تلویزیون شما معیوب است. در بسیاری از تلویزیون های جدید ایرادهای اینچنینی دیده می شود. نزیدیکی لامپ های ال ای دی بخش بک لایت به صفحات پولاریزه و تنظیم نبودن این فاصله اصلی ترین دلیل این ایراد است.البته نیازمندیهای تعمیر تلویزیون سونی شما نیازمند باز شدن بخش پنل است. در صورتی که قطعه ای در تلویزیون شما نیمه خراب نشده باشد استفاده از دستگاه باعث پیشرفت ایراد نمی شود.

 114. حسین اعجمی می‌گه:

  سلام من یه الجی مدل w634 خریدم تو تست اولیه مشکل نداره روی تصویر دو خط افقی از راست به چپ به فاصله حدودا ۵سانتی از هم مشاهده میشه چکار کنم لطفا

 115. رنجبر می‌گه:

  سلام و عرض ادب
  من یک تلویزیون سامسونگ 32 اینچ سامسونگ مدل LA32C450E1 ساخت مالزی دارم . متاسفانه به دلیل نوسان برق در قسمت دوشاخه ش الان تصویرش در قسمت بالا بصورت افقی به عرض حدودا 5 سانتیمتر با بقیه تصویر تلویزیون فرق میکنه. بعضی وقتها بعد از کار کردن درست میشه ولی بیشتر اوقات همینطوره مثلا اون یه تیکه سیاه و سفید میشه بقیه تصویر در پایین اون منطقه رنگی و صحیح نشون داده میشه
  یکی از دوستان تعمیرکارم گفت که احتمالا خط کش تصویرش سوخته و باید تعویض بشه و هزینه ش زیاده . این خط کش فقط یک قطعه س یا باید قطعات همراه اون رو هم تعویض و تعمیر کنم؟

  ممکنه بفرمائید آیا این حرف درسته ؟ و حدودا چقدر هزینه ش هست اگه بخوام تعمیرش کنم

  از راهنمایی شما بسیار سپاسگزارم

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، ایراد تلویزیون شما مربوط به پنل دستگاه است و ارتباطی به نوسان برق ندارد. تعمیر پنل تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی بسیار گسترده و برای اظهار نظر، باید بررسی و عیب یابی انجام شود.

 116. ایرج می‌گه:

  با سلام…
  تلویزیون LG-50LN5420 حدود 4 سال پیش خریدم… الان با روشن کردن تلویزیون ال ای دی قرمز رنگ روی پایه نگه دارنده دوبار روشن و خاموش (به آهستگی) میشود و برای یه لحظه لوگوی ال جی نمایش داده میشود و پس از آن صفحه سیاه شده (نور بک لایت وجود ندارد) و با چراغ قوه میتوان تصویر را روی صفحه مشاهده کرد و صدا موجود و بدون اشکال هست…
  اشکال از کدام قسمت میتواند باشد؟

 117. محبت می‌گه:

  با عرض سلام وخداقوت ما یه تلویزیون ال جی ال ای دی مدل۴۲ls46100داریم یک سال است در قسمت بالای سمت راست تصویر لکه ای به صورت عمودی که از بالا پهن تر و به سمت پایین نازک تر می شود میخواستم ببینم قابل تعمیر هست

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، در این سری از تلویزیون های ال جی نوع خاصی از بک لایت استفاده شده که نحوه قرارگیری آن باعث ایرادهایی با صورت های ظاهری متفاوتی می شود. برای اظهار نظر دقیق برای بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون عکس ارسال کنید تا اگر نظری داده می شود درست و منطقی باشد.

 118. امیرحسین می‌گه:

  سلام من یک ال سی دی ال جی ۴۹ اینچ از سری های ۳ بعدی دارم کوچولوم دستمال خیس به صفحه کشیده و یه نوار عمودی سمت راست کاملا سیاه شده آیا مشکل از پنل تصویر هست یا از کابلهای فلت و حدودا هزینه تعمیرش چقدر خواهد شد.

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، پنل دستگاه شما معیوب شده است و اگر در زیر نوار ایجاد شده تصویر وجود داشته باشد احتمال تعمیر پنل تلویزیون شما بیشتر و در غیر این صورت احتمال نیاز به تعویض بیشتر است. در برندها و مدل های مختلف قیمت تعمیر و تعویض فلت پنل متفاوت و از حدود 100 تا 1000000تومان متغیر است.

 119. الف.ه می‌گه:

  با سلام در صورت شکستن پنل تی وی ال ای دی سامسونگ احتمال تعمیر وجود دارد؟

 120. اسماعیل می‌گه:

  سلام .عذر میخوام یک تلوزیونledال جی دارم که بدون هیچ دلیلی صفحه مانیتور تاریک شده است.صدا میاد فقط تصویر در حد خیلی خیلی کم.یک بار اونو به تنظیمات کارخانه بردم ولی درست نشد.ممنون میشم بفرمایین عیب از چیست

 121. سلمان می‌گه:

  سلام، تلویزیون سامسونگ مدل 46uf6400 دارم که بعلت ضربه بچه و پرتاب شی شکسته و در تصویر خطوط زیادی افتاده و بصورت افقی خطوط کم رنگ تر می باشند میخواستم بپرسم هزینه تعمیر یا تعویض چند میشه؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، پنل تلویزیون شما شکسته و تنها راه تعمیر تلویزیون شما تعویض پنل است. تعویض پنل تلویزیون شما با توجه به جدید بودن دستگاه، هزینه ای نزدیک به 70% ارزش تلویزیون ایجاد می کند.

 122. سلمان می‌گه:

  با سلام مجدد و تشکر از پاسخ میخواستم بدونم چون بنده شهرستان هستم در استان سیستان و بلوچستان چطوری می توانم پنل مربوط به تلویزیونم رو تهیه کنم آیا امکان تهیه آن بوسیله شما مقدور است.؟

 123. محسن کفراشی می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید تلویزبون ما سامسونگ سریه ۴ ٬ ۳۲ اینچ
  دو شب پیش پسرم رفت خاموشش کنه با پاور روی ال سی دی ٬ دستش خورد دوبار خاموش روشن شد بعد اون یه خط سفید افتاد رو سمت چپ تلویزیون٬ فردا شبش خطه سیاه شد٬ امروز عصر یهو خطا شدن چهارتا که ستاشون سباهن یکیشون سفید٬ همه خطوط عمودین٬
  الان در حال حاضر ما قدرت خرید تی وی نداریم متاسفانه
  شما که متخصص هستین نمیشه کاری کرد؟؟؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، نه ایراد تلویزیون شما و نه هیچ ایراد دیگری (به جز مواردی که آسیب فیزیکی به دستگاه برسد) نمی تواند از طرف مصرف کننده ایجاد شود. ایراد توضیح داده شده توسط شما مربوط به بخش پنل تلویزیون شماست که اگر مدل تلویزیون شما را درست متوجه شده باشیم ساختار ال سی دی و حدودا عمری حدود 14 سال دارد که با توجه به پروسه لازم برای تتعمیر تلویزیون سامسونگ شما صرفه اقتصادی ندارد.

 124. علی می‌گه:

  سلام تلویزیون سونی مدل KD 55X8500C
  دو سال هست که دارم جدیدا خو به خود هنگام روشن بودن خاموش میشود و چراغ چشمک زن قرمز شش بار میزند چند بار ریست کردم خوب شد ولی دیگه با ریست کردن درست نمیشود حدود نیم ساعت کار میکنه بدون مشکل و خاموش میشه نرم افزارش هم ارتقا دادم ولی درست نمیشه لطفا راهنمایی بفرمایید

 125. محمدرضا می‌گه:

  با سلام تلويزيون LG مدل 42LM56100GI دارم كه چند وقت پيش هنگام پخش تصوير يك ثانيه كمتر سياه و دوباره تصوير اصلي نمايش داده ميشد كه بعد حدود 15 مين اين ايراد تا ديشب كه دوباره اتفاق افتاد رفع شد

  امروز كه خواستم روشن كنم تصوير نداره ولي صدا هست البته تصوير خيلي بي نوري وجود داره در صورت اينكه به تلويزيون كاملا نزديك باشي كه خيلي سخت ميشه ديدش

  يه مورد ديگه هم هست چند وقت پيش ps4 زده بود شب تا صبح بهش كه آپديت كنه صبح كه پاشدم بر روي صفحه دايره ه اي ظاهر شده بود انگاري كه يك چراغ قوه را از نزديك بگيري به صفحه كه نورش به روي تصوير اصلي افتاده كه (اندازه يه سكه 50 تومني) كه سفيد بود بعدها اين دايره ها يهو زياد شدند در تمام صفحه بجز قسمت گوشه سمت چپ تصوير بودند كه هم سفيد رنگ و هم سياه رنگ بودند

  تلويزيون و سال 93 خريدم و از روزي كه نصاب آمد براش محافظ خريدم و تا به حال محافظ در نيومده زنگ هم زدم پشتيباني با توجه به چيزي كه تعريف كردم گفتند پلن شما بايد عوض بشه

  حالا سوالم اينه آيا پلن واقعا خرابه يا خير؟

  هزينه تعويض پلن هم 450 تا 480 گفتند آيا درسته يا زياده؟؟؟

 126. مهرى می‌گه:

  سلام
  تلوزيون چهل و دو اينج سامسونگ دارم كه قسمت راستش سياه شده گاهى گم ميشه و تلوزيون به حالت اصلى برميگرده…ما افغانستان هستيم… اينجا برديم اما چهارصدهزار تومان تقريبا درست ميكنن…اما فكر نكنم كسى تخصصشو داشته باشه…به نظر شما بدم درست كنن؟

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، سامسونگ در سایز 42 اینچ دستگاهی تولید نکرده است. با توجه به اینکه مدل دستگاه را قید نکرده اید باید بطور کلی گفت که بیشترین احتمال مربوط به خرابی پنل تلویزیون شما است. در برخی از مدل ها این ایراد متداول و در برخی دیگر با توجه به سایر شرایط تعمیر تلویزیون سامسونگ شما مقرون بصرفه نیست. در صورت تمایل با شماره 09398909151 ارتباط تلگرامی بگیرید تا با ارسال عکس از برچسب مدل و ایراد دستگاه بهتر بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

 127. مهدی می‌گه:

  با سلام تلویزیون ما lg مدل 49uh850v بود ولی تازه گی ها در صفحه نمایش خط افقی دیده میشه که هروز هم زیادتر میشه ، در قسمت چپ صفحه نمایش هم به حالت سیاه و ذغالی در آمده و خیلی گرم می شه ، حتی تا حدی حرارتش زیاده میشه با دست زدن به اون قسمت ، دست آدمو میسوزونه ، می خواستم بپرسم علت اون چیه و اگه بخواهیم صفحه نمایش را عوض کنیم هزینه اش چقدره و کجا میتونیم صفحه رو پیداش کنیم.

  • گروه تخصصی رایان می‌گه:

   با سلام ، در بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون موارد زیادی داریم که توضیح و توصیف مصرف کنندگان از ایراد تلویزیون و یا سایر وسائل چیزی غیر از ایراد واقعی دستگاه است. مثلا در بسیاری از مواردی که ایراد روشن نشدن تلویزیون عنوان شده با بررسی بیشتر موجه شده ایم که تلویزیون تصویر ندارد یعنی دستگاه روشن می شود و حتی صدا هم دارد.البته ایرادی هم نیست چرا که به واقع بسیاری از مراجعین مصرف کنندگانی هستند که شاید برای اولین بار با مشکل و نیاز به تعمیر تلویزیون مواجه می شوند. برای دریافت توضیح کاملتر و دقیق تر در صورت تمایل با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون ارتباط تلگرامی برقرار کرده و با ارسال عکس از روند کامل تعمیر تلویزیون ال جی خود آگاه شوید.

 128. محمود می‌گه:

  سلام من یه تلویزیون سامسونگ ۴۸ اینچ ۶۹۲۰ دارم که بر اثر ضربه شکست میخاستم بدونم عوض شدنش چقدر هزینه داره و آیا شیشه جلوش شکسته یا پنلش مرسی

 129. Saeed می‌گه:

  سلام من یک تلوزیون led سونی دارم بچه با آب پاش آب زده و بعدا با دستمال خیس به صفحه تلوزیون کشیده الان صفحه ،2 تا شده و یک خط وسط صفحه هست چاره چیه؟

 130. گروه تخصصی رایان می‌گه:

  با سلام ، دو نیمه شدن تصویر تلویزیون سونی شما بدلیل پردازش و وارد شدن سیگنال تصویر در دو نیمه به پنل تلویزیون است. در صورتی که اطلاعات یکی از این دو بخش با بخش دیگر متفاوت باشد مثلا سطح روشنایی آن بیشتر باشد، مخصوصا بدلیل امکان مقایسه با بخش سالم کاملا دیده می شود. توصیه اول در> آبخوردگی تلویزیون < /strong>عدم استفاده از دستگاه و اقدام برای تعمیر تلویزیون است. بررسی میزان آبخوردگی و تعیین هزینه تعمیرات و در آخر تعمیر فلت یا فلت هایی که در اثر آبخوردگی آسیب دیده اند مراحل تعمیر تلویزیون سونیstrong> شماست.

 131. فاطمه می‌گه:

  سلام تلوزيون ال اي دي سامسونگ داريم تصوير بزرگتر از كادر تلوزيون است از همه ٤طرف چاق تر نشان ميدهد و زير نويسها مشخص نيستن و از بقل ها و بالا هم اگر نوشته اي باشد ديده نميشود لطفا راهنمايي كنيد روي تصوير عادي هم تنظيم كرديم

 132. گروه تخصصی رایان می‌گه:

  با سلام ، تصویر تلویزیون شما در حالت زوم قرار گرفته است. منوی تنظیمات در مدل های مختلف متفاوت است و شما باید در منوی تنظیمات و در صورت در دسترس نبودن در منوی منخفی تلویزیون گزینه زوم را تغییر دهید. در ابتدا می توانید از گزینه ریست کردن تلویزیون استفاده کنید.

 133. پرهام زارعی-09334302816 می‌گه:

  سلام. خوبی. میگم تلویزیون من سایه میندازه پرژکشن هست راهنمای کنید

 134. گروه تخصصی رایان می‌گه:

  با سلام ، بخش همگرایی یا کنورجانس تلویزیون شما معیوب است. مجموعه رایان فعالیتی در زمینه تعمیر تلویزیون پروجکشن ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *