تعمیر ضبط FL سونی,تعمیر ضبط FLX سونیReviewed by علی بختیاری on Apr 10Rating: 5.0تعمیر ضبط FL سونی,تعمیر ضبط FLX سونی تعمیر سینمای خانگی ,تعمیر سینما خانگی , تعمیر سینمای خانواده , تعمیر ضبط سونی , تعمیر ضبط flx سونی , تعمیر ضبط fl سونی , باز نشدن در ضبط سونی , پیغام push power protect , تعمیر سینمای خانگی سونی , از خدمات گروه رایان است.

تعمیر ضبط fl,تعمیر ضبط flx

در بخش تعمیر ضبط FL و FLX  مهمترین نکته ، آشنایی تعمیرکار با ایرادها و ضعف هایی است که به صورت عمومی در همه این دستگاهها ایجاد می شود و باید با هم برطرف شوند تا بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. در ادامه به تعدادی از بیشترین ایرادهایی که در ضبط FL و FLX سونی به صورت همزمان بروز می کند اشاره می کنیم :

 

ماندن دستگاه در حالت Please wait :

در این حالت دستگاه پس از روشن شدن و قرار گرفتن در حالت DVD وقتی باید 5 سینی حاوی دیسکها را از نظر خالی و پر بودن چک کند،مکانیزم دستگاه از کار می افتد و عبارت please wait  در صفحه نمایش داده می شود. خرابی تسمه های مکانیزم،خرابی سنسورهای مکانیزم، خرابی برد  servo  و ایراد در بخش تایمینگ  مکانیزم (نحوه چینش قطعات مکانیکی مثل چرخ دنده های مرکب برای ارتباط آنها باهم )مهمترین علل ایجاد این ایراد هستند که در هنگام تعمیر ضبط FL و FLX سونی باید بررسی شوند.

درصد زیادی از دستگاههایی که نیاز به تعمیر پیدا می کنند با این ایراد به تعمیرگاه مراجعه می کنند.

 

تعمیر ضبط FL سونی

اشتباه عمل کردن کلیدهای جلو دستگاه :

میکرو سوئیچ های زیرکلیدهای جلوی دستگاه بعد از مدتی استفاده دچار خرابی می شوند و خرابی آنها اینگونه است که به جای کلیدهای دیگر عمل می کنند مثلا با فشار دادن کلید disc select  کلید eject که در کنار آن قرار دارد عمل می کند. بهترین راه حل این ایراد تعویض همه میکروسوئیچ های دستگاه به صورت همزمان است.

تعمیر ضبط FLX سونی

روشن نشدن و نمایش پیغام:   push power protect

دستگاه روشن و مجددا خاموش می شود و پیغام فوق نمایش داده می شود. بیشترین احتمال خرابی در این حالت برد آمپلی فایر صدا و بخشهای مرتبط با آن می باشد. بخش آمپلی فایر این دستگاهها به دلیل قدرت بالای دستگاه از بخشهای مختلفی تشکیل شده که عیب یابی و تعمیر آنها دقت و دانش خاصی را طلب می کند.

نداشتن صدا در بلندگوهای عقب :

یک حالت تنظیمی است و با ایراد دستگاه اشتباه گرفته می شود.در ضبطهای fl و flx  می توانیم وضعیت خرجی ها را تعیین کنیم. این کار با نگهداشتن دکمه shift روی کنترل و فشار دادن کلید multi انجام می شود.

نصب   USB  و امکان استفاده از حافظه فلش :

یکی از ضعف هایی که دارندگان ضبط های FL و FLX از آن شکایت می کنند نداشتن پورت USB برای استفاده از حافظه فلش است. برای حل این مشکل امکان نصب برد فلش را فراهم کرده ایم که به صورت جداگانه روی دستگاه نصب می شود و آسیبی به دستگاه اصلی وارد نمی شود. این برد دارای ریموت کنترل و صفحه نمایش مجزاست و نحوه اتصال جداگانه به شما این امکان را می دهد که آن را حتی برای دستگاههای دیگر استفاده کنید. امکان برقراری ارتباط از طریق بلوتوث دستگاه هم به شما این امان را می دهد که فایلهای روی گوشی و یا سایر دستگاههای خود را با سیستم صوتی خانگی خود گوش کنید.

تعمیر ضبط fl,تعمیر ضبط flx سونی نه تنها در گروه تعمیر سینمای خانگی سونی بلکه حتی در بین تولیدات سایر شرکت ها هم به عنوان یک محصول حرفه ای با ساختار منحصر به فرد شناخته می شود که سعی کرده ایم در بالاترین درجه کیفیت ارائه دهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تعمیر ضبط سونی FL و FLX  با بخش مشاوره رایان تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *