تعمیر ضبط خانگی سونی w55

تعمیر ضبط خانگی سونی w55

ضبط کلاسیک سونی w55، معروفترین ضبط خانگی دو طبقه سونی است. در ادامه راجع به تعمیر ضبط خانگی سونی w55 و ایرادهای متداول و روش برطرف کردن آنها توضیح خواهیم داد. با متخصصین تعمیر سیستم‌های صوتی رایان همراه باشید.

مکانیزم بخش کاست w55 از نوع TCM-220 و مکانیزم بخش CD از نوع CDM38 استفاده شده است. اپتیکال بلاک بخش دیسک از نوع KSS-213 است.

 

بیشتر بخوانید : هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سونی

 

ایرادهای متداول تعمیر ضبط خانگی سونی W55

 1. از کار افتادن بخش کاست
 2. باز نشدن بخش دیسک
 3. نخواندن اطلاعات دیسک
 4. کار نکردن دکمه های پنل ضبط
 5. خرابی ولوم صدا

 

از کار افتادن کاست ضبط خانگی سونی W55

کلکسیون نوارهای کاست و خاطرات خوش آنها باعث می‌شود تا بسیاری از مصرف کنندگان بخواهند بخش کاست ضبط خانگی سونی خود را تعمیر کنند. W55 دارای 2 کاست است و هر کاست دارای مکانیزم لودینگ جداگانه است. این ویژگی باعث می شود تا در صورت خرابی یک کاست، کاست دیگر قابل استفاده باشد.

مکانیزم بخش کاست W55 بسیار پیچیده و با قطعات بسیار با کیفیت ساخته شده است. در عموم موارد از کار افتادن بخش کاست به دلیل خرابی تسمه های ضبط است. در این نوع مکانیزم چرخ دنده لودینگ هم دچار خرابی می‌شود. این چرخ دنده ترک می‌خورد و به دلیل فشار بالای که موقع حرکت به آن وارد می‌شود، عمکارد خود را به درستی انجام نمی‌دهد.

علت کار نکردن سی دی ضبط خانگی سونی W55

از کار افتادن بخش سی دی در ضبط خانگی سونی عموما به صورت باز نشدن سینی (TRAY) و یا عدم چرخش سینی (CHANGE) و یا نخواندن اطلاعات دیسک ظاهر می‌شود. تسمه و چرخ دنده ها اولین قطعاتی هستند که در مکانیزم های مختلف خراب می شوند و باعث از کار افتادن دستگاه خواهند شد. برای تعمیر مکانیزم ها نمی‌توان تئوری مشخصی ارائه کرد. تکنسین و تعمیرکار ضبط خانگی با آشنایی کامل با نحوه کارکرد سیستم مکانیکی، عملکرد قطعات مختلف را بررسی می‌کند. با مشخص شدن قطعه معیوب، وارد مرحله تعویض قطعه خواهیم شد.

 

بیشتر بخوانید :6 بار چشمک زدن تلویزیون سونی مدل KDL-40R450

 

همانطور که در مشخصات فنی گفتیم اپتیک ضبط خانگی سونی W55 از نوع KSS-213 است. نخواندن اطلاعات دیسک و یا تیک زدن و نویزی شدن صدای خروجی در اغلب موارد به دلیل خرابی اپتیک و یا همان لنز بخش سی دی ضبط خانگی است.

علت کار نکردن دکمه های پنل ضبط سونی

کار نکردن دکمه های پنل ضبط خانگی سونی یکی دیگر از ایرادهای است که در تعمیر ضبط خانگی سونی W55 زیاد دیده می شود. این ایراد در عموم ضبط‌های خانگی ایجاد می‌شود و در بیشتر موارد به دلیل خرابی میکرو سوئیچ های پنل اتفاق می افتد. میکرو سوئیچ ها کلیدهای بسیار کوچک و ظریفی هستند که در زیر کلیدهای پنل قرار گرفته اند. صفحات داخلی میکروسوئیچ سولفاته می‌شوند و یا زنگ می‌‌زنند و در ارتباط با هم به خوبی اتصال برقرار نمی‌شود.

با فشار دادن کلیدهای پنل ضبط خانگی در واقع میکروسوئیچ ها فشار داده می شوند. عملکرد کلیدها بر اساس مقاومت تعیین شده برای آنها تعیین می‌شود. میکروسوئیچ‌ها وقتی خراب می‌شوند مقاومت داخلی آنها به هم می‌ریزد و اشتباه عمل می‌کنند. چون میکروسوئیچ‌ها معمولا در یک مداربندی سری بکار گرفته می‌شوند وقتی خراب می شوند و مقاومت آنها تغییر می کند به جای کلیدهای قبلی و یا بعدی خود عمل می‌کنند. راه حل تعمیر ضبط خانگی در این ایراد تعویض کامل دکمه های پنل و یا همان میکروسوئیچ‌های دستگاه است.

2 دیدگاه ها

 1. مجيد مهتابى گفت:

  سلام
  من يك دستگاه w55 سونى دارم كه دچار مشكل پارگى تسمه محفظه باز و بست و چرخش cd شده است لطف بفرماييد مبلغ هزينه تعميي مورد نياز را اعلام بفرماييد هم چنين ايا اين دستگاه قابليت نصب بلوتوث و يؤ اس بى را دارد در صورتمثبت بودن پاسخ هزينه انرا نيز اعلام فرموده وايا امكان تعميير در منزل از سوى كارشناس شما وجود دارد يا خير؟ واگر نه براى ارسال دستگاه به تعميير گاه شما چه كارى باي بكنم .
  با احترام مهتابى

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام، تعمیر ضبط خانگی سونی مدل w55 نیازمند انتقال به کارگاه تعمیرات است. هزینه نصب بلوتوث و یو اس بی روی ضبط خانگی سونی شما بین 280 تا 480 متغیر است. تعمیر معایب عمومی دستگاه هم بین 200 تا 400 ممکن است هزینه داشته باشد.
   در صورت تمایل به دریافت آدرس واتس‌اپ 09124705009 یا 09398909151 پیام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ