تعمیر ضبط خانگی سونی مدل AZReviewed by علی بختیاری on Dec 19Rating: 5.0تعمیر ضبط خانگی سونی مدل AZویژگی اصلی و متفاوت در سری AZ استفاده از سیستم عمودی بخش مکانیزم سی دی و همچنین مکشی بودن این بخش است. نوعی از تولید که قبلا وسط سایر برنده استفاده شد اما بدلیل عدم کیفیت بالا بسیاری از آنها بعد از زمان کوتاهی دچار مشکل شدند. اما سونی بعلت استفاده از قطعات بسیار با کیفیت و همچنین طراحی ساده و در عین حال حرفه ای این بخش کمترین ایراد را داراست. در سری AZ سونی از اپتیکال بلاک 313CAA و 313CAB استفاده کرده که از اپتیک های با کیفیت سونی بوده و هست.

شرکت سونی در طول سالهای طولانی حضور خود در بین برندهای تولید کننده محصولات صوتی و تصویری همیشه کیفیت بالایی را ارائه داده و توانسته مشتریان خود را حفظ کند به نحوی که بسیاری از مصرف کنندگان سونی سعی می کنند تمامی لوازم خود را از این برند واقعا خاص تهیه کنند. حفظ کیفیت بالا حتی در جزئیات و عدم گرایش به سمت تکنولوژی هایی که دوام زیادی ندارند و پس از مدتی محو می شوند ( مانند تولید تلویزیون های منحنی و یا تولید گسترده تلویزیون های پلاسما ) را شاید بتوان عمده ترین دلایل ماندگاری سونی دانست. به موازات با تولید محصولات تصویری، محصولات صوتی سونی هم همیشه از بخش های مهم بازار مصرف را تشکیل داده اند و البته که در بخش تعمیرات سینمای خانگی و محصولات صوتی هم این بخش اهمیت زیادی دارد.در ادامه به بررسی فنی و تعمیر ضبط خانگی سونی مدل AZ می پردازیم :

یکی از سیاست های خاص سونی در تولید محصولات که البته در بخش تعمیرات اهمیت بیشتری پیدا می کند، تولید محصولات در ورژن های مختلف با قطعات داخلی مشابه است. توضیح بیشتر اینکه مثلا در بخش تولید سینمای خانگی سری DZ بیشتر مدل های این مجموعه چه از نظر ظاهر و چه از نظر قطعات داخلی شباهت بسیار زیادی به هم دارند و تنها فرق آنها در وات خروجی آنهاست. بخش پاور ، اپتیکال پیکاپ ، سیستم کنترل ، برد سروو (SERVO) ، همه از یک مدل قطعه تشکیل شده و حتی قطعات بخش آملی فایر هم از یک مجموعه اما با تعداد متفاوت استفاده شده است. در سری AZ که ورژن های 2 ، 5 ، 7 و 9 آن بیشتر از باقی مدلها مورد استقبال قرار گرفت هم این سیاست به خوبی عملی شده است.

 

تعمیر ضبط خانگی سونی مدل AZ

ویژگی اصلی و متفاوت در سری AZ استفاده از سیستم عمودی بخش مکانیزم سی دی و همچنین مکشی بودن این بخش است.

نوعی از تولید که قبلا وسط سایر برنده استفاده شد اما بدلیل عدم کیفیت بالا بسیاری از آنها بعد از زمان کوتاهی دچار مشکل شدند. اما سونی بعلت استفاده از قطعات بسیار با کیفیت و همچنین طراحی ساده و در عین حال حرفه ای این بخش کمترین ایراد را داراست. در سری AZ سونی از اپتیکال بلاک 313CAA و 313CAB استفاده کرده که از اپتیک های با کیفیت سونی بوده و هست.

 

تعمیر ضبط خانگی سونی مدل AZ

 

بخش کاست هم با وجود حذف عمومی اما از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است به نحوی که هنوز بسیاری از آنها نقصی پیدا نکرده اند. در بخش آمپلی فایر هم سونی از آی سی های دیجیتال که با نام تجاری S MASTER در این برند شناخته می شوند استفاده کرده که باعث شده حاصل کار صدایی با کیفیت و مطلوب باشد. در بخش تعمیر ضبط خانگی سونی مدل AZ طبیعتا بیشترین ایراد مربوط به بخش سی دی می شود که عمده ایرادهای این بخش را می توان به موارد زیر خلاصه کرد:

 

نمایش عبارت please wait در ضبط خانگی سونی

همانطور که در بخش های دیگر تعمیر سینمای خانگی سونی هم توضیح دادیم در زمان راه اندازی اولیه بخش سی دی عبارت please wait در صفحه نمایش داده می شود و اگر این روند به هر دلیلی با وقفه مواجه شود نمایش عبارت please wait ادامه دارد خواهد شد. خرابی بخش مکانیزم سی دی ، عملکر د نا صحیح مجموعه اپتیکال بلاک ، خرابی سنسورها و موتورها از جمله این خرابی ها هستند.

 

 

تعمیر ضبط خانگی سونی مدل AZ

 

 

 

نمایش عبارت C 31 00 و کار نکردن بخش سی دی :

اگر مجموعه راه اندازی ابتدایی بخش سی دی به درستی انجام شود و سپس مکانیزم از کار بیفتد این ایراد از طرف بخش عیب یاب شناسایی و با کد C 31 00 نمایش داده می شود.

عدم پخش فرمت DVD : نوعی از خرابی اپتیکال بلاک 313 به این نحو اتفاق می افتد که قادر به خواندن فرمت DVD نیست اما سایر فرمت ها خوانده می شود.

 

نمایندگی تعمیرات ضبط سونی

با توجه به اهمیت تعمیر محصولات سونی در مجموعه خدمات پس از فروش ، گروه رایان بخش ویژه ای را برای ارائه خدمات تدارک دیده است.

استفاده از دانش به روز و متخصصین شرکتی ، قطعات خاص و فابریک ، رعایت نرخ اتحادیه از ویژگی خدمات تعمیر سینمای خانگی سونی مجموعه رایان است.

در سیستم های صوتی در بسیاری مواقع ایرادها از نظر ظاهری شبیه به هم هستند اما قطعات داخلی معیوب متفاوت. در صورت نیاز به اطلاعات محدودتر در مورد تعمیر ضبط خانگی سونی مدل AZ خود با بخش مشاوره تعمیر سینمای خانگی تماس بگیرید.

دیدگاه ها بسته شده است

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ