تعمیر سینمای خانگی سونی سری AZ

یکی از آخرین محصولاتی که شرکت سونی در قابل ضبط‌های خانگی ارائه داد سری AZ است. سری AZ در سه ورژن اصلی AZ2 , AZ5 و AZ7 طراحی و روانه بازار مصرف شود و هر چند در سالهای بعد مدل‌هایی مانند AZ33 هم تولید شد اما نتوانست به فروش و کیفیت نمونه‌های اولیه برسد. در ادامه راجع به تعمیر ضبط خانگی سونی مدل AZ ، ایرادهای شایع و پروسه تعمیر آنها می‌پردازیم :

استفاده از صفحه نمایش و کلیدهای لمسی ، مکانیزم دیسک مکشی ، آمپلی فایر تمام دیجیتال از سری AZ یک محصول خاص ساخته و کیفیت بالای صدای خروجی این دستگاه باعث می‌شود تا هنوز بسیاری از دارندگان این دستگاه تمایل زیادی به حفظ و نگهداری از آن داشته باشند.

تعمیر ضبط خانگی سونی مدل AZ

همانطور که گفتیم یکی از ویژگی‌هایویژگی و متفاوت در سری AZ استفاده از سیستم عمودی بخش مکانیزم سی دی و همچنین مکشی بودن این بخش است.

نوعی از تولید که قبلا توسط سایر برندها استفاده شد اما بدلیل عدم کیفیت بالا بسیاری از آنها بعد از زمان کوتاهی دچار مشکل شدند. اما مکانیزم طراحی شده توسط سونی بعلت استفاده از قطعات بسیار با کیفیت و همچنین طراحی ساده و در عین حال حرفه ای این بخش کمترین ایراد را داراست. در سری AZ سونی از اپتیکال بلاک 313CAA و 313CAB استفاده کرده که از اپتیک های با کیفیت سونی بوده و هست.

 

تعمیر ضبط خانگی سونی مدل AZ

 

بخش کاست هم با وجود حذف عمومی اما از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است به نحوی که هنوز بسیاری از آنها نقصی پیدا نکرده اند. در بخش آمپلی فایر هم سونی از آی سی های دیجیتال که با نام تجاری S MASTER شناخته می شوند، استفاده کرده که باعث شده حاصل کار صدایی با کیفیت و مطلوب باشد. در بخش تعمیر ضبط خانگی سونی مدل AZ طبیعتا بیشترین ایراد مربوط به بخش سی دی می شود که عمده ایرادهای این بخش را می توان به موارد زیر خلاصه کرد:

 

نمایش عبارت please wait در ضبط خانگی سونی

همانطور که در بخش های دیگر تعمیر سینمای خانگی سونی هم توضیح دادیم در زمان راه اندازی اولیه بخش سی دی عبارت please wait در صفحه نمایش داده می شود و اگر این روند به هر دلیلی با وقفه مواجه شود نمایش عبارت please wait ادامه دارد خواهد شد. خرابی بخش مکانیزم سی دی ، عملکر د نا صحیح مجموعه اپتیکال بلاک ، خرابی سنسورها و موتورها از جمله این خرابی ها هستند.

 

 

تعمیر ضبط خانگی سونی مدل AZ

 

 

 

نمایش عبارت C 31 00 و کار نکردن بخش سی دی

اگر مجموعه راه اندازی ابتدایی بخش سی دی به درستی انجام شود و سپس مکانیزم از کار بیفتد این ایراد از طرف بخش عیب یاب شناسایی و با کد C 31 00 نمایش داده می شود.

عدم پخش فرمت DVD : نوعی از خرابی اپتیکال بلاک 313 به این نحو اتفاق می افتد که قادر به خواندن فرمت DVD نیست اما سایر فرمت ها خوانده می شود.

ریست ضبط خانگی سونی مدل az

ریست کردن یا cold reset باعث می شود کلیه اطلاعات و تنظیمات قابل تغییر در دستگاه به مقادیر اولیه بازگشت داده شود.

برای ریست کردن ضبط خانگی سونی مدل az ابتدا یباید دستگاه را روشن کنید و ترجیحا صبر کنید تا راه‌اندازی اولیه دستگاه به اتمام برسد. برای انجام ریست باید کلیدهای display و power را پایین نگهداشته و کلید stop که به صورت لمسی در صفحه نمایش دستگاه قرار دارد را لمس کنید. در ویدئو زیر ریست ضبط خانگی سونی مدل az به صورت عملی نمایش داده شده است.

LOCK و UNLOCK کردن ضبط سونی مدل AZ

یکی دیگر از فانکشن های کاربردی در مورد ضبط AZ سونی قفل کردن بخش دیسک دستگاه است. این فانکشن به شما اجازه می‌دهد مکانیزم دیسک را قفل کرده تا امکان خارج کردن دیسک داخل دستگاه وجود نداشته باشد. در ویدئو زیر روش استفاده از این فانکشن توضیح داده شده است.

تغییر نام ورودی aux در ضبط خانگی سونی مدل AZ

ورودی صدا که عموم آن را با نام AUX می‌شناسند در ضبط خانگی سونی با نام VIDEO/SAT معرفی شده است. این ورودی این قابلیت را دارد که نام آن بین این دو گزینه تغییر کند. برای تغییر نام این ورودی از روش زیر استفاده کنید.

 

نمایندگی تعمیرات ضبط سونی

با توجه به اهمیت تعمیر محصولات سونی در مجموعه خدمات پس از فروش ، گروه رایان بخش ویژه ای را برای ارائه خدمات تدارک دیده است.استفاده از دانش به روز و متخصصین شرکتی ، قطعات خاص و فابریک ، رعایت نرخ اتحادیه از ویژگی خدمات تعمیر سینمای خانگی سونی مجموعه رایان است.

در سیستم های صوتی در بسیاری مواقع ایرادها از نظر ظاهری شبیه به هم هستند اما قطعات داخلی معیوب متفاوت. در صورت نیاز به اطلاعات محدودتر در مورد تعمیر ضبط خانگی سونی مدل AZ خود با بخش مشاوره تعمیر سینمای خانگی تماس بگیرید.

دیدگاه ها بسته شده است

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ