تعمیر سینما خانگی سونی مدل HBD-SZ1000W

تعمیر سینما خانگی سونی مدل HBD-SZ1000W از خدمات رایان است. سینمای خانگی سونی مدل SZ1000 به دلیل کیفیت بالای صدای خروجی و ظاهر متفاوت در بین مشتریان محصولات صوتی سونی جایگاه ویژه‌ای دارد. در ادامه با ایرادهای متداول و شایع و شرایط و مراحل مورد نیاز برای تعمیر سینما خانگی سونی مدل HBD-SZ1000W بیشتر توضیح می دهیم.

مشکلات تعمیر سینما خانگی سونی مدل HBD-SZ1000W

در بخش سی دی باز و بسته می شود

یکی از ایرادهایی که مصرف کنندگان SZ1000 در تماس با بخش تعمیرات سینمای خانگی مطرح می‌کنند اینست که وقتی دستگاه را روشن می کنیم در بخش سی دی باز می شود و وقتی آن را دوباره می‌بندیم بعد از چند ثانیه دوباره باز می‌شود. این حالت وقتی که حتی سی دی هم داخل دستگاه قرار نمی‌گیرد هم اتفاق می‌افتد.

این ایراد به دلیل عدم توانایی دستگاه در خواندن اطلاعات دیسک است. وقتی CD داخل درایو دیسک قرار می گیرد و داخل دستگاه می شود بخش اپتیکال بلاک یا همان لنز دی وی دی شروع به خواندن اطلاعات دیسک می‌کند. اگر به هر دلیل لنز دی وی دی شروع به خواندن اطلاعات نکند سینی بخش سی دی مجددا باز می‌شود.

  1. خرابی مکانیزم دیسک به نحوی که باعث شود دیسک در محل صحیح قرار نگیرد
  2. خرابی اپتیکال بلاک به نحوی که مرحله خواندن اطلاعات دیسک آغاز نشود
  3. خرابی مدار لودینگ و آی سی اصلی این بخش
سینمای خانگی سونی sz1000

سینمای خانگی سونی sz1000

باز نشدن درب سینمای خانگی سونی

باز نشدن درب سینمای خانگی بیشتر یک ایراد مکانیکی است تا ایراد الکترونیکی. در آمار تعمیر سینمای خانگی سونی این ایراد به دلیل کیفیت بالای قطعات این ایراد کمتر دیده می‌شود. اگر با این ایراد مواجه شدید در اولین اقدام درب سینمای خانگی را به صورت دستی باز کنید. برای این کار می توانید از اهرمی که برای همین کار در زیر دستگاه تعبیه شده استفاده کنید.

این اهرم برای مواقعی طراحی شده که بخش مکانیزم دستگاه عمل نمی کند. در کنار شیاری که در زیر بخش مکانیزم بخش دیسک قرار دارد راهنمای آن جهت کشیدن اهرم را مشخص می کند. با کشیده شدن اهرم بخش مکانیزم و چرخ دنده‌ها در حالت خلاص قرار گرفته و درب بخش مکانیزم به بیرون فشار داده می‌شود. در ادامه می‌توانید درب بخش سی دی را بدون نیاز به برق زدن دستگاه باز کنید.

از این روش می توانید برای موارد مختلف مثل گیر کردن سی دی داخل دی وی دی استفاده کنید. بعد از باز کردن مکانیزم مجددا دستگاه را به برق بزنید و آزمایش کنید.

مشکل نخواندن دی وی دی

ایراد دیگری که در تعمیر سینما خانگی سونی مدل HBD-SZ1000W به صورت عمومی دیده می شود نخواندن دی وی دی است. وقتی یک دیسک را داخل بخش دی وی دی پلیر قرار می دهیم دستگاه شروع به خواندن سی دی می کند اما اگر قادر به خواندن اطلاعات نشود عبارت CAN NOT PLAY در دیسپلی دستگاه نمایش داده می شود و یا درب بخش سی دی دوباره باز می‌شود.

در سینمای خانگی سونی مدل SZ1000 از اپتیکال بلاک KHM-313 CAAA استفاده شده است. این اپتیکال که از محصولات شرکت سونی است از کیفیت ساختاری بسیار بالایی برخوردار است. مجموعه اپتیکال بلاک از چند قطعه تشکیل شده که قطعه اصلی آن اپتیکال پیکاپ یا همان لنز سینمای خانگی است. اپتیک یک قطعه مصرفی است و عمر مفید محدودی دارد و در صورت خرابی بهتر است که به صورت کامل تعویض شود. گاهی مواقع برای کاهش هزینه تعمیر سینمای می‌توان اپتیک معیوب را تعمیر کرد.

اپتیک 313

اپتیک 313 محصولی از سونی در نوع اورجینال

روشن نشدن سینمای خانگی سونی

روشن نشدن یکی دیگر از ایرادهایی است که در آمار تعمیر سینما خانگی سونی مدل HBD-SZ1000W دیده می‌شود. روشن نشدن سینمای خانگی sz1000 معمولا به دو شکل اتفاق می‌افتد :

روشن نشدن بدون حالت استندبای

نمایش پیام push power protection

در موارد روشن نشدن سینمای خانگی سونی بدون حالت استندبای معمولا برد پاور آسیب دیده است. برد پاور سینمای خانگی سونی sz1000 که با تکنولوژی سوئیچینگ ساخته شده است به دلیل کیفیت بالای قطعات مقاومت بالایی در مقابل آسیب‌هایی مثل نوسان برق دارد. اما در موارد حاد ابتدا قطعات محافظ و در صورت ادامه نوسان قطعات اصلی برد پاور در معرض آسیب هستند.

حالت دیگر روشن نشدن سینمای خانگی سونی همراه با نمایش پیام push power … است. در نوشته دیگری (push power protection در سینمای خانگی سونی)مفصل راجع به این ایراد و راه حل آن توضیح داده ‌ایم.

تعمیر سینما خانگی

بخش آمپلی فایر سینمای خانگی سونی sz1000

ریست سینمای خانگی سونی مدل HBD-SZ1000

ریست سینمای خانگی باعث می‌شود کلیه اطلاعات و تنظیمات قابل تغییر توسط مصرف کننده به حالت اولیه و تنظیمات کارخانه برگردد. ممکن است شما یکی از تنظیمات سینمای خانگی خود را تغییر داده باشید و به دلیل همین تغییر حالتی در دستگاه ایجاد شده باشد که مطلوب نیست. در این حالت می توانید با استفاده از ریست سینمای خانگی همه تنظیمات را به حالت اول برگردانید.

فشار دادن سه کلید stop و eject و power به صورت تقریبا همزمان باعث می شود که سینمای خانگی سونی شما در حالت ریست قرار بگیرد. در این حالت عبارت cold reset در دیسپلی دستگاه نمایش داده می‌شود.

نصب بلوتوث

sz1000 کیفیت صدای بسیار مطلوبی دارد. شفافیت و بیس نرم آن باعث می‌شود تا بسیاری از افرادی که به دنبال یک سیستم صوتی حرفه‌ای می گردند sz1000 را انتخاب کنند. شاید تنها ضعفی که این سیستم دارد نداشتن امکان ارتباط بلوتوث است.

با نصب بلوتوث روی سینمای خانگی شما می توانید با گوشی موبایل و یا هر ابزار دیگری که دارای بلوتوث باشد به سینمای خانگی خود وصل شوید. در این حالت اطلاعاتی مثل موزیک که روی گوشی موبایل شما پخش شود صدای آن از سینمای خانگی پخش می‌شود. نصب بلوتوث روی سینمای خانگی سونی به صورت کاملا داخلی انجام می‌شود. استفاده از قطعات مصرفی با کیفیت باعث می‌شود که صدای خروجی کیفیت بسیار بالایی داشته باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ