تعمیر سینمای خانگی پاناسونیک به دلیل کیفیت بالا و طراحی خاص محصولات این کمپانی بزرگ همواره با چالش‌های زیادی همراه بوده است. در ادامه سعی می‌کنیم مراحل تعمیر سینمای خانگی در این برند خاص را بررسی کنیم و عیوب متداول آن و راه‌حل‌های آن را توضیح دهیم.

 

تعمیر سینمای خانگی پاناسونیک

تعمیر سینمای خانگی پاناسونیک

در عموم سیستم‌های صوتی پاناسونیک از ضبط‌های خانگی گرفته تا سینمای خانگی ها از نوعی سیستم عیب یاب داخلی استفاده شده است که به غیر از نقش محافظت از دستگاه در ایرادهای مختلف، پیام خطای ایجاد شده را با اعداد نمایش می‌دهد. به بیان ساده‌تر زمانی که ایرادی در دستگاه ایجاد می شود دستگاه روشن نمی شود و در صفحه نمایش دستگاه کد عددی مربوط به ایراد نمایش داده می شود.

مثلا وقتی یکی از بخش های دستگاه معیوب می شود و قطعات آن دچار سوختگی می شود این مدار محافظ فعال می شود و در مرحله اول دستگاه را از حالت روشن به حالت خاموش و استندبای می‌برد. این خاموش شدن دستگاه برای جلوگیری از خرابی قطعات بیشتر و جلوگیری از سرایت ایراد به قطعات سالم است. در مرحله بعد برای مشخص شدن ایراد دستگاه و کمک به پروسه تعمیر سینمای خانگی پاناسونیک محدوده خرابی قطعات با یک کد عددی در دیسپلی دستگاه نمایش داده می شود.

 

عیب یابی سینمای خانگی پاناسونیک

وقتی با خرابی یک دستگاه سینمای خانگی پاناسونیک مواجه می شویم اولین قدم دریافت اطلاعات لازم در مورد خرابی دستگاه، قطعات معیوب و نحوه تعمیر آن است. متخصصین تعمیرات برای تخمین و عیب یابی تقریبی دستگاه به مدل دقیق دستگاه همراه با ایراد ظاهری نیاز دارند. برخی از ایرادها به صورت اپیدمی و شایع در یک مدل ایجاد می شوند. مثلا ایراد F61 در سینمای خانگی پاناسونیک مدل SA-HT895 به صورت اپیدمی ایجاد می شود.

در ادامه به چند مورد از ایرادهایی که در سینمای خانگی پاناسونیک ایجاد می شود بهمراه کد عددی آنها بیان می کنیم. بدیهی است که در این فرصت کوتاه نمی توان به همه ایرادهایی که در تعمیر سینمای خانگی پاناسونیک با انها مواجه شده‌ایم را بیان کرد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره رایان تماس بگیرید

خطای F61 در پاناسونیک

خطای F 61 معروفترین و پرمراجعه‌ترین ایراد کد در محصولات صوتی پاناسونیک است. به بیان کلی هر ایرادی که باعث افزایش جریان بخش پاور دستگاه شود باعث فعال شدن مدار محافظ دستگاه می‌شود و پس از خاموش شدن دستگاه و یا جلوگیری از روشن شدن آن خطای F61 در دیسپلی دستگاه نمایش داده می‌شود.

توضیح بیشتر اینکه مقدار جریانی که بخش پاور هر دستگاه می‌تواند تولید کند محدود است. مقدار این جریان در هر دستگاه مشخص است و اگر توان بیشتری از آن کشیده شود باعث آسیب دیدگی قطعات دستگاه خواهد شد. مدار محافظ دستگاه بر این موضوع نظارت دارد و در صورت افزایش جریان از حد مجاز فعال می‌شود. در سیستم های صوتی مانند سینمای خانگی پاناسونیک مدارات مختلف دستگاه بوسیله بخش پاور تغذیه می‌شوند اما برخی از آنها جریان بیشتری مصرف می‌کنند و توان تلفاتی بالاتری دارند. به بیان ساده‌تر گرمای بیشتری تولید می‌کنند و بیشتر داغ می‌شوند. از دیدگاه تعمیرات میزان استهلاک این قطعات بیشتر است و بیشتر در معرض خرابی قرار دارند. آی سی های خروجی بخش آمپلی‌فایر و قطعات رگولاتور بخش پاور از جمله این قطعات هستند. در مواجهه با ایراد F61 احتمال خرابی این قطعات بیشتر از سایر قطعات است.

یکی از نکات مهم در تعمیر سینمای خانگی پاناسونیک و مواجهه با ایراد F61 ایسنت که باید بلندگوها را بخشی از آمپلی فایر دستگاه بدانیم و احتمال خرابی آنها را در نظر بگیریم. هنگام برخورد با این ایراد در اولین اقدام اتصالات و سیم بلندگوهای دستگاه را چک کنید. از سلامت بلندگوها و مسیر سیم‌ها مخصوصا در بلندگوهای عقب که سیم بلندتری دارند اطمینان حاصل کنید. افزایش طول سیم‌ها یکی از نقاط ضعفی است که می‌تواند محل ایجاد اتصالی و اسیب دیدگی دستگاه شما باشد.

ارور f61 سینما خانگی پاناسونیک

ارور f61 سینمای خانگی پاناسونیک

خطای F 61 در سینمای خانگی پاناسونیک SA-HT895

ایراد F61 در سینمای خانگی پاناسونیک مدل HT 895 زیاد دیده می‌شود. این ایراد بیشتر به دلیل خرابی بخش آمپلی فایر و یا بخش پاور دستگاه ظاهر می‌شود. HT 895 دارای 4 آی سی امپلی فایر است. خرابی این آی سی ها باعث افزایش جریان برد پاور شده و ایراد F61 در دستگاه ظاهر می‌شود.

در تعمیر ایراد F 61 باید حتما علت خرابی قطعات مشخص شود. ممکن است که یک ایراد پنهان باعث خرابی قطعه اصلی شده باشد. در این حالت با تعویض قطعه اصلی ظاهرا ایراد برطرف می‌شود اما به دلیل برطرف نشدن علت اصلی بعد از مدتی کارکرد دستگاه مجددا قطعه اصلی معیوب شده و ایراد F61 ظاهر می‌شود. بعنوان نمونه در تعمیر سینمای خانگی پاناسونیک SA-HT895 گاها دیده می‌شود که خرابی بخش پاور و تغذیه آی سی های آمپلی فایر باعث افزایش حرارت و در نهایت خرابی آنها می‌شود. در این حالت اگر آی سی آمپلی فایر آسیب دیده تعویض شود ولی ایراد بخش پاور برطرف نشود بعد از مدتی مجددا آی سی تعویض شده هم خراب می شود و ایراد بازگشت می‌کند.

توصیه آخر در تعمیر سینما خانگی پاناسونیک با ارور F61 استفاده از قطعات فابریک و اصلی است. در برخی موارد دیده شده که به علت گرانی و قیمت بالای قطعات اورجینال از قطعات درجه دو و سه استفاده می‌شود که این اقدام غیر از خرابی خود قطعه می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی سایر قطعات دستگاه هم بشود. شناخت قطعات اورجینال کار سختی نیست. شباهت قطعه تعویض شده با قطعه اصلی و معیوب دستگاه در این شناسایی می‌تواند بهترین راهنمای شما باشد.

f61 در سینمای خانگی پاناسونیکsa-ht895

آی سی آمپلی فایر سینما خانگی پاناسونیک SA-HT895

خطای F76 در پاناسونیک

خطای F 76 ایراد دیگری است که ممکن است در صورت خرابی سیستم صوتی و سینمای پاناسونیک خود با آن مواجه شوید. ایراد F76 شباهت زیادی به ایراد F61 دارد و حتی در برخی از قطعات مشترک است. البته به علت کم استهلاک بودن قطعاتی که خرابی آنها باعث نمایش این کد در دستگاه می شود به مراتب کمتر از قطعات ایراد F61 دیده می شود.

F 76 بیشتر بعلت خرابی در قطعات پاور ساپلای که وظیفه تامین ولتاژ کار قطعات دیگر را دارند اتفاق می افتد و ممکن است در مراحل اولیه به صورت مقطعی دیده شود که بعد از چند دقیقه ماندن در این حالت دستگاه به طور طبیعی روشن شده ولی پس از مدتی مجددا ایراد با پیشرفت بیشتری ظاهر می شود.

 

تعمیر سینمای خانواده پاناسونیک

یکی از نکات مهم در تعمیر محصولات صوتی پاناسونیک از تعمیر ضبط پاناسونیک گرفته تا تعمیر سینما خانگی پاناسونیک، آشنایی کامل با اصول طراحی و بینش خاصی است که در محصولات این برند وجود دارد بنحوی که در بخش خدمات پس از فروش توانایی تعمیر محصولات پاناسونیک به صورت یک مقطع و توانایی خاص دیده می شود.

 

تعمیرگاه سینما خانگی پاناسونیک

دسترسی به قطعات فابریک و دانش فنی تعمیر سینما خانگی پاناسونیک ، مجموعه رایان را به یکی از مراکز قدرتمند سرویس و تعمیر سینما خانگی پاناسونیک تبدیل کرده است.متخصصین رایان ضمن دسترسی به اطلاعت بروز و دانش فنی و با تکیه بر تجربه و داشتن ابزار سخت افزاری و نرم افزاری می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای انجام تعمیر سینمای خانگی پاناسونیک شما باشد.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد تعمیرات محصولات مختلف پاناسونیک با بخش مشاوره تعمیرات رایان تماس بگیرید

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ