تعمیر سینمای خانگی فیلیپس

تعمیر سینمای خانگی فیلیپس
تعمیر سینمای خانگی فیلیپسReviewed by علی بختیاری on Jun 19Rating: 4.5تعمیر سینمای خانگی فیلیپستعمیر سینمای خانگی فیلیپس,تعمیر سینمای خانگی,تعمیر دی وی دی,باز نشدن در دی وی دی,تعمیر دی وی دی فیلیپس,تعمیرات فیلیپس,بخشی از خدمات گسترده گروه رایان است.

در این نوشته ابتدا به ایرادهای شایع در مجموعه تعمیر سینمای خانگی فیلیپس می بردازیم و سپس بعنوان نمونه پروسه تعمیر یکی از مدل های پرفروش این بخش (HTS-7540/12) را بررسی می کنیم :

 

تعمیر سینمای خانگی فیلیپس

 

 

تعمیر سینمای خانگی فیلیپس

عیوب متداول

 

علت نخواندن سی دی در دستگاه دی وی دی

همانطور که در بخش های مختلف تعمیر سینمای خانگی برندهای مختلف گفتیم یکی از ایرادهای اپیدمی در دستگاه های سینمای خانگی و دی وی دی پلیرها، اشکال در بخش لودینگ دیسک یا همان خواندن اطلاعات سی دی است. در عموم این دستگاه ها قطعه اپتیکال بلاک (یا همان قطعه ای که عموما با نام چشمی یا لنز آن را می شناسند) دچار اشکال و ایراد می شود.

دستگاه های سینمای خانگی فیلیپس هم از این قاعده مستثنی نیست با این تفاوت که در بیشتر موارد تعمیر سینمای خانگی فیلیپس با اپتیک هایی مواجه می شویم که به طور اختصاصی برای فیلیپس طراحی شده اند و در دستگاه های دیگر استفاده نشده است. با وجود تفاوت ساختاری اما اجزاء قطعات و روش کار این بخش به مانند سایر برنده است و طبیعتا برای تعمیر آن هم از روش های عمومی استفاده می شود.

عموم اشکالاتی که در بخش اپتیکال بلاک دستگاه های دی وی دی و سینمای خانگی دیده می شود عبارتند از :

  • باز نشدن در بخش سی دی
  • باز و بسته شدن خودبخودی در بخش سی دی
  • عدم خواندن اطلاعات دیسک و نمایش عبارت no disc که البته در محصولات فیلیپس بیشتر عبارت unknown disc استفاده می شود
  • خواندن مقداری از اطلاعات سی دی و استپ تصویر (عموم مصرف کنندگان از عبارت گیر کردن سی دی استفاده می کنند)

 

تعمیر دی وی دی در منزل

یکی از مواردی که خوب است در این بخش به آن اشاره کنیم توصیه به عدم دستکاری دستگاه توسط افراد مصرف کننده است که با ایجاد کوچکترین ایراد اقدام به باز کردن دستگاه و استفاده از پنبه و الکل و حتی در مواردی ادکلن برای پاک کردن لنز خارجی اپتیکال بلاک است که باعث آسیب جدی به اپتیک و خرابی آن می شود درحالیکه ممکن است اصلا این قطعه معیوب نباشد.

 

تعمیر سینمای خانگی فیلیپس

 

بد کار کردن کلید های سینمای خانگی یا دی وی دی

کلیدهای روی دستگاه های اصلی در واقع میکروسوئیچ هایی هستند که به مرور زمان کیفیت کاری اولیه خود را از دست می دهند. خرابی این کلیدها که از نظر داخلی با تغییر مقدار مقاومت آنها همراه است بیشتر به شکل بد کار کردن و یا کار کردن دکمه ها به جای دکمه های قبلی یا بعدی دیده می شود و بیشترین علت آن عدم استفاده به مدت طولانی است.

بسیاری از مصرف کنندگان از کار کردن با کلیدهای روی دستگاه اصلی تا مدت ها پس از خزید اجتناب می کنند که خود این کار باعث تسریع در روند استهلاک این قطعات و خرابی زودتر آنها می شود. اصولا روند استهلاک کلیه قطعات مکانیکی در صورت بیکاری طولانی سرعت بیشتری می گیرد.

قطع شدن صدا در سینمای خانگی

بدلیل استفاده از قطعات با کیفیت بالا به طور کلی این ایراد و عیوب نزدیک به آن در مجموعه تعمیر سینمای خانگی فیلیپس کمتر دیده می شود. استفاده از خنک کننده های قوی و فن های تبادل هوا هم به سلام بیشتر این بخش در محصولات فیلیپس بیشتر کمک می کند. با این وجود توصیه می کنیم اگر سینمای خانگی از هر برندی در منزل دارید هر چند ماه یکبار سیم کشی بلندگوهای آن را چک کنید و از نبود اتصالی و یا له شدگی در آنها مطمئن شوید.

 

تعمیر سینمای خانگی فیلیپس

روشن نشدن سینمای خانگی

 

  • خرابی برد پاور سینمای خانگی

در صورت خرابی برد پاور سینمای خانگی دستگاه روشن نمی شود و حتی حالت استندبای هم ندارد. نوسانات برق ورودی ، دو فاز شدن و موارد مشابه عمده ترین دلایل آسیب دیدگی برد پاور دستگاه های سینمای خانگی است.

 

  • روشن نشدن سینمای خانگی و نمایش پیام خطا

در عموم دستگاه های سینمای خانگی اگر یکی از بخش های مختلف دستگاه خراب شود برای جلوگیری از سرایت ایراد به سایر بخش ها دستگاه خاموش شده و از حالت استفاده خارج می شود و پیامی مرتبط با قطعات معیوب در دیسپلی دستگاه نمایش داده می شود. مهمترین این پیام ها عبارتند از :

protect : خرابی بخش تقویت صدا یا آمپلی فایر

fan check : خرابی و یا کارکرد نادرست فن تبادل هوای دستگاه

 

آپدیت نرم افزاری سینمای خانگی

در عموم دستگاه های سینمای خانگی فیلیپس یک ورودی micro usb برای اتصال حافظه فلش به دستگاه وجود دارد که برای بخش سرویس دستگاه است. برخی از مصرف کنندگان سعی می کنند از این فیش برای مصارف دیگر و مثلا ورودی اطلاعات صدا استفاده کنند که به دلیل اتصال این بخش به قطعات حساس دستگاه این کار می تواند باعث آسیب جدی به دستگاه شود. از این فیش در بخش سرویس و پس از انجام تعمیر سینمای خانگی فیلیپس برای آپدیت نرم افزاری دستگاه از طریق فایل های تست شدن و مطمئن استفاده می شود. لطفا در هنگام استفاده از ورودی های مختلف به نوشته های کنار آنها کاملا دقت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ