تعمیر سینمای خانگی سونی مدل DAV-FX900

تعمیر سینمای خانگی سونی مدل DAV-FX900
تعمیر سینمای خانگی سونی مدل DAV-FX900Reviewed by علی بختیاری on May 29Rating: 4.5تعمیر سینمای خانگی سونی مدل DAV-FX900 | نمایندگی مجاز تعمیرات سونی | گروه رایانتعمیر سینمای خانگی سونی مدل DAV-FX900 | تعمیر سینمای خانگی | تعمیر سینمای خانگی سونی | تعمیر دی وی دی سونی | بخشی از خدمات گسترده گروه رایان است.

استفاده از طراحی خاص و قطعات با کیفیت FX900 را به یکی از دستگاه های شاخص سونی در بخش تولید سیستم های صوتی تبدیل کرده است. سونی معمولا در تولید محصولات خود از یک روند منظم در تکرار قطعات استفاده می کند اما در تولید FX900 سنت شکنی کرده و قطعات خاص و ویژه ای استفاده کرده که فقط مختص این مدل است. در ادامه به عیوب متداول و مراحل فنی تعمیر سینمای خانگی سونی مدل DAV-FX900 می پردازیم.

در بخش سی دی از یک مکانیزم دارای خشاب 5 دیسک استفاده شده که شاید اگر ساخت هر شرکت دیگری بود بعد از تولید با مشکلات فنی متعددی موجه می شد اما شاید به جرات بتوان گفت که این مکانیزم یکی از کم ایراد ترین مکانیزم ها در بخش تعمیر سینمای خانگی است. استفاده از اپتیکال بلاک 313CAAA هم به کیفیت بخش درایو سی دی افزوده است. اپتیکال بلاکی که یکی از محصولات سونی است و بعلت کیفیت بسیار بالا در بسیاری از محصولات سونی در سال های اخیر استفاده شده است. در بخش قطعات الکترونیکی هم قطعات بخش های مختلف تفکیک شده و در بردهای مختلف طراحی شده اند.

 

تعمیر سینمای خانگی سونی مدل DAV-FX900

عیوب متداول

 

سینمای خانگی سونی سی دی را نمی خواند

همانطور که در بخش های مختلف راجع به تعمیر دستگاه های مختلف گفتیم بیشترین آمار خرابی در بخش تعمیر دی وی دی و سینمای خانگی مربوط به بخش اپتیکال بلاک است. یکی از ویژگی های اپتیکال بلاک 313 تعمیر پذیری بالای آن است. نخواندن اطلاعات سی دی و نمایش عبارت can not play ، خواندن بخشی از اطلاعات مثلا تا منوی دیسک و سپس استپ شدن تصویر ، هنگ کردن دستگاه در هنگام خواندن سی دی و حتی از کار افتائن دکمه های دستگاه از نشانه های خرابی بخش اپتیکال بلاک است که ممکن است با آن مواجه شوید.

 

عملکرد مکانیزم 5 دیسک سونی

در سینمای خانگی FX900 کارکرد اپتیکال بلاک یک پیش نیاز هم دارد و آن مجموعه عملیاتی است که مکانیزم دستگاه از زمان مکش سی دی تا شروع لودینگ انجام می دهد. دیسک وارد شده به دستگاه روی غلطک های شیار دار لاستیکی قرار می گیرد و حرکت می کند و یا به خشاب 5 تایی می رود و یا روی اپتیک دستگاه برای خوانده شدن می رود. یکی از ایرادهایی که در بخش مکانیزم این دستگاه دیده می شود جمع شدن گرد و غبار داخل شیار غلطک ها است که باعث می شود ترکیدگی در آنها ایجاد شود و دیسک وارد شده در بین آنها به خوبی حرکت نکرده و گیر کند. به همین دلیل توصیه می شود قسمت بیرونی دیسک هایی که می خواهید در این دستگاه استفاده کنید را تمیز کنید.

 

IMG_20180526_170027-min

 

push power protection در سینمای خانگی سونی

در دستگاه های  سینمای خانگی سونی اگر ایرادی در بخش قطعات الکترونیکی دستگاه ایجاد شود که باعث بالا رفتن جریان بخش پاور دستگاه شود سیستم عیب یاب و حفاظتی دستگاه فعال شده و دستگاه را خاموش می کند و عبارت push power protection در دیسپلی دستگاه نمایش داده می شود. در موارد مختلف تعمیر سینمای خانگی سونی مدل DAV-FX900 دیده ایم که با خرابی اولین قطعه دستگاه به حالت پروتکت رفته که باعث می شود بقیه قطعات دستگاه آسیب نبیند.

البته در در مواجهه با این ایراد بهتر است قبل از هر اقدامی تمام اتصالات خارجی دستگاه و مخصوصا سیم های بلندگوها را از دستگاه جدا کنید و سپس مجددا دستگاه را تست کنید. در صورتی که ایراد همچنان برقرار بود می توانید به یکی از مراکز تعمیر سینمای خانگی سونی مراجعه کنید.

 

در انتها چند مورد از امکانات نرم افزاری دستگاه را با شما به اشتراک می گذاریم :

 

ریست کردن سینمای خانگی سونی :

برای ریست کردن سینمای خانگی سونی fx900 باید دکمه های stop + eject + power را به صورت همزمان فشار دهید. عبارت cold reset در دیسپلی دستگاه نمایش داده می شود و تمام اطلاعاتی که بوسیله مصرف کننده تغییر کرده است به حالت پیش فرض و اولیه برمی گردد.

 

تعمیر سینمای خانگی سونی مدل DAV-FX900

 

قفل کردن مکانیزم بخش سی دی

برای قفل کردن بخش سی دی پس از روشن کردن دستگاه و انتخاب فانکشن DVD باید دکمه های stop + eject را به مدت 5 ثانیه فشار دهید. عبارت locked در دیسپلی دستگاه نمایش داده می شود و بخش مکانیزم قفل می شود.

برای بگرداندن این حالت مجددا باید عمل فوق را تکرار کنید.

 

تعمیر سینمای خانگی سونی مدل DAV-FX900

 

آماده کردن دستگاه برای حمل و نقل

با توجه به مکانیزم پیچیده و قطعات متعدد این بخش بهتر است قبل از انجام جابجایی مکانیزم را در حالت تثبیت شده قرار دهید. برای انجام این کار پس از روشن کردن دستگاه و انتخاب فانکشن dvd دکمه های stop + rewind را به صورت همزمان فشار دهید. عبارت mecha lock در دیسپلی نمایش داده می شود و مکانیزم در حالت تثبیت قرار می گیرد.

برای استفاده مجدد از دستگاه کافی است دستگاه را از برق جدا کرده و مجددا به برق بزنید.

 

تعمیر سینمای خانگی سونی مدل DAV-FX900

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ