تعمیر دی وی دی پلیر

دی وی دی پلیرها بخش جدا نشدنی سیستمهای صوتی و تصویری هستند و در هر منزلی می توان لااقل یکی از آنها را پیدا کرد. طراحی ساختار سینمای خانگی ها در هر برند معمولا بر اساس ساختار دی وی دی پلیرهای آن برند شکل می گیرد و به همین جهت تعمیر دی وی دی پلیر و یا به زبان ساده تر تعمیر دی وی دی در بخش تعمیرات لوازم صوتی و تصویری بر خلاف ظاهر ارزان آنها از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

dvd_player_image

 

 

دی وی دی پلیر در واقع ساده ترین طراحی برای داشتن خروجی صدا و تصویر از یک اپتیکال هد می باشد. در ادامه بخشهای مختلف یک دی وی دی پلیر به همراه معایبی که ممکن است پیدا کند را تشریح می کنیم:

بخش POWER SUPPLY

وظیفه بخش پاور تامین ولتاژکار بخشهای مختل دستگاه می باشد.ورودی آن برق شهر و خروجی آن چند ولتاژ با مقادیر پایین می باشد. خرابی بخش پاور ایرادهای مختلفی مثل روشن نشدن ، دیر روشن شدن ، خاموش شدن پس از چند دقیقه کار را ایجاد می کند.

تعمیر دی وی دی

بخش OPTICAL BLOCK

لنز دی وی دی ، چشمی دی وی دی ، هد دی وی دی نام هایی است که معمولا مصرف کنندگان برای آن انتخاب می کنند و بسیاری از آنها اولین اقدام برای تعمیر دی وی دی خود را اقدام برای تمیز کردن آن می دانند.

همانطور که از نام آن پیداست مجموعه ای از قطعات را شامل می شود و وظیفه کلی آن خواندن اطلاعات ثبت شده روی دیسکت است و از دو بخش مکانیزم OPEN/CLOSE و LOADING تشکیل می شود. بخش اول سینی دستگاه را بیرون و داخل می برد و از یک موتور و یک آسانسور تشکیل می شود و بخش دوم هد نوری دستگاه است که مستقیما روی CD قرار گرفته و اطلاعات آن را می خواند .

  • بیرون نیامدن سینی دستگاه
  • بیرون دادن مجدد سینی و به اصطلاح پس زدن CD
  • نخواندن CD و نمایش عبارت NO DISC

بیشترین ایرادهای دیده شده در این بخش هستند.

تعمیر دی وی دی

بخش SRRVO

مدار SERVO وظیفه تامین ولتاژ و کنترل فرمان آسانسور و موتورهای مکانیزم و هد نوری را به عهده دارد. این بخش در دستگاههای قدیمی به صورت یک برد مجزا ساخته می شد ولی در دستگاههای جدید با بخش بعدی که تشریح خواهیم کرد یعنی بخش PROCESSOR روی یک برد ساخته می شود و معایب آن دقیقا شبیه معایب ایجاد شده در بخش (2) است.

تعمیر دی وی دی

مدار PROCESSOR

وظیفه پردازش اطلاعات دریافتی از بخش OPTICAL HEAD و تبدیل آن به سیگنال صدا و تصویر را به عهده دارد و معمولا قطعات دیگری مثل کنترل کننده های صفحه نمایش و کلیدهای جلوی دستگاه هم در این بخش گنجانده می شود. ورودی این بخش اطلاعات دیجیتال خارج شده از اپتیک و خروجی آن صدا و تصویر قابل انتقال و دیدن و شنیدن است.با توجه به وظایف آن معایب این بخش را هم می توان به شرح زیر نام برد.

  • نداشتن خروجی صدا و یا تصویر
  • عدم نمایش اطلاعات در دیسپلی جلوی دستگاه
  • کار نکردن و یا بد کار کردن کلیه ورودی و خروجی ها

تعمیر دی وی دی , تعمیر تلویزیون

گوگل پلاس - تعمیر تلویزیون توییتر - تعمیر تلویزیون فیس بوک - تعمیر تلویزیون لینک دین تعمیر تلویزیون

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ