تعمیر دی وی دی مارشال
تعمیر دی وی دی مارشالReviewed by گروه تخصصی رایان on Sep 18Rating: 4.5تعمیر دی وی دی مارشال | تعمیرگاه مجاز مارشال کد 6218 | گروه تخصصی رایانتعمیر دی وی دی مارشال ، تعمیر سینمای خاگی مارشال ، از خدمات ویژه کلینیک تخصصی تعمیرات گروه رایان با امکان مشاوره رایگان استفاده کنید.

تعمیر دی وی دی مارشال بعنوان یکی از بخش های تعمیر دی وی دی، بدلیل موفقیت این برند در بخش فروش دستگاه های دی وی دی پلیر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شاید یکی از دلایل خرید محصولات مارشال قیمت پایین تر آن نسبت به سایر برندها بوده باشد اما روش خاص این شرکت در تولید محصولات خود باعث شده تا اکثر مشتریان از خزید خود راضی باشند. مارشال در محصولات خود قطعات غیر ضروری را حذف و مدارات را به ساده ترین شکل طراحی کرده اما در قطعات اصلی از قطعات با کیفیت استفاده نموده که نتیجه آن تولید دستگاه های با کیفیت با قیمتی پایین تر از سایر تولید کنندگان است.

در ادامه به بررسی شرایط مختلف تعمیر دی وی دی مارشال و عیوب متداول و شایع می پردازیم و پروسه تعمیر یکی از مدل های دی وی دی مارشال ME-6067 را بررسی می کنیم.

 

 

تعمیر دی وی دی مارشال

 

همانطور که طراحی بخش های مختلف این دستگاه به ساده ترین شکل ممکن اتفاق افتاده که بعنوان نمونه می توان برد پاور این دستگاه را در نظر گرفت که تنها یک ولتاژ خروجی دارد. قطعات کمتری نسبت به سایر بردهای تغذیه که چندین ولتاژ خروجی برای آنها طراحی می شود دارد و در نتیجه ب داشتن توان تلفاتی پایین تر میزان خرابی کمتری هم دارد.

 

تعمیر دی وی دی مارشال

 

 

در مهمترین بخش دستگاه ( از نگاه تعمیر دی وی دی ) یعنی اپتیکال بلاک از پیکاپ SF-HD850 استفاده شده که کیفیت قابل قبولی دارد و میزان خرابی آن بسیار کم است.

 

تعمیر دی وی دی مارشال

عیوب متداول

 

 

  • خوانده نشدن سی دی در دستگاه دی وی دی مارشال

شایع ترین ایراد در مجموعه تعمیر دی وی دی مارشال اشکال در خواندن اطلاعات دیسک است و اولین قطعه ای که احتمال خرابی آن در این ایراد وجود دارد قطعه اپتیکال بلاک است.

در تعمیر اپتیکال بلاک دستگاه های دی وی دی برای کاهش میزان هزینه تعمیرات ابتدا تمام قطعات تست می شوند و اگر قطعه ای غیر از پیکاپ معیوب باشد با تعویض آن در میزان هزینه صرفه جویی می کنند اما اگر پیکاپ ضعیف و یا خراب باشد اپتیکال بلاک را بطور کامل تعویض می کنند.

 

 

تعمیر دی وی دی مارشال

 

  • روشن نشدن دی وی دی مارشال

روشن نشدن دستگاه دی وی دی پلیر مارشال ممکن است به چند دلیل اتفاق بیفتد که محتمل ترین آنها خرابی برد پاور دستگاه است.

در اثر خرابی قطعات مختلف در برد پاور ولتاژهای خروجی این برد دچار اختلال شده و قطعات دستگاه به درستی تغذیه نمی شود. یکی از راههای جلوگیری از خرابی برد پاور دستگاه های دی وی دی ، جدا کردن آنها از برق است. توضیح بیشتر اینکه دستگاه های دی وی دی پلیر به تناسب استفاده ممکن است روزها استفاده نشوند ولی برد پاور و بخش سیستم کنترل دستگاه در حالت استندبای روشن بوده و قطعات آن ممکن است در اثر اتفاقاتی مانند نوسانات برق شهری آسیب ببیند.

 

  • باز نشدن درب دی وی دی پلیر

یکی از ایرادهای عمومی و شایع در مجموعه تعمیر دی وی دی مارشال باز نشدن درب دی وی دی پلیر است. این اتفاق ممکن است بدلیل خرابی قطعات مکانیکی مانند چرخ دنده و موتورها ایجاد شود و یا در اثر ایجاد اشکال در برد servo که وظیفه تامین ولتاژ موتورها را بعهده دارد.

یکی از اشتباهاتی که مصرف کنندگان در مواجهه با این ایراد انجام میدهند دستکاری دستگاه و وارد کردن فشار به درب بخش دی وی دی است که باعث سرایت ایراد به بخش های دیگر می شود.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ